آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Pejman - 04-09-2011

(04-09-2011, 10:08 AM)ice نوشته: ممنون از پاسختون، این مسئله در مورد دانشگاه هایی که اعلام می کنند حتما باید با استاد تماس بگیرید و اگر استادی قبولتون نکنه دپارتمان بررسی نمی کنه و ... هم می تونه روش موفقی باشه؟
من در این مورد تجربه خودم رو می گم و به نظرم در مورد اینجور دانشگاه ها و به خصوص کشور کانادا که عموماً روالش به این صورت هست که اول باید نظر یک استاد رو جلب کنید، بدون پیدا کردن استاد اصلاً اپلای نکنید. چون احتمال پذیرش گرفتن خیلی کم هست و احتمالاً فقط کلی پول application fee و پست رو دور ریختید.

من برای پاییز 2011 برای دکترای دانشگاه Western Ontario کانادا بدون پیدا کردن استاد اپلای کردم. الان که ترم پاییز شروع شده هنوز نه من رو رد کردند نه پذیرشی دادند. بعد که سوال کردم گفتند معمولاً تا یه ترم بعد از ترمی که اپلای می کنید پرونده شما باز می مونه، اگر استاد پیدا بکنید می تونید برای ترم بعدش هم پذیرش بشید، اگر نه اون یه ترم اضافی هم که گذشت بعد ریجکت می کنند.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - kazimier90 - 04-09-2011

سلام
در مورد دانشگاه کلگری تو زمینه رشته مکانیک اطلاعات می خواستم؟ (استاد بهتر برای گرفتن فاند)
لطفا یه نمونه از ایمیلی که به اساتید دانشگاه کانادا زدید رو اینجا قرار بدین.
مرسی

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 05-09-2011

(04-09-2011, 07:39 PM)kazimier90 نوشته: سلام
در مورد دانشگاه کلگری تو زمینه رشته مکانیک اطلاعات می خواستم؟ (استاد بهتر برای گرفتن فاند)
لطفا یه نمونه از ایمیلی که به اساتید دانشگاه کانادا زدید رو اینجا قرار بدین.
مرسی
دوست عزیز
تاپیک یه حالت کلی داره و مربوط به نحوه ی چگونگی تماس با استادان هست
در مورد نمونه ی ای میل حالا کانادا و غیر کانادا نداره Undecided
یه نمونه ای که می تونه باشه این هست...نمونه های زیادی در اینترنت هست:
Dear professor X Y,

I am writing to express my desire for being admitted at Memorial University for continuing my studies as a PhD Student in winter 2012. It would be an honor for me if I can follow my studies under your supervision. I am the student of Master program in Biomedicine at Uppsala University, Sweden. I also have medical doctorate (MD) degree from Medical school of Tehran Azad University in Iran.

As research experience, I worked as a project student for 4 months at Regenerative Neurobiology group in department of neuroscience, Uppsala University. The overall aim of our group researches is to promote functional recovery following nervous system injuries by using stem cells. And Currently I have started to work as a project student at cancer and vascular biology department of Rudbeck institute, Uppsala University. We are now interested to investigate the role of microglia and inflammatory monocytes in glioma tumor progression. Moreover, we will investigate the involvement of semaphorins (axon guidance molecules) in glioma tumor progression.

Reading about your research interests and publications from your web page, I found out that the areas of your research specially, discovering the different cellular and molecular pathways in neurons fit my interests.

I sincerely appreciate your attention in advance and look forward for your kind response.

Best regards,

P.s. : My CV and transcripts are attached to this email.

درود

آیا از اساتید بازنشسته(Professor Emeritus) میشه در این مورد فاند گرفتن و داشتن پوزیشن سوال کرد یا اینکه معمول نیست؟

معمولا اساتید بازنشسته به دانشگاه سر می زنن و معمولا هم دفترشون رو دارن و دانشجو میگیرن...این در مورد ایران هست...بقیه ی جاها چجوریه؟کسی میشناسید که استاد بازنشسته سوپراویزش شده باشه؟

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 06-09-2011

تا اونجا که من اطلاع دارم استادهای بازنشسته که عنوان Professor Emeritus دارند در دانشگاه کار نمی‌کنند و دانشجو هم نمی‌گیرند و تماس گرفتن باهاشون فایده‌ی خاصی نداره.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - m.arash - 06-09-2011

همان طور که بابک عزیز پاسخ دادند تماس با اساتید بازنشسته نه تنها برای گرفتن فاند موثر نیست بلکه به پذیرش شما کمکی نخواهد کرد.
تجربه صحبت با چنین اساتیدی (البته نه در مورد خودم):
- معمولا شما رو به یک استاد دیگه ای معرفی می کنند البته این در صورتی هست که استاد بازنشسته همچنان در دانشگاه فعال باشند (البته نه مثل اساتید دیگه)!
- خیلی محترمانه به شما توضیح میدند که فعالیت و authority خاصی در دانشگاه ندارند.

ارتباط با چنین اساتیدی بیشتر در جهت کسب اطلاعات پیرامون موضوعی خاص و ادامه همکاری در قالب مقاله ای که قبلا استاد بازنشسته در برخی از زمینه های آن کار کرده است. چینی ها بیشتر با این جور اساتید ارتباط می گیرند تا بتونند قبل از شروع پروسه اپلایشون یک کار مشترک با اون استاد کرده باشند که بعدا به دردشون بخوره البته با دانشگاه های تاپ آمریکا چنین کاری می کنند. (با یه دانشجوی چینی در ارتباط بودم که از این طریق البته به گفته خودش تونست مخ Princeton رو بزنه که ...)

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 06-09-2011

درود

من واقعا موندم در تماس با اساتید چه باید گفت وقتی میخاهی برای سال بعد اقدام کنی و سال دوم هستی و هنوز نتونستی تز رو شروع کنی حتی ایده اش هم ایجاد نشده و با استادی به توافق نرسیدی

قبل از تابستان من با استادی در زمینه ی موضوعی به توافق رسیده بودم و قرار بود سپتامبر شروع کنیم و خوب میخاستم برم بهش بگم من هستم ولی رفتم و گفت که poor data داریم و داده ها زیاد جالب نیست...در واقع دانشجوی دیگری هم بخشی از اون کارو انجام داده بود به عنوان تز که با اون هم صحبت کرده بودم و میگفت زیاد نتایجش جالب نیست ولی امروز استاد مربوطه به big hole ای اشاره کرد که برای کار کردن یه دانشجوی ارشد خوب نیست...در واقع میخاستم با اکی گرفتن امروز موضوع تزمو بیارم در رزومه ام و بعد هم با اساتید شروع کنم به مکاتبه حتی لیست کاملی از اساتید در این زمینه پیدا کرده بودم ولی خوب همه چی کنسل شد با این وضع...

حالا با این وضع شما چه پیشنهادی دارید؟

اگر امریکا رو بگیرم می ماند جی ار ای که ان هم در دسامبر امتحانش را میدهم و استرالیا و کانادا هم بالاخره قوی بودن رزومه موثر است....

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - AVA - 06-09-2011

(06-09-2011, 07:34 PM)soilman نوشته: درود

من واقعا موندم در تماس با اساتید چه باید گفت وقتی میخاهی برای سال بعد اقدام کنی و سال دوم هستی و هنوز نتونستی تز رو شروع کنی حتی ایده اش هم ایجاد نشده و با استادی به توافق نرسیدی

قبل از تابستان من با استادی در زمینه ی موضوعی به توافق رسیده بودم و قرار بود سپتامبر شروع کنیم و خوب میخاستم برم بهش بگم من هستم ولی رفتم و گفت که poor data داریم و داده ها زیاد جالب نیست...در واقع دانشجوی دیگری هم بخشی از اون کارو انجام داده بود به عنوان تز که با اون هم صحبت کرده بودم و میگفت زیاد نتایجش جالب نیست ولی امروز استاد مربوطه به big hole ای اشاره کرد که برای کار کردن یه دانشجوی ارشد خوب نیست...در واقع میخاستم با اکی گرفتن امروز موضوع تزمو بیارم در رزومه ام و بعد هم با اساتید شروع کنم به مکاتبه حتی لیست کاملی از اساتید در این زمینه پیدا کرده بودم ولی خوب همه چی کنسل شد با این وضع...

حالا با این وضع شما چه پیشنهادی دارید؟

اگر امریکا رو بگیرم می ماند جی ار ای که ان هم در دسامبر امتحانش را میدهم و استرالیا و کانادا هم بالاخره قوی بودن رزومه موثر است....

سلام
طبق تجربیاتم فکر می کنم بتونید دو کار انجام بدین. یکی اینکه از خود استاد بخواهید که چند موضوع که به نظرشون قایل پژوهش هست و امکان کار بر روی اون موضوعات وجود داره به شما معرفی کند تا بتونید از بین اونها موضوع تز خودتون رو انتخاب کنید. یک راه دیگه هم اینه که با توجه به گرایش تحقیقاتی مورد علاقه تون در دانشگاههای که برای اپلای در مقطع دکتری انتخاب کردیدبگردید ببینید کدوم استاد در راستای علائق تحقیقاتی شما کار می کنه بعد در صفحه شخصی استاد مقالاتشون رو بخونید تا به ایده مناسب برای انتخاب موضوع تز برسید. در مجموع توصیه من اینه که زیاد سخت نگیرید و موضوعی رو انتخاب کنید که اجرای اون طولانی نشه.
موفق باشید

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 06-09-2011

درود...
در مورد اولی که گفتید خود استاد فعلا پروژه ای نداره و خودش و دانشجوی دکتراش پیشنهاد دادن که با دیگران مشورت کنم ولی خوب این کجا و بقیه کجا!

در مورد دومی هم که موضوعات مورد علاقه مو که مشخص کردم و در واقع کار بالا که کنسل شد در نهایت به اون ختم میشد..به زبان ساده بخام بگم بررسی پارامترهای X و Y و تاثیرشون بر پارامتر Z و در نهایت بررسی و ارزیابی روش B بر پارامتر Z بود که در واقع اینجا روش B علاقه ی اصلی من بود ولی بهترین حالت این بود که این سه مورد در کنار هم باشند و میخاستم یه موضوع چند بعدی کار کنم که می دونستم کار زیاد می بره ولی از این جهت برام ارزشمند بود که کاری نو و در عین حال به درد بخور برای کشور مورد نظر میشد.

در نهایت اگر بخاهم با اساتیدی بگیرم که موضوعات چنان سخت نباشن به نظرم نمی توانم به راحتی مقاله در بیارم همانطور که پیش تر در تاپیک دیگری اشاره کرده بودم در دپارتمان ما اکثر فارغ التحصیلان مقاله ای نمی دهند که خوب نشان از موضوعاتی سطحی میده...

با سپاس Undecided
(06-09-2011, 07:47 PM)AVA نوشته: سلام
طبق تجربیاتم فکر می کنم بتونید دو کار انجام بدین. یکی اینکه از خود استاد بخواهید که چند موضوع که به نظرشون قایل پژوهش هست و امکان کار بر روی اون موضوعات وجود داره به شما معرفی کند تا بتونید از بین اونها موضوع تز خودتون رو انتخاب کنید. یک راه دیگه هم اینه که با توجه به گرایش تحقیقاتی مورد علاقه تون در دانشگاههای که برای اپلای در مقطع دکتری انتخاب کردیدبگردید ببینید کدوم استاد در راستای علائق تحقیقاتی شما کار می کنه بعد در صفحه شخصی استاد مقالاتشون رو بخونید تا به ایده مناسب برای انتخاب موضوع تز برسید. در مجموع توصیه من اینه که زیاد سخت نگیرید و موضوعی رو انتخاب کنید که اجرای اون طولانی نشه.
موفق باشید

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - ice - 07-09-2011

(06-09-2011, 10:41 PM)soilman نوشته: در نهایت اگر بخاهم با اساتیدی بگیرم که موضوعات چنان سخت نباشن به نظرم نمی توانم به راحتی مقاله در بیارم همانطور که پیش تر در تاپیک دیگری اشاره کرده بودم در دپارتمان ما اکثر فارغ التحصیلان مقاله ای نمی دهند که خوب نشان از موضوعاتی سطحی میده...

با سپاس Undecided
درود

در موردی که گفتید اگر موضوع سخت نباشه مقاله در نمی آد: این طوری فکر نکنید. موضوعات خیلی سخت فقط وقت گیر و ناراحت کننده هستند. حتی امکان داره مجبور بشید وسط راه تغییر موضوع بدید (از روی تجربه می گم سعی کنید کارتون به اونجا نرسه Shy ).

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 08-09-2011

درود

والا فکر کنم بستگی به رشته به رشته فرق بکنه....ولی مثلا در مورد همین بیولوژی که فکر کنم تخصص شما باشه می دونید که معمولا اماده سازی و کشت و جداسازی میکروارگانیسم ها به دلایلی از جمله انکوباسیون و اینها وقت میگیره و مثلا خوب تو زمینه ی ما هم خوب اگر بخاهیم مثلا بخش بیولوژی رو کار کنیم معمولا خوب کار زیاد هست و نتیجه گیری سخت...در حالیکه در گرایش های دیگر همین رشته ی ما میشه با حجم کار کمتر مقالات بیشتری داد،گرچه افرادی هم هستند که دیگه در همین گرایش به دلیل موضوعات سطحی به جایی نرسیدن ولی خوب همه ی اینها به سلیقه و علایق فرد برمیگرده و خوب البته فکر می کنم گرایشی که کار بیشتر داره مثل بیولوژی نتایج ارزشمند تری داره....

با سپاس از نظراتتان Shy
(07-09-2011, 09:33 AM)ice نوشته: درود

در موردی که گفتید اگر موضوع سخت نباشه مقاله در نمی آد: این طوری فکر نکنید. موضوعات خیلی سخت فقط وقت گیر و ناراحت کننده هستند. حتی امکان داره مجبور بشید وسط راه تغییر موضوع بدید (از روی تجربه می گم سعی کنید کارتون به اونجا نرسه Shy ).