آکادمیا کافه
پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: ارتباط با کاربران (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)
+--- انجمن: نظرها، پیشنهاد‌ها و خبرها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%B8%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- موضوع: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم (/Thread-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D9%87%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%88%D9%85)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - AVA - 07-02-2011

سلام

در مورد مسائل تکنیکی و فنی سایت تا حالا پیشنهاداتی خوبی داده شده و من الان می خواستم مطلب دیگه ای به صحبت دوستان اضافه کنم. اگه در ظاهر گرافیکی فروم تغییراتی داده بشه خوندن مطالب راحتتر میشه. مثلا از رنگهای متضاد استفاده بشه. به طوریکه کادر نقل قول و کادری که پاسخ جدید به اون هست تمایز بیشتری پیدا کنه.
مرسی

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 07-02-2011

(07-02-2011, 11:17 AM)mahyarelc نوشته: سلام
فعلا دو موضوع (بیشتر سوال)
چرا محدودیت جستجو حداقل 4 کلمه هست؟با توجه به اینکه از لغات انگلیسی اینجا زیاد استفاده میشه، این محدودیت مشکل ایجاد نمیکنه؟...فرض کنید یک تازه وارد بیاد GRE یا SAT یا ... رو سرچ کنه، نتیجه ای نمیگیره.
به نظرم اگر محدودیت میخواین بگذارید، به حداقل 3 کلمه تغییر بدید
موضوع بعدی محدودیت زمانی سرچ هست:
"فاصله زمانی بین دو جستجو 30 ثانیه تعیین شده است. لطفاً ... ثانیه دیگر صبر کنید و سپس جستجوی خود را انجام دهید."
فکر میکنم برای خیلی ها پیش بیاد که اشتباه تایپی داشته باشن، در این صورت باید 30 ثانیه صبر کنند؟
لطفا به این موارد رسیدگی کنید
با تشکر
دو مورد دیگه:
یکی اینکه با ویرایش متن، شاید بهترباشه متنی که ویرایش رو نشون میده زیر متن اصلی بیاد (خیلیا به نظرم متوجه نمیشن وقتی کنار نام کاربری نوشته بشه آخرین تغییر در...) و اینکه من جایی ندیدم دلیل ویرایش رو بشه نوشت.
مورد دیگه یه پیشنهاده: شاید بد نباشه که مشخص شه چه کاربرهایی در حال حاضر دارن از یک تاپیک (یا اگر نشد بصورت کلی تر یک room) دیدن میکنن.

تنظیمات جستجو رو اصلاح کردم. الان می‌تونید کلمات سه حرفی رو هم جستجو کنید.
فاصله زمانی بین جستجو‌ها برای اینه که جستجو بار زیادی روی سرور می‌ذاره و برنامه‌هایی وجود داره که با ارسال queryهای متعدد و پشت سرهم می‌تونه سرور سایت رو تقریبا از کار بیاندازه. به همین خاطر فاصله زمانی بین جستجوها وجود داره، اما این فاصله رو کم کردم و الآن ۱۵ ثانیه شده.

در مورد ویرایش، نرم‌افزار فروم امکان نوشتن دلیل ویرایش رو نداره. جاش اما به نظرم خوبه. در کنار زمانی که پست ارسال شده و در نتیجه در آینده وقتی کسی تاریخ ارسال پست رو می‌بینه به راحتی در همون جا تاریخ آخرین ویرایش رو هم می‌تونه ببینه.

امکان نمایش این که چه کاربرهایی در چه قسمت‌هایی هستند وجود داره، اما در حال حاضر فعال نیست چون مطمئن نیستیم که واقعا کاربرها مایل باشند این اطلاعات به همه نمایش داده بشه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Nasim - 07-02-2011

(07-02-2011, 10:48 PM)Babak نوشته: امکان نمایش این که چه کاربرهایی در چه قسمت‌هایی هستند وجود داره، اما در حال حاضر فعال نیست چون مطمئن نیستیم که واقعا کاربرها مایل باشند این اطلاعات به همه نمایش داده بشه.

سلام
توی صفحه کاربران آنلاین میتونیم ببینیم هر کاربری توی چه انجمنی فعالیت میکنه.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 08-02-2011

(07-02-2011, 10:30 PM)zareipsy نوشته: سلام

در مورد مسائل تکنیکی و فنی سایت تا حالا پیشنهاداتی خوبی داده شده و من الان می خواستم مطلب دیگه ای به صحبت دوستان اضافه کنم. اگه در ظاهر گرافیکی فروم تغییراتی داده بشه خوندن مطالب راحتتر میشه. مثلا از رنگهای متضاد استفاده بشه. به طوریکه کادر نقل قول و کادری که پاسخ جدید به اون هست تمایز بیشتری پیدا کنه.
مرسی

من کادر نقل قول رو تیره کردم. امیدوارم که بهتر شده باشه.

(07-02-2011, 11:56 PM)Nasim نوشته: توی صفحه کاربران آنلاین میتونیم ببینیم هر کاربری توی چه انجمنی فعالیت میکنه.

درسته، اون صفحه هم کمی سوال برانگیزه، منتها فرقش اینه که کسی حتما باید وارد اون صفحه بشه تا این اطلاعات رو ببینه و این طور نیست که شما هر جا برید در اون فروم یا تاپیک بنویسه که شما اونجا هستید. البته راستش رو بخواهید من با این قضیه هیچ مشکلی ندارم، اما تجربه گذشته می‌گه که بعضی از کاربران زیاد خوششون نمیاد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - mahyarelc - 08-02-2011

اگه کاربرا خوششون نمیاد که معلوم بشه کجا هستن که فرمایش شما درسته...من بیشتر دلیل حرفم این بود که مثلا من یک سوالی تو یه تاپیک میپرسم، بعد میبینم 4-5 نفر دارن اون تاپیک رو میخونن، اینطوری شاید صبر کنم ببینم جوابم رو اون لحظه میگیرم یا نه...وگرنه که سوال رو میپرسم میرم یکی دو ساعت دیگه میام سر میزنم به سایت...حالا اگر اسم کاربری افراد هم نوشته نشه ولی تعدادشون که دارن یه تاپیک(نه یک روم) رو بررسی میکنن مشخص باشه، شاید بد نباشه
البته این مساله کاملا سلیقه ای هست ، هرجور صلاح میدونین تصمیم بگیرید
.......................................................................................
مساله بعدی رو مطمئن نیستم مشکل از فروم هست یا کامپیوتر من!
اکسپلورر من فایرقاکس هست...وقتی اسم کاربری و رمز رو وارد کردم، هم گزینه "بخاطر بسپار" مربوط به فروم، و هم remember رو واسه خود فایرفاکس زدم
حالا اگه با این شرایط من خروج رو بزنم، بعد دوباره ورود رو بزنم، اولین مساله اینه که فقط رمز save شده(ضمیمه میکنم تصویرش رو[1]). اونطور که من کلا اطلاع دارم،معمولا یا فقط نام کاربری save باید بشه یا نام کاربری و پسورد با هم
با همین شرایط هم اگه من نام کاربریم رو وارد کنم(و بگذارم پسورد که از قبل save شده بوده، باشه)،خطا میگیره...به نظر میرسه پسورد یک چیز دیگه save شده؛ چون فایرفاکس هم میگه میخوای پسورد جدید رو واست save کنم یا نه(تصویر اینم ضمیمه میکنم[2])
امیدوارم مطلب رو تونسته باشم درست برسونم

با تشکر

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Babak - 08-02-2011

در مورد کاربران حق با شماست و نشون دادن کاربران می‌تونه مزایای خوبی هم داشته باشه. شاید من دوباره فعالش کردم تا ببینیم آیا کسی ناراحت می‌شه یا نه! Smile

مشکل بعدی به نظر می‌رسه که مشکل کلی باشه. کلا رمزعبوری که در ابتدا وارد می‌شه ظاهرا رمزعبور واقعی شما نیست و یک کلمه پیش‌فرضه که طبیعتا با رمزعبور شما یکی نیست. من بررسی می‌کنم ببینم چطور می‌شه مشکل رو برطرف کرد.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - aminp30 - 08-02-2011

به نظر من هم نشون دادن تعداد كاربرها خوبه ولي اسمشون نه چون شايد يكي دوست نداشته باشه ديگران بدونن كه چي رو ميخونه و دنبال چيه؟ اين طوري يه سري كاربرها بدون login ترجيح ميدن مطالب رو بخونن تا مخفي بمونن يا اگر گزينه مخفي داشته باشيم، اون رو هميشه فعال ميكنن. توي AA هم خيلي پيش ميومد اينطوري. مخصوصا براي مديرها و كاربرهاي با سابقه كه دوست داشتن يه مطلبي رو بدون دغدغه بخونن.
يه پيشنهاد ديگه اينكه بابك جان بهتره آواتار و ... به سمت راست متن منتقل بشه چون اينجوري فضاي خالي بين پستها خيلي زياده و به چشم من يكي كه خيلي آشنا نيست. يعني اكثر فرومهايي كه ديدم سمت راست يا چپ (توي انگليسي) بودن.

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Cortex - 08-02-2011

امین جان:
در مورد سوال دوم: به این قسمت مراجعه کنید:
کنترل پنل کاربر---->ویرایش تنظیمات---->سمت چپ(تنظیمات نمایش موضوع)----->تیک کنار "نمایش ارسال‌ها در حالت کلاسیک (قدیمی) رو فعال کنید.
ممنون

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - AVA - 08-02-2011

(08-02-2011, 10:33 AM)Babak نوشته: من کادر نقل قول رو تیره کردم. امیدوارم که بهتر شده باشه.

درسته، اون صفحه هم کمی سوال برانگیزه، منتها فرقش اینه که کسی حتما باید وارد اون صفحه بشه تا این اطلاعات رو ببینه و این طور نیست که شما هر جا برید در اون فروم یا تاپیک بنویسه که شما اونجا هستید. البته راستش رو بخواهید من با این قضیه هیچ مشکلی ندارم، اما تجربه گذشته می‌گه که بعضی از کاربران زیاد خوششون نمیاد.

سلام بابک جان

اینطوری تشخیص و خوندن پستها راحت تر میشه

موفق باشید

RE: پیشنهادها برای بهینه سازی فروم - Sunrise - 08-02-2011

بله منم خوشم نمیاد که بقیه بدونن تو تاپیک تافل دنبال چیزی میگردم یا مهاجرت! ولی کسی که مثل من خوشش نمیاد، میتونه جهت گمراهی افراد کنجکاو، تاپیک مورد علاقه‌اش رو تو tab دیگه‌ای باز کنه و بعدش صفحه اصلی رو refresh کنه.