آکادمیا کافه
نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: علوم پزشکی و زیستی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%88-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA%DB%8C)
+--- موضوع: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - timaz - 30-11-2013

البته من این نکته رو اضافه میکنم که نه همه ی دانشگاه ها، بلکه بعضی دانشگاه ها (تعدادشون هم کم هست) این سیستم رو دارمد که توی سایتشون گفتن با لیسانس میتونید اپلای کنید. ولی من فکر میکنم کلا شانس برای پذیرش با مدرک فوق خیلی بیشتر. به چند دلیل، یک : گزینه های بیشتری داری دو: سابقه و اجتمالا مقاله دارید سه: کار آزمایشگاهی بلدید
و در آخر این نکته رو بگم که این حالت از لیسانس مستقیم واسه دکترا بیشتر واسه دانشجوهای بومی کاربرد داره تا بین الملل.
اینا رو گفتم تا دوستان تصور واقعی تری داشته باشن. ولی بهرحال اینم یه گزینه است واسه کسایی که لیسانس دارند و میتونن شانسشون رو امتحان کنن
نقل قول:'Karim' pid='30105' dateline='1355513302'
درود،
تقریبا تمام دانشکده های پزشکی آمریکا رو بدقت شرایط پذیرششون رو مطالعه کردم و متاسفانه یا خوشبختانه واسه خوندن PhD در رشته های علوم پزشکی داشتن لیسانس کفایت می کنه! و داشتن یک نمره جی اریی خوب ویک تافل واسه پذیرش مسقیم در دکتری کفایت می کنه و لازم نیست سه سال از عمرتون در ایران واسه ارشد بگذرونید تازه خود قبول شدن ارشد علوم پزشکی در ایران داستانی داره و راحت نیست.
یک مثال میزنم، همین امشب به یک دانشجوی چینی دکترای در یکی از رشته علوم پزشکی در یکی از دانشکده های پزشکی امریکا ایمیل زدم گفت که من معدلم3.5 ، تافل 99 و جی اریی هم وربال 153 و کوانت 166 و 3.5 بوده وی گفت که من حتی یک مقاله هم نداشتم و ایشون در سن حدود 24 سالگی دانشجوی دکتری تخصصی در یکی از بهترین دانشکده های پزشکی دنیا هستند
نتیجه گیری : اگر قصد دکتری در رشته های علوم پایه پزشکی در امریکا دارید و هنوز لیسانس هستید لازم نیست ارشد بگیرید و سه سال از وقتتون رو صرف ارشد ایران بکنید با یک تافل و جی اریی و معذل خیلی خوب و مقاله هم ضروری نیست اگه بود چه بهتر ورود خود به دکتری مستقیم در بهترین دانشکده های پزشکی آمریکا(بخوانید دنیا) را تضمین کنید
شاد باشید

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - Torkan - 30-11-2013

(30-11-2013, 06:30 PM)'timaz' نوشته: البته من این نکته رو اضافه میکنم که نه همه ی دانشگاه ها، بلکه بعضی دانشگاه ها (تعدادشون هم کم هست) این سیستم رو دارمد که توی سایتشون گفتن با لیسانس میتونید اپلای کنید. ولی من فکر میکنم کلا شانس برای پذیرش با مدرک فوق خیلی بیشتر. به چند دلیل، یک : گزینه های بیشتری داری دو: سابقه و اجتمالا مقاله دارید سه: کار آزمایشگاهی بلدید
و در آخر این نکته رو بگم که این حالت از لیسانس مستقیم واسه دکترا بیشتر واسه دانشجوهای بومی کاربرد داره تا بین الملل.
اینا رو گفتم تا دوستان تصور واقعی تری داشته باشن. ولی بهرحال اینم یه گزینه است واسه کسایی که لیسانس دارند و میتونن شانسشون رو امتحان کنن

دوست عزیز لیسانس به دکترا واسه بین المللی ها و بومی ها یکسانه
انچنان فرقی توشون نیست
دانشگاه از خداشه طرف رو واسه direct phd برداره و سرمایه گذاری کنه و بهرش رو ببره
هر چند به قول شما اندک دانشگاههایی هستن که ترجیح میدن طرف فوق رو بیاد ولی همونطور که دوشتمون گفتن با جی ار ای و تافل و معدل بالا و بسیار بالا بدون مقاله به راحتی میشه از امریکا direct phd پذیرش گرفت.

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - volcano_67855 - 23-02-2014

سلام.من رشتم ارشد فیزیولوژی جانوری هست. و معدلمم 14.80 هس. آیا باز دوره هایی مثل PCR و اینا رو ب/درونم بهم کمک میکنه. یا مثلا اینکه در کنگره بین المللی ژنتیک که زیاد ربطی هم به فیزیولوژی ندارن بدردم میخورن؟

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - ice - 23-02-2014

(23-02-2014, 01:09 AM)'volcano_67855' نوشته: سلام.من رشتم ارشد فیزیولوژی جانوری هست. و معدلمم 14.80 هس. آیا باز دوره هایی مثل PCR و اینا رو ب/درونم بهم کمک میکنه. یا مثلا اینکه در کنگره بین المللی ژنتیک که زیاد ربطی هم به فیزیولوژی ندارن بدردم میخورن؟

بلد بودن فنون آزمايشگاهي مثل PCR براتون مهم هستند ولي در صورتي كه بلد هستيد گذروندن دوره واجب نيست و مي تونيد در بخش skills رزومه ازشون نام ببريد. حضور در كنگره و جاهاي مشابه وقتي ارزش بيشتري داره كه پوستر يا سخنراني داشته باشيد.

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - sara1hdr - 08-04-2014

سلام دوستان .من پیش تجربی دارم و قصد دارم یه لیسانس مرتبط به پزشکی در ایران یا اسپانیا بگیرم و بعد برای پزشکی امریکا اقدام کنم. نمیدونم چه رشته ای برای لیسانس باید بخونم که هم بتونم وارد پزشکی امریکا بشم و هم  اگه شرایط ادامه تحصیل در پزشکی رو نداشتم بشه باهاش در امریکا کار پیدا کنم. ایا راهی هست که بشه برای پزشکی امریکا بورسیه شد؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید من زمان کمی برای تصمیم گیری دارم. میخوام بدونم اگه با رشته دیگه ای مثل مدیریت بازرگانی یا مدیریت پروزه بیشتر میتونم رو بورسیه امریکا حساب کنم لیسانسم رو در این رشته ها بگیرم چون من بیشتر از اینکه پزشکی برام مهم باشه تو امریکا بودن برام اهمیت داره.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - آنجل - 19-06-2014

(14-12-2012, 11:58 PM)'Karim' نوشته: درود،
تقریبا تمام دانشکده های پزشکی آمریکا رو بدقت شرایط پذیرششون رو مطالعه کردم و متاسفانه یا خوشبختانه واسه خوندن PhD در رشته های علوم پزشکی داشتن لیسانس کفایت می کنه! و داشتن یک نمره جی اریی خوب ویک تافل واسه پذیرش مسقیم در دکتری کفایت می کنه و لازم نیست سه سال از عمرتون در ایران واسه ارشد بگذرونید تازه خود قبول شدن ارشد علوم پزشکی در ایران داستانی داره و راحت نیست.
یک مثال میزنم، همین امشب به یک دانشجوی چینی دکترای در یکی از رشته علوم پزشکی در یکی از دانشکده های پزشکی امریکا ایمیل زدم گفت که من معدلم3.5 ، تافل 99 و جی اریی هم وربال 153 و کوانت 166 و 3.5 بوده وی گفت که من حتی یک مقاله هم نداشتم و ایشون در سن حدود 24 سالگی دانشجوی دکتری تخصصی در یکی از بهترین دانشکده های پزشکی دنیا هستند
نتیجه گیری : اگر قصد دکتری در رشته های علوم پایه پزشکی در امریکا دارید و هنوز لیسانس هستید لازم نیست ارشد بگیرید و سه سال از وقتتون رو صرف ارشد ایران بکنید با یک تافل و جی اریی و معذل خیلی خوب و مقاله هم ضروری نیست اگه بود چه بهتر ورود خود به دکتری مستقیم در بهترین دانشکده های پزشکی آمریکا(بخوانید دنیا) را تضمین کنید
شاد باشید

سلام
میشه بیشتر توضیح بدید؟
یعنی اگر که لیسانس مثلا زیست شناسی داشته باشیم، با یک تافل و جی آر ای و معدل خوب میتونیم برای پزشکی آمریکا اقدام کنیم؟؟

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - mkan - 20-06-2014

(19-06-2014, 11:28 AM)'آنجل' نوشته:
سلام
میشه بیشتر توضیح بدید؟
یعنی اگر که لیسانس مثلا زیست شناسی داشته باشیم، با یک تافل و جی آر ای و معدل خوب میتونیم برای پزشکی آمریکا اقدام کنیم؟؟

نه دوست عزیز بلکه میتونید برای دکتری مستقیم گرایشهای پزشکی و زیست شناسی مثل ژنتیک بیوشیمی و... اقذام کنید
موفق باشید

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - آنجل - 20-06-2014

(20-06-2014, 02:12 AM)'mkan' نوشته:
نه دوست عزیز بلکه میتونید برای دکتری مستقیم گرایشهای پزشکی و زیست شناسی مثل ژنتیک بیوشیمی و... اقذام کنید
موفق باشید

ممنون از جوابتون.
آیا راهی هست که با لیسانس رشته های علوم پایه مثل زیست شناسی برای پزشکی جایی اقدام کرد؟
البته ایران رو در نظر نگیرید

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - sara_1994 - 20-07-2014

سلام دوستان
من دانشجوی لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی(گرایش میکروبیولوژی) دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهرانم.
مهر امسال میرم ترم پنج و تصمیم دارم بعد از لیسانسم برای ادامه تحصیل در یکی از گرایش های مربوط به علوم سلولی و مولکولی از یکی از دانشگاه های آمریکا، کانادا یا انگلستان، پذیرش بگیرم.معدلم خیلی بالا نیست و تقریبا 15 هستش. اما چون هنوز چند ترمی مونده میتونم ارتقا بدمش. زبانم خوبه و امیدوارم نمره خوبی برای امتحان زبان بگیرم.
اگر ممکنه چند دانشگاه از همین کشورایی که گفتم نام ببرید که به نظرتون با شرایط من سازگارند.(مثل اکثر افراد دیگه منم بودجه مالیم در همین حده که از پس هزینه های گرفتن اپلای و مسافرت به اون کشور بربیام.بنابراین دانشگاهی برام مناسبه که هزینه تحصیل آنچانی نداشته باشه.)
سپاس

RE: نکات مهم برای پذیرش و انتخاب دانشگاه در رشته زیست شناسی - soilman - 20-07-2014

انگلستان که خیلی گرونه دوست عزیز
در اروپا جاهایی هستند که شهریه نداشته باشه.به تاپیک مربوطه مراجعه کنید
در مورد آمریکا و کانادا همین قضیه هست ولی خوب ممکنه یه کم کمتر باشه.در کانادا دانشگاه ساسکچوآن تا جایی که اطلاع دارم کمترین شهریه رو داره (5600 دلار کانادا در سال)هزینه های زندگی هم هست
پس به نظرم شما اگه بتونید در ترم های آتی معدلتان را به 16  به بالا برسونید و زبانتون را بالاتر از مینمم درخواستی دانشگاه ها ببرید احتمال زیاد بتونید فاند/یا نصف فاند بگیرید.فرصت کافی رو دارید.پس امیدوار باشید
(20-07-2014, 09:44 PM)'sara_1994' نوشته: سلام دوستان
من دانشجوی لیسانس زیست شناسی سلولی و مولکولی(گرایش میکروبیولوژی) دانشکده زیست شناسی دانشگاه تهرانم.
مهر امسال میرم ترم پنج و تصمیم دارم بعد از لیسانسم برای ادامه تحصیل در یکی از گرایش های مربوط به علوم سلولی و مولکولی از یکی از دانشگاه های آمریکا، کانادا یا انگلستان، پذیرش بگیرم.معدلم خیلی بالا نیست و تقریبا 15 هستش. اما چون هنوز چند ترمی مونده میتونم ارتقا بدمش. زبانم خوبه و امیدوارم نمره خوبی برای امتحان زبان بگیرم.
اگر ممکنه چند دانشگاه از همین کشورایی که گفتم نام ببرید که به نظرتون با شرایط من سازگارند.(مثل اکثر افراد دیگه منم بودجه مالیم در همین حده که از پس هزینه های گرفتن اپلای و مسافرت به اون کشور بربیام.بنابراین دانشگاهی برام مناسبه که هزینه تحصیل آنچانی نداشته باشه.)
سپاس