آکادمیا کافه
چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ (/Thread-%DA%86%D9%87-%D9%86%D9%88%D8%B9-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%B1%D8%B3%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Pejman - 03-02-2012

دوستان در حالتی که از استادی جواب نداریم و رزومه ما هم نسبت به دانشگاهی که اپلای می‌کنیم خیلی عالی نیست، بین سه تا کمک هزینه زیر چه ترتیب اولویتی رو توصیه می‌کنید؟

RA ، TA ، Fellowships

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - amirhossein.gh - 03-02-2012

1.fellowship
2.RA
3.TA
کلا TA گرفتنش واقعا سخته و شما باید خوب شرایطتت خیلی خوب باشه ولی RA بستگی به حال استاد هم داره و افراد کمتری در تصمیم گیریش دخیل هستند !
Smile
دلیل اینکه اول فلوشیپو گفتم اینه که خیلی داشگاه ها تو آمریکا و اروپا میگن ما به بالای 80 90 درصد دانشجوهای دکترامون این پولو میدیم ولی خوب حالا مبلغش ممکنه فرق کنه

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - mahyarelc - 03-02-2012

من نظرم اینه:
fellowship
TA
RA
دلیل اینه که معمولا RA پروژه ی یک استاده
TAبه رزومه کلی شما معمولا بستگی نداره و توانایی شما رو در فیلد خاصی طلب میکنه و البته توانایی در زبان انگلیسی...معمولا هم دست دانشگاه هست این مورد و در صورتیکه با استادی ارتباط نداشته باشید فکر نکنم در این مورد چیز خاصی رو از دست داده باشید
البته این نظر برای قبل از رفتن به دانشگاه بود

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Saeid - 03-02-2012

(03-02-2012, 02:03 PM)Pejman نوشته: دوستان در حالتی که از استادی جواب نداریم و رزومه ما هم نسبت به دانشگاهی که اپلای می‌کنیم خیلی عالی نیست، بین سه تا کمک هزینه زیر چه ترتیب اولویتی رو توصیه می‌کنید؟

RA ، TA ، Fellowships
TA محتمل ترین بورسی هست که شما احتمال داره بگیرید....اگه از استاد جواب ندارید...RA الان بسیار کم شده و دلیلش مسایل اقتصادی هستش..... هجوم به سمت TA هستش....Fellowship هم که بسیار بسیار رقابتی هستش....خیلی ها هم که بدون جواب استاد اپلای کردن...TA گرفتن.....(البته اونا که ارشد بودن)

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Babak - 04-02-2012

من هم تا حدود زیادی با سعید موافقم. Fellowship گرفتن خیلی رقابتی هست و معمولا دانشجویانی که وضعیت بهتری از بقیه دارند می‌تونند Fellowship بگیرند. TA رو می‌تونید اقدام کنید، ولی اگر زبان‌تون خیلی خوب نیست، برای اولین ترم بعد از ورود به کشور خارجی TA رو توصیه نمی‌کنم. اگر محدود به تصحیح ورقه باشه البته مشکلی نیست، ولی سرکلاس حل تمرین رفتن ممکنه ساده نباشه.
RA رو حداکثر تلاش‌تون رو بکنید که بگیرید. RA چیزی هست که با تماس با استادها می‌شه گرفت، ولی TA شما فقط براش اقدام می‌کنید ولی گرفتن یا نگرفتنش معلوم نیست و کار خاصی هم از دست شما برنمیاد. Fellowship هم بسته به شرایط شما، دانشگاه ممکنه در نظر بگیره شما رو یا نگیره و کار چندانی از دست شما برنمیاد.

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - soilman - 04-02-2012

سعید و بابک گفتنی ها رو گفتن...

من فکر کنم بستگی به رشته هم داره...بستگی به دانشگاه هم داره...فکر کنم وقتی آدم ناچار باشه مجبور میشه TA خالی یا نهایتا 75% TA بگیره...البته مشکل هست که کسی زبانش خوب نیست چجوری همانطور که بابک گفت می تونه کلاس حل تمرین رو اداره کنه...
مثلا در مورد یه دانشگاه من این رو دیدم که نوشته بود که :

o A full-time assistantship requires assisting 20 hours per week, which may involve attending class, teaching labs, tutoring students, and grading assignments and exams.

Fellowship ها(مبلغ بالا) معمولا اینجور که فهمیدم بیشنر اولویت با دانشجوهای سال قبل هست....مبلغ پائین ها هم مه امیرحسین اشاره کرده هست ولی مقدارش کمه...

به نظرم اگر RA خالی باشه که تامین کنه بهترین گزینه هست ولی معمولا مخلوطی از کمک هزینه ها در نهایت شکل می گیره....

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - spt - 05-02-2012

به نظر من مهم ترین خوبی RA نسبت به TA اینه که یه اثری میمونه که آدم میتونه توی رزومش ازش استفاده کنه....
این خیلی میتونه بعدا برای آدم مفید واقع بشه...

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Saeid - 13-02-2012

دوستان scholarship آیا کل هزینه های زندگی و تویشن رو ساپورت میکنه.....یعنی ممکنه scholarship کمتر از مجموع اینا باشه؟؟؟

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - amirhossein.gh - 13-02-2012

سعید جان
بستگی داره به دانشگاه و کشور
بعضی از این اسکولارشیپ ها کمتر میشه از کل هزینه ها و بعضی ها بیشتز میشه
یکی رو میشناسم تو آمریکا اسکولار گرفته و بیشتر از RA داره میگیره و کار هم نمیکنه !!
ولی حالت کلیش فک کنم کمتر از کل هزینه ها بشه . یعنی در حد 70 تا 75 درصد کل هزینه ها رو ساپورت میکنه

RE: چه نوع کمک هزینه و بورس‌های تحصیلی وجود دارد؟ - Babak - 14-02-2012

نظر امیرحسین تایید می‌شه. scholarship عملا یک جایزه است و مقدارش خیلی می‌تونه متفاوت باشه. بعضی از scholarship ها ممکنه یک مبلغ ثابت برای مدت محدودی به شما بده، بعضی‌ها ممکنه فقط شهریه رو پوشش بده، بعضی‌ها ممکنه کل هزینه‌ها رو پوشش بده و حتی مبلغی بیشتر از هزینه‌های زندگی هم برای شما بمونه. خلاصه این که انواعش و مبالغی که پرداخت می‌شه خیلی متنوعه.