آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - atosamohebbi - 13-09-2017

بچه ها سلام وقت بخیر
من میخوام برای مقطع کارشناسی ارشد کانادا اپلای کنم و 10 دانشگاه رو انتخاب کردم که فقط 2تاش نوشته باید به استاد هم ایمیل بزنم.با توجه به اینکه ددلاین ها تقریبا همشون تا آخر اکتبره الان دیره برای ایمیل زدن به استاد؟
سوال دیگه اینکه اون دانشگاه هایی که نگفته به استاد ایمیل بزن بازم من ایمیل بزنم بهتره؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - raminz - 13-09-2017

(13-09-2017, 03:36 PM)atosamohebbi نوشته: بچه ها سلام وقت بخیر
من میخوام برای مقطع کارشناسی ارشد کانادا اپلای کنم و 10 دانشگاه رو انتخاب کردم که فقط 2تاش نوشته باید به استاد هم ایمیل بزنم.با توجه به اینکه ددلاین ها تقریبا همشون تا آخر اکتبره الان دیره برای ایمیل زدن به استاد؟
سوال دیگه اینکه اون دانشگاه هایی که نگفته به استاد ایمیل بزن بازم من ایمیل بزنم بهتره؟

سلام،

برای ایمیل زدن هیچوقت دیر نیست. ایمیل بزن و اگه جواب ندادن یه ریمایندر هم بزن بعد از چند روز.
آره به همه دانشگاه های مد نظرت ایمیل بزن. اگه بتونی استاد پیدا کنی، کارات خیلی سریع تر و راحت تر پیش میره.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - fatima204 - 15-09-2017

دوستان من یه سوالی داشتم
دیشب من با یه استادی در واشنگتن مصاحبه داشتم اما نکته عجیب این بود که در طول مصاحبه فقط سه تا سوال که هدفت از خوندن دکترا ، بعدش میخواهی چی کار کنی و چی کار کردی از ارشد پرسید شاید از نیم ساعت فقط دو دقیقه من حرف زدم
و خودش در مورد ازمایشگاهش دانشکده شهر فاندها ویزا و اطلاعات در مورد کلا دانشگاه داد و گفت حتی خونه گرونه اینجا
تو باید خوبی و بدی هارو بدونی حقته بعد تصمیم بگیری
اصلا هم نگران این نباش تکنیکارو بلد نیستی میای یادمیگیری نگران ویزا نباش
حتی اگه ادمیت شدی محبور نیستی با من کار کنی حق تو هر ازی میخوای بری
وتاکید کرد که دانشکده ما کوچیکه کلا شاید 4-5 نفر دانشجوی دکتری داریم اگر پذیرش گرفتی تابستون بیا کارتو شروع کن پول بهت میدم
و اینکه من ازش پرسیدم شانس من چقدره
گفت من دیرکتور نیستم باید اورال پکیجتو ببینیم نمراتتو ببینیم ریکام هاتو انگار اصلا رزوممو ندیده بود  در صورتیکه اسکایپ دیگه استاد کاملا رزوممو خونده بود زود بفرست مدارکتو قبل ددلاین و به من گفت من خیلی این چند وقته سرم شلوغه ولی چون دیدم خیلی مصممی گفتم وقتمو خالی کنم باهات حرف بزنم (ریمایندر چندبار زده بودم ) این توضیحاتو نمیتونستم در ایمیل بدم باید اسکایپ می کردیم و گفت میتونی به دیرکتور پیام بزنی و نظرشو بپرسی در مورد شانست چون نظرش مهمه سوالی هم داشتی بپرس  
اصلا تقریبا چیزی ازم رزومم نگفت یه جوری حس کردم هر کی بهش ایمیل بزنه واسش اسکایپ میزاره حالا شاید حس من بوده
از اونجایی که دپارتمانش کوچیکه اپلیکنت زیاد چون واشنگتنه و تعداد پذیرششون کمه وایشون هم هیچ چیز خاصی نگفت من اپلای کنم یا نه؟
خیلی ممنونم
@raminz

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - raminz - 15-09-2017

(15-09-2017, 10:01 AM)fatima204 نوشته: دوستان من یه سوالی داشتم
دیشب من با یه استادی در واشنگتن مصاحبه داشتم اما نکته عجیب این بود که در طول مصاحبه فقط سه تا سوال که هدفت از خوندن دکترا ، بعدش میخواهی چی کار کنی و چی کار کردی از ارشد پرسید شاید از نیم ساعت فقط دو دقیقه من حرف زدم
و خودش در مورد ازمایشگاهش دانشکده شهر فاندها ویزا و اطلاعات در مورد کلا دانشگاه داد و گفت حتی خونه گرونه اینجا
تو باید خوبی و بدی هارو بدونی حقته بعد تصمیم بگیری
اصلا هم نگران این نباش تکنیکارو بلد نیستی میای یادمیگیری نگران ویزا نباش
حتی اگه ادمیت شدی محبور نیستی با من کار کنی حق تو هر ازی میخوای بری
وتاکید کرد که دانشکده ما کوچیکه کلا شاید 4-5 نفر دانشجوی دکتری داریم اگر پذیرش گرفتی تابستون بیا کارتو شروع کن پول بهت میدم
و اینکه من ازش پرسیدم شانس من چقدره
گفت من دیرکتور نیستم باید اورال پکیجتو ببینیم نمراتتو ببینیم ریکام هاتو انگار اصلا رزوممو ندیده بود  در صورتیکه اسکایپ دیگه استاد کاملا رزوممو خونده بود زود بفرست مدارکتو قبل ددلاین و به من گفت من خیلی این چند وقته سرم شلوغه ولی چون دیدم خیلی مصممی گفتم وقتمو خالی کنم باهات حرف بزنم (ریمایندر چندبار زده بودم ) این توضیحاتو نمیتونستم در ایمیل بدم باید اسکایپ می کردیم و گفت میتونی به دیرکتور پیام بزنی و نظرشو بپرسی در مورد شانست چون نظرش مهمه سوالی هم داشتی بپرس  
اصلا تقریبا چیزی ازم رزومم نگفت یه جوری حس کردم هر کی بهش ایمیل بزنه واسش اسکایپ میزاره حالا شاید حس من بوده
از اونجایی که دپارتمانش کوچیکه اپلیکنت زیاد چون واشنگتنه و تعداد پذیرششون کمه وایشون هم هیچ چیز خاصی نگفت من اپلای کنم یا نه؟
خیلی ممنونم
@raminz

سلام،

اینکه تو مصاحبه بیشتر اون حرف زده چیز عجیبی نیست. خیلی ها این تجربه رو داشتن که بیشتر وقت مصاحبه به توضیحات استاد در مورد وضعیت فاند و کار خودش و ... گذشته. ببین این که میگی رزومه ات رو نخونده خیلی بعیده. وقتی به قول خودش تو این شلوغی برات وقت خالی کرده که باهات حرف بزنه یعنی خودشم علاقه داشته. وقتی میگه تابستون بیا پول هم بهت میدم یعنی دوست داره باهات همکاری کنه. خیلی از استادا در مورد این سوال که شانسم چجوریه جواب نمیدن چون واقعاً یه نفر تصمیم گیرنده نیست و نمیخواد فردا بعد از ریجکت شدن بهش میل بزنیم که تو که گفتی شانسم خوبه، پس چرا ریجکت شدم؟! اون استادی هم که قبلاً جوابشو فرستاده بودی و تشویقت کرده بود به اپلای، ممکنه تو پذیرشت تأثیر نداشته باشه ها! یعنی اگه پذیرش بشی احتمال زیادی وجود داره که تو رو به عنوان دانشجو انتخاب کنه ولی بحث پذیرش جداست. معمولاً کمیته تصمیم میگیره و ضمن اینکه اینو یادت باشه تا زمان ددلاین ممکنه دانشجوهایی با رزومه هایی بهتر از رزومه تو هم اپلای کنن. در اون صورت استاد اصلاً یادش میره که یه نیمچه قولی بهت داده و بدون شک اونایی که رزومه شون بهتره رو میگیره. حالا هم یه ایمیل تشکر بهش بزن برای وقتی که برای اسکایپ گذاشت و هم دوباره بهش بگو که دوست داری باهاش کار کنی و بپرس میتونی اسمش رو تو SOP بیاری یا نه. به اون دیرکتور هم ایمیل بزن ببین نظرش چیه. برای اپلای هم نتایج پذیرش سالهای قبل رو ببین (سایت gradcafe میتونه منبع خوبی باشه). بعد ببین رزومه ات با اونایی که پذیرش گرفتن چقدر نزدیکه. ولی به طور کلی همین که وقت گذاشته باهات حرف زده نشونه خوبی. اینا اینقدر سرشون شلوغه که بعضاً حتی وقت نمیکنن ایمیل رو جواب بدن چه برسه به اینکه وقت اسکایپ بزارن.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - fatima204 - 18-09-2017

@raminz
 ببخشید من دوباره مزاحم شدم طبق فرمایش شما من بهchair اون دانشگاه میل زدم و گفتم شانسم چقدره
از اونجایی که من در ایران دانشجوی دکتری هستم در دوره دکترا در ایران من چندین واحد درسیو‌تی ای بودم
و دانشگاه دکترا من با دانشگاه ارشدم متفاوت
الان chair به من گفته رزومت خوبه
ولی این تی ای هایی که بودی(چقدردقیق خونده) در دانشگاهx آیا دانشجوی دکتراییی اونجا؟
من در رزومم هیچی نگفتمدر مورد دکترام و فقط در رزومم تی ای هارو‌اوردم و الان نمیدونم چی بگم
میترسم بگم بگه پس در این سه سال چه کردی اونجا چرا مقاله نداری نمیدونه چقدر اینجا استاده من بی مسیولیت بوده که
و نگران ویزام
از طرفی هم نگم میترسم بعدا بگه در ریکام هات چرا استادای ارشدت چیزی نگفتن پس
بنظرتون راستشو بگم یا دروغ

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - raminz - 19-09-2017

(18-09-2017, 10:44 PM)fatima204 نوشته: @raminz
 ببخشید من دوباره مزاحم شدم طبق فرمایش شما من بهchair اون دانشگاه میل زدم و گفتم شانسم چقدره
از اونجایی که من در ایران دانشجوی دکتری هستم در دوره دکترا در ایران من چندین واحد درسیو‌تی ای بودم
و دانشگاه دکترا من با دانشگاه ارشدم متفاوت
الان chair به من گفته رزومت خوبه
ولی این تی ای هایی که بودی(چقدردقیق خونده) در دانشگاهx آیا دانشجوی دکتراییی اونجا؟
من در رزومم هیچی نگفتمدر مورد دکترام و فقط در رزومم تی ای هارو‌اوردم و الان نمیدونم چی بگم
میترسم بگم بگه پس در این سه سال چه کردی اونجا چرا مقاله نداری نمیدونه چقدر اینجا استاده من بی مسیولیت بوده که
و نگران ویزام
از طرفی هم نگم میترسم بعدا بگه در ریکام هات چرا استادای ارشدت چیزی نگفتن پس
بنظرتون راستشو بگم یا دروغ

سلام،

یعنی تو رزومه نوشتی مدرک لیسانس و ارشد از دانشگاه های X و Y داری، بعد تو قسمت TA نوشتی تو دانشگاه Z بودی؟! :|
والا همونجور که خودتم گفتی یه کم پیچیده شده موضوع. حقیقت منم نمیدونم چی بگم، بزار شاید بقیه نظری داشته باشن. @Babak @Torkan
فقط یه نکته اینکه حداقل من یه مورد دیدم که یکی از دوستام تو یه دانشگاه دیگه TA بود ولی تو اون دانشگاه درس نمیخوند. یعنی زمان لیسانس رفت یه دانشگاه دیگه و با یه استادش حرف زد و از اونجایی که دانشگاه لیسانس ما دانشگاه خوبی بود، اون استاده هم قبول کرد که این بشه TA کلاسش. شاید مورد شما رو هم همینجوری بشه رفع و رجوع کرد. ضمن اینکه اگه هم پرسید این 3 سال چیکار میکردی، میتونی بگی هم اونجا TA بودی و هم اینکه مثلاً کلاس خصوصی درس میدادی تا پول برای اپلای جمع کنی (که فکر کنم منطقی هم باشه)

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - fatima204 - 19-09-2017

(19-09-2017, 02:19 AM)raminz نوشته: سلام،

یعنی تو رزومه نوشتی مدرک لیسانس و ارشد از دانشگاه های X و Y داری، بعد تو قسمت TA نوشتی تو دانشگاه Z بودی؟! :|
والا همونجور که خودتم گفتی یه کم پیچیده شده موضوع. حقیقت منم نمیدونم چی بگم، بزار شاید بقیه نظری داشته باشن. @Babak @Torkan
فقط یه نکته اینکه حداقل من یه مورد دیدم که یکی از دوستام تو یه دانشگاه دیگه TA بود ولی تو اون دانشگاه درس نمیخوند. یعنی زمان لیسانس رفت یه دانشگاه دیگه و با یه استادش حرف زد و از اونجایی که دانشگاه لیسانس ما دانشگاه خوبی بود، اون استاده هم قبول کرد که این بشه TA کلاسش. شاید مورد شما رو هم همینجوری بشه رفع و رجوع کرد. ضمن اینکه اگه هم پرسید این 3 سال چیکار میکردی، میتونی بگی هم اونجا TA بودی و هم اینکه مثلاً کلاس خصوصی درس میدادی تا پول برای اپلای جمع کنی (که فکر کنم منطقی هم باشه)
خیلی ممنونم
من چندتا دانشگاه دیگه هم برای اساتید هم این رزومرو فرستادم ولی اونا به این موضوع اشاره نکردن و میخوام براشون اپلای کنم میخواد کلا این قسمت هارو دربیارم از رزومم کلا? چون نکته اینه که استاد اصلا دقتی به این موضوع نکرده اما chair که انگار تجربش بیشتره دقت کرده. البته من یکی از دوستانم در ایران کلا گفته که من در ایران دانشجوی دکترا بودم و و مشکلی هم نبوده قبولشون کردن و فاند هم گرفته

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - raminz - 19-09-2017

(19-09-2017, 08:15 AM)fatima204 نوشته: خیلی ممنونم
من چندتا دانشگاه دیگه هم برای اساتید هم این رزومرو فرستادم ولی اونا به این موضوع اشاره نکردن و میخوام براشون اپلای کنم میخواد کلا این قسمت هارو دربیارم از رزومم کلا? چون نکته اینه که استاد اصلا دقتی به این موضوع نکرده اما chair که انگار تجربش بیشتره دقت کرده. البته من یکی از دوستانم در ایران کلا گفته که من در ایران دانشجوی دکترا بودم و و مشکلی هم نبوده قبولشون کردن و فاند هم گرفته

حداقل اسم دانشگاه دکتری رو بردار یا اسم همون دانشگاه ارشد رو بزن. من از هیچکدوم از اساتید درسهایی که به عنوان TA تو رزومه آورده بودم ریکام نداشتم، هیچکس هم ازم سوال نکرد چرا. همون که به تعداد مناسب (معمولاً 3 تا) ریکام داشته باشی کافیه. آخه الان فرق تو اینه که از اول نگفتی دانشجوی دکتری هستی، شاید فکر کنن میخواستی چیزی رو مخفی کنی. آره خیلی ها میگن دانشجوی دکتری هستن و مشکلی هم پیش نمیاد ولی این احتمال هم وجود داره که اونا با خودشون بگن این که یه بار درسشو ول کرده، از کجا معلوم دوباره اینکار رو نکنه که بره یه دانشگاه بهتر! علی الحساب برای جاهای دیگه اسم دانشگاه دکتری رو بردار که حساسیت ایجاد نکنه.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - faez1212 - 26-09-2017

سلام دوستان. من از دانشگاهی از امریکا پذیرش گرفتم دیفر کردم به امسال. حالا یک پوزیشنی تو این دانشگاه پیدا کردم کاملا منطبق بر کارهایی که تا حالا کردم و استاد چینی هست و تیمش اکثرا چینی. ایرانی نداره. من یک ایمیل شبیه به تمپلیت فرستادم که ترکر هم داشت و چندین بار خوندتش در فاصله زمانی های مختلف. ولی جوابی نداد. به نظرتون یک ایمیل غیر تمپلیت و با توضیحات مفصل براش بفرستم کار درستی هست یا اینکه وایستم جواب بده. یکماه هست که فرستادم. ممنون اگر جواب بدید.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - raminz - 26-09-2017

(26-09-2017, 05:03 PM)faez1212 نوشته: سلام دوستان. من از دانشگاهی از امریکا پذیرش گرفتم دیفر کردم به امسال. حالا یک پوزیشنی تو این دانشگاه پیدا کردم کاملا منطبق بر کارهایی که تا حالا کردم و استاد چینی هست و تیمش اکثرا چینی. ایرانی نداره. من یک ایمیل شبیه به تمپلیت فرستادم که ترکر هم داشت و چندین بار خوندتش در فاصله زمانی های مختلف. ولی جوابی نداد. به نظرتون یک ایمیل غیر تمپلیت و با توضیحات مفصل براش بفرستم کار درستی هست یا اینکه وایستم جواب بده. یکماه هست که فرستادم. ممنون اگر جواب بدید.

سلام،

اولاً که همه ترکرها دقیق کار نمیکنن. یعنی ممکنه برای شما نوتیفیکیشن بیاد ولی طرف ایمیل رو باز نکرده باشه. 
اگه میخواست جواب بده تا الان جواب داده بود. شما یه ایمیل دیگه بزن به عنوان ریمایندر. تمپلیت نباشه، خیلی هم مفصل نباشه که حوصله کنه بخونه.