آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Ali.ch.since - 08-11-2015

(08-11-2015, 01:58 PM)butterfly نوشته: سلام، معمولا برای شروع و آشنایی با آزمون تافل از همین کتاب های لانگمن و دلتا استفاده میشه مخصوصا دلتا. حالا که لانگمن تهیه کردید ابتدا لانگمن مطالعه کنید و بعد برید سراغ دلتا. می تونید دو تا مهارت لیسنینگ و ریدینگ رو با هم پیش ببرید. بخش های رایتینگ و اسپیکینگ کتاب های آموزشی تافل مثل لانگمن و دلتا مطابق با استاندارد آزمون نیست و توصیه نمی شه. بعد از دلتا هم می تونید کتاب آفیشیال گاید و مسترینگ اسکیلز رو مطالعه کنید. لزوما هم نیازی به خرید کتاب ها نیست و می تونیداز کتابخانه فروم کتاب ها رو دانلود کنید.
ممنون بابت پاسخ.ولی چرا قسمت رایتینگ و اسپیکینگ مطابق با استاندارد نیست؟؟؟؟یعنی فقط با لانگمن لیسینگ و و ریدینشگ رو بخونم؟؟؟خب چرا از چه کتابی شروع کنم که تمام قسمت هاش استاندارد باشه؟؟؟؟؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 08-11-2015

درود

جسارتا میون کلام!
کلا کتاب دلتا رو من توصیه نمیکنم. هر چند Butterfly عزیز خودشان استاد هستند ولی این کتاب نوعی کلیشه شده که همه میگن. نهایت ریدینگش رو بخونین چون واقعا وقت تلف کردنه خوندن این کتاب.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Ali.ch.since - 08-11-2015

(08-11-2015, 03:27 PM)Torkan نوشته: درود

جسارتا میون کلام!
کلا کتاب دلتا رو من توصیه نمیکنم. هر چند Butterfly عزیز خودشان استاد هستند ولی این کتاب نوعی کلیشه شده که همه میگن. نهایت ریدینگش رو بخونین چون واقعا وقت تلف کردنه خوندن این کتاب.

بااحترام،
ترکان
میشه لطف کنین بگین چرا رایتینگ و اسپیکینگ لانگمن استاندارد نیست؟؟؟به نظر شما برم سراغ کتاب دیگه ای قبل شروعش ؟؟؟؟یا اگر توصیه ی خاصی است ممنون میشم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - butterfly - 09-11-2015

(08-11-2015, 08:05 PM)Ali.ch.since نوشته: میشه لطف کنین بگین چرا رایتینگ و اسپیکینگ  لانگمن استاندارد نیست؟؟؟به نظر شما برم سراغ کتاب دیگه ای قبل شروعش ؟؟؟؟یا اگر توصیه ی خاصی است ممنون میشم

ببینید دوست عزیز کتب آموزشی تافل هم مثل کتب آموزشی کنکور می مونه. همون جور که تست های تالیفی کنکور لزوما استاندارد نیست و ممکنه خیلی راحت تر یا سخت تر از کنکور باشه، این کتاب ها هم همینطوره. عنوانشون هم فرق نداره. معمولا از این کتاب ها برای آشنایی کلی با ساختار تافل استفاده میشه و تمرین بیشتر. به عنوان مثال لیسنینگ های کتاب دلتا شاید فهمش سخت تر از لیسنینگ های خود تافل باشه ولی در عوض سوالات مطرح شده خیلی راحت تره و بدون فهم کامل هم میشه سوالاتش درست جواب داد. درصورتی که سوالات لیسنینگ خود تافل tricky تر هست. یا اینکه برای پاسخ گویی به سوالات بخش رایتینگ شما باید  فرمت خاصی رو رعایت کنید که در کتاب دلتا این فرمت پاسخگویی آموزش داده نشده. برای بخش اسپیکینگ ویدئوهای نوت فول و سمپل های کتاب مسترینگ اسکیلز رو توصیه می کنم و برای بخش رایتینگ معمولا نمونه رایتینگ های کتاب   Barrons Writing for the TOEFL IBTمطالعه میشه. در پایان هم از دوماه مونده به تاریخ امتحان بهتره که تست های TPO رو که همون تافل های برگزار شده در دوره های قبل هست با زمان بندی کار کنید. در پایان پیشنهاد می دم حتما منابع تافل از بخش کتابخانه سایت ملاحظه کنید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - مهمان - 11-11-2015

سلام
من ده روز دیگه تافل دارم الان ریدینگ و لیسنم خوبه ولی رایت و اسپیک اصلا تمرین نکردم . به نظرتون این ده روز کامل بذارم واسه این دوتا خوبه اصلا سراغ لیسن و ریدینگ نرم.
توو آرمایشی رایتم شد 22
اسپیک 20
ممنونم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - akbar_saeedi - 11-11-2015

(11-11-2015, 02:56 PM)مهمان نوشته: سلام
من ده روز دیگه تافل دارم الان ریدینگ و لیسنم خوبه ولی رایت و اسپیک اصلا تمرین نکردم . به نظرتون این ده روز کامل بذارم واسه این دوتا خوبه اصلا سراغ لیسن و ریدینگ نرم.
توو آرمایشی رایتم شد 22
اسپیک 20
ممنونم

سلام منم ده روز دیگه  Smile دارم همونو...
بیشتر وقتتو بذار رو اون دو...ولی نه همشو..10 روز لیسنینگ کار نکنی یکم سر امتحان برات استرس اور میشه...به نظرم 70 به 30 یا 80 به 20 برو جلو حداقل..
موفق باشی

[برش] نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - Ali.ch.since - 12-11-2015

دوستان سلام.به نظرتون لانگمن ibtخوبه یا barons ibt????

RE: نظرات شما راجب آمادگی برای آزمون تافل ibt بدون کلاس زبان رفتن - blur - 12-11-2015

(12-11-2015, 01:00 AM)Ali.ch.since نوشته: دوستان سلام.به نظرتون لانگمن ibtخوبه یا barons ibt????

میشه کسی به شما بگه یه کتابی خوبه و یکی دیگه بد؟ اگر اول راه هستین بارونز احتمالا براتون سنگینه و باید از کتابی مثل لانگمن شروع کنید. اگر زبانتون سطحش بالاست یا قبلا کتاب هایی مثل دلتارو خوندین بهتره برین سراغ بارونز.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - szeinalilathori - 21-11-2015

دوستان سلام

اوایل مهرماه امتحان آزمایشی دادم نمره ی کلی 67 شد که ریدینگ 15 و لیسنیگم 17 شد  حدود 15 تا از تی پی او ها رو زدم البته فقط لیسنینگ و ریدینگ. تو این مدت نمره های این دو تا اسکیل بین 19-23 برای لیسنینگ و 17-20 برای ریدینگم متغیر بوده و تقریبا توی این سه هفته رایتینگ و اسپیک کار نکردم.دو روز پیش مجددا آزمایشی دادم تا تفاوت سطحم رو ببینم. متاسفانه بازم نمره ی کلی این دو تا اسکیل در مجموع 32 شد و ریدینگ 18 و لیسن 14. از طرفی من 20 دسامبر تافل ثبت نام کردم. با شرایط موجود به شدت استرس گرفتم. احساس میکنم اصلا نمیدونم باید چکار کنم و دنبال نمره ی بالای 90 هستم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید. به نظرتون لازمه من دیفر کنم؟ چقدر احتمال داره من بتونم به نمره تافل بالای 90 برسم؟ با توجه به شرایط موجود بابت رایتینگ و اسپیک چه توصیه ای دارید؟

نکته: متاسفانه من سر جلسه امتحان آزمایشی دوم نمیتونستم درست تمرکز کنم. مرتب ذهنم حول موضات مختلف میچرخید. با این که متن ردینگ رو میخوندم و معنی لغتا رو میدونستم ذهنم برای هماهنگی جملات یاری نمیکرد. همین باعث شد مجبور بشم خیلی راحت از خیلی از سوالات بگذزم.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - akbar_saeedi - 21-11-2015

سلام دوست عزیز
چرا راجب دو اسکیل دیگه که شاید مهمترن و در محیط آکادمیک بیشتر لازم میشن راجب وضعیتتون صحبتی نمیکنید؟میدونید نمره اورال خوب هم بتونید بیارید اگه یک اسکیل مهم خیلی پایین باشه ارزش نمره خیلی پایین میاد
فرض میگیریم اون دو تا رو هم در همین شرایط هستید..
با توجه به تجربه خودم برا آزمایشیها و تفاوتشون با تافلی که دادم و نمره ای که حاصل شد و تجارب خیلی از همکلاسی های زبانم..نظرم اینه فاصلتون از 90 تافل اصلی زیاده و احتمالش کمه بتونید به اون حد برسید در سه هفته..اگه شرایط پذیرشتون عادیه اگه دیفر کنید بهتره که پولتون هدر ندره، ولی خب اگه به شرایط رزومتون و پروسه پذیرشتون در وضعیتی هست که ارزششو داره ریسک کنید و خودتونو محک بزنید خب امتحان بدید..چون اطلاعات کامل نداریم نمیشه بیشتر نظر داد
و اما .. tpo هارو با دقت حل کنید و سعی کنید بسته به فاصلتون از سطح مورد انتظار هر 4 اسکیلو با هم جلو ببرید..90 تافل با اسپیکینگ 14 ارزشی نداره... مخصوصا روی سوالات ریدینگ و لیسنینگ که اشتباه جواب دادید تمرکز کنید و علتشو خوب بفهمید و بعد جلو برید..