آکادمیا کافه
رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما (/Thread-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D8%B3%D9%86%D8%AC%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-Speaking-%D8%B4%D9%85%D8%A7)

صفحات 1 2 3

[برش] مدارک زبان لازم برای پذیرش از فنلاند - نایینی - 14-09-2014

سلام
در قسمت speaking تافل و یاایلتس نوع تلفظ مهمه؟

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - M1KE - 16-04-2015

در مورد Speaking، اینکه شما با چه لحجه ای صحبت کنید تاثیری در نمره دهی نداره و مهم روان صحبت کردن و استفاده درست از واژگان و گرامر مناسب هست. در آیتلس فردی که با شما صحبت می کنه اگر Native استرالیا یا بریتانیا باشه قاعدتا با لحجه بریتانیایی صحبت می کنه ولی اگر پاکستانی/هندی و غیره باشه لحجه خاص خودشون رو دارند ولی در هر حال همه اونها سعی می کنند شمرده صحبت کنند که فهم اون سخت نباشه.

در مورد متن های Listening تافل عمدتا از گوینده های با لحجه آمریکایی استفاده میشه (ظاهرا مرکز آیلتس از ETS خواسته بوده که در تافل هم لحجه بریتانیایی گنجونده بشه و فقط آمریکایی نباشه اینکه تا چه حد عملی شده باشه اطلاعی ندارم) و در آیلتس هم عمدتا از گوینده های با لحجه بریتانیایی/استرالیایی و به همین دلیل برای فهم خیلی دقیق اونها بهتره قبلا قدری با لحجه اونها آشنایی داشته باشید.

(14-09-2014, 04:57 PM)'نایینی' نوشته: سلام
در قسمت speaking تافل و یاایلتس نوع تلفظ مهمه؟

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - mgorji - 30-08-2015

دوستان سلام
من یک مشکلی با این بخش دارم 
 با وجود اینکه زیاد لغت می دونم و اطلاعات گرامرم هم خوبه اما موقع صحبت کردن خیلی از این لغاط به ذهنم نمیاد تا ازشون استفاده کنم و در مورد گرامر هم با وجود اینکه می دونم باید چی بگم و تمام این نکات رو در بخش نوشتاری رعایت می کنم چون می خوام با سرعت مناسب حرف بزنم اشتباه دارم باید چی کار کرد که بشه در موقع حرف زدن هم سرعت مناسبی داشت هم از لغات و گرامر مناسب استفاده کرد
ممنون از راهنمایی شما

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - Emir - 30-08-2015

(30-08-2015, 11:15 PM)mgorji نوشته: دوستان سلام
من یک مشکلی با این بخش دارم 
 با وجود اینکه زیاد لغت می دونم و اطلاعات گرامرم هم خوبه اما موقع صحبت کردن خیلی از این لغاط به ذهنم نمیاد تا ازشون استفاده کنم و در مورد گرامر هم با وجود اینکه می دونم باید چی بگم و تمام این نکات رو در بخش نوشتاری رعایت می کنم چون می خوام با سرعت مناسب حرف بزنم اشتباه دارم باید چی کار کرد که بشه در موقع حرف زدن هم سرعت مناسبی داشت هم از لغات و گرامر مناسب استفاده کرد
ممنون از راهنمایی شما

با سلام 

دوست عزیز نکته اینه که شما دامنه لغات inactive دارین ولی دامنه لغات active شما کمه و نمیتونین همه لغاتی رو که بلد هستین بازیابی کنین. 
تنها راه فقط و فقط تمرین هستش . 
راه مستقیم که اسپیک رو تقویت میکنه یا ارایه لکچر توسط خود فرد هست یعنی یک متن ریدینگ یا متن لیس رو گوش بدین و بخونی و بعد درباره ان متن یک لکچر کوتاه ارایه بدین و دوم اینکه شما میتونین با نفرات دیگر مکالمه داشته باشین که لازمه این روش اینه که حداقل بتونین رد سطح متوسط به پایین صحبت کنین چون در غیر این صورت در بجث ها و گفتگوها اذیت خواهی شد. 
در ضمن شما وقتی لغاتی رو که تمرین میکنین حتما واسش یک یا 2 جمله از خودتون درست کنین تا کم کم بتونین جمله سازی ناخود اگاه رو یاد بگیرین. 
این فرایندی که گفتم گرچه در اول مسیر خیلی سخت و خسته کننده هستش و همچنین کند پیش میره ولی مطین باشین وقتی به یه مرحله ای از این فرایند میرسین مغز شما خودکار و خیلی سریع خواهد توانست جمله های مناسبی ایجاد کند بدون اینکه شما متوجه بشین. به عبارتی سرعت یادگیری کاملا تصاعدی خواهد بود. 

در ضمن سعی کنین لیسینگتون رو خوب تقویت کنین چرا که مهمترین تاثیر رو برای اسپیک داره. 

با تشکر

[برش] IELTS Speaking DataBase - Mehranm - 09-01-2016

سلام
تلفظ فرقی میکنه us باشه یا uk???

RE: IELTS Speaking DataBase - Matinking - 09-01-2016

(09-01-2016, 08:17 PM)Mehranm نوشته: سلام
تلفظ فرقی میکنه us باشه یا uk???

سلام

خیر...
مهم یکنواخت بودن accent در کل بیان شماست...

براتون آرزوی موفقیت دارم

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - anis - 29-01-2016

من خیلی برای ازمون اسپیکینگ استرس دارم خودم فک در حد متوسط ام ......ولی در کل اعتماد به نفسم کم ..اگه پیشنهادی دارین برای بهبود ممنون میشم

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - mona - 29-01-2016

(29-01-2016, 02:18 PM)anis نوشته: من خیلی برای ازمون اسپیکینگ استرس دارم خودم فک در حد متوسط ام ......ولی در کل اعتماد به نفسم کم ..اگه پیشنهادی دارین برای بهبود ممنون میشم

با سلام،
پیشنهاد میکنم قبل از اینکه در آزمون اصلی شرکت کنید ، حتما یکبار در آزمون های آزمایشی آیلتس یا اصطلاحا Mock Test شرکت کنید تا محیط آزمون برایتان کاملا شبیه سازی شود .

سایر دوستان هم احتمالا نظرات خوبی به شما ارائه خواهند داد .

موفق باشید

RE: رفع اشکال و نظر سنجی درمورد نمونه های Speaking شما - automotive - 29-01-2016

با سلام،
مونا خانم گرامی، پیشنهاد عالی فرمودند خدمت شما، من هم نظر خودم رو می‌گم:
1. با یکی از اعضای خانوادتون سر یک میز انگلیسی صحبت کنید، اگر ایشون اطلاعات انگلیسیشون خوب نیست، فقط ایشان به صحبت‌های شما گوش بدهند، البته شما باید از نمونه سوالات Speaking آیلتس استفاده کنید، چند مورد رو بنویسید و از ایشان بخواهید که یکی از سوالات رو به صورت تصادفی از شما بپرسند(یا برگه را به شما نشان دهند و شما پاسخ دهید)، هرچند اگر نمونه سوالات کامل یک آزمون واقعی باشد بهتر خواهد بود، به هر حال صحبت با یک نفر در این مورد بسیار کمک کننده هستش. حتما صداتون رو ضبط کنید، در صورت امکان فیلمتون رو هم ضبط کنید، اگرنه از ایشان بپرسید که چه عکس العمل‌هایی انجام می‌دادید، اگر زیاد سکوت کردید، یا از عبارت "ا" که به صورت حرف کشیده برای ایجاد حالت فکر برای شنونده استفاده می‌شه، زیاد استفاده کردید، اصلاح کنید.
2. یک گروه تشکیل بدهید و قبل از آزمون روزی چند ساعت با هم صحبت کنید، این روش راندمان بالایی دارد اما پیدا کردن افراد مناسب سخت است پس روش اول پیشنهاد می‌شود.
3. اگر زمان زیادی تا آزمون باقی است، روبه‌روی آینه با خودتان صحبت کنید. این یکی از تکنیک‌های سخنرانی است.(هرچند شما یک نفر مخاطب دارید و این روش شاید زیاده روی محسوب شود.)
4. اگر زمان زیادی باقی نمانده فقط تمرین کنید، دنبال معجزه یا یک shortcut نباشید، اصلا روش خود را ناگهانی و در مدت کوتاهی قبل از امتحان تغییر ندهید که نتیجه بدی خواهد داشت.

نکته بسیار مهم: بانوی گرامی،
 قسمت Speaking آزمون آیلتس برعکس توفل، بسیار آرامش بخش و راحت است، صحبت با یک انسان زنده در یک اطاق ، به دور از تنش، به صورت دوستانه خیلی لذت بخش هستش، فکر کنید در حال صحبت با یکی از معلمین بسیار خوش اخلاق و دلسوز و مهربان خودتان هستید، یک گپ دوستانه، باور کنید بسیار لذت بخش خواهد بود. حتما یکی دو مورد از ویدئوهای ضبط شده از این مصاحبه ها را نگاه کنید تا به صحبت های من واقف شوید.

با آرزوی موفقیت، امیدوارم خبرهای خوبی از آزمونتون رو به زودی در همین فروم اعلام کنید.

با احترام
automotive 

(29-01-2016, 02:18 PM)anis نوشته: من خیلی برای ازمون اسپیکینگ استرس دارم خودم فک در حد متوسط ام ......ولی در کل اعتماد به نفسم کم ..اگه پیشنهادی دارین برای بهبود ممنون میشم