آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - ida215 - 20-06-2013

سلام، راجع به دکتری رشته کارآفرینی کسی اطلاعاتی داره؟ GMAT لازم داره یا GRE ؟ از چه رشته هایی می شه به این رشته رفت؟ میگن تو رشته های مدیریت سخت میشه فاند گرفت! آیا صحت داره؟؟ و اینکه آیا باید استاد پیدا کنم از قبل؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - Nasim67 - 20-06-2013

(20-06-2013, 12:16 PM)'ida215' نوشته: سلام، راجع به دکتری رشته کارآفرینی کسی اطلاعاتی داره؟ GMAT لازم داره یا GRE ؟ از چه رشته هایی می شه به این رشته رفت؟ میگن تو رشته های مدیریت سخت میشه فاند گرفت! آیا صحت داره؟؟ و اینکه آیا باید استاد پیدا کنم از قبل؟

سلام
خوش آمدید.
برای این رشته اکثر دانشگاه ها GMAT می خوان. 
اصولا می شه از شاخه های مختلف مدیریت جذبش شد و حتی اگه رشته مقاطع قبلی نامرتبط باشه اما توانایی ادامه تحصیل در این رشته توسط متقاضی ثابت شده باشه، چندین واحد اضافه نیز به تناسب نیاز گذرونده می شه!
رشته مدیریت در خارج از ایران، بسیار پر طرفدار هست و از اونجا که عملا مدیریت ایران شناخته شده نیست، پس رقابت سخت تر می شه! به همون نسبت هم شاید فاند گرفتن! ولی در هر صورت اگر پکیج مناسبی داشته باشید، دست خالی نمی مونید!
وب سایت دانشگاه رو چک کنید تا ببینید آیا اساتیدی که فیلد مورد نظر شما رو کار می کنند داره یا نه. اگر بله، می تونید ایمیل بزنید و ارتباط بگیرید باهاشون. البته عده ای معتقدند اگر این کار رو هم نکنید، استادی که به رزومه و تجربیات شما علاقه مند بشه خودش ایمیل می زنه و پی شما رو می گیره!!

موفق باشید

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - sara moghaddam - 23-07-2013

با سلام وخسته نباشید.
من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه گیلان با معدل 14 دارم و فوق مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیام نور کرج با معدل 17.5 البته هنوز تموم نشده و پایان نامه مونده. احتمالا از پایان نامه ام یه مقاله در میاد. آیلتس هم 6، البته می تونم وقت بذارم دوباره امتحان بدم. معرفی نامه هم میتونم از استادهای دانشگاههای تهران که باهاشون کار تحقیقاتی انجام دادم و یا از دانشگاه خودم بگیرم. به نظر شما شانسی برای گرفتن پذیرش و فاند در دانشگاههای اروپا یا استرالیا دارم؟ فک میکنم آمریکا نشه اصلا!!! یه سوال دیگه هم داشتم،تالیف کتاب واسه رزومه خوبه؟ و اینکه آیا GMAT هم باید امتحان بدم؟
با تشکر

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - mahnaz103 - 24-07-2013

(23-07-2013, 05:18 PM)'sara moghaddam' نوشته: با سلام وخسته نباشید.
من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه گیلان با معدل 14 دارم و فوق مدیریت بازرگانی از دانشگاه پیام نور کرج با معدل 17.5 البته هنوز تموم نشده و پایان نامه مونده. احتمالا از پایان نامه ام یه مقاله در میاد. آیلتس هم 6، البته می تونم وقت بذارم دوباره امتحان بدم. معرفی نامه هم میتونم از استادهای دانشگاههای تهران که باهاشون کار تحقیقاتی انجام دادم و یا از دانشگاه خودم بگیرم. به نظر شما شانسی برای گرفتن پذیرش و فاند در دانشگاههای اروپا یا استرالیا دارم؟ فک میکنم آمریکا نشه اصلا!!! یه سوال دیگه هم داشتم،تالیف کتاب واسه رزومه خوبه؟ و اینکه آیا GMAT هم باید امتحان بدم؟
با تشکر

سلام دوست عزیز هم دانشگاهی Smile منم لیسانس دانشگاه گیلان بودم Smile
تا اونجایی که من تو این مدت کوتاه در این سایت اطلاعات کسب کردم میدونم که برای دانشگاه های امریکا  نمره ی زبان و اللخصوص نمره ی ازمون هایی مثل GMAT و gre (این دومی بیشتر برای بچه ها ی مهندسی هستش) خیلی مهمه.
برای کانادا معدل خیلی مهمه برعکس امریکا که ازمون هایی که اشاره کردم مهمه بیشتر و میشه با نمره ی خوب تو آزمون ها یه جورایی کسر معدل رو جبران کرد.
اگر میخوای خیلی دقیق شرایط رو بدونی و اهمیت هر موضوع رو مثل مقاله و نمره زبان ومعدل و....پیشنهاد میکنم به قسمت پذیریش این سایت سر بزنی و رزومه ی افرادی که قبول شدن رو ببینی .منم  روزمه ی کسایی رو که تو رشته ی شما تونستن موفق بشن اگه دیدم بهت نشون میدم.
خواستن توانستن هست و خدا بزرگه.ایشالله که موفق باشی و به هدفت برسی Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 25-07-2013

(23-07-2013, 05:18 PM)'sara moghaddam' نوشته: با سلام وخسته نباشید.
با تشکر

سلام و خوش آمدید  Smile
در تکمیل گفته های دوست عزیزمون بگم که بله حتما شانس دارید اما خب باید زیاد هم تلاش بکنید...
پست های قبلی همین فروم هم علاوه بر چیزهایی که مهناز جان گفتن کمکتون میکنه اوضاع بیاد دستتون..
در ضمن، برای آمریکا بله باید جی مت امتحان بدید، برای اروپا و استرالیا نمیخاد و به نظر من استرالیا از آمریکا خیلی سخت تره پذیرش گرفتن..  یعنی در حقیقت آمریکا (اگه نمره ی جی مت خوب داشته باشید) از ههم جا راحت تره..  بعد اروپا و بعد استرالیا..
موفق باشید و مطالب مختلف این سایت رو بخونید  Smile   کمکتون میکنه   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - sara moghaddam - 26-07-2013

از همه دوستان منونم که راهنمایی کردن. میخوام بدونم امکان فاند گرفتن هم هست؟ و اینکه این کمک هزینه چند درصد از مخارج زندگی رو پوشش میده؟ یه سوال دیگه هم داشتم. دانشگاهها شرایط سنی هم میزارن؟ مثلا اگه بخوای ویزای کار بگیری سنین پایینتر امتیاز بیشتری داره، واسه تحصیل هم همین طوریه؟

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 27-07-2013

(26-07-2013, 07:24 PM)'sara moghaddam' نوشته: از همه دوستان منونم که راهنمایی کردن. میخوام بدونم امکان فاند گرفتن هم هست؟ و اینکه این کمک هزینه چند درصد از مخارج زندگی رو پوشش میده؟ یه سوال دیگه هم داشتم. دانشگاهها شرایط سنی هم میزارن؟ مثلا اگه بخوای ویزای کار بگیری سنین پایینتر امتیاز بیشتری داره، واسه تحصیل هم همین طوریه؟

بله حتما امکان فاند گرفتن هست اما کاملا به تلاشتون بستگی داره...   اگه از امکانش فقط میپرسید باید بگم که مطمئن باشید هست...  
حتی اینطوری بهتون بگم که تقریبا به اندازه ی تعداد پذیرش ها فاند هم هست و خیلی جا ها و خیلی کشور ها پذیرش همراه با فاند معنی پیدا میکنه...
شرایط سنی خیلی به نظر من تاثیر نداره...  من هرگز ندیدم کسی از پروفسور هامون حرفی از سن بزنن و میبینم که از هر سنی میرن برای ادامه تحصیل...   ممکنه بعضی دانشگاه های گیر تاثیر داشته باشه اما اگه بتونید ثابت کنید که با درس در ارتباط بودید در دوره های دوری از دانشگاه فک نمیکنم فاکتور تایین کننده ای باشه..   در مورد ویزای کار هم من تا حالا نشنیدم ربطی به سن داشته باشه!!  اگه فاند یا پوزیشن ریسرچ بگیرید یا طبق قوانین اون کشور بهتون ویزای کار تعلق میگیره و یا نمیگیره...   مثلا فنلاند تعلق میگیره و سوئد تا اونجا که من میدونم تعلق نمیگیره...   (مطمئن نیستم ویزای کار ندن اما میدونم که جزو سال های حساب شده برای سیتیزنشیپ حساب نمیشه)   موفق باشید   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - فرزانه66 - 08-08-2013

سلام
من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه گیلان با معدل 18.25 و ارشد مدیریت صنعتی با معدل 19.11 هستم. که برای مقطع ارشد با شرایط استعداد درخشان (نفر اول ورودی در دوره کارشناسی) در دانشگاه گیلان پذیرفته شدم. پایان نامه م رو با نمره بیست در اسفند سال گذشته دفاع کردم. 4 مقاله علمی پژوهشی، 8 مقاله در کنفرانس های بین المللی داخلی و 2 مقاله در کنفرانس ملی دارم. نفر چهارم در ورودی های ارشد شدم. مسلط به نرم افزار های LISREL(معادلات ساختاری) و SPSS هستم. که در این زمینه مشاور آماری بسیاری از پایان نامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه خودمون و سایر دانشگاه ها در سطح استان بودم. به عنوان همکاری با استاد مدرس آمار و نرم افزار بودم که از اساتیدم می تونم در این باره نامه بگیرم. زبانم در سطح خوبی هست منتها مدرک ندارم. اگه لازم باشه می تونم مدرک زبان هم بگیرم. می خواستم بدونم چقدر شانس قبولی در مقطع دکتری رو در کشور سوئد دارم؟ و کلا چقدر هزینه ی تحصیل، مسکن و... میشه هزینه ی تحصیل کلا رایگان هست یا نه؟ آخه کسی نیست که بخواد اونجا حمایتم کنه. از همکاریتون صمیمانه سپاسگزارم.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - spt - 11-08-2013

(08-08-2013, 11:30 PM)'فرزانه66' نوشته: سلام
من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه گیلان با معدل 18.25 و ارشد مدیریت صنعتی با معدل 19.11 هستم. که برای مقطع ارشد با شرایط استعداد درخشان (نفر اول ورودی در دوره کارشناسی) در دانشگاه گیلان پذیرفته شدم. پایان نامه م رو با نمره بیست در اسفند سال گذشته دفاع کردم. 4 مقاله علمی پژوهشی، 8 مقاله در کنفرانس های بین المللی داخلی و 2 مقاله در کنفرانس ملی دارم. نفر چهارم در ورودی های ارشد شدم. مسلط به نرم افزار های LISREL(معادلات ساختاری) و SPSS هستم. که در این زمینه مشاور آماری بسیاری از پایان نامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه خودمون و سایر دانشگاه ها در سطح استان بودم. به عنوان همکاری با استاد مدرس آمار و نرم افزار بودم که از اساتیدم می تونم در این باره نامه بگیرم. زبانم در سطح خوبی هست منتها مدرک ندارم. اگه لازم باشه می تونم مدرک زبان هم بگیرم. می خواستم بدونم چقدر شانس قبولی در مقطع دکتری رو در کشور سوئد دارم؟ و کلا چقدر هزینه ی تحصیل، مسکن و... میشه هزینه ی تحصیل کلا رایگان هست یا نه؟ آخه کسی نیست که بخواد اونجا حمایتم کنه. از همکاریتون صمیمانه سپاسگزارم.

سلام و خوش آمدید به فروم   Smile
من هم لیسانس دانشگاه گیلان بودم   Smile
شرایطتون کلا خیلی خوبه مخصوصا معدل و مقالات...   نرم افزار ها و تجربه هاتون در درجه ی بعدی قرار داره اما خوبه به طور کلی که به روش های آماری واقفید...   که اگه یه مقدار روی کار های مدلینگ و دیتا ماینینگ هم کار میکردید بهتر هم میشد...
ببینید صرفا سوئد خیلی کشور آسونی نیست ، راجع به هزینه هاش به اینجا مراجعه کنید و اون موضوع بحث این تاپیک نیست....   منظورم از اینکه آسون نیست اینه که رقابت توش خیلی زیاده و مخصوصا برای ایرانی ها اینطوریه...   چون در چندین سال گذشته ایرانی های زیادی رفتن و معمولا پوزیشن ها اونجا اگه بخاد توسط یه ایرانی اشغال بشه توسط ایرانی های همونجا اشغال میشه...   
دکترا توی سوئد یا همراه با فانده و یا کلا نیست....  یعنی اگه بهتون قبولی بدن فاند هم بهتون میدن غیر از موارد خیلی نادر....   که اون موارد هزینه ی  تحصیل وجود نداره و هزینه ی زندگی پای خودتونه..

مطمئنا هر جایی بخاید پذیرش یا فاند بگیرید مدرک زبان هم نیازتون میشه...   پس حتما بگیرید...    به نظر من روی بقیه کشور های اسکاندیناوی بیشتر وقت بزارید تا سوئد...   اونا شانسشون بهتره...   و یه نکته ی دیگه هم بگم که بیشتر از معدل و هم تراز مقاله های آی اس آی، موضوع کار شما و پروپوزالتون هم تاثیر داره در پذیرش گرفتن   Smile    
به نظر من با توجه به اینکه به نظر میاد که تازه میخاید وارد این کار بشید، اول جزوه ی راهنمای پذیرش رو با دقت بخونید...
موفق باشید و امیدوارم از خود سوئد فاند بگیرید...   Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته های مدیریتی و اقتصاد - neda* - 02-09-2013

دوستان من امسال میخوام برای ارشد مدیریت اجرایی (emba)کنکور شرکت کتم.میخواستم بدونم پذیرش برای دکترا این رشته خارج از کشور هست؟
چون شرایط پذیرش دانشجو برای این رشته(البته منظورم پذیرش برای همون معادل ارشد خودمونه) کمی فرق داره باایران.این رشته برای مدیران طراحی شده  و پذیرشش  بعد از لیسانس با سابقه کار هست،حالا من بدون سابقه کار ارشد بخونم بعد فارغ التحصیل شم،برای دکترا قبولم میکنند؟ 
اصلا شرایط این رشته چه طوریه؟کسی تا حالا اقدام کرده برای این رشته؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.