آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - fatima204 - 06-05-2017

دوستان الان زمان خوبیه برای تماس با اساتید (آمریکا ، اروپا ، کانادا، استرالیا)
من فقط نمره جنرالم مونده ، نمره ساب و تافل دارم .
نمیدونم صبر کنم تا آخر تیر که جنرالو بدم یا شانس دارم از الان ایمیل بزنم برای پذیرش برای بهار یا صبر کنم برای پاییز بعد ؟

بی نهایت ممنونم

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 06-05-2017

(06-05-2017, 11:05 AM)fatima204 نوشته: دوستان الان زمان خوبیه برای تماس با اساتید (آمریکا ، اروپا ، کانادا، استرالیا)
نمیدونم صبر کنم تا آخر تیر که جنرالو بدم یا شانس دارم از الان ایمیل بزنم برای پذیرش برای بهار یا صبر کنم برای پاییز بعد ؟

بی نهایت ممنونم

درود

دوست گرامی همیشه میشه گفت زمان هست. من دوستی داشتم  یک ماه مونده به ددلاین استاد پیدا کرد و دوستی داشتم تازه همین روزا شروع کرد و بعد چند ماه استاد پیدا کرد در حالی که به ددلاین مونده بود. دوستی هم داشتم هیچ گاه استاد پیدا نکرد! خودم هم تجارب عجیبی داشتم! بماند...
من توصیه دارم برای ترم بهار اپلای نکنید دوست عزیز. مگر این که جون به لب شده اید از ماندن در ایران! کلا تعداد فاند ها و حتی دانشگاههایی که دانشجو برمیدارن در بهار کمتره. کلا کمی روال کار عجیب میشه در بهار هم برا ویزا هم برا فاند و ...
با این حال خیر مشکلی نیست و میتوانید شروع کنید از الان برای ترم بهار. دقت کنید معمولا خیلی باید به اساتید مختلف ایمیل بزنید و هیچ گاه نا امید نشید. من خودم سر 200 امین ایمیل استاد پیدا کردم!
حالا یکی 500 تا زده یکی 10 تا و ...

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 06-05-2017

(05-05-2017, 01:05 PM)faeze23 نوشته: سلام 
دوستان یک سوالی ذهن من رو مدتیه مشغول کرده گفتم بپرسم که دوستان با تجربه راهنمایی کنند.
در روند مکاتبه با اساتید کی باید بحث فاند رو مطرح کرد؟ و اصول حرفه ای و مودبانه اش در این مورد چطوری هست؟ چون مسلما خود استاد هیچ وقت نمیگه بله موضعت خوبه اینم مبلغ فاند بفرمایید تشریف بیارید!!؟!! بعضی اساتید صریحا رو سایتشون مبلغ فاند زدن و یا گفتن دانشجویان از شانس بورسیه برخوردارن و ... ولی اون دسته که چیزی نمیگن شرایط به چه صورته؟؟
من شخصا از اساتید زیادی جواب مثبت گرفتم و وارد فاز مکاتبه شدم با اونها و گفتن اپلای کن اما نمیدونم کی باید بگم که فاند و شرایط به چه صورتیه؟

برای مثال یکی ازین اساتید که جواب داد و من بحث فاند مطرح کردم منشی ایمیل زد و گفت هیچ بورسیه ای درحال حاضر دانشگاه برای ورودیهای جدید نداره و هزینه ها به عهده خودتون هستاما از طرفی استاد به من گفته که فاندی داره و مساله مالی اوکی هست.

یا استاد دیگه ای از من پورپوزال خاسته بفرستم و من نمیدونم در صورت تایید طرحم کی به ایشون راجع به بحث مالی بگم؟؟

خب اینکه من بخام وارد جزییات مبلغ بشم از نظر حرفه ای درسته؟ مثلا بگم چقدر فاند میدید؟! حالت معامله پیدا نمیشه؟دیدم که تو فروم بعضیها گفتن زیاد حرفه ای نیست چک و چونه زدن و سوال رو این موضوع اما از طرفی اگر استاد فاند داره اما مبلغش خیلی کمه یا اون مورد که بورسیه ای ندارن خب شاید برای من این گزینه مناسبی برای اپلای نباشه

در این مورد اگر دوستان از تجربیات شخصی خودشون بگن ممنون میشم.
با سپاس

درود

به هیچ وجه جواب معین و مشخصی برای این سوال وجود ندارد. کلا وقتی ایمیل میزنید منظورتان درخواست فاند هم هست.
چونه زدن!!؟
چونه ای به نظرم نیاز نیست. میزان فاند مشخصه شما میتوانید از طریق دانشجویان اون استاد در دانشگاه و حتی دانشجویان دیگر میزان RA رو سالانه پیدا کنید. حتی از خود دانشگاه هم میشه این مساله رو فهمید. دانشگاههایی که حرفه ای هستند تمام موارد رو به روشنی بیان میکنند. من ندیدم تا حالا استادی در سایتش بنویسه مقدار (هست ولی استثنا)
کلا روی این مساله نباید حساسیت به خرج داد. اگر در نهایت خیلی مبهم بود براتون بعد از اینکه استاد راضی شد SUPERVISOR تون بشه و جواب مطابق میلتون داد میتونید راحت بپرسید ازش.
بببینید مساله یه جور حسی هست. استادی ممکنه از یکی خوشش بیاد طوری جواب بده که فرد دانشجو احساس راحتی بکند و بتونه راحت ازش سوال بپرسه. ممکنه کسی رو با رزومه قوی تر حتی خوشش نیاد. اینه که میگن متن ایمیل واقعا تاثیر گذاره. یه جور احساس میکنید که مخ استاد رو زدید و راحت هستید یا نه!

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - automotive - 07-05-2017

(06-05-2017, 11:05 AM)fatima204 نوشته: دوستان الان زمان خوبیه برای تماس با اساتید (آمریکا ، اروپا ، کانادا، استرالیا)

بی نهایت ممنونم
ددلاین‌ها خیلی خیلی متفاوت هستند، یک دانشگاه کانادایی رو چند روز پیش چک می‌کردم که ددلاین پاییز 2018 اش تا 15 May بود اگه اشتباه نکنم، کلی تعجب کردم، آخه الآن وقت ددلاین پاییز هستش؟
البته برای دانشجوهای International اینطوری بود و برای دانشجوهای کانادایی ددلاین‌ها همان زمان همیشگی بود.
بارها گفتم، تنها مرجع اپلای شما وب‌سایت دانشگاه هستش، الآن من نوعی به شما می‌گم اپلای نکن که خیلی زود هستش، بعد یک ماه بعد شما میبینید که ددلاین چند دانشگاه مورد علاقتون گذشته و هیچ کاری نمیتونید انجام بدید.
شما الآن برای تمام دانشگاه دنیا به جز آمریکا و تعداد بسیار کمی دانشگاه اروپایی میتونید اپلای کنید، اما خب اول به ددلاین هم توجه کنید، مثلا ددلاین 15 ژانویه 2018 هستش دیگه الآن به استاد ایمیل بزنید، تعجب می‌کنه،
و نکته بعد اینکه خیلی پیگیر باشید، به امید خدا GRE هم که شرکت کردید متمرکز بشید برای آمریکا،
برای مکاتبه هم به ددلاین‌ها دقت کنید (برای کانادا) برای اروپا هم همین موضوع صادق هستش، دانشگاه‌های خوب، ددلاینشون زودتر هستش و دانشگاه‌های بد تا مارچ سال بعد هم ددلاین دارند، شاید الآن وقت مناسبی باشه (اگر زمان اجازه میده) که لیست تهیه کنید از دانشگاه‌های مورد علاقتون در کشورهای مختلف، ددلاین‌ها، مینیمم نمره‌ها و رشته‌های مرتبط با رشته‌ی شما (البته شاید بهتر باشه بگم گرایش های مرتبط)، ایمیل اساتید برای مکاتبه، نوشتن رزومه، جست و جو برای متن مناسب نامه انگیزشی، احوال پرسی از اساتید و یادآوری اینکه «سلام استاد خوب هستید Big Grin توصیه نامه خواهم خواست از شما، گفتم که من رو یادتون بیاد بعدا نگید نگفتی»
و  البته مطالعه مناسب برای GRE و جمع آوری مدارک برای ترجمه.
با احترام

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - fatima204 - 02-09-2017

nوستان من الان اسکایپ داشتم با یه استادی و به من گفت بک گراندت خیلی خوبه  و هم چنین نمرات امتحانات زبانت و چون قبلا گفته بود کارای ارشدتو پاورپورینت کن براش توضیح دادم و گفت من امسال میخوام چندتا دانشجوی جدید بگیرم و زود اقدام کن که  پذیرشت زود بیاد و مشکل ویزا پیدا نکنی و دوست دارم بیای به گروهم  که من گفتم حتما میام Smile و گفت اسم منو در اس او پی بیار الان سوالم اینه که 1- چقدر میشه  به حرفش اعتماد کرد وقتی اخر اسکایپ اینو گفته و 2- در مورد فاند من کی بپرسم یا پیش فرض خودش وقتی اسکایپ کرده ra میده؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - raminz - 02-09-2017

(02-09-2017, 09:23 PM)fatima204 نوشته: nوستان من الان اسکایپ داشتم با یه استادی و به من گفت بک گراندت خیلی خوبه  و هم چنین نمرات امتحانات زبانت و چون قبلا گفته بود کارای ارشدتو پاورپورینت کن براش توضیح دادم و گفت من امسال میخوام چندتا دانشجوی جدید بگیرم و زود اقدام کن که  پذیرشت زود بیاد و مشکل ویزا پیدا نکنی و دوست دارم بیای به گروهم  که من گفتم حتما میام Smile و گفت اسم منو در اس او پی بیار الان سوالم اینه که 1- چقدر میشه  به حرفش اعتماد کرد وقتی اخر اسکایپ اینو گفته  و 2- در مورد فاند من کی بپرسم یا پیش فرض خودش وقتی اسکایپ کرده ra میده؟

خب ظاهراً همه چی حلّه. وقتی اینجوری گفته معنیش اینه که واقعاً دلش میخواد توی گروهش کار کنی. در مورد فاند هم به نظرم لزومی نداره بپرسی، قاعدتاً فاند داره این پوزیشن. ولی واسه اینکه مطمئن بشی میتونی یه ایمیل بزنی برای تشکر از وقتی که برای مصاحبه گذاشت و در آخر بگی که مثلاً این سوال رو یادت رفت بپرسی که ایا پوزیشن فاند داره یا نه.
هر مرحله ای از اپلای رو هم که انجام میدی بهش میل بزن (مثلاً بعد از سابمیت کردن اپلیکیشن و بهش دوباره بگو که اسمشو تو SOP آوردی).

نکته آخر اینکه به امید اینکه این مورد حتماً درست شده، دست از ایمیل زدن و استاد پیدا کردن بر ندار. ممکنه یه مشکلی که اصلاً فکرشو هم نمیکنی پیش بیاد و این استاد که ظاهراً واقعاً نظرش روت مثبته نتونه دانشجوی جدید بگیره.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - Sara112 - 05-09-2017

دوستان من هیچ تجربه ای در زمینه ی ایمیل زدن به اساتید ندارم و صرفا میخوام برای مقطع مستر به یکی از اساتید یکی از دانشگاه های کانادا ایمیل بزنم . حالا باتوجه به اینکه چند واحدی از درسم مونده و
نمره ی تافل هنوز ندارم
اما چند تا پروژه ی مرتبط با حیطه ی کاری استاد در لیسانس انجام دادم، بنظرتون چه زمانی ایمیل بزنم؟
و تو ایمیل چی بگم؟

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - butterfly - 07-09-2017

(05-09-2017, 09:54 PM)Sara112 نوشته: دوستان من هیچ تجربه ای در زمینه ی ایمیل زدن به اساتید ندارم و صرفا میخوام برای مقطع مستر به یکی از اساتید یکی از دانشگاه های کانادا ایمیل بزنم . حالا باتوجه به اینکه چند واحدی از درسم مونده و
نمره ی تافل هنوز ندارم
اما چند تا پروژه ی مرتبط با حیطه ی کاری استاد در لیسانس انجام دادم، بنظرتون چه زمانی ایمیل بزنم؟
و تو ایمیل چی بگم؟

سلام دوست عزیز، 
اینکه چه زمانی به استاد ایمیل بزنید بستگی داره که برنامه شما برای پذیرش در چه ترم و سالی هست. اگر قصدتون اپلای کردن برای ترم پاییز 2018 هست می تونید از همین الان ایمیل بزنید. تو ایمیلتون رو همین پروژه هایی که در حیطه کاری استاد هست مانور بدید. نمره تافل یکی از ملزومات grad school برای پذیرش هست و همین طور موقعی که دارید اپلیکیشن رو پر می کنید تاکید میشه که درصورتی که هنوز دانشجو هستید باید تا قبل از شروع دوره تون در کانادا دانشنامه و ریزنمرات مقطع قبل رو ارائه بدید.

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - shapol46 - 12-09-2017

سلام
من می خوام به استادی که قبلا باهاشون مکاتبه کردم ایمیل بزنم. الان موندم اول بسم الله برم سر اصل مطلب یا قبلش مثلا بنویسم: 
I hope all is well.

I hope this note (or letter) finds you well

مرسی

RE: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - raminz - 12-09-2017

(12-09-2017, 08:51 PM)shapol46 نوشته: سلام
من می خوام به استادی که قبلا باهاشون مکاتبه کردم ایمیل بزنم. الان موندم اول بسم الله برم سر اصل مطلب یا قبلش مثلا بنویسم: 
I hope all is well.

I hope this note (or letter) finds you well

مرسی

سلام،

آره بنویس، مشکلی نیست. مودبانه تر هم هست.