آکادمیا کافه
سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: مدارک مورد نیاز (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%B2)
+---- انجمن: کارنامه و مدارک تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+---- موضوع: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - MaMi - 10-05-2012

(10-05-2012, 09:51 PM)akbar_saeedi نوشته: بنده در حین امریه میخوام اپلای کنم،نمیدونم اونموقع میزارن مدارکمو آزاد کنم یا نه،اگرم بذارن من نمیخوام!! چون میخوام با ریزنمرات غیررسمی اپلای کنم بعد پذیرش گرفتن و جواب حتمی از طریق سامانه نشا بدون دادن پول مدارک،ی سندی وثیقه ای..ب ارزش ظاهرا 5 تومن بذارم گرو..و مدارک رسمی بگیرم و ببرم
حالا این پروسه مشکل حاد خاصی میتونه داشته باشه؟اکثر دانشگاهها مدارک غیررسمی رو قبول میکنن،درسته؟
لطفا قبل از ارسال سوال، تاپیک مربوطه را مطالعه کنید. پاسخ شما در مورد اپلای کردن با ریزنمرات غیررسمی در همین تاپیک موجود است...
طبق روند معمول، نباید مشکل حاد خاصی پیش بیاد، مگر اینکه تا اون زمان که شما اقدام خواهی کرد، قوانین تغییر کنه.
موفق باشی

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Paradise4 - 22-08-2012

در دانشگاه John Hopkins در قسمت پذیرش توضیحات زیر رو نوشته ، میشه کسی اگر میدونه توضیح بده. ممنون

International Academic Records

Regardless of your citizenship, language or home country, if you attended a post-secondary institution outside of the United States, you must have your academic records evaluated by a U.S.-based external credential evaluation agency.

When selecting a credential evaluation agency, be sure to do the following.
  • Choose an NACES-approved agency that will include a copy of your transcript (or marks sheet) in its credentialing report.
  • Request a course-by-course evaluation.
  • List the Bloomberg School as the recipient of the report.
The Bloomberg School does not endorse credential evaluation agencies. However, the following agencies meet the general requirements and will submit copies of transcripts (and mark sheets) with their reports.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Pejman - 22-08-2012

دوست عزیزم منظورشون همون ارزیابی مدارک هست که در اینجا و اینجا توضیح داده شده. البته من توصیه می کنم از دپارتمان یا تحصیلات تکمیلی بپرسید، ممکنه نیازی هم نباشه.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - زهرا_ستاره_کوکب - 12-10-2012

با سلام
من قصد دارم برای دانشگاه آلمانی ruhr در رشته اقتصاد اپلای کنم و در بخش مدارک مورد نیاز چنین عبارتی نوشته شده :
A certified copy of your original Bachelor’s degree. 1
2.A transcript of records or a certified copy thereof (Covering all courses, the respective grades and credit points obtained. Please make sure that all credit points are indicated on your transcript, a grade sheet is not enough).
در مورد اولین مدرک کپی مدرک لیسانس که قید شده باشد تایید شده باشه منظور تایید سفارت هست یا همون تایید وزارت علوم و دانشگاه که مهرش در مدرک از قبل هست.
و در مورد دومین مدرک ، خواسته شده که علاوه بر ریز نمرات حتما credit points هم در ترجمه قید بشه . یعنی من باید مجدد ریزنمراتم رو برای ترجمه ببرم و خودم مثلا به مترجم بگم که برای هر درس علاوه بر نمره ، credit points رو هم اضافه کنه. ممنون میشم در این مورد من رو راهنمایی کنید

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Shihan - 12-10-2012

(12-10-2012, 09:44 PM)زهرا_ستاره_کوکب نوشته: با سلام
من قصد دارم برای دانشگاه آلمانی ruhr در رشته اقتصاد اپلای کنم و در بخش مدارک مورد نیاز چنین عبارتی نوشته شده :
A certified copy of your original Bachelor’s degree. 1
2.A transcript of records or a certified copy thereof (Covering all courses, the respective grades and credit points obtained. Please make sure that all credit points are indicated on your transcript, a grade sheet is not enough).
در مورد اولین مدرک کپی مدرک لیسانس که قید شده باشد تایید شده باشه منظور تایید سفارت هست یا همون تایید وزارت علوم و دانشگاه که مهرش در مدرک از قبل هست.
و در مورد دومین مدرک ، خواسته شده که علاوه بر ریز نمرات حتما credit points هم در ترجمه قید بشه . یعنی من باید مجدد ریزنمراتم رو برای ترجمه ببرم و خودم مثلا به مترجم بگم که برای هر درس علاوه بر نمره ، credit points رو هم اضافه کنه. ممنون میشم در این مورد من رو راهنمایی کنید
1- اصل با مهر مورد نیازه
2- بله باید دارالترجمه تعدادواحد های درسی مرتبط رو قید کرده باشه.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - زهرا_ستاره_کوکب - 13-10-2012

(12-10-2012, 09:51 PM)Mr-Voltage نوشته: 1- اصل با مهر مورد نیازه
2- بله باید دارالترجمه تعدادواحد های درسی مرتبط رو قید کرده باشه.

منظورتون از اصل ، اصل مدرک لیسانس هست؟ معمولا دانشگاه ها تاکید دارن که هیچ وقت اصل مدارک رو ارسال نکنیم!
و در مورد عبارتی که زیرش خط کشیده شده منظور چی هست. الیته من کل پاراگراف رو گذاشتم تا مفهوم تر باشه :
(business, statistics, mathematics, political science, international relations, etc.) with at least six semesters of regular period of study (180 ECTS). You must have gained 60 credit points (ECTS work load) in economics and a minimum of 15 credit points (ECTS work load) in statistics/econometrics and mathematics. In addition, you need 40 ECTS in management/business (administration). Please note that admission requirements had to be changed on short notice due to university regulations

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Babak - 14-10-2012

در مورد سوال اول همون طور که خود دانشگاه گفته «Certified Copy» مورد نیازش هست. یعنی کپی‌ای که برابر اصل شده باشه. وقتی که شما مدرک رو می‌دید ترجمه رسمی می‌کنند و مهر دادگستری و وزارت خارجه می‌خوره، عملا Certified Copy محسوب می‌شه و همون باید کافی باشه، مگر این که دانشگاه شرایط خاص دیگه‌ای رو قید کرده باشه.

منظور از اون قسمتی که زیرش خط کشیده شده هم اینه که ملزومات پذیرش دانشگاه به خاطر تغییرات در قوانین دانشگاه، بدون اطلاع قبلی تغییر کرده.
عملا این جمله خیلی مهم نیست و شرایطی که گفته شده شرایط جدید و تغییر یافته است.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - blur - 25-12-2012

میخوام برا دانشگاهی دوتا برنامه اپلای کنم، مشکلی پیش نمیاد از این لحاظ که فقط یه سری مدارک به graduate office فرستادم؟ چون دپارتمان ها ارسال مدارک ندارن.
و توضیحی براش تو سایتشون وجود نداره.

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Karim - 25-12-2012

(25-12-2012, 04:48 PM)blur نوشته: میخوام برا دانشگاهی دوتا برنامه اپلای کنم، مشکلی پیش نمیاد از این لحاظ که فقط یه سری مدارک به graduate office فرستادم؟ چون دپارتمان ها ارسال مدارک ندارن.

درود،
ایمیل بزنید بپرسید ولی معمولا اداره تحصیلات تکمیلی یک کپی از مدارک را به دپارتمانهای مربوطه می فرستد و همون یک سری کافیست. ولی بازم بپرسید از خودشون.

بدرود

RE: سوالات پیرامون ارسال ریزنمرات و مدارک تحصیلی - Shahrouz - 26-12-2012

(25-12-2012, 04:48 PM)blur نوشته: میخوام برا دانشگاهی دوتا برنامه اپلای کنم، مشکلی پیش نمیاد از این لحاظ که فقط یه سری مدارک به graduate office فرستادم؟ چون دپارتمان ها ارسال مدارک ندارن.
درود
یک بار ارسال مدارک به graduate office برای هر تعداد دانشکده و هر چند سالی که شما اپلای کنید کافیه. اعم از جی ار ای و تافل و.. مگر اینکه دانشگاه خودش قید کرده باشه. چون که نمرات رو و مدارک رو اسکن می کنند و برای دپارتمانها قابل دسترس هست.