آکادمیا کافه
چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی بعد از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D9%88-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - amirhossein.gh - 26-03-2012

(26-03-2012, 02:55 AM)fluid-mech نوشته: 2 تا سوال داشتم نمیدونم اینجا بپرسم یا نه؟
من کارآموزیم تو پالایشگاه تهران گذراندم.این موضوع تو رزومه مطرح کنم یا نه؟ چون فکر کنم پالایشگاه تهران حساس باشه
اگر ما از ی دانشگاه پذیرش بگیریم و موفق به گرفتن فاند نشیم، میتونیم ی جورایی با همین internship از پس خرج تحصیل بر بیایم؟
ممنون
سوال اولتون رو باید تو قسمت رزومه بپرسین ولی : بله اینا رو تو رزومه بیارین
برای اپلای کردن اینا حساس نیستن. شاید برای ویزا گرفتن باید حذفش کنین
سوال بعدی : به طور عمومی میزان دستمزد و زمان این دوره ها اون طوری نیست که علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه زندگی شما رو هم پوشش بده
اکثر بچه ها از این روش ها به عنوان کمک هزینه زندگی استفاده میکنن !

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - fluid-mech - 26-03-2012

میخواستم بدونم که دوستان internship را به نیت کمک هزینه تحصیلی میبینید یا به نیت موقعیت کار؟
راستی به من هم که فارغ التحصیل شدم(لیسانس) تعلق میگیره یا باید دانشجو باشم؟

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - Babak - 26-03-2012

(26-03-2012, 03:01 AM)fluid-mech نوشته: میخواستم بدونم که دوستان internship را به نیت کمک هزینه تحصیلی میبینید یا به نیت موقعیت کار؟
راستی به من هم که فارغ التحصیل شدم(لیسانس) تعلق میگیره یا باید دانشجو باشم؟
internship رو معمولا به هر دو منظور می‌گیرند. هم سابقه کاری خواهد بود در رزومه شما و کمک می‌کنه که بعدها بتونید راحت‌تر کار پیدا کنید و هم این که در بعضی از کشورها مثل امریکا، حقوقی که می‌گیرید کمک هزینه خوبی خواهد بود.
internship معمولا به دانشجوها داده می‌شه.

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - fluid-mech - 26-03-2012

راستی باید internship را در کشوری بگیریم که میخوایم در اون کشور ادامه تحصیل بدیم یا غیر این هم میشه؟

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - m0h3n - 26-03-2012

(26-03-2012, 03:37 AM)fluid-mech نوشته: راستی باید internship را در کشوری بگیریم که میخوایم در اون کشور ادامه تحصیل بدیم یا غیر این هم میشه؟

فرقی نداره. مهم این هست که سابقه ی اونرو داشته باشید.
البته اگر در کشور خاصی در حال تحصیل هستید، به طبع در همون کشور اینترنشیپ رو بگذرونید برای خودتون راحت تر هست.

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - sepinaz - 12-03-2017

(26-03-2012, 03:10 AM)Babak نوشته: internship معمولا به دانشجوها داده می‌شه.

سلام
من آخرای ارشد هستم
و خیلی دوست دارم سابقه کارآموزی تو اروپا رو داشته باشم
الان یک مورد کارآموزی شش ماهه هست در کشور هلند
که مرتبط با تز بنده نیست
ولی قبل از تز (یکسال اول ارشد) روش کار کردم
هرچند مقاله ای استخراج نکردم
امیدی ندارم قبولم کنند 
ولی به هرحال شانسم رو امتحان میکنم
میخواستم ببینم اگر احیانن قبول کنن
اونوقت من باید مدرکم رو آزاد کرده باشم برای شش ماه کارآموزی در خارج از کشور؟
یا نباید برای فارغ التحصیلی اقدام کنم تا دانشجو محسوب بشم؟
با توجه به اینکه حداکثر تا یک ماه و نیم دیگه دفاع میکنم
و آیا میتونم بعد از این شش ماه برای فارع التحصیلی و گرفتن دانشنامه فوق اقدام کنم
مورد بعد اینکه بنده علاقه دارم از ویزای کلاس 476 استرالیا برای دانشجویان امیرکبیر و تهران استفاده کنم
با توجه به اینکه خداکثر 2 سال فرصت دارم بعد از فارع التحصیلی جهت اقدام برای این ویزا
این دو سال چطور مخاسبه میشه؟
یعنی همین که دو سال از تاریخ دفاع گذاشت دیگه نمیتونم اقدام کنم؟
به طور کلی آیا بهتره به internship تو اروپا فکر کنم برای بیشتر شدن احتمال پیدا کردن کار در استرالیا
و یا بچسبم تو ایران یک سال کار کنم؟ (با توجه به اینکه احتمالا بیمه هم نخوام برام رد بشه، چون میخوام مدرکم رو از طریق عدم کاریابی آزاد کنم، و نتونم موقع اپلای برای کاری در استرالیا سابقه کار در ایران رو ثابت کنم)
البته شرایط این مورد کارآموزی یکم خاصه
و از طرفی بنده هم حاضرم دوباره فوق بخونم (یعنی بیشتر علاقه دارم اینکار رو کنم) 
ولی میگن دانشگاها هم قبول کنن...سفارت ها قبول نمیکنن...و فکر میکنن چون دوره ارشد کوتاهه شما میخواید با یه ترفندی برید سریع تر اونجا وارد بازار کار شید .... تا بتونید برای اقامت دائم اقدام کنید(البته بیشتر برای آمریکا و کانادا میگن اینو...تو اروچا که دکتری هم سه ساله است و این مورد خیلی تفاوت نمیکنه)
زبان هم فقط انگلیسی بلدم (البته خیلی خوب) و تا یه حدی آلمانی
اگر کسی اطلاعاتی داره و حاضره از طریق پیام خصوصی کمکم کنه ممنون میشم

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - saaaaam - 12-03-2017

(12-03-2017, 03:49 AM)sepinaz نوشته: سلام
من آخرای ارشد هستم
الان یک مورد کارآموزی شش ماهه هست در کشور هلند
که مرتبط با تز بنده نیست

زبان هم فقط انگلیسی بلدم (البته خیلی خوب) و تا یه حدی آلمانی
اگر کسی اطلاعاتی داره و حاضره از طریق پیام خصوصی کمکم کنه ممنون میشم

سلام
این دوره ها مربوط به کسانی هست که مستر در اون کشورها تحصیل کرده اند درواقع تا شما اینجا یک مقطع تحصیل نکنید شانسی برای پذیرش در این رشته ها ندارید
پس بله مدارک شما باید ازاد باشد
مدرک زبان قطعا لازم دارید
و باید برای پذیرش در مقطع فوق اپلای کنید

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - sepinaz - 12-03-2017

(12-03-2017, 04:03 AM)saaaaam نوشته: سلام
این دوره ها مربوط به کسانی هست که مستر در اون کشورها تحصیل کرده اند درواقع تا شما اینجا یک مقطع تحصیل نکنید شانسی برای پذیرش در این رشته ها ندارید
پس بله مدارک شما باید ازاد باشد
مدرک زبان قطعا لازم دارید
و باید برای پذیرش در مقطع فوق اپلای کنید

البته یکی از دوستان من دوره ی مستر در شرکت sarmap سوییس خدود سه ماه کارآمور بود (هرچند جزئیات رو نمیدونم)
به طور کلی جناب saaaam مسئله ی من اینه که بنده فعلا نمیخوام ادامه تحصیل بدم  Smile
از طرفی هم دوست ندارم تو ایران بمونم 
یعنی در واقع میخوام دو سه سال تو خارج از کشور کار کنم و بعد برای مستر مجدد (اگر لازم دیدم) و یا Phd اقدام کنم
بهترین راهش هم همین ویزای کلاس 476 استرالیاست
و یا پیدا کردن کار full time در یک کشور خارجی (ترجیحا دوست دارم research-based باشه)
میخوام ببینم اصلا امکانش هست؟ (البته میدونم رشته به رشته فرق میکنه و همین طور رزومه به رزومه و من تا نمره زبان و رزومه ام رو در اختیار شما نذارم نمیشه اظهار نظر کرد)
کلا سوالم اینه بدون داشتن سابقه کار در ایران (جون وقتی بخوام بدون بیمه کار کنم عملا مدرکی هم ندارم که ارائه بدم به اون شرکت خارجی به عنوان سابقه کار)...امکان پیدا کردن کار در خارج از کشور هست؟
البته ویزای کلاس 476 برای همینه....ولی رشته ی بنده هم سنجش از دور هست...تو ایران به عنوان عمران-سنجش از دور نامیده میشه و بنده در دانشکده زیر تحصیل کردم که جز زیرمجموعه فنی هست
http://geospatialeng.ut.ac.ir/remotesensing
ولی با توجه به اینکه اسم مدرک میشه M.Sc in Remote Sensing و ویزای کلاس 476 هم مخصوص رشته های فنی هست نمیدونم میتونم استفاده کنم یا نه؟
ضمنا مدرک لیسانس بنده میشه geomatics engineering و گرایش ارشدم هم یکی از گرایش های همون مدرک لیسانسم هست و بین لیسانس و ارشد تغییر رشته ندادم
چون واقعا خسته شدم...تا بحال سابقه کارم در حد همون کارآموزی لیسانس بوده....و اصلا دوست ندارم همین جوری هی درس بخونم بدون سابقه کار
حتی حاضرم به قول شما به صرف کارکردن دوباره در یه مخیط تخقیقاتی مدرک زبانم رو آماده کنم و ارشد مجدد اقدام کنم...ولی میگن فاند برای ارشد کلا کمه و بنده هم میدونم الان نه توانایی موندن طولانی مدت تو ایران و نه توانایی شروع دوره ی دکترا رو ندارم (حداکثر یک سال یا یه سال و نیم که صرف مدرک زبان و پس انداز پول و منتظر موندن برای پذیرش مقاله هایی که submit کردم و احیانن تصحیح اونها میشه)
و اگه نتونم کار پیدا کنم با مدرک ایران بهترین گزینه برام ارشد مجدد هست

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - blur - 12-03-2017

(12-03-2017, 03:49 AM)sepinaz نوشته: سلام
من آخرای ارشد هستم
....

لطفا سوالاتتون رو تو تاپیک های مرتبطشون بپرسید. ولی در مورد سوالی که مرتبط با این تاپیک هست باید بگم کلا اینکه بخواید با اینترنشیپ یک کشور دیگه تو استرالیا از راه دور کار پیدا کنید کار خیلی سختیه. بنابراین برنامه جایگزین داشته باشین. در مورد این موضوع هم که برای اینترنشیپ آیا لازمه مدرکتون آزاد بشه بهتره از خودشون سوال کنید و بر اساس حدس و گمان عمل نکنید. ضمنا گاها سایت دانشگاه ها یه سری اینترنشیپ رو آگهی میکنه. این هم راه خوبی برای پیدا کردنشون میتونه باشه. موفق باشید.