آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Pejman - 04-11-2012

دوستان یه سوال نسبتاً مقدماتی دارم. تو بخش های Reading و Listening اگر جواب رو با حرف بزرگ شروع کنیم ولی اون کلمه اسم خاص نباشه، جواب قابل قبول نیست؟

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - m.ost - 04-11-2012

(04-11-2012, 01:02 PM)Pejman نوشته: دوستان یه سوال نسبتاً مقدماتی دارم. تو بخش های Reading و Listening اگر جواب رو با حرف بزرگ شروع کنیم ولی اون کلمه اسم خاص نباشه، جواب قابل قبول نیست؟
در مورد Listening بحث های مختلفی هست. ولی من همیشه خودم قاعده نوشتن رو رعایت می کردم. بر فرض اگر جواب سوال وسط یک جمله بود و اسم خاص هم نبود با حرف کوچک شروع می کردم (مثلا door) اسامی خاص که حتما باید با حرف بزرگ شروع بشه و در غیر اینصورت نمره کم میشه. یک راه خوب این هست که به جملات بالایی و پایینی دقت کنید.
گاهی اوقات ممکنه جواب مثلا 3 تا کلمه باشه و داخل جمله هم نباشه. من حرف اول کلمه اول رو بزرگ می نوشتم. کاملا به موردش بستگی داره. من فکر می کنم باید قواعد نگارش رو رعایت کرد.

در مورد Reading هم فکر می کنم همین طور باشه. فقط اینکه مثلا برای جواب سوالات True/False فرقی نمی کنه. هر چند که چون خودش تو صورت سوال کل کلمات رو با حروف بزرگ می نوشت (TRUE/FALSE/ NOT GIVEN) منم همین طور می نوشتم. در مورد جواب هایی هم که حروف باشه (A/B/C) همون حروف بزرگ رو مینوشتم.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - zrnots - 13-11-2012

سلام دوستان
من از بین مهارت ها هم تو ریدینگ و لیسنینگ مهارتم بیشتره. یه دوره مترجمی گذروندم و به گرامر زبان انگلیسی آشنایی خوبی دارم. کلاس مکالمه نرفتم تا حالا و بخاطر همین تو اسپیکینگ خیلی مشکل دارم. در مورد رایتینگ هم اصولش رو نمی دونم و یه مقدار دایره لغاتم از فارسی به انگلیسی مشکل داره.
موسسه آفرینش تعیین سطح دادم و گفتن سطح pre advanced هستی. باید اول کلاس Pre2 بری و بعد Advanced. وقتم خیلی کمه. 11 آذر امتحان دارم و نمره 6.5 می خوام. از پست های قبلی این تاپیک تقریبا دستم اومده باید چیکار کنم. امکان کلاس رفتن یا معلم خصوصی گرفتن ندارم. باید تو همین مدت کم خودمو برسونم. می تونم روزی 6-7 ساعت بخونم. خوندن new insight و کمبریج 7 و 8 کافیه؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون Smile

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - rulany - 13-11-2012

new insight و target band 7 رو حتما بخوان.مخصوصا تو رایتینگ کمکت میکنه.
اما در مورد اسپیکینگ حیف نمره نیاری.چون 90% بچه ها اسپیکین نمره بالاتر میگیرن.خوب نمره میدن.به نظر من اگر امکان داره حداقل ده جلسه خصوصی پیش یه استاد برو واسه اسپیکینگ.خیلی موثر میتونه باشه.
در مورد کمبریج ها هم به نظرم وقتشو داری.از 5 به بالا رو شروع کن کار کن.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - m.ost - 13-11-2012

(13-11-2012, 02:13 AM)zrnots نوشته: سلام دوستان
من از بین مهارت ها هم تو ریدینگ و لیسنینگ مهارتم بیشتره. یه دوره مترجمی گذروندم و به گرامر زبان انگلیسی آشنایی خوبی دارم. کلاس مکالمه نرفتم تا حالا و بخاطر همین تو اسپیکینگ خیلی مشکل دارم. در مورد رایتینگ هم اصولش رو نمی دونم و یه مقدار دایره لغاتم از فارسی به انگلیسی مشکل داره.
موسسه آفرینش تعیین سطح دادم و گفتن سطح pre advanced هستی. باید اول کلاس Pre2 بری و بعد Advanced. وقتم خیلی کمه. 11 آذر امتحان دارم و نمره 6.5 می خوام. از پست های قبلی این تاپیک تقریبا دستم اومده باید چیکار کنم. امکان کلاس رفتن یا معلم خصوصی گرفتن ندارم. باید تو همین مدت کم خودمو برسونم. می تونم روزی 6-7 ساعت بخونم. خوندن new insight و کمبریج 7 و 8 کافیه؟
پیشاپیش ممنون از راهنماییتون Smile
سلام دوست عزیز
ضمن تشکر از rulany عزیز بابت راهنمایی خوبشون، اینکه شما در این دو مهارت که فرمودین تسلط دارین خیلی خوب هست. برای تضمین نمرتون حتما تست های لیسنینگ 7 و 8 رو بزنین که نمره تون بالا بشه. در مورد رایتینگ همونطور که فرمودین یک اصولی هست، من در پست آخر این تاپیک یک سری نکات رو نوشتم که میتونه براتون مفید باشه. با توجه به تجربه ای که دارین اگر یک مقدار تمرین بفرمایید میتونین نمره مورد نظر رو بیارین، حتما چندین رایتینگ تا زمان امتحان بنویسید و اگر مایل بودین در تاپیک رفع اشکال قرار بدین که دوستان با تجربه نظر بدن.
در یک ماهی که وقت دارین اگر امکان گرفتن معلم و یا رفتن به کلاس رو ندارین سعی کنید خودتون رو Speaking کار کنید. نمونه هایی که در این تاپیک هست رو گوش بدین و نکات کلیدی که دوستان ذکر کردن بخونین. در همین کتاب New Insight راهنمایی های بسیار خوبی کرده در مورد این بخش امتحان. با توجه به اینکه نوع سوالاتی که مطرح میشه تا حدی مشخصه شما این امکان رو دارین که قبل از امتحان تمرین کنید، امتحان رو برای خودتون شبیه سازی کنید و صدای خودتون رو ضبط کنید.
در ضمن چه برای این بخش چه برای سایر بخش ها حتما زمان بگیرید که شبیه امتحان بشه کاملا.
در مورد منابعی که فرمودین، خوب هرچی شما بیشتر منبع بخونین بهتر هست و نمیشه گفت چقدر کافیه ولی با توجه به زمانتون همین کتاب ها و هم target band رو برای رایتینگ مطالعه کنید، امیدوارم به نمره مورد نظرتون برسید Smile

[جداشده] رفع اشکال و نظرسنجی درمورد نمونه های Writing شما - rezash - 26-03-2013

سلام  من واسه سال دیگه می خواستم اپلای کنم واسه همون میخواستم ایلتس اکادمیک 7 بشم تو تبریز هم 20 جلسه رفتم کلاس  تو رایتینگ چیز جدیدی یاد نداد  فقط لغت و لیسینینگ (تکتیکس دیولوپینگ) الان هم تقریبا یک سال مونده میخوام تو تابستون تمومش کنم  و اخر تابستون  یه 10 جلسه برم کلاس بعدش هم برم امتحان  (در طول یه روز 10 ساعت هم (مفید) زبان خوندم) حالا چی بخونم از کجا بخونم   ترو خدا کمک کنین گیج شدم  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: [جداشده] رفع اشکال و نظرسنجی درمورد نمونه های Writing شما - m.ost - 27-03-2013

(26-03-2013, 11:44 PM)'rezash' نوشته: سلام  من واسه سال دیگه می خواستم اپلای کنم واسه همون میخواستم ایلتس اکادمیک 7 بشم تو تبریز هم 20 جلسه رفتم کلاس  تو رایتینگ چیز جدیدی یاد نداد  فقط لغت و لیسینینگ (تکتیکس دیولوپینگ) الان هم تقریبا یک سال مونده میخوام تو تابستون تمومش کنم  و اخر تابستون  یه 10 جلسه برم کلاس بعدش هم برم امتحان  (در طول یه روز 10 ساعت هم (مفید) زبان خوندم) حالا چی بخونم از کجا بخونم   ترو خدا کمک کنین گیج شدم  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام 
دوست عزیز، شما اگر همین پست های بالا رو مطالعه بفرمایید من و سایر دوستان راهنمایی هایی کردیم در مورد اینکه از کجا شروع کنین و چه چیزهایی بخونین. منبع که بسیار زیاد هست و مسلما همش رو بخواید با هم بخونید نمیشه و گیج میشین. به نظر خود من New Insight into IELTS که تقریبا تمام قسمت های امتحان رو به صورت خوبی پوشش داده برای شروع مناسب هست. برای رایتینگ هم منابعی مثل Target هست. شما الان زمان مناسبی دارین و میتونین خیلی از منابع رو مطالعه کنید. به این تاپیک مراجعه کنید منابع بسیاری معرفی شده. بعد از یک مدت مطالعه میتونین تست های کتاب های کمبریج رو شروع کنید که به نظر من شبیه سازی بسیار خوبی از امتحان اصلیه و خیلی کمکتون خواهد کرد. 

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Context - 22-04-2013

با عرض سلام و خسته نباشید.
من برای 4 خرداد میخوام امتحان بدم و 7.5 میخوام (هیچ مهارتی زیر 7 نباشه), در مورد لیسنینگ سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید.
من الان این کتابهای کمبریج رو دارم کار میکنم, در هفته 2 تا تست کاملش رو میزنم, به این صورت که یکروز تست رو میزنم, فرداش تحلیل میکنم وسعی میکنم اشتباهاتم رو در بیارم. دو هفته کمبریج 7, دو هفته 8 و هفته آخر 9 رو کار میکنم, نظرتون چیه ؟

(به عنوان نمونه و ارزیابی سطحم لیسنینگ کمبریج 7, تست اول رو 33 زدم) مشکل در لیسنینگ اینجاست که نمیتونم تحلیل کنم, یعنی دلایل غلط زدن 7تا تستم چیز خاصی نیست که بتونم روش کار کنم و تقویتش کنم. 80-90 درصد تمام صوت رو متوجه میشم و معمولا کلمه ای نیست که معنیش رو ندونم, اون 10 درصد هم به خاطر ضعف درک مطلبم هست. غلطهایی هم که میزنم یا نشنیدن کلمه ایست و یا برداشت اشتباه خودم, که حدود 3-4تاش رو وقتی دوباره میشنوم, متوجه میشم, 3-4تاشم حتی وقتی متن رو میخونم, هنوز روی جوابی که خودم وهله ی اول دادم اعتقاد دارم.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.

در کل اگر توصیه ای برای کسب نمره 7.5 لیسنینگ دارین و یا اینکه چه کتابهایی رو بخونم, ممنون میشم.

با تشکر.

بلند اندیش باشید.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ice - 22-04-2013

درود دوست عزیز به آکادمیا خوش اومدید. به نظرم مشکلتون با تمرین بیشتر به راحتی حل می شه. اگر جلدهای قدیمی تر رو هم بزنید براتون خوب خواهد بود. حتی اگر وقت نکردید فقط بخش لیسنینگ رو تمرین کنید. گاهی کیفیت بد پخش یا برای یک لحظه پرت شدن حواس می تونه منجر به از دست دادن چند سوال بشه. بخش راهنمای پاسخدهی Target band 7 و خود امتحانهای Official IELTS Practice Materials رو اگر وقت کردید بخونید.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Simon2007 - 22-04-2013

(22-04-2013, 01:56 PM)'Context' نوشته: با عرض سلام و خسته نباشید.
من برای 4 خرداد میخوام امتحان بدم و 7.5 میخوام (هیچ مهارتی زیر 7 نباشه), در مورد لیسنینگ سوالی داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید.
من الان این کتابهای کمبریج رو دارم کار میکنم, در هفته 2 تا تست کاملش رو میزنم, به این صورت که یکروز تست رو میزنم, فرداش تحلیل میکنم وسعی میکنم اشتباهاتم رو در بیارم. دو هفته کمبریج 7, دو هفته 8 و هفته آخر 9 رو کار میکنم, نظرتون چیه ؟
(به عنوان نمونه و ارزیابی سطحم لیسنینگ کمبریج 7, تست اول رو 33 زدم) مشکل در لیسنینگ اینجاست که نمیتونم تحلیل کنم, یعنی دلایل غلط زدن 7تا تستم چیز خاصی نیست که بتونم روش کار کنم و تقویتش کنم. 80-90 درصد تمام صوت رو متوجه میشم و معمولا کلمه ای نیست که معنیش رو ندونم, اون 10 درصد هم به خاطر ضعف درک مطلبم هست. غلطهایی هم که میزنم یا نشنیدن کلمه ایست و یا برداشت اشتباه خودم, که حدود 3-4تاش رو وقتی دوباره میشنوم, متوجه میشم, 3-4تاشم حتی وقتی متن رو میخونم, هنوز روی جوابی که خودم وهله ی اول دادم اعتقاد دارم.ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن.
در کل اگر توصیه ای برای کسب نمره 7.5 لیسنینگ دارین و یا اینکه چه کتابهایی رو بخونم, ممنون میشم.
با تشکر.
بلند اندیش باشید.

من بهتون Transcript كردن رو توصيه ميكنم.مدتي كه اينكار رو انجام بدين دقتتون در شنيدن زيادتر ميشه و تمركزتون. شما بايد رو خوندن گزينه ها هم دقت كنيد. شايد چون سرعت داريد دقتتون پايين مياد. به هر حال ليسنينگ تنها راه تقويتش اينه كه ساعتها در معرضش قرار بگبربد حالا ميتونه اخبار فيلم موزيك يا كتب داستان باشه يا تكرار همين رفرنسهاتون. شادزي [img]images/smilies/wink.gif[/img]