آکادمیا کافه
تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: گرفتن گذرنامه، سربازی و خروج از کشور (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%AF%D8%B0%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87%D8%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%AE%D8%B1%D9%88%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1)
+---- انجمن: امور سربازی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C)
+---- موضوع: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید (/Thread-%D8%AA%D8%B9%D9%88%DB%8C%D8%B6-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%B4%D9%85%D9%86%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - Babak - 24-04-2012

از دوستانی که در امریکا هستند، کسی تونسته کارت معافیتش رو از طریق دفتر حفاظت منافع عوض کنه؟ راستش من اصلا نمی‌دونم که تعویض کارت معافیت چه فایده‌ای می‌تونه داشته باشه. من اصلا کارت معافیتم رو با خودم از ایران نیاوردم. پاسپورتم رو در امریکا هم تمدید کردم و به این کارت نیازی نبوده (مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت در امریکا ). الان برام سواله که آیا اصلا لازمه که تعویض کنم یا خیر و اگر لازمه آیا این کار در امریکا هم امکان پذیره یا نه. اگر از دوستان کسی تجربه‌ای داره ممنون می‌شم به اشتراک بگذاره.

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - Pejman - 24-04-2012

بابک جان من که آمریکا نیستم ولی در مورد سوالهای دیگه می تونم نظر بدم:

کارتهای قدیمی رو کلاً دارن جمع می کنن و تا یه تاریخ خاصی مهلت دادند که همه عوض کنند. بعد از اون تاریخ به گفته خودشون کارتهای قدیمی تعویض نشده بی اعتبار می شه. البته برای شما ممکنه خیلی ضروری هم نباشه، ولی در کل اگر تعویض کنید فکر کنم بهتر باشه. به هر حال برای یه سری کارهای اداری و مدارک ممکنه به این کارت در ایران نیاز داشته باشید، مثل خرید و فروش ملک و خودرو و غیره.

اگر کارت شما ایران هست و وکالت به فرد خاصی در ایران دادید فکر می کنم اون فرد می تونه این کار رو انجام بده و نیازی نیست شما کاری بکنید. این خبری که جدیداً اعلام کردند برای دوستانی است که خارج از ایران هستند و امکان ورود به ایران تا اون تاریخ رو ندارند، در واقع براشون این تسهیلات گذاشتند که از همونجا کارشون رو انجام بدند.

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - amin_mb - 24-04-2012

در تکمیل صحبت های پژمان جان باید بگم که مهلت کنونی برای تعویض کارت های پایان خدمت و معافیت آخر اردیبهشت می باشد! (فعلا)

موفق باشید!

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - ahmadpashaei - 24-04-2012

(24-04-2012, 11:12 AM)Babak نوشته: از دوستانی که در امریکا هستند، کسی تونسته کارت معافیتش رو از طریق دفتر حفاظت منافع عوض کنه؟ راستش من اصلا نمی‌دونم که تعویض کارت معافیت چه فایده‌ای می‌تونه داشته باشه. من اصلا کارت معافیتم رو با خودم از ایران نیاوردم. پاسپورتم رو در امریکا هم تمدید کردم و به این کارت نیازی نبوده (مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت در امریکا ). الان برام سواله که آیا اصلا لازمه که تعویض کنم یا خیر و اگر لازمه آیا این کار در امریکا هم امکان پذیره یا نه. اگر از دوستان کسی تجربه‌ای داره ممنون می‌شم به اشتراک بگذاره.
من میگم پنجشنبه برادرم از پلیس+10 بپرسه که چکار میشه کرد.در ضمن فکر نکنم اگر بیاین ایران مشکلی برای معافیت رخ بده و شما رو ببرن سربازی Big Grin

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - Karim - 24-04-2012

(24-04-2012, 11:12 AM)Babak نوشته: از دوستانی که در امریکا هستند، کسی تونسته کارت معافیتش رو از طریق دفتر حفاظت منافع عوض کنه؟ راستش من اصلا نمی‌دونم که تعویض کارت معافیت چه فایده‌ای می‌تونه داشته باشه. من اصلا کارت معافیتم رو با خودم از ایران نیاوردم. پاسپورتم رو در امریکا هم تمدید کردم و به این کارت نیازی نبوده (مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت در امریکا ). الان برام سواله که آیا اصلا لازمه که تعویض کنم یا خیر و اگر لازمه آیا این کار در امریکا هم امکان پذیره یا نه. اگر از دوستان کسی تجربه‌ای داره ممنون می‌شم به اشتراک بگذاره.
در خارج فقط در آمریکا تمدید پاسبورت نیاز به کارت نداره یا همه کشور ها؟
ضمنا هیچ بعید نیست در آینده داشتن کارت هوشمند هم جزو مدارک لازم برای تمدید پاسبورت بشه. چون کارت های هوشمند بر خلاف کارت های قدیمی استعلامشون خیلی سریعتر خواهد بود و از طرفی احتمالا هدفشون جلوگیری از معافیت های تقلبی هست.

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - Karim - 24-04-2012

(24-04-2012, 12:00 PM)Pejman نوشته: بابک جان من که آمریکا نیستم ولی در مورد سوالهای دیگه می تونم نظر بدم:

کارتهای قدیمی رو کلاً دارن جمع می کنن و تا یه تاریخ خاصی مهلت دادند که همه عوض کنند. بعد از اون تاریخ به گفته خودشون کارتهای قدیمی تعویض نشده بی اعتبار می شه. البته برای شما ممکنه خیلی ضروری هم نباشه، ولی در کل اگر تعویض کنید فکر کنم بهتر باشه. به هر حال برای یه سری کارهای اداری و مدارک ممکنه به این کارت در ایران نیاز داشته باشید، مثل خرید و فروش ملک و خودرو و غیره.

اگر کارت شما ایران هست و وکالت به فرد خاصی در ایران دادید فکر می کنم اون فرد می تونه این کار رو انجام بده و نیازی نیست شما کاری بکنید. این خبری که جدیداً اعلام کردند برای دوستانی است که خارج از ایران هستند و امکان ورود به ایران تا اون تاریخ رو ندارند، در واقع براشون این تسهیلات گذاشتند که از همونجا کارشون رو انجام بدند.
پژمان لازم نیست وکالت به کسی داده بشه ! چون یکی از بچه ها داده بود یکی از آشنا هاش رفته پلیس +10 کاراشو انجام داده بود. چون اونجا که چک نمی کنن صاحب عکس با کسی که کارت دستشه قیافشون یکی هست یا خیر. فقط چند تا فرم هست باید پر کنن و نهایت هم یک امضا همین. فقط کسی که کارت رو میبره خیلی اختلاف سنی نداشته باشه یا مثلا خانم نباشه( هرچند یکی از بچه ها داده بود خواهرش برده بود !)

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - ahmadpashaei - 02-05-2012

سلام آقا بابک،حال شما خوبه؟
اینکه تعویض لازمه براتون یا مفیده و یا .... رو نمیدونم ولی حسب قولی که داده بودم برادرم براتون پرسید از خود رییس پلیس+10 اونجا، گفت که هنوز برای اتباع ایرانی خارج از کشور هیچ دستوری ابلاغ نشده و نگرانی لازم نیست.شما اصلا نباید کاری بکنید و اگر دستوری ابلاغ بشه میتونید اطلاع پیدا کنید،خودم میگم بهتون Big Grin Angel

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - soilman - 02-05-2012

من هنوز از سفارت ایران در سوئد خبری نگرفتم....
فکر نکنم هنوز ابلاغیه ای چیزی گرفته باشن...

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - soilman - 04-05-2012

طبق تماسی که با سفارت ایران در سوئد داشتم گفتن فعلا چیزی بهشون ابلاغ نشده و اگر اعلام بشه در سایت شون خواهند گذاشت...

فکر کنم نیازی به نگرانی هایی که بعضی دوستان در مورد از دست دادن ددلاین(که البته گذشته) فعلا نباشه...

روز خوش

RE: تعویض کارتهای قدیمی معافیت و پایان خدمت با کارتهای هوشمند جدید - ahmadpashaei - 04-05-2012

از کارت من هنوز خبری نشده،گم و گورش نکرده باشن.من آخر اسفند90 مدارک رو دادم.مال اونایی که اومده چقدر طول کشیده؟