آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - fatima204 - 11-08-2015

دوستان سلام
من الان حدود دوماه دارم برای تافل میخونم اما همه چی نصفه !!!!!!!!
لانگمن خوندم نصفه ریدینگاشو برام خیلی آسون بود
لیسنینگاش حدودا آسون بود
الان میخوام اول دی یه امتحان بدم
504 اسنشال و400 نصفه خوندم
به نظرتون تو این چهار ماه الان برم سر تی پی او
من قبل خوندنم یه آزمون تعیین سطح دادم شدم52
بعده یه ماهو نیم شدم 78 البته امیربهادر بود و از طرفی تیپ ووچر ازمایشی نبود امتحان ورودی تعیین سطحش بود
W22 R20 S22 L14 الان برم سر TPOچون از مهر باید برم دانشگاه و نهایتا روزی سه ساعت وقت خوندن دارم و اینکه شدیدا استرس گرفتم
مرس از راهنماییتون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 11-08-2015

(11-08-2015, 08:38 PM)fatima204 نوشته: دوستان سلام
من الان حدود دوماه دارم برای تافل میخونم اما همه چی نصفه !!!!!!!!
لانگمن خوندم نصفه ریدینگاشو برام خیلی آسون بود
لیسنینگاش حدودا آسون بود
الان میخوام اول دی یه امتحان بدم
504 اسنشال و400 نصفه خوندم
به نظرتون تو این چهار ماه الان برم سر تی پی او
من قبل خوندنم یه آزمون تعیین سطح دادم شدم52
بعده یه ماهو نیم شدم 78 البته امیربهادر بود و از طرفی تیپ ووچر ازمایشی نبود امتحان ورودی تعیین سطحش بود
W22 R20 S22 L14 الان برم سر TPOچون از مهر باید برم دانشگاه و نهایتا روزی سه ساعت وقت خوندن دارم و اینکه شدیدا استرس گرفتم
مرس از راهنماییتون

درود

استرس چرا دوست من؟!
زمان کافی دارین. نه هنوز سراغ tpo نرین به نظرم. نهایت یکی دو تاش رو بزنید ببینید در چه سطحی هستید. برنامه زیر رو پیشنهاد میدم:
504 و essential رو کامل مسلط بشید.
حتما و حتما کتاب mastering skill for the toefl ibt رو دانلود کرده و بخونید(منظورم کار کنید روش نه از اول تا آخر بخونیدش)
3 ساعت از مهر خوبه
الان فشار رو بگذارید روی listen.
reading هم باید متون کتابهای مختلف رو بخونید. هر چی بیشتر بهتر

پ.ن: استرس نداره. تا مهر ماه سعی کنید قلق ها رو یاد بگیرید بعدش تازه شروع کنید به زدن تستهای متنوع. منظور از قلق ها مثلا قلق های مختلف در writing که در نوت فول هست. یا در speaking. خیلی به دردتون میخوره.
listen تون ضعیفه. خیلی باید گوش بدید. حتما نحوه نوت برداری رو بدونید. یعنی بفهمید چطور نت برداری کنید برای شما خوبه. این دیگه هنر شماست. بیکار نشسته هم listen گوش بدید. بعدا هم به دردتون میخوره علاوه بر امتحان. حتما نرم افزار کمبریج رو هم 7 امتحانش رو به خصوص listen رو کار کنید. دلتا رو نخونید.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - m.ariaboy - 13-08-2015

دوستان شاید سوالم یکم مسخره ب نظر. بیاد ببخشید
من لانگ من رو گرفتم
تا اخر اسفند باید تافلمو بدم بعدش میخوام دلتا رو بخونم بعدش کمبریج اگه وقت کردم
برای لیسنینگ هم این لیسنینگ لانگ من با داستان های انگلیسی صوتی ک توی سایت هست
ولی واس لانگ من چجوری بخونم؟ یعنی اول ریدینگ رو تموم کنم برم تو رایتینگ و...
یا همرو باهم بخونم
یا اینکه دوتا دوتا بخونم
ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Mehran28 - 15-08-2015

(13-08-2015, 12:21 PM)m.ariaboy نوشته: دوستان شاید سوالم یکم مسخره ب نظر. بیاد ببخشید
من لانگ من رو گرفتم
تا اخر اسفند باید تافلمو بدم بعدش میخوام دلتا رو بخونم بعدش کمبریج اگه وقت کردم
برای لیسنینگ هم این لیسنینگ لانگ من با داستان های انگلیسی صوتی ک توی سایت هست
ولی واس لانگ من چجوری بخونم؟ یعنی اول ریدینگ رو تموم کنم برم تو رایتینگ و...
یا همرو باهم بخونم
یا اینکه دوتا دوتا بخونم
ممنون

سلام
اول هر کتاب طریقه خوندنش هم ذکر شده.
شما هر چهار مهارت رو به صورت موازی و با هم پیش ببر. فقط قبلش دامنه لغات خودت رو باید بالا برده باشی وگرنه تو همه بخش ها کم میاری.
تی پی او هم به عنوان آخر منبعی که قرار بخونی به منابع و برنامه ریزی خودت اضافه کن.
موفق باشی/

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - m.ariaboy - 15-08-2015

(15-08-2015, 01:39 PM)mehran28 نوشته: سلام
اول هر کتاب طریقه خوندنش هم ذکر شده.
شما هر چهار مهارت رو به صورت موازی و با هم پیش ببر. فقط قبلش دامنه لغات خودت رو باید بالا برده باشی وگرنه تو همه بخش ها کم میاری.
تی پی او هم به عنوان آخر منبعی که قرار بخونی به منابع و برنامه ریزی خودت اضافه کن.
موفق باشی/

بلی اول کتاب ذکر کرده من خواستم برای اطمینان بپرسم ، چند وقته باید این کتابو تموم کنم؟؟ تا ساعات وقت گذاشتنم روش مشخص شه
من 504  و  Essentional word for tofel  رو خوندم به نظرتون کافی هستش یانه؟ قبل این هم لغت بلد بودم شاید تاالان حدود 2000-2500تایی بلد باشم و تا 6 ماه دیگه آزمون دارم
اوکی پس موازی باهم میرم جلو
2ماه برای tpo  ها کافی هست یا بیشتر میخواد؟؟

(15-08-2015, 01:56 PM)m.ariaboy نوشته: بلی اول کتاب ذکر کرده من خواستم برای اطمینان بپرسم ، چند وقته باید این کتابو تموم کنم؟؟ تا ساعات وقت گذاشتنم روش مشخص شه
من 504  و  Essentional word for tofel  رو خوندم به نظرتون کافی هستش یانه؟ قبل این هم لغت بلد بودم شاید تاالان حدود 2000-2500تایی بلد باشم و تا 6 ماه دیگه آزمون دارم
اوکی پس موازی باهم میرم جلو
2ماه برای tpo  ها کافی هست یا بیشتر میخواد؟؟

دامنه لغاتتون بد نیست. کتاب 400 هم بتونی بخونی خوبه کتاب خوبیه.
سعی کن ظرف یک ماه از لانگمن رد شی ولی خوب بخونش پایه خودتو قوی کن چون این کتاب یه کتاب پایه ای برای شروع امتحانات در سطح تافل هست.
واسه tpo هم 45 روز تا نهایتا دو ماه بسته به زمانی که در روز برای مطالعه اختصاص میدی کافیه.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - m.ariaboy - 15-08-2015

(15-08-2015, 03:02 PM)mehran28 نوشته: دامنه لغاتتون بد نیست. کتاب 400 هم بتونی بخونی خوبه کتاب خوبیه.
سعی کن ظرف یک ماه از لانگمن رد شی ولی خوب بخونش پایه خودتو قوی کن چون این کتاب یه کتاب پایه ای برای شروع امتحانات در سطح تافل هست.
واسه tpo هم 45 روز تا نهایتا دو ماه بسته به زمانی که در روز برای مطالعه اختصاص میدی کافیه.

تو یک ماه خیلی سخته
ولی سعیمو میکنم
ممنون از راخنماییتون 400 رو حتما خواهم خواند
باهمین لانگ من میتونم نمره بالای85 بگیرم ؟؟چون نمیخوام فاند بگیرم،فقط اکسپی کافیه
ی چیز دیگه بعد لانگ من باید دلتا بخونم یا بارونز؟

(15-08-2015, 08:03 PM)m.ariaboy نوشته: تو یک ماه خیلی سخته
ولی سعیمو میکنم
ممنون از راخنماییتون 400 رو حتما خواهم خواند
باهمین لانگ من میتونم نمره بالای85 بگیرم ؟؟چون نمیخوام فاند بگیرم،فقط اکسپی کافیه
ی چیز دیگه بعد لانگ من باید دلتا بخونم یا بارونز؟

میشه تو یک ماه خوند اگر وقت بزارید حداقل روزی 4 یا 5 ساعت.
بهتره حتما بعد لانگمن کتاب دیگه ای هم امتحان کنی. دلتا خوبه بارونز هم خوبه
ولی برای رایتینگ و اسپیکنگ فقط لانگمن رو بخون بعد سراغ نوت فول برو و از اونا کمک بگیر، کتاب 185 انشا بارونز هم برای رایتینگ خوبه اونم بخون حتما. ولی برای لیسنینگ و ریدینگ کتاب هایی که گفتم رو حتما دقیق و با تکنیک ها آشنا شو.
من خودم این مسیر رو دارم طی میکنم، اول لانگمن رو کامل خودم
بعد ریدینگ و لیسنینگ دلتا
بعدش بارونز و در آخر تی پی او که هنوز نرسیدم، مسیر خوبیه خودم راضی هستم به شما هم پیشنهاد میکنم. فقط اسپکینگ رو از رو نوت فول میرم جلو + صحبت با پارتنر زبانم هر هفته در کل 4-5 ساعت مکالمه و جداگانه ضبط صدا و کار کردن روی سوال ها.
برای رایتینگ هم اصول کلی رو از رو لانگمن خوندم و فرمت انشاهای تافل رو فهمیدم و شروع کردم نوشتن و تصحیح کردن با کمک دوستام + خوندن انشاهای خوب که نمره بالایی گرفتن و 185.
این نسخه کلی هست که من خودم باهاش سر و کار دارم و خوبه حالا شما هم دوست داشتی امتحان کن اگر باهاش راحت بودی همین رو پیش ببر مطمنان تلاش مستمر داشته باشی بالای 90 میشی.
موفق باشی/

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - m.ariaboy - 16-08-2015

(15-08-2015, 09:15 PM)mehran28 نوشته: میشه تو یک ماه خوند اگر وقت بزارید حداقل روزی 4 یا 5 ساعت.
بهتره حتما بعد لانگمن کتاب دیگه ای هم امتحان کنی. دلتا خوبه بارونز هم خوبه
ولی برای رایتینگ و اسپیکنگ فقط لانگمن رو بخون بعد سراغ نوت فول برو و از اونا کمک بگیر، کتاب 185 انشا بارونز هم برای رایتینگ خوبه اونم بخون حتما. ولی برای لیسنینگ و ریدینگ کتاب هایی که گفتم رو حتما دقیق و با تکنیک ها آشنا شو.
من خودم این مسیر رو دارم طی میکنم، اول لانگمن رو کامل خودم
بعد ریدینگ و لیسنینگ دلتا
بعدش بارونز و در آخر تی پی او که هنوز نرسیدم، مسیر خوبیه خودم راضی هستم به شما هم پیشنهاد میکنم. فقط اسپکینگ رو از رو نوت فول میرم جلو + صحبت با پارتنر زبانم هر هفته در کل 4-5 ساعت مکالمه و جداگانه ضبط صدا و کار کردن روی سوال ها.
برای رایتینگ هم اصول کلی رو از رو لانگمن خوندم و فرمت انشاهای تافل رو فهمیدم و شروع کردم نوشتن و تصحیح کردن با کمک دوستام + خوندن انشاهای خوب که نمره بالایی گرفتن و 185.
این نسخه کلی هست که من خودم باهاش سر و کار دارم و خوبه حالا شما هم دوست داشتی امتحان کن اگر باهاش راحت بودی همین رو پیش ببر مطمنان تلاش مستمر داشته باشی بالای 90 میشی.
موفق باشی/

دوست عزیز با توجه ب اینکه شما تجربه داری  تو لانگ من ی سوال داشتم
من از اولین reading diagnostic pre-test 10تا ضحیح زدم 2 تا غلط و بقیشم نزدم تو همون زمان مقرر خودش ،اولین ریدینگم بود ک کار میکردم
48 تا لغت بلد نبودم
بذارم کنار و لغت بخونم یا ادامه بدم
تعداد جواب های کم تعدادمو رو چ کنم؟؟خیلی بد بوده؟؟؟ روشی دارید برای بهتر شدن؟؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Mehran28 - 16-08-2015

(16-08-2015, 07:41 PM)m.ariaboy نوشته: دوست عزیز با توجه ب اینکه شما تجربه داری  تو لانگ من ی سوال داشتم
من از اولین reading diagnostic pre-test 10تا ضحیح زدم 2 تا غلط و بقیشم نزدم تو همون زمان مقرر خودش ،اولین ریدینگم بود ک کار میکردم
48 تا لغت بلد نبودم
بذارم کنار و لغت بخونم یا ادامه بدم
تعداد جواب های کم تعدادمو رو چ کنم؟؟خیلی بد بوده؟؟؟ روشی دارید برای بهتر شدن؟؟

دامنه لغاتتون رو بالا ببرید من خودم حدود ده تا پانزده لغت در هر مقاله مشکل دارم که اکثرا قابل حدس هستند برام و از این بابت زیاد مشکل ندارم. ولی شما تقریبا 80% از 10 سوال رو درست جواب دادی که خوبه و بهتره همزمان لغت ها مهم رو در متن هایی که میخونی در بیاری و کتابهای لغت رو بخونی. بیشتر از کتاب لغت خوندن مرور کردنشون هست که مهمه من خودم کتاب لغات ضروری تافل رو با اینکه خوندم اما دست از مرورش ور نمی دارم و لغت خوندن و مرور لغت ها و کتابهای لغتی که قبلا خوندی تا آخرین لحظه ادامه پیدا باید کنه. اینطور نباشه که کتاب لغت رو بخونی بزاری کنار بری سراغ مهارتهای تافل. حفظ لغت رو موازی با سایر موارد جلو ببر.
Pre-test لانگمن همونطور که از پسوندش پیداس یه تستی هست که قرار نیست توش تست زنی شما در زمان مورد نظر با بهترین کارایی ممکن تموم شه. نتیجه شما برای شروع خوب بوده و میتونی شروع کنی در آخر تست های بیشتر بعلاوه یه post test و چندتا تست کامل هست که میتونی بعد از خوندن کتاب اونا رو بزنی و کاراییت رو اونجا بسنجی.
موفق باشی/