آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - fatima204 - 18-08-2015

سلام دوستان
من به صورت کاملا اضطراری مجبور شدم آخر آبان 30 تافل بدم
و الان سطحم فک کنم 70 به بالاست
من نمره دقیقا 100 میخوام دقیقا تو این سه ماه چه کنم خیلی ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 18-08-2015

(18-08-2015, 04:25 PM)fatima204 نوشته: سلام دوستان
من به صورت کاملا اضطراری مجبور شدم آخر آبان 30 تافل بدم
و الان سطحم فک کنم 70 به بالاست
من نمره دقیقا 100 میخوام دقیقا تو این سه ماه چه کنم خیلی ممنون

درود

حالا چرا یهویی؟!

دوست من در این جور موارد باید فقط روی مهارت تست زنی کار کنید. منابع امتحانی که در پستهای همین تاپیک اشاره شده آماده کنید و اونها رو بزنید و قسمتهایی که ضعف دارید دوباره کار کنید. سعی کنید TPO ها رو واسه ماه آخر بذارید یا حتی 2 ماه اخر یک روز در میان امتحان بدید در خونه عینا مثل امتحان اصلی و روز بعد بشینید ببینید اشکالاتتون کجاست و ضعفهاتون رو بپوشونید. الان دیگه نباید به عنوان زبان درس بخونید آزمون های مختلف مثل کمبریج و مستر اسکیل و کاپلان و ... میتونه خیلی مفید باشه. در ضمن بعد یک ماه یه آزمایشی برید دقیقا ببینید سطحتون چطوره و ضعفهاتون بیشتر رو بشه.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - m.ariaboy - 19-08-2015

(16-08-2015, 10:02 PM)mehran28 نوشته: دامنه لغاتتون رو بالا ببرید من خودم حدود ده تا پانزده لغت در هر مقاله مشکل دارم که اکثرا قابل حدس هستند برام و از این بابت زیاد مشکل ندارم. ولی شما تقریبا 80% از 10 سوال رو درست جواب دادی که خوبه و بهتره همزمان لغت ها مهم رو در متن هایی که میخونی در بیاری و کتابهای لغت رو بخونی. بیشتر از کتاب لغت خوندن مرور کردنشون هست که مهمه من خودم کتاب لغات ضروری تافل رو با اینکه خوندم اما دست از مرورش ور نمی دارم و لغت خوندن و مرور لغت ها و کتابهای لغتی که قبلا خوندی تا آخرین لحظه ادامه پیدا باید کنه. اینطور نباشه که کتاب لغت رو بخونی بزاری کنار بری سراغ مهارتهای تافل. حفظ لغت رو موازی با سایر موارد جلو ببر.
Pre-test لانگمن همونطور که از پسوندش پیداس یه تستی هست که قرار نیست توش تست زنی شما در زمان مورد نظر با بهترین کارایی ممکن تموم شه. نتیجه شما برای شروع خوب بوده و میتونی شروع کنی در آخر تست های بیشتر بعلاوه یه post test و چندتا تست کامل هست که میتونی بعد از خوندن کتاب اونا رو بزنی و کاراییت رو اونجا بسنجی.
موفق باشی/
شرمنده هی از شما می پرسم ، چون این راه شمارو دقیقا میخوام طی کنم
راجع ب لغات اوکی شدم ، الان تو ی سری مباحث 10-15 تا تو ی سری 30-35 تا بستگی ب مبحسش داره و مدام داره کمتر میشه
ولی در مورد لیسنینگ من گوش میدم جزیئیات حرفاشونو نمیفعمم ولی کلیات رو درک میکنم ، از کل اسکیل 1 همرو درست زدم جز یکی بدون اینکه چیزی یادداشت منم، واس تافلم دقیقا همینطوره؟ 3-5 دقیقه است؟؟ بعد این خیلی اسون نیست؟؟
 سوال بعدی توی رایتینگ و اسپیکینگ نیازه ک رو گرامر مسلط باشم؟؟؟ اول کدومو شروع کنم بهتره ،ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Mehran28 - 20-08-2015

(19-08-2015, 07:35 PM)m.ariaboy نوشته: شرمنده هی از شما می پرسم ، چون این راه شمارو دقیقا میخوام طی کنم
راجع ب لغات اوکی شدم ، الان تو ی سری مباحث 10-15 تا تو ی سری 30-35 تا بستگی ب مبحسش داره و مدام داره کمتر میشه
ولی در مورد لیسنینگ من گوش میدم جزیئیات حرفاشونو نمیفعمم ولی کلیات رو درک میکنم ، از کل اسکیل 1 همرو درست زدم جز یکی بدون اینکه چیزی یادداشت منم، واس تافلم دقیقا همینطوره؟ 3-5 دقیقه است؟؟ بعد این خیلی اسون نیست؟؟
 سوال بعدی توی رایتینگ و اسپیکینگ نیازه ک رو گرامر مسلط باشم؟؟؟ اول کدومو شروع کنم بهتره ،ممنون

درباره لیسنینگ باید بگم که لانگمن اسون هست و سرعت حرف زدن هم به مراتب پایین تر از امتحان اصلی هست. اگر میبینی واست اسونه فقط از هر اسکیل چندتا تست بزن که بدونی سوالات به چه صورت هست و چه تیپی داره بعدش میتونی برای این قسمت بری سراغ کتاب بارونز که مشکل تر هست. مکالمات اصلی بین پنج تا نهایتا هفت دقیقه هست که سرعت صحبت کردن کمی بیشتر هست. و در نتیجه کلمات بیشتر منتقل میشه.
درباره گرامر شما باید در حد متوسط برای شروع گرامر رو بدونی در رایتینگ دوتا سه تا مشکل گرامری جزئی مورد نداره. رایتینگ رو شروع کن چندتا موضوع رو جواب بده شما اول از بخش independent شروع کن؛ همزمان قبل از شروع اسپیکینگ ویدیو نوت فول رو ببین بعد شروع به تمرین اسپکینگ کن.
برای رایتینگ و اسپکینگ خودت، قالب داشته باش تا کم کم با تمرین دستت بیاد. انشایی که مینویسی حتما بده برات کسی که زبانش بهتره تصحیح کنه تا مشکلاتت رو متوجه شی در همین راستا گرامرت هم پیشرفت میکنه و بعد چندتا انشا کم کم از ساختار پیچیدتر در جملاتت استفاده کن. برای شروع سعی کن انشا ساده بنویسی. از این سایت www.testbig.comهم میتونی برای نمره گرفتن تقریبی برای انشا و لیسنینگ خودت استفاده کنی.
در اخر هم از کلمات و اصطلاحات مفید برای خودت لیستی تهیه کن و سعی کن ازشون تو انشاها و اسپکینگ استفاده کنی تا کم کم جز کلمات اکتیو بشند.
موفق باشی/

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - اویلر - 20-08-2015

سلام 
والا سوال من تا حدودی جواب داده شد ولی مجبورم دوباره چند سوال بپرسم:

فارغ از هر سطحی که دلتا داشته باشه، تصمیم گرفتم بخونمش کامل.
1100 رو هم دارم میخونم تا 5 ماه دیگه تمومه.

حالا سوالم اینه که آیا بعد از اتمام این منابع باز هم یک کتاب کلی رو بگیرم و کامل بخونم و یا اینکه از هر منبع یک اسکیل رو انتخاب کنم و جداگانه کار کنم؟
خودم مایلم هرچه سریعتر بشینم تست های کامل رو بزنم.
خوب اگه قرار باشه هر اسکیل رو جدا بخونم، میشه لطف کنی بگین چقدر طول می کشه تموم شه چون برام خیلی مهم هست. می خوام برنامه ریزی کنم.

برای مثال 1 ماه روی بارونز و کمریج کار کنم و 1 ماه هم روی TPO و نوت فول و .. ؟ می خوام بدونم برای فاز دوم خوندن چقدر باید وقت بذارم؟

به عبارت دیگه، برنامه زیر با 6 ساعت در روز خوندن،  چند روز زمان نیاز داره تا تکمیل بشه ؟

رایتینگ و اسپیکینگ نووا
لسینیگ بارونز
ریدینگ کمبریج

این رو هم اضافه کنم که اگه بخوام فقط تست بزنم  و متن رو تجزیه و تحلیل نکنم سرعتم خیلی بالا هست. الان بیشتر دارم رو سوادم کار می کنم و هدفم تست زنی نیست. اما در فاز دوم دیگه می خوام رو زمان بندی و تست زنی و آمادگی ذهنی کار کنم. مرسی

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 20-08-2015

(20-08-2015, 01:21 PM)اویلر نوشته: سلام 
والا سوال من تا حدودی جواب داده شد ولی مجبورم دوباره چند سوال بپرسم:

فارغ از هر سطحی که دلتا داشته باشه، تصمیم گرفتم بخونمش کامل.
1100 رو هم دارم میخونم تا 5 ماه دیگه تمومه.

حالا سوالم اینه که آیا بعد از اتمام این منابع باز هم یک کتاب کلی رو بگیرم و کامل بخونم و یا اینکه از هر منبع یک اسکیل رو انتخاب کنم و جداگانه کار کنم؟
خودم مایلم هرچه سریعتر بشینم تست های کامل رو بزنم.
خوب اگه قرار باشه هر اسکیل رو جدا بخونم، میشه لطف کنی بگین چقدر طول می کشه تموم شه چون برام خیلی مهم هست. می خوام برنامه ریزی کنم.

برای مثال 1 ماه روی بارونز و کمریج کار کنم و 1 ماه هم روی TPO و نوت فول و .. ؟ می خوام بدونم برای فاز دوم خوندن چقدر باید وقت بذارم؟

به عبارت دیگه، برنامه زیر با 6 ساعت در روز خوندن،  چند روز زمان نیاز داره تا تکمیل بشه ؟

رایتینگ و اسپیکینگ نووا
لسینیگ بارونز
ریدینگ کمبریج

این رو هم اضافه کنم که اگه بخوام فقط تست بزنم  و متن رو تجزیه و تحلیل نکنم سرعتم خیلی بالا هست. الان بیشتر دارم رو سوادم کار می کنم و هدفم تست زنی نیست. اما در فاز دوم دیگه می خوام رو زمان بندی و تست زنی و آمادگی ذهنی کار کنم. مرسی

چرا 1100 رو می خونید؟ خوندن این کتاب برای تافل لزومی نداره که هیچ، وقت رو هم می گیره. Essential words خیلی واجب تره. مگر اینکه بخواید بلافاصله مثلا GRE هم امتحان بدین که اون بحث دیگریه. سوالتون خیلی شخصیه. خیلی بندرت پیش میاد که دو نفر دقیقا یه جور و در یک زمان و در یک حد منبعی رو مطالعه کنن. بنابراین انتظار نداشته باشین که کسی بتونه جواب مشخصی به این دست سوالاتتون بده. سریعتر دلتارو تموم کنید.  می تونید لسینینگ از بارونز و بقیه اسکیل هارو از کمبریج یا آکسفورد بخونید. من توصیه م این که حداقل 45 روز برای TPO ها وقت بذارید و حتما تحلیلشون کنید. ضمنا اسپیکینگ نت فول رو هم تو برنامه بذارید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - اویلر - 20-08-2015

(20-08-2015, 04:56 PM)blur نوشته: چرا 1100 رو می خونید؟ . سریعتر دلتارو تموم کنید.  می تونید لسینینگ از بارونز و بقیه اسکیل هارو از کمبریج یا آکسفورد بخونید. من توصیه م این که حداقل 45 روز برای TPO ها وقت بذارید و حتما تحلیلشون کنید. ضمنا اسپیکینگ نت فول رو هم تو برنامه بذارید.

مرسی بابت پاسخ

1100 رو واسه این می خونم که لغت هاش سنگین تر هستند. من قبلا 504 و اسنشال رو خوندم چندین سال پیش و باید مرور کنم. گفتم دایره ی لغاتم رو قوی تر کنم چرا که 1100 خیلی از اونا رو پوشش می ده. حالا اگر واقعا بی ربط  و هدر دادن وقت هست نخونم ! البته بله GRE هم می خوام شرکت کنم. همین طور در مورد کتاب must have know هم وقتی کتاب رو  اسکرول می کنم، لغاتی که بلدم توش زیاده ولی این امر در مورد 1100 صادق نیست. واسه همین گفتم که 1100 رو بخونم. ( کلا دایره لغاتم بدک نیست )

من شدیدا به نمره ی بالای 105 نیاز دارم. واسه همین اینقدر حساس شدم که چی رو چطور بخونم.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 21-08-2015

(20-08-2015, 08:02 PM)اویلر نوشته: مرسی بابت پاسخ

1100 رو واسه این می خونم که لغت هاش سنگین تر هستند. من قبلا 504 و اسنشال رو خوندم چندین سال پیش و باید مرور کنم. گفتم دایره ی لغاتم رو قوی تر کنم چرا که 1100 خیلی از اونا رو پوشش می ده. حالا اگر واقعا بی ربط  و هدر دادن وقت هست نخونم ! البته بله GRE هم می خوام شرکت کنم. همین طور در مورد کتاب must have know هم وقتی کتاب رو  اسکرول می کنم، لغاتی که بلدم توش زیاده ولی این امر در مورد 1100 صادق نیست. واسه همین گفتم که 1100 رو بخونم. ( کلا دایره لغاتم بدک نیست )

من شدیدا به نمره ی بالای 105 نیاز دارم. واسه همین اینقدر حساس شدم که چی رو چطور بخونم.

هدر دادن وقت نیست ولی‌ اگر وقتتون محدوده پیشنهادش نمیکنم. یک سری منابع جزو واجبات هستن و باید خوب روشون وقت بذارید. اگر فکر می‌کنید وقت اضافی دارید ۱۱۰۰ رو هم بخونید. خود لغات tpo ها هم ارزش وقت گذاشتن دارن

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - fatima204 - 21-08-2015

سلام مجدد دوستان ممنون از همراهیتون

طبق مشاوره قبلیتون من شدیدا لیسنینگم ضعیف بود اول در امتحان ها 7 بعد 14 بودم اما با توجه به راهنمایی شما دارم مستر و بارونزو گوش میکنم دو مدل اول بارونزو کار کردم یه بار گوش میکردم بعد تست میزدم بعد دوباره هم گوش میکردم و جمله به جمله چک میکردم
الان احساس میکنم بیشترشو میفهمم و اگه تمرکز کنم کاملا متوجه میشه الان هم چنان جمله به جمله چک کنم یا یه بار گوش کنم تستشو بزنم کافیه برم ترک بعدی؟
همه لغتارو دربیارم ؟ یا نه؟مثله ریدینگ میمونه مهم نیست فقط کلیت مهمه؟

و اینکه بارونز در حد تافله؟البته لیسنینگش

بازم ممنون بابت وقتیکه میذارین

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - 20Moon - 30-08-2015

سلام دوستان

من سه ماه دیگه امتحان تافل دارم . علی رغم کار کردن بر روی writing هنوز از ضعف هام به حساب میاد و باهاش مشکل دارم Confused . اگر می شه دوستان راهنمایی کنند چه راهکاری برای بهتر شدن writing هست؟