آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Glee - 05-10-2014

(05-10-2014, 09:42 PM)'toefel_exam' نوشته: سلام
کلا به آزمون تافل ناوارد هستم و اگر سوالاتی که می پرسم عجیب قریب بود به بزرگواری خودتون ببخشید.
1- سوال اولم اینه که آزمون IBT در ایران چه جوری برگزار میشه؟ یعنی باید بریم موسسه یا دانشگاه خاصی و برای آزمون ثبت نام کنیم؟
و پای کامپیوتر به صورت آنلاین آزمون برگزار میشه؟
از کجا لیست این موسسات و یا دانشگاه ها و هزینه هاشون رو میتونم پیدا کنم؟
2- سوال دومم اینه که آخرین باری که کلاس زبان رفتم مربوط به 4-5 سال پیشه و اون زمان سطح intermediate رسیده بودم. کلا دایره لغاتیم ضعیفه و البته به خاطر حافظه ضعیفم هستش... (یعنی با 504 میخوام شروع کنم)
حالا با این تفاسیر بهتره چه قدر زمان روی مطالعه بگذارم؟
و آزمون تافل رو در چه تاریخی شرکت کنم؟
3- با توجه به این که بیشتر 5شنبه و جمعه ها وقتم آزاده، شما توصیه می‌کنین چه جوری برنامه ریزی کنم؟
4- منابع پیشنهادی بچه ها رو در سایت بررسی کردم. سوال آخرم اینه که کتب پیشنهادی قابل دانلود هستند؟
ممنونم

سلام
امتحان تو ایران هم به صورت کامپیوتری و آنلاین برگزار میشه. شما می تونید تمام اطلاعات لازم رو در سایت ets پیدا کنید، از جمله test centers (including addresses), dates and times . بهتره که اول حساب کاربری برای خودتون باز کنید. برای ثبت نام هم می تونید اگه خودتون کارت بین المللی دارید، خودتون شخصا از طریق حسابی که تو این سایت باز کردید ثبت نام بفرمایید. اگر نه که بعضی موسسات ثبت نام و واریز پول رو در قبال دریافت مقداری هزینه اضافی تقبل میکنن. حتی بعضی از این مراکز برگزاری آزمون هم خدماتی در زمینه ثبت نام دارند.
اینجور که شما شرح سطح زبانتون رو گفتید، به نظرم حداقل باید شش ماه به صورت مرتب و اساسی وقت بذارید و نه فقط پنج شنبه و جمعه. البته فقط با اشاره به آخرین زمانی که به کلاس رفتید نمیشه نظر خاصی داد، و خودتون با توجه به معلومات زبانتون و فعالیتهایی که تو این زمینه داشتید (مثل مطالعات تخصصی تو رشته خودتون، یا فیلمهای زبان اصلی و ...) بهتر میتونید قضاوت کنید. اشاره کردید که دایره ی لغاتتون ضعیف هست، از همین فردا شروع کنید به مطالعه لغت با نرم افزار انکی یا جی 5...یادگیری لغات رو براتون آسونتر و عمیقتر خواهند کرد. (می تونید تو بخش کتابخونه پیدا کنید)
تمامی منابع ذکر شده رو می تونید تو قسمت کتابخانه  پیدا کنید.
موفق باشید و پایدار

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - سهیل توفیقی - 13-10-2014

با سلام'
من ۱۲ ماه دیگه قصد آزمون تافل رو دارم'فعلا با فلاش کارت 450شروع کردم اما سطح زبانم فکر کنم pre intermediateباشه البته تا پایان کتاب ابی اینترنت رو آموزشگاه رفتم اما الان برای این آزمون میخوام خودخوان انجام بدم'با توجه به این شرایط با توجه به منابع زیاد تافل خیلی گیج شدم و اصلا نمیدونم که چه کتابی بخونم ویا این که با چه کتابی شروع کنم!!البته از هر کی می پرسم که راهنمایی کنه کلی کتاب برای قسمت های مختلف معرفی میکنن آخرش هم باز با این همه منبع آدم گیج میشه دوباره!!!
ممنون میشم اگر منو راهنمایی کتید'

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 13-10-2014

(13-10-2014, 09:34 PM)'سهیل توفیقی' نوشته: با سلام'
من ۱۲ ماه دیگه قصد آزمون تافل رو دارم'فعلا با فلاش کارت 450شروع کردم اما سطح زبانم فکر کنم pre intermediateباشه البته تا پایان کتاب ابی اینترنت رو آموزشگاه رفتم اما الان برای این آزمون میخوام خودخوان انجام بدم'با توجه به این شرایط با توجه به منابع زیاد تافل خیلی گیج شدم و اصلا نمیدونم که چه کتابی بخونم ویا این که با چه کتابی شروع کنم!!البته از هر کی می پرسم که راهنمایی کنه کلی کتاب برای قسمت های مختلف معرفی میکنن آخرش هم باز با این همه منبع آدم گیج میشه دوباره!!!
ممنون میشم اگر منو راهنمایی کتید'

برای لغت essential words رو شروع کنید. یک کتاب نسبتا ساده تر رو هم انتخاب کنید برای شروع مثل لانگمن یا دلتا (دلتا یه کم سطح ردینگ ها و لسینینگ های پایانیش بالاتره). برا لسینینگ بارونز هم خیلی توصیه میشه. معمولا یه مدت که خودتون کار کردید بتدریج دستتون میاد که بعدش باید چی کار کنید. بنابراین برا اینکه گیج کننده هم نباشه شما همین هارو شروع کنید تا نواقص و ضعف ها دستتون بیاد. مثلا اگر با لسینینگ مشکل داشتید script بنویسید. این مرحله مقدماتی رو که گذروندین بعد دوباره با توجه به وقت باقیمونده با منابع جدی تر و مهمتر ادامه بدین. توصیه می کنم نذارید این منابع خیلی وقتتون رو بخورن! مثلا یهو نگاه نکنین ببینین 6 ماه گذشته هنوز دارین لانگمن می خونید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - سهیل توفیقی - 13-10-2014

(13-10-2014, 09:48 PM)'blur' نوشته:
برای لغت essential words رو شروع کنید. یک کتاب نسبتا ساده تر رو هم انتخاب کنید برای شروع مثل لانگمن یا دلتا (دلتا یه کم سطح ردینگ ها و لسینینگ های پایانیش بالاتره). برا لسینینگ بارونز هم خیلی توصیه میشه. معمولا یه مدت که خودتون کار کردید بتدریج دستتون میاد که بعدش باید چی کار کنید. بنابراین برا اینکه گیج کننده هم نباشه شما همین هارو شروع کنید تا نواقص و ضعف ها دستتون بیاد. مثلا اگر با لسینینگ مشکل داشتید script بنویسید. این مرحله مقدماتی رو که گذروندین بعد دوباره با توجه به وقت باقیمونده با منابع جدی تر و مهمتر ادامه بدین. توصیه می کنم نذارید این منابع خیلی وقتتون رو بخورن! مثلا یهو نگاه نکنین ببینین 6 ماه گذشته هنوز دارین لانگمن می خونید.
بسیار ممنون دوست من'
پس با توجه به پیشنهاد شما من فعلا با کتاب Longman شروع میکنم اما فقط یه سوال  اسم دقیق این کتاب چیه چون فکر کنم چند مدلش وجود داشته باه'در مورد لغت هم درمورد مورد دیکشنری وهمچنین استفاده از اون هم میشه کمی توضیح بدید'اما در مورد listeningمنظهور شما رو متوجه نشدم'
به نظر شما با روزی میانگین1.5ساعت میتومن ظرف مدت ۳ ماه به اون آمادگی اولیه و اتمام این کتاب برسم!!?

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 13-10-2014

این کتاب منظورمه. در مورد لغت و برای یادگیری موثرتر بهتره از نرم افزار انکی یا جی ممورایز و روش لایتنر استفاده کنید. برای لغت و روش های یادگیری این تاپیک رو ببینید. 
بهتره تا یک مدت وقتی لسینینگ هارو گوش می کنید بنویسید و بعد با اسکریپت کتاب (متن لسینینگ) مقایسه کنید. این نوشتن به تقویت لسینینگ شما خیلی کمک می کنه.
این زمان که در نظر گرفتین کمه!

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - سهیل توفیقی - 14-10-2014

(13-10-2014, 10:37 PM)blur نوشته: این کتاب منظورمه. در مورد لغت و برای یادگیری موثرتر بهتره از نرم افزار انکی یا جی ممورایز و روش لایتنر استفاده کنید. برای لغت و روش های یادگیری این تاپیک رو ببینید. 
بهتره تا یک مدت وقتی لسینینگ هارو گوش می کنید بنویسید و بعد با اسکریپت کتاب (متن لسینینگ) مقایسه کنید. این نوشتن به تقویت لسینینگ شما خیلی کمک می کنه.
این زمان که در نظر گرفتین کمه!
یک سوال دیگه اونم اینکه سطح گرامر من هم اصلا تعریفی نداره'به نظر شما نیازی با خوندن این کتاب تا حدی مشکل من حل میشه یا نیازه که کتاب بخرم'
و اینکه من 450 رو تا نیمه خوندم بهتر نیست که ابن کتاب رو اول تموم کنم'
پس فعلا تا زبانم به سطح متوسطی برسه این کتاب رو به همراه کلمات بخونم دیگه'??
کار جانبی دیگه ای که نیاز نیست کنارش انجام بدم دوست من'
ممنون میشم منو راهنمایی کنید''

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 14-10-2014

(14-10-2014, 01:09 AM)'سهیل توفیقی' نوشته: یک سوال دیگه اونم اینکه سطح گرامر من هم اصلا تعریفی نداره'به نظر شما نیازی با خوندن این کتاب تا حدی مشکل من حل میشه یا نیازه که کتاب بخرم'
و اینکه من 450 رو تا نیمه خوندم بهتر نیست که ابن کتاب رو اول تموم کنم'
پس فعلا تا زبانم به سطح متوسطی برسه این کتاب رو به همراه کلمات بخونم دیگه'??
کار جانبی دیگه ای که نیاز نیست کنارش انجام بدم دوست من'
ممنون میشم منو راهنمایی کنید''

چرا دیگه شما 450 رو تموم کن بعد برو سراغ اون کتاب و ضمنا روزانه بیشتر وقتتو برا لغت صرف نکن که جواب نمی گیری. گرامر در حد متوسط برای تافل نیاز هست. ولی همین اولش فایده نداره. یه کم باید راه بیافتین و بتونید در یه حد متوسطی بنویسید بعد گرامر خوندن رو رایتینگ شما اثرگذاره.
ببین دوست من این کتاب به تنهایی قرار نیست سطح زبان شمارو بالاتر ببره. تافل یه امتحان ساده مدرسه و دانشگاه نیست که شما بگید این کتاب و اون کتاب رو بخونم دیگه حله نمره رو می گیرم. باید هرچقدر که می تونید بیشتر کار کنید. متون انگلیسی بخونید و خیلی زیاد گوش کنید چون هیچ چیزی مثل لسینینگ قوی برای تافل مهم نیست. ضمنا سعی کنید روزانه زیاد وقت بذارید و در وقت معقولی این کتاب رو تموم کنید. منابع زیادی هست که کار کردنشون واجبه مثل لسینینگ بارونز، یه کتابی مثل کمبریج، TPO ها، نت فول...بنابراین یه جوری برنامه ریزی کنید که به همشون برسید.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - سهیل توفیقی - 17-10-2014

(14-10-2014, 01:18 PM)blur نوشته:
چرا دیگه شما 450 رو تموم کن بعد برو سراغ اون کتاب و ضمنا روزانه بیشتر وقتتو برا لغت صرف نکن که جواب نمی گیری. گرامر در حد متوسط برای تافل نیاز هست. ولی همین اولش فایده نداره. یه کم باید راه بیافتین و بتونید در یه حد متوسطی بنویسید بعد گرامر خوندن رو رایتینگ شما اثرگذاره.
ببین دوست من این کتاب به تنهایی قرار نیست سطح زبان شمارو بالاتر ببره. تافل یه امتحان ساده مدرسه و دانشگاه نیست که شما بگید این کتاب و اون کتاب رو بخونم دیگه حله نمره رو می گیرم. باید هرچقدر که می تونید بیشتر کار کنید. متون انگلیسی بخونید و خیلی زیاد گوش کنید چون هیچ چیزی مثل لسینینگ قوی برای تافل مهم نیست. ضمنا سعی کنید روزانه زیاد وقت بذارید و در وقت معقولی این کتاب رو تموم کنید. منابع زیادی هست که کار کردنشون واجبه مثل لسینینگ بارونز، یه کتابی مثل کمبریج، TPO ها، نت فول...بنابراین یه جوری برنامه ریزی کنید که به همشون برسید.

بسیار ممنون'فقط یه مورد در مدل آزمون می‌مونه اونم اینکه من مهارت های کامپیوتریم مثل تایپ کردن اصلا تعریفی نداره!حالا با این اوصاف واینکه هدف من آمریکا کانادا هست اگه بخوام pbtبدم به نظر شما اعتبارش خیلی کمتره?یا مثلا اگه بخوان مدارک رو اولویت بندی کنند به نظرتون کدوم معتبر تره?

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 17-10-2014

(17-10-2014, 12:23 PM)'سهیل توفیقی' نوشته: بسیار ممنون'فقط یه مورد در مدل آزمون می‌مونه اونم اینکه من مهارت های کامپیوتریم مثل تایپ کردن اصلا تعریفی نداره!حالا با این اوصاف واینکه هدف من آمریکا کانادا هست اگه بخوام pbtبدم به نظر شما اعتبارش خیلی کمتره?یا مثلا اگه بخوان مدارک رو اولویت بندی کنند به نظرتون کدوم معتبر تره?

iBT معتبرتره چون بخش اسپیکینگ داره. هرچند بطور معمول دانشگاه ها هردورو قبول دارن. برای TA دادن معمولا دانشگاه ها به نمره اسپیکینگ نگاه می کنن و اگر تافل کاغذی داده باشین احتمالا ازتون بخوان یه امتحان اسپیکینگ بدین. PBT کلا بتدریج داره از روند خارج میشه.اینجارو هم ببینید. شما میتونید مهارت تایپتون رو تقویت کنید

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - prosperous - 24-10-2014

سلام دوستان
من دوره تافل 1 رو گذرونده ام از روی کتاب دلتا listening speaking reading writing و همین طور لغت و گرامر. یعنی بیگانه نیستم با آزمون. اما جدی واس امتحان کار نکرده ام. از امروز میخام شروع کنم و اوایل بهمن آزمون بدم. به نظرتون حداقل کارهایی که تو این مدت محدود برای نمره خوب در آزمون باید انجام بدم چیه؟