آکادمیا کافه
منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: توصیه نامه (Recommendation Letter) (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-Recommendation-Letter)
+---- موضوع: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه (/Thread-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%A8%D8%B9-%D9%88-%D8%B1%D9%87%D9%86%D9%85%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Emir - 28-10-2013

سلام دوستان

من از یک استاد میخوام ریکام بگیرم البته از الان واسه 1 سال دیگه .
و باهاش یه مقاله نوشتم و سابمیت کردم , حالا فکر کنم 6 ماه دیگه ممکنه چاپ بشه .
بنظرتون خوبه که من ینویسم سابمیت کردیم یا فقط عنوان مقاله رو بنویسم که کار کردیم خوبه ؟
چون بعدا ممکنه که اصلا چاپ نشه یا اگه هم چاپ بشه استادای خارج نمیگن که چرا سابمیت نوشته
و اونا هم نمیدونن که من کی از استادم ریکام گرفتم .

مرسی

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - soilman - 28-10-2013

چون همانطور خودتان اشاره کردید که معلوم نیست چاپ بشه یا نه بهتره کار کردید
البته در مورد متن ریکام معمولا خود اساتید می نویسند پس سوالتون زیاد عمومیت نداره
فرض هم بگیریم که بگه خودتون بنویسید و ایشون فقط امضا کنند باز همون حالت کار کردن با استاد رو اشاره می کنید
(28-10-2013, 02:00 PM)'artash' نوشته: سلام دوستان
بنظرتون خوبه که من ینویسم سابمیت کردیم یا فقط عنوان مقاله رو بنویسم که کار کردیم خوبه ؟
چون بعدا ممکنه که اصلا چاپ نشه یا اگه هم چاپ بشه استادای خارج نمیگن که چرا سابمیت نوشته
مرسی

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Torkan - 28-10-2013

مرسی

سلام
خواهش میکنم
ببینید زیاد مته روی خشخاش نگذارید
هر جور خودتون راحت هستید همون رو بنویسید
بهتره بنویسی فلان مقاله رو کار کردیم روش اصلا نیازی نیست که بنویسی سابمیت شده چاپ شده ریجکت شده یا...
چون اونا تو رزومه شما میبینن یا خواهند دید همه چی رو
توصیه نامه یعنی استاد شما رو چطور دیده تو این مدت پرکار بودید و ... وو..... مقاله کار کردید ...نمره خوب اوردید و....
همین که مقاله کار کردید حالا فارغ از اسم و محل چاپ و سابمیت و ...مهم هستش

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Simon2007 - 28-10-2013

مرسی

همونطور كه دوستان گفتند بهتره نوشته شه كه كار كرديد اما استاد ميتونه رو اين مقاله كار كردن خوب مانور بده و از قوه تحليل مسائل گرفته تا پشتكار شما رو به تصوير بكشه. فقط سوالي كه برام پيش اومد اينه كه چرا كاغذي؟ مطمئنيد دانشگاه هايي كه اقدام ميكنيد كاغذي رو مي پذيرند؟ بهتره روابطتتون رو با ايشون احسن نگه داريد تا زمانش كه رسيد براتون آنلاين پر كنند.[img]images/smilies/smile.gif[/img]
شادزيگ

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - aryangolden - 11-01-2014

با سلام
میگم من اگه توی ریکام بنویسم (البته از طرف استادم) که استادم دوست داشت که دکترا منو به عنوان دانشجوش بگیره ولی من قصدم اپلای بوده به نظرتون خوبه یا بد!

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Torkan - 11-01-2014

(11-01-2014, 07:25 AM)'aryangolden' نوشته: با سلام
میگم من اگه توی ریکام بنویسم (البته از طرف استادم) که استادم دوست داشت که دکترا منو به عنوان دانشجوش بگیره ولی من قصدم اپلای بوده به نظرتون خوبه یا بد!

سلام
به نظر من نه خوبه نه بد! یعنی چیزی نیست که نوشتن یا ننوشتنش زیاد فرقی بکنه.
ولی در حالت کلی من خودم و دوستام تا حالا به چنین موردی برنخوردیم و کلا تو رکام راجع به گذشته فرد مینویسن و چه کارایی کرده و چه رفتاری داشته و صد البته مثلا در اینده هم میتونه این کار رو ادامه بده.
بهتره با استادتون هم در میان بذارین و باهاشون مشورت کنین.

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - m0h3n - 12-01-2014

سلام،
من اگر جای شما بودم به استادم میگفتم که بجای این جمله، توصیه اکید (highly recommend) کنه شما رو واسه پوزیشن PhD

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - Simon2007 - 12-01-2014

سلام 
معمولا كارفرما تو توصيه مينويسه من دوست داشتم ايشون به همكاريش با من ادامه ميداد اما چون هدفش مقدسه و من درك ميكنم بخواد پيشرفت كنه ايشون رو براي ... توصيه ميكنم. 
اساتيد كمتر چنين موردي رو مينويسند و جمله ايي كه دوستمون گفتند : "توصيه ي اكيد"  عرفه كه در توصيه نوشته بشه. ميتونند بگن زماني كه دانشجوشون بوديد چه خصوصياتي داشتيد.
گرفتن شما به خودي خود چيزي رو نشون نميده كه بخواد به عنوان توصيه استفاده بشه.
شادزي

RE: منابع و رهنمودهای مهم برای نوشتن توصیه نامه - aryangolden - 15-01-2014

ممنون دوستان
والا متن رو قراره خودم بنویسم، استادمم چون از داشنجوهای خوبش بودم گفته هرچی بنویسی من برات امضا میکنم

[برش] نمونه هاي توصيه نامه - giga - 23-05-2014

سلام .آیا recammendation باید تایپ شده باشه برای دانشگاهی که در آن اپلای می کنیم؟