آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 22-01-2015

(22-01-2015, 01:13 AM)'qashqayli' نوشته: سام دوستان
من قصد آمادگی برای آزمون تافل رو دارم، البته به مدت دو سالی که خدمت سربازی دارم می رم وقت دارم(روزانه دو ساعت).
با توجه به این مدت زمان و اینکه وضعیت زبان من در حد مناسبی نیست از کجا( کدام مهارت) شروع کنم، چه منابعی را و با چه برنامه ای به من پیشنهاد می کنید؟
لطفا هر چهار مهارت را مد نظر قرار دهید!

اگر وضعیت زبانتون خوب نباشه شاید شروع از منابع اصلی تافل زیاد بهتون کمکی نکنه. در اینصورت بهتره یه مدت تمام تلاشتون رو برای تقویت سطح زبان عمومی تون انجام بدین و این واقعا روش بهتریه. یه مقداری از لانگمن کار کنید کمک میکنه بهتون که متوجه شید که آیا می تونید با این منابع ارتباط برقرار کنید یا نه. در هر صورت از همون لانگمن که بیسیک تره شروع کنید. بعد می تونید بنابه وقت و سطح دانشتون برین سراغ کتاب هایی مثل دلتا، بارونز و کمبریج. بارونز رو برای لسینینگش حتما پیشنهاد می کنم.
برای لغت 504 و essential words رو بخونید (کلمات رو تو جمله و به زبان اگلیسی سعی کنید بخونید). ویدئوها و پاورپوینت های نت فول رو هم بخصوص برای اسپیکینگ پیشنهاد می کنم. البته قالبی که نت فول برای سوال اول رایتینگ پیشنهاد میده هم کمک کننده ست. کار کردن TPO ها هم یک بایده. شما وقتی یک کتاب رو تموم کردین. دو سه تا از TPO هارو کار کنید ببینید کجاها ضعف هاتون بیشتره. این باعث میشه جهت گیری بهتری برای ادامه مطالعاتتون داشته باشین. قبل از امتحان هم وقت کافی برای کار کردن همه TPO ها در نظر بگیرید.
این تاپیک هم حاوی نظرات ارزشمند بچه هاست و اگر بقیه پست هاشو بخونید بهتون کمک میکنه. هرچند من الان بهتون توصیه نمیکنم خیلی خودتون رو درگیر منابع کنید. الان فعلا فقط شروع کنید و تمام توانتون رو برای تقویت ارتباطتون با زبان انگلیسی بکارببرید. به کتابخانه هم می تونید برای منابع یه نگاهی بندازید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - qashqayli - 22-01-2015

ممنون از راهنمایی هاتون، بفرمایید برای مهارت Listening  و Reading با چه منابعی می تونم کارم را شروع کنم؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 22-01-2015

(22-01-2015, 11:46 AM)'qashqayli' نوشته: ممنون از راهنمایی هاتون، بفرمایید برای مهارت Listening  و Reading با چه منابعی می تونم کارم را شروع کنم؟

دوست عزیز منابعی که ذکر کردم (کتاب ها) همگی هر چهار اسکیل رو دارن. منتها معمولا بخش اسپیکینگشون کمی از امتحان دوره و بیشتر باید برای اسپیکینگ روی tpo ها تکیه کنید. tpo ها هم که آزمون های سال های گذشته تافل هستند. موفق باشید

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Simon2007 - 23-01-2015

(22-01-2015, 01:13 AM)'qashqayli' نوشته: سام دوستان
من قصد آمادگی برای آزمون تافل رو دارم، البته به مدت دو سالی که خدمت سربازی دارم می رم وقت دارم(روزانه دو ساعت).
با توجه به این مدت زمان و اینکه وضعیت زبان من در حد مناسبی نیست از کجا( کدام مهارت) شروع کنم، چه منابعی را و با چه برنامه ای به من پیشنهاد می کنید؟
لطفا هر چهار مهارت را مد نظر قرار دهید!

سلام
دامنه لغت رو بالا ببرید . من کتاب 400 و 504 رو توصیه میکنم و بعدم اسنشیال. 
تا این سه کتاب لغت رو تکمیل نکردید سراغ منابع اصلی نرید چون ندونستن لغت مثل نیروی اصطحکاک قوی شما رو تز پیشروی مناسب باز نگه میداره و کند پیش خواهید رفت. 
کارتاشونم هست که تو سربازی حملش تو جیبتون راحته.
ارادت 

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - mahnaziiiiii - 28-06-2015

با سلام 
من میخوام واسه حدودا یک سال اینده تافل بدم و از الان هیچ کتاب مربوط به تافلی رو استفاده نکردم و از طرفی هم سطح کلی الان زبانم متوسط هست که میخوام کلاس های علایی رو برای شش ماه اخر برم و از طرفی هم الان وقت ازادم یاده و میخوام بیکار نمونم و از طرفی بدون کلاس درس نمیخونم کلاس های pre-toefl هم معمولا هزینه هاشون زیاده به نظرتون کلاس های  vocabulary-grammer برز ابادی که الان برگزار میشه مناسبه برام؟ 
ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 28-06-2015

(28-06-2015, 05:06 PM)mahnaziiiiii نوشته: با سلام 
من میخوام واسه حدودا یک سال اینده تافل بدم و از الان هیچ کتاب مربوط به تافلی رو استفاده نکردم و از طرفی هم سطح کلی الان زبانم متوسط هست که میخوام کلاس های علایی رو برای شش ماه اخر برم و از طرفی هم الان وقت ازادم یاده و میخوام بیکار نمونم و از طرفی بدون کلاس درس نمیخونم کلاس های pre-toefl هم معمولا هزینه هاشون زیاده به نظرتون کلاس های  vocabulary-grammer برز ابادی که الان برگزار میشه مناسبه برام؟ 
ممنون

درود

دوست من، نظر خودم رو میگم و سایر دوستان اگر نظر دیگری داشته باشند بیان کنن. کلاس رفتن بیشتر وقت و هزینه هدر کردن هست. شما با سطح زبان متوسط میتوانید (نمیگم حالا به راحتی) نمره مورد نظرتون رو بگیرید. من راجع به کلاسها صحبتی نمیکنم چون اکثر دوستان هم اینجا حداقل به ادعای خودشون، خودشون خوندن!
البته اگر واقعا احساس نیاز میکنید،اینجا رو ببینید.
نکته مهمی که همیشه تاکید کردم، برای TOEFL نیازی به گرامر آنچنانی نیست. کافیه افعال و صفت ها و قیود رو در جای مناسب استفاده کنید. نهایت میتونید کتاب Grammer in use رو میتونید به صورت تفریحی بخونید!
اما واسه امادگی برای امتحان، من جای شما باشم وقت میگذارم و این فروم رو زیر و رو میکنم و جزوه و تجربیات دوستانی که نمره خوب گرفتن رو میخونم، مطمین باشید دستتون میاد چیکار کنین. وقت خوبی دارین. شما فقط چند روز به مطالعه فروم بپردازید و در یک کاغذ تمام منابع مورد نیاز رو به ترتیب انتخاب کرده و بخونید. در ماههای آخر شدیدا روی TPO ها وقت بگذارید تا هم خیر این دنیا و هم آخرت رو ببرید!
سوال جزیی تری بود مطرح کنید.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - mahnaziiiiii - 28-06-2015

(28-06-2015, 06:35 PM)Charming نوشته: درود

دوست من، نظر خودم رو میگم و سایر دوستان اگر نظر دیگری داشته باشند بیان کنن. کلاس رفتن بیشتر وقت و هزینه هدر کردن هست. شما با سطح زبان متوسط میتوانید (نمیگم حالا به راحتی) نمره مورد نظرتون رو بگیرید. من راجع به کلاسها صحبتی نمیکنم چون اکثر دوستان هم اینجا حداقل به ادعای خودشون، خودشون خوندن!
البته اگر واقعا احساس نیاز میکنید،اینجا رو ببینید.
نکته مهمی که همیشه تاکید کردم، برای TOEFL نیازی به گرامر آنچنانی نیست. کافیه افعال و صفت ها و قیود رو در جای مناسب استفاده کنید. نهایت میتونید کتاب Grammer in use رو میتونید به صورت تفریحی بخونید!
اما واسه امادگی برای امتحان، من جای شما باشم وقت میگذارم و این فروم رو زیر و رو میکنم و جزوه و تجربیات دوستانی که نمره خوب گرفتن رو میخونم، مطمین باشید دستتون میاد چیکار کنین. وقت خوبی دارین. شما فقط چند روز به مطالعه فروم بپردازید و در یک کاغذ تمام منابع مورد نیاز رو به ترتیب انتخاب کرده و بخونید. در ماههای آخر شدیدا روی TPO ها وقت بگذارید تا هم خیر این دنیا و هم آخرت رو ببرید!
سوال جزیی تری بود مطرح کنید.

بااحترام،
ترکان

ترکان عزیزم ممنون از جواب عالی و کاملت 
تاپیک هایی که گفته بودی رو سر زدم و کاری که گفتی رو به خوبی انجام دادم اما الان مشکل من اینه که تا یه محرک خارجی نداشته باشم مسلما کاری نمیکنم 
کلاسی که گفتم (لغت و گرامر دکتر برزابادی) رو واسه همین محرک بودنش میخوام برم وگه نه کتاب grammer in use رو کامل بلدم 
و التبه علت اینکه کلاس های کامل pre-toefl  رو نمیرم واسه هزینشه که نمیخوام هم هزینه toefl بدم و هم pre-toefl 
در نهایت ازت خواهش میکنم با وضعیتی که برات توضیح دادم بهترین پیشنهادی که داری رو بم بدی Smile
ممنون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - fatima204 - 10-07-2015

سلام دوستان یه سوال برای منابع تافل مثل لانگمن که من میخوام ازش شروع کنم
نرم افزار بهتره یا کتاب؟
واینکه تمرکز فقط باید برروی تمرین های این کتاب باشه یا باید تمامشو خوند مو به مو؟ ممنون از راهنماییتون

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Torkan - 10-07-2015

(10-07-2015, 03:22 PM)fatima204 نوشته: سلام دوستان یه سوال برای منابع تافل مثل لانگمن که من میخوام ازش شروع کنم
نرم افزار بهتره یا کتاب؟
واینکه تمرکز فقط باید برروی تمرین های این کتاب باشه یا باید تمامشو خوند مو به مو؟ ممنون از راهنماییتون

درود

دوست من بستگی به راحتی خودتون داره. اگر کتاب راحت تره از اون استفاده کنید. من خودم حداقل واسه شروع کتاب رو توصیه میکنم. البته این رو بگم که سی دی هاش حتما لازم خواهد بود.
بازم بستگی داره. اگر سطح زبانتون متوسط هست یا به بالا دیگه لازم نیست مو به مو بخونید. هر چند اگر وقت زیاد دارید به نظرم سعی کنید نکاتش رو به طور گذری بخونید حتما مفید خواهد بود.

بااحترام،
ترکان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - fatima204 - 10-07-2015

خیلی ممنون از راهنماییتون شاید سوالم خنده دار به نظر برسه ولی مشکل اساسی من حفظ لغاته طوری که معنی انگلیسی به هیچ وجه یادم نمیمونه و در مقابل معنی فارسی کاملا به خاطرم می مونه آیا اشتباهه که معنی لغاتو به فارسی در بیارم و یک مثال انگلیسی برای آشنایی با نحوه کاربردش تو جمله استفاده کنم خیلی ممنون از راهنماییتون