آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: پایگاه داده نمره TOEFL iBT - Glee - 04-11-2014

(04-11-2014, 05:00 PM)'saraT' نوشته: سلام بر همه دوستان عزیز...
من تا 3 ماه دیگه باید TOEFL بدم و اگه نمره کمتر از 90 بیارم تمام Application هام واسه دانشگاه هایی که Apply کردم به باد میره. رشته م مهندسی هوافضاست هم ارشد هم لیسانس . سطح زبانم متوسطه . زیاد listening گوش ندادم و به حسابی بخور و نمیر از پس کارای زبانم تا الان بر اومدم. اگه لطف کنید به من اطلاعات خوب بدید و اینکه ایا به نظرتون میشه تو این سه ماه 90 بگیرم ؟ لطفا کمک کنید به شدت استرس دارم.

سلام دوست گرامی
جای درستی مطرح نکردید سئوالتون رو، و خوب مدیر محترم هم منتقلش میکنند به احتمال زیاد...
بدون استرس حتما میتونید ولی با استرس فکر نمی کنم[img]images/smilies/wink.gif[/img].
شما همین قسمتی که سئوالتون رو مطرح کردید، تجربه ی بقیه دوستان رو مطالعه کنید، و ببینید شرایط و سطح کدوم به شما نزدیک تر بوده و از چه منابعی استفاده کرده...اون موقع می تونید نسبت به سطح خودتون، مدت زمانی که دارید، و نمره ای که میخواید مناسب ترین و ارجح ترین منابع رو انتخاب کنید.... سه ماه زمان کمی هم نیست ولی باز انتخاب درست منابع نسبت به وقتتون خیلی میتونه کمکتون کنه. + تلاش و مطالعه مستمر البته. من جای شما باشم تو این فاصله حداقل دو تا هم آزمون آزمایشی شرکت میکنم، تا نقاط ضعفتون رو کاملا متوجه بشید.
موفق باشید

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - elec-star - 13-11-2014

سلام دوستان من دوماه دیگه ازمون دارم و میخام به اپلای امسال حتما برسم،کتاب دلتا رو شروع کردم،و سطح زبانم نسبتا متوسط خوبه،اصفهانم و به دنبال هرکلاسی که رفتم حتما دوره های ترمیک قبل کلاس تافلشون داشتن،بهترین موسسه ای که بهم معرفی شد کتاب اینترچنج رو درش میده و بعد دوره تافل،الان باید از کتاب ابی شروع کنم،کلاسا فشرده و هرروز هست،بنظر شما چکار کنم بهترین نتیجه ممکن رو بگیرم؟کلاسهارو نرم این دوماه خودم بخونم؟یا همزمان با اینترچنج کتابایی مثل دلتارو ادامه بدم؟و یا راهکار دیگه ای دارین برام؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 13-11-2014

(13-11-2014, 03:43 PM)'elec-star' نوشته: سلام دوستان من دوماه دیگه ازمون دارم و میخام به اپلای امسال حتما برسم،کتاب دلتا رو شروع کردم،و سطح زبانم نسبتا متوسط خوبه،اصفهانم و به دنبال هرکلاسی که رفتم حتما دوره های ترمیک قبل کلاس تافلشون داشتن،بهترین موسسه ای که بهم معرفی شد کتاب اینترچنج رو درش میده و بعد دوره تافل،الان باید از کتاب ابی شروع کنم،کلاسا فشرده و هرروز هست،بنظر شما چکار کنم بهترین نتیجه ممکن رو بگیرم؟کلاسهارو نرم این دوماه خودم بخونم؟یا همزمان با اینترچنج کتابایی مثل دلتارو ادامه بدم؟و یا راهکار دیگه ای دارین برام؟

از نظر من برای دو ماه واقعا ایده خوبی نیست که غیر خود تافل و تکنیک هاش برای چیز دیگه وقت بذارید. بهرحال چه کلاس برید و چه نرید مهمترین چیزی که به شما کمک خواهد کرد کار کردن tpo ها هست. هرچقدر تونستین از اونا کار کنید. برای اسپیکینگ هم بهتره یه سری به نت فول بزنید!

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - hamsad - 29-11-2014

سلام
من 2 هفته دیگه امتحان تافل دارم و رایتینگ و اسپیکینگ رو می خوام تو این دو هفته بخونم. پیشنهادتون چیه که بتونم تو این زمان کم نمره قابل قبولی از این دو مهارت بیارم. همچنین باید ریدینگ و لیسینینگ های TPO را نیز تمرین کنم. 
اگر من رو راهنمایی کنید ممنون می شم.
در ضمن من برای ریدینگ و لیسینینگ کتابه ای لانگمن، دلتا، کمبریج تا حدودی و بارونز رو خوندم، ولی الان که شروع به خوندن TPO ها کردم وضعیت قابل قبولی در این دو مهارت ندارم. مخصوصا لیسینینگ های TPO. پیشنهادی برای بهتر شدن نمرات لیسینیگ من ندارید؟
با تشکر

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Glee - 29-11-2014

(29-11-2014, 11:55 AM)'hamsad' نوشته: سلام
من 2 هفته دیگه امتحان تافل دارم و رایتینگ و اسپیکینگ رو می خوام تو این دو هفته بخونم. پیشنهادتون چیه که بتونم تو این زمان کم نمره قابل قبولی از این دو مهارت بیارم. همچنین باید ریدینگ و لیسینینگ های TPO را نیز تمرین کنم. 
اگر من رو راهنمایی کنید ممنون می شم.
در ضمن من برای ریدینگ و لیسینینگ کتابه ای لانگمن، دلتا، کمبریج تا حدودی و بارونز رو خوندم، ولی الان که شروع به خوندن TPO ها کردم وضعیت قابل قبولی در این دو مهارت ندارم. مخصوصا لیسینینگ های TPO. پیشنهادی برای بهتر شدن نمرات لیسینیگ من ندارید؟
با تشکر

سلام
برای این دو هفته (اینها با توجه حداقل زمانی که دارید به نظر من گزینه های مطمئن تری هستن، چون شما فرصت trial and error ندارید):
1. یک Outline ای برای سئوالات speaking انتخاب کنید (من برای نوت فول رو پیشنهاد میکنم، نوار سمت چپ گزینه های دیگری هم داره)...لیست موضوعات خود Ets (ارسال 13) رو بردارید و با توجه به اون Outline ، اسپیکینگ تمرین کنید و حتما ضبط کنید....(زمان هم فراموش نشه).
2.برای رایتینگ هم همینطور، برای independent از این Outline  (ارسال 259) استفاده کنید و برای integrated  هم از tempelate ای که نوت فول پیشنهاد میده استفاده کنید. و شروع کنید به نوشتن و اگه میتونید حتما چند مورد هم sample (از انتهای کتاب بارونز برای مثال) مطالعه کنید تا دستتون بیاد.
3.در مورد ریدینگ و لیسینینگ هم نگران نباشید، اکثر افراد همینجوری هستند، وقتی از لانگمن و بارونز و غیره میرن سراغ TPO ، یکم افت طبیعی هست. به نظر من بهتره استراتژیهاتون رو هم چک کنید، مثل نت بردایتون...بهتره این سایت رو هم مطالعه کنید و بعد روشهایی که گفته شده رو روی TPO ها اجرا کنید...سمت چپ صفحه، گزینه ی TOEFL Listening زیرمجموعه های بیشتری هم داره که میتونید مطالعه کنید، خالی از لطف نیست.
ویدیوهای نوت فول و بقیه منابع هم تو سایت موجود هستند.
موفق باشید[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ermia_p - 17-12-2014

سلام
من حدود دو سال وقت دارم تا امتحان تافل بذم فعلا کلاسای فشرده میرم اینترچینج2 رو هم تموم کردم که به یه دلایلی رفتم یه موسسه دیگه اونا هدوی تدریس میکنن با تاکتیک فور لیسینیگ و اونم فشردست خودمم در کنار اینا 4000essential wordsرو میخونم جلد سومشم به نظرتون برای تقویت لیسینینگ و اسپیکینگ چه منابعی خوبه که کار کنم اخه وقتم ازاده نمیخوام هدرش بدم میخوام هر وقت امتحان بدم خیالم راحت باشه و کارم به مشکل برنخوره
ممنون میشم اگه بگین چه منابعی بخونم و روزی چند ساعت روشون کار کنم
با تشکر فراوان

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 17-12-2014

(17-12-2014, 01:31 AM)'ermia_p' نوشته: سلام
من حدود دو سال وقت دارم تا امتحان تافل بذم فعلا کلاسای فشرده میرم اینترچینج2 رو هم تموم کردم که به یه دلایلی رفتم یه موسسه دیگه اونا هدوی تدریس میکنن با تاکتیک فور لیسینیگ و اونم فشردست خودمم در کنار اینا 4000essential wordsرو میخونم جلد سومشم به نظرتون برای تقویت لیسینینگ و اسپیکینگ چه منابعی خوبه که کار کنم اخه وقتم ازاده نمیخوام هدرش بدم میخوام هر وقت امتحان بدم خیالم راحت باشه و کارم به مشکل برنخوره
ممنون میشم اگه بگین چه منابعی بخونم و روزی چند ساعت روشون کار کنم
با تشکر فراوان

ازونجایی که شما در تاپیک های مربوط به تافل و آیلتس، هر دو ارسال داشتین. یا اطلاعات کافی ندارین که یکی از این دو امتحان نیاز هست و یا اینکه برای تصمیم گیری برای امتحان دادن بین این دوتا مرددین. برای حالت اول اینجا و برای حالت دوم این تاپیک رو مطالعه کنید. ضمنا اطلاعات مربوط به منابع تافل در همین تاپیک هایی که ارسال کردین و اینجا موجود هست. همین موضوع برای آیلتس هم صدق می کنه. موفق باشید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ermia_p - 27-12-2014

سلام
ببخشید من یه مشکلی دارم اینه که من برنامه کاملی واسه درس خوندن ندارم من روزی بیشتر از 6 ساعت وقت ازاد دارم و همشم زبان میخونم ولی چون یه برنامه درستی ندارم بعد یه مدت اون کتابو رها میکنم میرم یه کتاب دیگه میخونم چون یه levelخاصی رو واسه خودم ندارم نمیدونم واقعا پیشرفت کردم یا نه مثلا کتاب های اینترچینگ میدونی اگه این کتابو تموم کنی میری شماره بعدیشو میخونی ولی واسه لیسینینگ و اسپیکینگم چیزی ندارم
خواهشا میشه یه برنامه بهم بدین که من بر اساس اون برم جلو که مثلا چه کتابای بخونم چند ساعت یا واسه لیسینینگ چه فیلیمی /چه انیمیشنی و چه جوری نگاه کنم فقط گوش بدم یا هر چی میگن بنویسم یا هر روشی که خودتون بهتر میدونین
من الان کلاس زبان میرم حدود8ماهه و اینترچینج2رو تموم کردم و الان هدوی 1میخونم
لیسینینگم افتضاحه میخوام از صفر صفر شروع کنم
من میخوام تا مهر زبان کار کنم بعدش که رفتم ارشد اونجا دوره تخصصی تافل برم
من وقتم زیادی هر چی بگین انجام میدم
شرمنده زیاد شد و ممنون میشم کمکم کنید نمیخوام وقتم الکی هدر بره

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Glee - 27-12-2014

سلام
دوست گرامی کسی بهتر از خودتون، با توجه به برآوردی که از سطحتون و نقاط ضعفی که دارید، نمیتونه برای شما برنامه ریزی کنه...
 شما زمان خیلی خوبی در اختیار دارید و اگر بهینه استفاده کنید خیلی میتونید ترقی کنید:
-شما گفتید الان کلاس زبان میرید، همین سطح کلاستون میتونه معیاری برای سنجش سطح شما باشه، یا تعیین سطحی که شرکت کردید.
-در مورد لیسینینگ TV series میتونه کمکتون کنه. خودتون با توجه به ژانری که مورد علاقتون هست، یک سریال از IMDB انتخاب کنید. ولی به نظر من کمدیهایی که مسائل روزمره رو به تصویر میکشن در حالت کلی بهترن، برای بهره بردن از تماشای فیلم هم روشها و سلیقه های مختلفی هست. ترجیحا اول تلاش کنید خودتون متوجه بشید و اگه مشکلی داشتید به زیرنویس انگلیسیش مراجعه کنید. یا منابع جدیتر VOA، و کتابهایی مثل Tactics for Listening یا کلی منابع دیگه که تو این فروم با کمی گشتن میتونید پیدا کنید.
- کلا تو این مدت از یادگیری هدفدار لغت غافل نشید...
-در مورد اسپیکینگ سعی کنید در کلاس زبانتون فعال ترباشید و سعی کنید لغاتی رو که اخیرا یادگرفتید رو به صورت تعمدی و به وفور در کلاس استفاده کنید.
-کتابخوانی یا وبلاگخوانی مستمر هم یادتون نره...فقط سطحش رو با توجه به سطح خودتون انتخاب کنید. اگه تونستید یک خلاصه ای هم تهیه کنید چه بهتر.
Good Luck[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - qashqayli - 22-01-2015

سام دوستان
من قصد آمادگی برای آزمون تافل رو دارم، البته به مدت دو سالی که خدمت سربازی دارم می رم وقت دارم(روزانه دو ساعت).
با توجه به این مدت زمان و اینکه وضعیت زبان من در حد مناسبی نیست از کجا( کدام مهارت) شروع کنم، چه منابعی را و با چه برنامه ای به من پیشنهاد می کنید؟
لطفا هر چهار مهارت را مد نظر قرار دهید!