آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 23-07-2015

(23-07-2015, 09:10 PM)Chemical.Eng نوشته: سلام 

دوستان من پایه زبانم قوی هست. تمام مهارتام رو خوب کار میکنم و خوب پیش میرن ولی با رایتینگ مشکل اساسی دارم .حقیقتش اصا تا حالا کار نکرده ام در این زمینه . تا 

خود آزمون دو سال وقت دارم و هدفم هم نمره ی بالایی هست .میخواستم خواهش کنم در زمینه رایتنیگ راهنمایی بفرمایید چه کتاب یا چه منبعی رو برای شروع مطالعه کنم

بهتره ؟ منظورم منبعی هست که نگرش کلی از رایتنیگ بهم بده و ساختار ها روش هارو یاد بده تا بعدش بتونم شروع به نوشتن کنم .

با سپاس

درود

اگر کلا ضعیفید در رایتینگ یکبار روش رایتینگ رو در longman بخونید تا کمی دیدتون باز بشه.
بعد برید سراغ پکیج های ویدیویی که شخصی به اسم joseph Miranda تهیه کرده. Notefull هست اسمش و خیلی خوبه. اونجا توضیح میده که چطور بنویسید.
بعد برای تمرین بعد longman حتما کتاب mastering skills for the TOEFL ibt رو بخونید و تمریناش رو انجام بدید. چند بار هم انجام بدید خوبه.

البته یک کتاب دیگر همون 450 تا essay مخصوص تافل وجود داره که در اون میتونید ببینید دقیقا چطوری مینویسن واسه امتحان تافل.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - rudpsg - 11-08-2015

با سلام
من دوسال پیش امتحان آیلتس دادم و نمره6 رو کسب کردم و تو این دوسال هیچی نخوندم الان میخوام برا تافل و gre آماده بشم که حداقل سه سال زمان دارم و خوب اینجا تاپیک تافل و عمومآ دوستان راجع به تافل راهنمایی میکنند ولی لطفآ اول یه راهنمایی کلی راجع به اینکه این دوتا رو موازی پیش ببرم یا به یکی اولویت بدم داشته باشید و بعد صرفآ بفرمایید تافل رو از چه منابعی شروع کنم و ادامه بدم
باسپاس
علی

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - اویلر - 11-08-2015

سلام دوستان. اول مختصری از سواد انگلیسی ام ارائه می دم. بعد نظر شما رو در مورده سوالات زیر جویا هستم.

4-5 سال پیش 504 رو خوندم.
کتاب دلتا بخش ریدینگش رو کمی خوندم 1 سال پیش ولی به خاطر تمرکز برروی کسب معدل 4 ارشد ، همون جا متوقف شد خوندن !

همچنین بگم که من هیچ کلاس زبانی نرفتم در عمرم ولی فکر می کنم خوب یاد می گیرم کلان زبان ها رو ( آلمانی رو واسه تفریح یکم خوندم، کلا بعد از ساینس به لنگویج علاقه زیادی دارم)

بر گردیم به تجربه من از دلتا. با این که در هر ریدینگ لغات جدید توش زیاد بود ولی چواب دادن به سوالاش خیلی ساده بود برام !؟! در مورد لسنینگ هم باید عرض کنم که، تد تاک ها رو تا حدود زیادی متوجه میشم ! کتابی رو به صورت هدفمند امتحان نکردم ولی به علت گوش کردن طولانی مدت به موزیک، کمی آشنایی دارم . در ضمن لسنینگ های کتاب "مسترینگ اسکیلز آن تافل آی بی تی" برام جالبه نه خیلی سخت نه خیلی آسون، نمی دونم این کمکی می کنه به ارزیابی شما یا نه!

الان برنامه ریزی کردم به این صورت :

لغات : 1100 words You need to know رو می خونم.( علاقه شخصی دارم به این کتاب و فایل های صوتی verbal advantage  رو هم دوست می دارم  و گوش می دهم، خصوصا آقای هرینگتون برام خیلی آرمانی هستند !) -( کتاب 1100 از جانب من نرمال و متوسط به بالا حس میشه ) 
گرامر : Advance Grammar in Use  شروع کردم به خوندن چون می خوام مختصر و مفید بنویسم و بگویم !
برای رایتینگ و اسپیکینگ کتاب نووا رو گرفتم هنوز شروع نکردم.
ریدینگ رو برنامه ریزی کردم که دوست قدیمی، دلتا ، رو تمومش کنم.
لسنینگ هم که فکر کنم فعلا حالا حالا ها سرم با این چند گیگ دانلودی که کردم گرم باشه.

اما سوالات :

با توجه به توضیحاتم در مورد دلتا ؟ به نظر شما سطح زبانم چطوری هست ؟ چون کلاس نرفتم درک خوبی از وضعیت خودم ندارم.
برنامه ریزی کردم واسه 6 ماه
در حال حاضرواسه اسپیکینگ اصلا وقت نمی ذارم، می خوام اواخر برم کلاس و متمرکز کار کنم وقتی verbal و grammar و Reading در سطح قابل قبولی رسید. همچنین در مورد رایتینگ هم کاری نمی کنم در حال حاضر. Big Grin
حالا به نظر شما آیا رایتینگ و اسپیکینگ رو به برنامه روزانه اضافه کنم یا خیر. به شخصه برام خیلی مهم است که به صورت غنی بنویسم و حرف بزنم. به این دلیل گرامر برام خیلی مهم است !
واینکه آیا 6 ماه زمان کافی است یا خیر، فرض کنید GRE هم در راه است.
و کلام آخر، می دونم طولانی شد ،شرمنده ، به نظر شما چقدر شانس برای زبان بالای 110 دارم. یا اینجوری بگم برای 110 به بالا چقدر باید تلاش کنم ؟ و چطور تلاش کنم.

واقعا متشکر خواهم شد اگر نظارت شما سروران رو داشته باشم. مخلص شما اویلر !

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 11-08-2015

(11-08-2015, 01:04 AM)rudpsg نوشته: با سلام
من دوسال پیش امتحان آیلتس دادم و نمره6 رو کسب کردم و تو این دوسال هیچی نخوندم الان میخوام برا تافل و gre آماده بشم که حداقل سه سال زمان دارم و خوب اینجا تاپیک تافل و عمومآ دوستان راجع به تافل راهنمایی میکنند ولی لطفآ اول یه راهنمایی کلی راجع به اینکه این دوتا رو موازی پیش ببرم یا به یکی اولویت بدم داشته باشید و بعد صرفآ بفرمایید تافل رو از چه منابعی شروع کنم و ادامه بدم
باسپاس
علی

درود

دوست من زمان زیادی دارید و میتونید نمرات خوبی بیارید. به خصوص اینکه قبلا آیلتس دادید.
به نظر من اول روی تافل متمرکز بشید و امتحان بدید بعد برید سراغ GRE.
در مورد منابع هم خیلی توضیح داده شده و برای اینکه تکرار مکررات نشه سری به این تاپیک بزنید.
همچنین لطفا ویکی سایت رو مطالعه کنید.

خلاصه منابع:
ESSENTIAL WORDS
504
MC-GRAWHILL (اسم کتاب یادم نیست ولی لغاتش خیلی تو تافل میاد)
LONGMAN
DELTA
MASTERING SKILL FOR THE TOEFL IBT
نرم افزار شبیه ساز CAMBRIDGE , KAPLAN
TPO ها( این 34 سری امتحان هست که در اخر کار میکیند) بهترین منبع امتحان ازمایشی

پ.ن: لازم نیست همش رو بخونید ولی هر چی بیشتر بهتر

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - rudpsg - 11-08-2015

خیلی ممنون از جواب کاملت
درسته که آیلتس دادم ولی الان حتی یه پاراگراف نوشتنم برام سخته.
تاپیکی رو که لینک دادی خوندم بیشتر گیرم اینه که با کدوم شروع کنم و اولویت بندیم به ترتیب با کدوم یک از منابع باشه
لطفآ در این مورد اولویت بندی هم من رو راهنمایی کن
با سپاس

(11-08-2015, 07:39 AM)Torkan نوشته: درود

دوست من زمان زیادی دارید و میتونید نمرات خوبی بیارید. به خصوص اینکه قبلا آیلتس دادید.
به نظر من اول روی تافل متمرکز بشید و امتحان بدید بعد برید سراغ GRE.
در مورد منابع هم خیلی توضیح داده شده و برای اینکه تکرار مکررات نشه سری به این تاپیک بزنید.
همچنین لطفا ویکی سایت رو مطالعه کنید.

خلاصه منابع:
ESSENTIAL WORDS
504
MC-GRAWHILL (اسم کتاب یادم نیست ولی لغاتش خیلی تو تافل میاد)
LONGMAN
DELTA
MASTERING SKILL FOR THE TOEFL IBT
نرم افزار شبیه ساز CAMBRIDGE , KAPLAN
TPO ها( این 34 سری امتحان هست که در اخر کار میکیند) بهترین منبع امتحان ازمایشی

پ.ن: لازم نیست همش رو بخونید ولی هر چی بیشتر بهتر

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - فرید - 11-08-2015

(11-08-2015, 01:42 AM)اویلر نوشته: سلام دوستان. اول مختصری از سواد انگلیسی ام ارائه می دم. بعد نظر شما رو در مورده سوالات زیر جویا هستم.

کتاب دلتا بخش ریدینگش رو کمی خوندم 1 سال پیش ولی به خاطر تمرکز برروی کسب معدل 4 ارشد ، همون جا متوقف شد خوندن !

همچنین بگم که من هیچ کلاس زبانی نرفتم در عمرم ولی فکر می کنم خوب یاد می گیرم کلان زبان ها رو ( آلمانی رو واسه تفریح یکم خوندم، کلا بعد از ساینس به لنگویج علاقه زیادی دارم)

بر گردیم به تجربه من از دلتا. با این که در هر ریدینگ لغات جدید توش زیاد بود ولی چواب دادن به سوالاش خیلی ساده بود برام !؟! در مورد لسنینگ هم باید عرض کنم که، تد تاک ها رو تا حدود زیادی متوجه میشم ! کتابی رو به صورت هدفمند امتحان نکردم ولی به علت گوش کردن طولانی مدت به موزیک، کمی آشنایی دارم . در ضمن لسنینگ های کتاب "مسترینگ اسکیلز آن تافل آی بی تی" برام جالبه نه خیلی سخت نه خیلی آسون، نمی دونم این کمکی می کنه به ارزیابی شما یا نه!

لغات : 1100 words You need to know رو می خونم.( علاقه شخصی دارم به این کتاب و فایل های صوتی verbal advantage  رو هم دوست می دارم  و گوش می دهم، خصوصا آقای هرینگتون برام خیلی آرمانی هستند !) -( کتاب 1100 از جانب من نرمال و متوسط به بالا حس میشه ) 
گرامر : Advance Grammar in Use  شروع کردم به خوندن چون می خوام مختصر و مفید بنویسم و بگویم !
لسنینگ هم که فکر کنم فعلا حالا حالا ها سرم با این چند گیگ دانلودی که کردم گرم باشه.

اما سوالات :

با توجه به توضیحاتم در مورد دلتا ؟ به نظر شما سطح زبانم چطوری هست ؟ چون کلاس نرفتم درک خوبی از وضعیت خودم ندارم.
در حال حاضرواسه اسپیکینگ اصلا وقت نمی ذارم، می خوام اواخر برم کلاس و متمرکز کار کنم وقتی verbal و grammar و Reading در سطح قابل قبولی رسید. همچنین در مورد رایتینگ هم کاری نمی کنم در حال حاضر. Big Grin
حالا به نظر شما آیا رایتینگ و اسپیکینگ رو به برنامه روزانه اضافه کنم یا خیر. به شخصه برام خیلی مهم است که به صورت غنی بنویسم و حرف بزنم. به این دلیل گرامر برام خیلی مهم است !
و کلام آخر، می دونم طولانی شد ،شرمنده ، به نظر شما چقدر شانس برای زبان بالای 110 دارم. یا اینجوری بگم برای 110 به بالا چقدر باید تلاش کنم ؟ و چطور تلاش کنم.

سلام
بنظر من شش ماه زمان خیلی زیادی نیست که بخواهید وقتتون با مسائلی که مرتبط به تافل نیست بگذرانید. قبل از 1100 بهتره کتاب اسنشیال تافل بخوانید. اسپیکینگ و رایتینگ هم بهتره از همین اول کار شروع کنید. خیلی هم دنبال این نباشید که سطح بالا حرف بزنید و بنویسید چون نتیجه عکس میده.با متن های ساده و صحیح نمره بهتری میشه گرفت. در صحبت کردن هم هر چقدر ثقیل تر صحبت کنید سخت تر می شه فهمید. نمره 110 به بالا سخت گرفتنش و باید در هر چهار مهارت قوی باشید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - butterfly - 11-08-2015

(11-08-2015, 01:42 AM)اویلر نوشته: سلام دوستان. اول مختصری از سواد انگلیسی ام ارائه می دم. بعد نظر شما رو در مورده سوالات زیر جویا هستم.

اما سوالات :

سلام، به نظرم با ریدینگ های دلتا یا لیسنینگ های مسترینگ اسکیلز نمی تونید سطح خودتون برای امتحان تافل بسنجید. پیشنهاد من اینه که یه آزمون تعیین سطح هم در یکی از موسسات آموزش زبان بدید تا متوجه شید سطح زبانتون چیه و هم اینکه می تونید در ازمون آزمایشی تافل که موسسات آمادگی تافل برگزار می کنند شرکت کنید تا یه تقریبی از امادگی خودتون برای ازمون تافل به دست بیارید. دقت کنید که تافل فقط سنجش دانش زبان نیست و نیاز به مدیریت زمان هم داره و این نقش زیادی در نمره شما داره. همین طور می تونید یکی از تست های آخر TPO رو با زمان بندی جواب بدید تا تقریبی از نمره ریدینگ و لیسنینگ داشته باشید. 
اگر شش ماه زمان دارید برای امادگی برای تافل و GRE به نظرم زمان رو صرف منابع غیره نکنید و رو همین منابع امادگی ازمون ها تمرکز کنید. از همین الان هم بهتره که رو اسپیکینگ و رایتینگ تمرین کنید به ویژه با زمان بندی سبک تافل و همین طور رو دلایل موضوعات متداول این بخش ها کار کنید. 
در پایان نمره بالای 110 غیر ممکن نیست و با تلاش و ممارست امکان پذیره ولی شانسی نیست و کسی نمی تونه بگه شما چقدر شانس دارید یا ندارید. 
موفق باشید.

(11-08-2015, 11:25 AM)فرید نوشته: سلام
بنظر من شش ماه زمان خیلی زیادی نیست که بخواهید وقتتون با مسائلی که مرتبط به تافل نیست بگذرانید.

منظورتون از منابع غیر مرتبط چیه ، متوجه نشدم؟ لطفا واضح تر بگین کدومیک از منابع irrelevant هست. چون نمی خوام وقت هدر بدم

مرسی

(11-08-2015, 11:31 AM)butterfly نوشته: سلام، به نظرم با ریدینگ های دلتا یا لیسنینگ های مسترینگ اسکیلز نمی تونید سطح خودتون برای امتحان تافل بسنجید. 
اگر شش ماه زمان دارید برای امادگی برای تافل و GRE به نظرم زمان رو صرف منابع غیره نکنید و رو همین منابع امادگی ازمون ها تمرکز کنید. از همین الان هم بهتره که رو اسپیکینگ و رایتینگ تمرین کنید به ویژه با زمان بندی سبک تافل و همین طور رو دلایل موضوعات متداول این بخش ها کار کنید. 

مرسی بابت پاسختون

منظورم من این نبود که سطح من برای امتحان تافل مشخص شه. می خواستم به شما کمک کرده باشم تا منبع مناسب برای مطالعه رو مشخص کنید. منظورتون از "همین منابع" و "منابع غیره" رو میشه دقیق تر مشخص کنید. متوجه نشدم دقیقاً
تمرین با زمان بندی تافل پیشنهاد خیلی خوبی بود.

با تشکر

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 11-08-2015

(11-08-2015, 10:15 AM)rudpsg نوشته: خیلی ممنون از جواب کاملت
درسته که آیلتس دادم ولی الان حتی یه پاراگراف نوشتنم برام سخته.
تاپیکی رو که لینک دادی خوندم بیشتر گیرم اینه که با کدوم شروع کنم و اولویت بندیم به ترتیب با کدوم یک از منابع باشه
لطفآ در این مورد اولویت بندی هم من رو راهنمایی کن
با سپاس

درود

بلاخره با مرور بیشتر یادتون خواهد اومد. خودتون رو مقایسه کنید با کسی که تازه شروع کرده. شما خواهید دید که با کمی گرم شدن موتور، خودرو بهتر حرکت خواهد کرد.
خوب من تو همون قسمت اشاره کرده بودم. بلاخره دوستانی که اینجا کمک میکنن بیشترشون خیلی وقته از زمان امتحان دادنشون میگذره و ممکنه کمی اشتباه کنن  واسه اولویت منابع (به خاطر همون عرض کردم اون قسمت رو کامل بخونید)
در هر حال من ترتیب رو میگم (ولی لازم نیست همش رو بخونید:
1- 504 words
2- essential words
3- longman
4- delta (فقط ریدینگ و رایتینگ) - listening ش فقط واسه گوش دادن خوبه. جواب سوالات رو بدون گوش دادن میشه داد. خیلی ناشیانه طرح شده سوالات listening!!
5- Mastering skill for the toefl ibt
6- نرم افزار kaplan
7- نرم افزار کمبریج
8- TPO ها ( که 2 ماه مونده شروع کنید به زدن آزموناش.

پ.ن: اگر تونستید از راهنمایی های سایت NOTEFULL هم بهره ببرید. شخصی به اسم JOSEPH MIRANDA بود فکر کنم که واقعا خیلی بچه با معرفتیه!

بااحترام،
ترکان