آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - elec-star - 02-11-2015

(02-11-2015, 01:28 PM)butterfly نوشته: سلام، زمان خوبی برای آماده شدن دارید. به نظرم یک ماه اول به حفظ لغات ضروری تافل بپردازید. بعد کتاب  Official guide  و دلتا رو مطالعه کنید برای آشنایی با ساختار آزمون. در ادامه می تونید تا دوماه مونده به امتحان، بخش های ریدینگ و لیسنینگ بقیه کتاب های آموزشی موجود برای آمادگی تافل رو هم تمرین کنید و complete test ها رو با زمان بندی پاسخ بدید. در این بازه زمانی ویدئوهای نوت فول رو هم ببینید تا با ساختار سوالات اسپیکینگ و رایتینگ هم آشنا بشید و شروع به تمرین این بخش ها هم کنید. مخصوصا زمان بندی رو حتما مدنظر داشته باشید. هرچی بیشتر تمرین کنید پیشرفت بیشتری خواهید داشت. اگر هم براتون امکان پذیره برای این دو مهارت یه کلاس فشرده برید تا اشکالاتتون تصحیح بشه. TPO ها رو دوماه مونده به امتحان و حتما به سبک امتحان و با زمان بندی کار کنید. و حتما بعد از هر آزمونی اشکالاتتون برطرف کنید. ترجیحا هم از تست های آخر شروع کنید. 
به نظر من لزومی به مطالعه جداگانه کتاب گرامر نیست چون کلاس زبان می رید و گرامر رو تا حد زیادی آموزش دیدید. می تونید برای رفع اشکالات گرامری اسپیکینگ و رایتینگ از این کتاب کمک بگیرید و بهش مراجعه کنید.
ممنون از جوابتون یه سوال دیگه هم هست اونم اینکه یک برای خوندن زبان دوستم هم که هم سطح خودمه تقریبا هست و میخوام که باهم بخونیم ، بنظرتون اینطوری چجوری میشه خوند که بهترین استفاده رو ببریم؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - butterfly - 02-11-2015

(02-11-2015, 06:45 PM)elec-star نوشته: ممنون از جوابتون یه سوال دیگه هم هست اونم اینکه یک برای خوندن زبان دوستم هم که هم سطح خودمه تقریبا هست و میخوام که باهم بخونیم ، بنظرتون اینطوری چجوری میشه خوند که بهترین استفاده رو ببریم؟

مطالعه با یه نفر دیگه یکی این مزیت داره که می تونید یه برنامه ریزی مشترک داشته باشید مثلا برنامه هفتگی و اینطوری به انجام برنامه تون متعهدتر خواهید بود. همین طور می تونید برای تمرین بخش اسپیکینگ به هم کمک کنید و اشکالات همدیگه رو تا جایی که متوجه میشید تصحیح کنید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - elec-star - 02-11-2015

(02-11-2015, 01:28 PM)butterfly نوشته: سلام، زمان خوبی برای آماده شدن دارید. به نظرم یک ماه اول به حفظ لغات ضروری تافل بپردازید. بعد کتاب  Official guide  و دلتا رو مطالعه کنید برای آشنایی با ساختار آزمون. در ادامه می تونید تا دوماه مونده به امتحان، بخش های ریدینگ و لیسنینگ بقیه کتاب های آموزشی موجود برای آمادگی تافل رو هم تمرین کنید و complete test ها رو با زمان بندی پاسخ بدید. در این بازه زمانی ویدئوهای نوت فول رو هم ببینید تا با ساختار سوالات اسپیکینگ و رایتینگ هم آشنا بشید و شروع به تمرین این بخش ها هم کنید. مخصوصا زمان بندی رو حتما مدنظر داشته باشید. هرچی بیشتر تمرین کنید پیشرفت بیشتری خواهید داشت. اگر هم براتون امکان پذیره برای این دو مهارت یه کلاس فشرده برید تا اشکالاتتون تصحیح بشه. TPO ها رو دوماه مونده به امتحان و حتما به سبک امتحان و با زمان بندی کار کنید. و حتما بعد از هر آزمونی اشکالاتتون برطرف کنید. ترجیحا هم از تست های آخر شروع کنید. 
به نظر من لزومی به مطالعه جداگانه کتاب گرامر نیست چون کلاس زبان می رید و گرامر رو تا حد زیادی آموزش دیدید. می تونید برای رفع اشکالات گرامری اسپیکینگ و رایتینگ از این کتاب کمک بگیرید و بهش مراجعه کنید.

ببخشید که زیاد سوال میپرسم ، برام سوال شد که یکماه بخوام روی لغت وقت بذارم یعنی خیلی! دقیقا چی بخونم به جز لغات تافل، 504 رو قبل ها خوندم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - butterfly - 02-11-2015

(02-11-2015, 10:31 PM)elec-star نوشته: ببخشید که زیاد سوال میپرسم ، برام سوال شد که یکماه بخوام روی لغت وقت بذارم یعنی خیلی! دقیقا چی بخونم به جز لغات تافل، 504 رو قبل ها خوندم

زمان لازم برای یادگیری لغات لازم به دایره لغات هر فرد و تواناییش در حفظ کردن لغت داره. مخصوصا اگر با نرم افزاری مثل انکی لغت حفظ کنید مرورش کامل و نهاییش بیشتر از یک ماه طول می کشه. برای آزمون، علاوه بر 504 واژه، یادگیری لغات کتب زیر هم قویا توصیه میشه:
Essential Words for the TOEFL
400 Must-Have Words for the TOEFL

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Moji67 - 05-11-2015

با سلام و خسته نباشید
اگه امکانش هست یه فهرست کامل برای هر skill قرار بدید، مثلا برای writing برای کسایی که مبتدی هستن فلان کتاب، برای کسایی که پایه دارن فلان، کتابی که حتما باید خونده بشه ... و کتابی که سختره یا هر کس وقت بیشتری داره بخونه ....
ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 05-11-2015

(05-11-2015, 02:36 AM)Moji67 نوشته: با سلام و خسته نباشید
اگه امکانش هست یه فهرست کامل برای هر skill قرار بدید، مثلا برای writing برای کسایی که مبتدی هستن فلان کتاب، برای کسایی که پایه دارن فلان، کتابی که حتما باید خونده بشه ... و کتابی که سختره یا هر کس وقت بیشتری داره بخونه ....
ممنون
این کار زیاد کار درستی نیست. چون اینکه مطالعه فلان کتاب در فلان مرحله توصیه میشه وحی منزل نیست و اگر تاپیک رو خونده باشید  می بینید که نظرات هم گاها متفاوت هستند. گاهی برخی از دوستان که تازه امتحان دادن میان و احتمال داره که نظرات بروزتری داشته باشن و همین طور هر فردی با توجه به وقتش یا بقیه عوامل ممکنه ترجیح بده منابعی با خصوصیات خاص رو دنبال کنه...بنابراین بهترین راه اینه که هرکسی خودش نظرات رو مطالعه کنه و منابع رو ببینه و بعد یک تصمیم شخصی بگیره.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Moji67 - 06-11-2015

(05-11-2015, 12:34 PM)blur نوشته: این کار زیاد کار درستی نیست. چون اینکه مطالعه فلان کتاب در فلان مرحله توصیه میشه وحی منزل نیست و اگر تاپیک رو خونده باشید  می بینید که نظرات هم گاها متفاوت هستند. گاهی برخی از دوستان که تازه امتحان دادن میان و احتمال داره که نظرات بروزتری داشته باشن و همین طور هر فردی با توجه به وقتش یا بقیه عوامل ممکنه ترجیح بده منابعی با خصوصیات خاص رو دنبال کنه...بنابراین بهترین راه اینه که هرکسی خودش نظرات رو مطالعه کنه و منابع رو ببینه و بعد یک تصمیم شخصی بگیره.

تشکر بابت جوابتون،
من کلاس های زبان کانون زبان ایران رو رفتم و در حال حاضر هم در سطح Advance هستم.
شروع کردم به حفظ لغات ( منابعی که در سایت ذکر شده) اما در کنارش میخواستم کتاب ETS رو هم کار کنم.
بعدش نمیدونم برم سراغ دلتا یا بارونز؟
بعد از یکی از این دوتا هم کمبریج و در آخر هم مستر رو میخوام کار کنم.
انتهای بهار سال آینده هم تصمیم به آزمون دارم!
به نظرتون حجم کتابایی که گفتم زیاده؟
از کدوم نرم افزارا و کی استفاده کنم؟
تی پی ا هم 2 ماه قبل از آزمون.
لطفا همه نظر بدن.
thanks in advance

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 06-11-2015

@Moji67 بارونز گزینه بهتریه. بله شما می تونید این برنامه ای که دارین رو تو این مدت زمان پیش روتون اجرا کنید. مشکلی نیست. فقط من یه پیشنهادی که همیشه برای دوستان دارم اینه که بعد از یه حجم مناسب مطالعه که حس می کنید پیشرفت داشتین دوتا tpo بزنید تا مسیر رو گم نکنید. ضعف ها و قوت هاتون دستتون باشه. بنابراین این کار رو در فواصل مناسب انجام بدین. منتها بخش اصلی tpo هارو همون قبل امتحان کار کنید. می تونید آزمون های نرم افزار کمبریج و مانند اون رو هم استفاده کنید. خوب هم هست اگر وقت داشتین ولی بدونید که کاملا متناسب امتحان نیست. نت فول و تمرین اسپیکینگ رو هم فراموش نکنید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Ali.ch.since - 08-11-2015

سلام.من میخام کتاب امادگی آزمون تافل رو بگیرم؟البه longman ibtو گرفتم؟؟؟به نظرتون longman خوبه یا دلتا یا....؟؟؟؟ترتیب خوندن این کتاب ها چطوره؟؟؟مهارت ها باهم خونده بشه یه از اول شروع کنیم به ترتیب جلو بریم؟؟؟
ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - butterfly - 08-11-2015

(08-11-2015, 01:23 PM)Ali.ch.since نوشته: سلام.من میخام کتاب امادگی آزمون تافل رو بگیرم؟البه longman  ibtو گرفتم؟؟؟به نظرتون longman خوبه یا دلتا یا....؟؟؟؟ترتیب خوندن  این کتاب ها چطوره؟؟؟مهارت ها باهم خونده بشه یه از اول شروع کنیم به ترتیب جلو بریم؟؟؟
ممنون

سلام، معمولا برای شروع و آشنایی با آزمون تافل از همین کتاب های لانگمن و دلتا استفاده میشه مخصوصا دلتا. حالا که لانگمن تهیه کردید ابتدا لانگمن مطالعه کنید و بعد برید سراغ دلتا. می تونید دو تا مهارت لیسنینگ و ریدینگ رو با هم پیش ببرید. بخش های رایتینگ و اسپیکینگ کتاب های آموزشی تافل مثل لانگمن و دلتا مطابق با استاندارد آزمون نیست و توصیه نمی شه. بعد از دلتا هم می تونید کتاب آفیشیال گاید و مسترینگ اسکیلز رو مطالعه کنید. لزوما هم نیازی به خرید کتاب ها نیست و می تونیداز کتابخانه فروم کتاب ها رو دانلود کنید.