آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - mohamad0014 - 27-09-2011

سلام

من می خواهم به یکی از اساتید ایمیل بزنم برای sponsorship دوره PhD. ایشون روزانه بیش از شاید 100 ایمیل دریافت می کنه(اینو یکی از استادای خودم گفت) و بهم پیشنهاد کردن که application استاندار " ..........Dear professor" جواب نخواهد داد. دوستان اگر راه حلی دارند لطفا راهنمایی کنند .ممنون

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - ice - 27-10-2011

درود
از استاد یک دانشگاه جواب گرفتم که هنوز نمی دونه امسال دانشجو می گیره یا نه و یک استاد دیگه رو بهم پیشنهاد دادند. اگر به استاد دوم ایمیل بزنم، بگم که این استاد معرفی کردند یا نه؟
سپاس

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 27-10-2011

درود
من هم مشابه این قضیه رو دارم - ولی استاد 1 پیشنهاد نداده و گفت فروارد می کنم به استاد 2 و از اون طرف ای میلی هنوز نگرفتم - بعد امروز جواب داده و گفته که فلانی هست و مشخصاتشو داده و فلانی هم هست و در موردش یه چیزهایی گفته و بعد هم نوشته:
Most projects are collaborative and interdisciplinary. I was just describing the funding mechanisms difference Huh .

حالا با این تعریفات آیا به اون دو نفر ای میل بزنم؟اصلا مشخصا نکرده به کسی فرستاده؟ایا اونی که گفته یکی از اون دو نفر بودن یا نه؟
(27-10-2011, 07:55 PM)ice نوشته: درود
از استاد یک دانشگاه جواب گرفتم که هنوز نمی دونه امسال دانشجو می گیره یا نه و یک استاد دیگه رو بهم پیشنهاد دادند. اگر به استاد دوم ایمیل بزنم، بگم که این استاد معرفی کردند یا نه؟
سپاس

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - m.arash - 27-10-2011

(27-10-2011, 07:55 PM)ice نوشته: درود
سپاس
درود

برداشت من این هست که ایشون به دلیل اینکه وضعیتش هنوز معلوم نیست استادی رو به شما معرفی کرده که قصد گرفتن دانشجو داره و زمینه کاریش به گرایش شما هم مربوط میشه!
از دید من لزومی نداره که شما بگید فلان استاد شما رو به من معرفی کرده! چون امتیازی محسوب نمیشه و معرفی استاد دیگه به منزله ی پیشنهاد شما به اون استاد نیست.
شما زمینه کاری استاد پیشنهادی رو ببینید اگر مقبول شما بود اونوقت یه ایمیل معمولی مثل بقیه ایمیل ها بزنید اما توجه داشته باشید که خوب از زمینه کاری استاد سر در بیارید تا با اطلاعات کافی در ایمیلتون از زمینه علاقه های مشترک صحبت کنید.

برخی از دوستان نگرانند که اگر به دو تا استاد از یک دپارتمان ایمیل بزنند با توج به رابطه اساتید با هم دچار مشکل بشند اما توجه کنید که اگر گرایش و زمینه های مورد علاقه شما با چند استاد هماهنگ باشه اشکالی پیش نمیاد.

البته این نظر من بود ممکنه دوستان دیگه نظر متفاوتی داشته باشند.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - m.arash - 27-10-2011

(27-10-2011, 08:43 PM)soilman نوشته: درود
من هم مشابه این قضیه رو دارم - ولی استاد 1 پیشنهاد نداده و گفت فروارد می کنم به استاد 2 و از اون طرف ای میلی هنوز نگرفتم - بعد امروز جواب داده و گفته که فلانی هست و مشخصاتشو داده و فلانی هم هست و در موردش یه چیزهایی گفته و بعد هم نوشته:
Most projects are collaborative and interdisciplinary. I was just describing the funding mechanisms difference Huh .

حالا با این تعریفات آیا به اون دو نفر ای میل بزنم؟اصلا مشخصا نکرده به کسی فرستاده؟ایا اونی که گفته یکی از اون دو نفر بودن یا نه؟
درود

راسش از دید من یکم مورد شما فرق می کنه! ینی درست نمی دونم آیا به خاطر اینکه وضعیتش از لحاظ گرفتن دانشجو معلوم نیست شما رو به اساتید دیگه معرفی کرده یا به خاطر قضیه funding خودش بوده یا ؟؟؟
اگر به خاطر مورد اول باشه که مورد شما هم مشابه دوستمون هست:
از نظر من همون طور هم که در پست قبلی گفتم اگر شما زمینه کاریتون با چند تا استاد هماهنگ باشه نباید نگران باشید و ابایی از ایمیل زدن به اون ها داشته باشید.
من به جای شما بودم اگر زمینه کاری اون دو تا استاد باب میلم بود حتما ایمیل می زدم کسی شما رو به خاطر علاقتون سرزنش نمی کنه!

اگر هم به خاطر نداشتن فاند بوده یا مشکلات مالی دیگه:
من این طور برداشت می کنم که استاد خواسته به طور غیرمستقیم بگه که با توجه به اینکه پروژه ها با همکاری چند گروه انجام میشه فرقی نمی کنه با چه گروهی باشی اما funding هر گروه یا استاد با بقیه فرق می کنه شاید اون دوتا استاد بتونند به شما fund بدند!!!

بازم می گم من برداشت خودم رو گفتم شاید واقعا منظور چیز دیگه ای بوده! من به طور کامل در جریان تبادلات اطلاعات شما نیستم فقط با توجه به داده هایی که دادین من نظر دادم. Smile

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Faraz - 27-10-2011

آرش من یکم نظرم باهات متفاوت است.در این فصل تعداد زیادی ایمیل هر روز به اساتید می رسد و شاید یک استاد وقت نکند همه ایمیل ها رو با دقت بخواند یا رزومه ای که اتچ شده است را باز کند.اسم بردن از یک همکار اون استاد محرک خوبی خواهد بود که استاد دوم ایمیل و رزومه رو با دقت بیشتری و سر حوصله بخواند ولی خب قائدتا نباید در ایمیل جوری نوشته شود که استاد اول دانشجو را توصیه کرده بلکه خیلی راحت باید گفت با صحبت هایی که با فلانی داشتم بهم گفتند که گرایش کاری ما نزدیک تر است.همین اسم باعث می شود که توجه استاد جلب شود و لااقل رزومه رو سر حوصله بخونه.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 28-10-2011

من هم با نظر فراز موافقم. به نظرم در این جور مواقع اسم بردن از استاد همکار باعث جلب توجه بیشتر می‌شه. در بسیاری مواقع گذاشتن اسم استادی که شما رو معرفی کرده در subject ایمیل می‌تونه مفید باشه. مثلا subject رو می‌تونید بذارید: Referred by Prof. X

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 30-10-2011

(28-10-2011, 10:10 AM)Babak نوشته: من هم با نظر فراز موافقم. به نظرم در این جور مواقع اسم بردن از استاد همکار باعث جلب توجه بیشتر می‌شه. در بسیاری مواقع گذاشتن اسم استادی که شما رو معرفی کرده در subject ایمیل می‌تونه مفید باشه. مثلا subject رو می‌تونید بذارید: Referred by Prof. X

پس بابک جان مرسومه...جالبه Blush
پس در سابجکت ای میل....اول طبق فرمت بالا اسم طرف و بعد هم موضوع مورد نظر ..درسته؟
حالا اگر طرف phd candidate باشه و اسمش جزو faculty های اون دپارتمان باشه هم فکر نکنم مشکلی پیش بیاد...مخصوصا اینکه خودش بگه که به استاد X بگو...درسته؟ Big Grin

ذرسمونو خوب پس بدیم Cool

خوش خبر باشید

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 30-10-2011

در subject‌ می‌تونید موضوع مورد نظر هم بذارید. مثلا Referred by Prof. X regarding Y.
در مورد PhD Candidate باید بگم که این افراد دانشجویان PhD هستند و عضو هیات علمی دانشگاه نیستند. اسم بردن از این افراد هم معمولا ضرری نداره، ولی شاید اون قدرها هم تاثیر زیادی نداشته باشه.

امیدوارم که شما خوش خبر باشید. Smile

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - ice - 30-10-2011

من با همین روشی که بابک جان گفتند بلافاصله از استاد دوم جواب گرفتم. البته فکر نمی کنم به جایی برسه چون دانشجوهاشون را فقط بعد از دیدار حضوری می پذیرند، ولی ایمیل را حداقل خونده بودند و از کارم هم خوششون اومده بود که خودش یک پیشرفت بود Smile.