آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Glee - 02-09-2014

(22-08-2014, 02:06 PM)'brusa1994' نوشته: سلام دوستان
من دچار یک دوگانگی شدم،بنده قصد خوندن لغات 504 رو دارم،اما...
ببینید وقتی که کلمه ای رو میخونید 3 تا جمله پایینش هم هست،کلماتی که معنیشون رو نمیدونیم و در این جملات به کار میان تکلیفشون چیه؟
وقتی معنی یه جمله رو نمیدونیم چطور باید کاربر کلمه مورد نظر رو درک کنیم ؟

سلام
پیداشون کنید و حتما یه جایی یادداشتشون کنید، و نگران نباشید که وقتتون تلف میشه...لغتهایی که حین یادگیری لغات دیگه درگیرش میشید و از دیکشنری درمیارید ، مطمئن باشید که ماندگارتر خواهد بود و در عین حال در درک و به خاطرسپاری لغت اصلی هم تاثیر مثبتی خواهد داشت. ثانیا بدون درک معنی جمله، شما درک درستی هم از لغت جدیدی که دارید براش مثال میخونید رو پیدا نخواهید کردید. ثالثا شما به مرور که این فرایند رو طی میکنید، متوجه خواهید شد که لغتهای جدیدی که هر روز میخواید مطالعه کنید، آشناست براتون و رفته رفته کارتون آسونتر میشه.
البته این مطلب در مورد مجموعه لغتهایی مثل 504 و اسنشیال و غیره  توصیه میشه که از لغتهای معقول و بسیار رایجی استفاده شده و یادگیری اونها در کل سطح زبانتون رو بالا خواهد برد.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - elahe - 03-09-2014

سلام
من یه مشکلبی در بخش ریدینگ دارم ، اونم اینه که اصلا نمیتونم خوب تمرکز داشته باشم !!
با اینکه تی پی او ها رو الان تا شماره 18-19 زدم ، تعداد غلط هام اصلا کم نشده!
گاهی وقتا پیش خودم میگم که انگار هرچی بیشتر میخونم کمتر می فهمم
با استراتژی پاسخ گویی هم آشنا هستم.
و بعد از زدن هر تی پی او کامل متن رو میخونم و بررسی میکنم، اما در کل احساس میکنم درکم از مطلب خیلی بالا نیست
نمیدونم به نظرتون در عرض یک ماه میشه کاری کرد؟ Sad

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 03-09-2014

(03-09-2014, 02:08 PM)'elahe' نوشته: سلام
من یه مشکلبی در بخش ریدینگ دارم ، اونم اینه که اصلا نمیتونم خوب تمرکز داشته باشم !!
و بعد از زدن هر تی پی او کامل متن رو میخونم و بررسی میکنم، اما در کل احساس میکنم درکم از مطلب خیلی بالا نیست

لغاتی که براتون ناآشناست زیادن؟
پاراگراف به پاراگراف متن رو می خونید؟

(03-09-2014, 02:17 PM)'blur' نوشته:
لغاتی که براتون ناآشناست زیادن؟
پاراگراف به پاراگراف متن رو می خونید؟

نه اول سوال ها رو میخونم ، بعد جواب میدم
لغت جدید شاید سه یا 4تا نهایت برام جدید باشه.

(03-09-2014, 03:07 PM)'elahe' نوشته:
نه اول سوال ها رو میخونم ، بعد جواب میدم
لغت جدید شاید سه یا 4تا نهایت برام جدید باشه.

پس من حدس می زنم با متن ها ارتباط برقرار نمی کنید. شما احتمالا کلا زیاد متن انگلیسی نخوندین. متن های تافل معمولا خسته کننده هستن، موضوعاتشون برا اغلبمون جذاب نیستن و اگر سعی نکنید تو خودتون علاقه ایجاد کنید متنها نچسب و حتی آزاردهنده خواهند بود. بنابراین سعی کنید نسبت به متن ها کنجکاو باشید و با علاقه بخونیدشون. با یه رویکرد مثبت به متن نزدیک شین. مسئله بعدی هم اینه که به انگلیسی خوندن تا اونجا که می تونید عادت کنید نه اینکه فقط tpo هارو کار کنید مثل تکلیف و بعد رهاش کنید.

(03-09-2014, 03:14 PM)'blur' نوشته:
پس من حدس می زنم با متن ها ارتباط برقرار نمی کنید. شما احتمالا کلا زیاد متن انگلیسی نخوندین. متن های تافل معمولا خسته کننده هستن، موضوعاتشون برا اغلبمون جذاب نیستن و اگر سعی نکنید تو خودتون علاقه ایجاد کنید متنها نچسب و حتی آزاردهنده خواهند بود. بنابراین سعی کنید نسبت به متن ها کنجکاو باشید و با علاقه بخونیدشون. با یه رویکرد مثبت به متن نزدیک شین. مسئله بعدی هم اینه که به انگلیسی خوندن تا اونجا که می تونید عادت کنید نه اینکه فقط tpo هارو کار کنید مثل تکلیف و بعد رهاش کنید.

بله حق با شماست ، من متن قبلا هم کم خونده بودم ، اما برام جای سوال اینجاست ، چرا در عرض این دو، سه ماه هیچ پیشرفتی نکردم!!! Sad((

(03-09-2014, 04:56 PM)'elahe' نوشته:
بله حق با شماست ، من متن قبلا هم کم خونده بودم ، اما برام جای سوال اینجاست ، چرا در عرض این دو، سه ماه هیچ پیشرفتی نکردم!!! Sad((

انشاالله اون پیشرفت مدنظر شما تو این یک ماه حاصل شه. دقتتون رو افزایش بدین و با علاقه متن هارو بخونید. بعدم پیشرفت لزوما نمره نیست. مثلا شاید متن هارو اول تو زمانش نمی تونستید بخونید اما الان می تونید که خودش موضوع مهمیه چون خیلی از بچه ها برا ردینگ وقت کم میارن. ضمنا شما برای اینکه نمراتتون تو tpo ها پیشرفت کنه رو خودتون خیلی فشار میذارید. یه کم ریلکس تر برخورد کنید نتیجه تون هم بهتر میشه.

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Glee - 03-09-2014

(03-09-2014, 02:08 PM)'elahe' نوشته: سلام

سلام دوست عزیز
-در تکمیل پاسخ blur عزیز، در کل به نظر من بهتر اینه که وقتی میخواید به یه ریدینگ attack کنید، اول شروع کنید به خوندن main sentence یا thesis sentence تک تک پاراگرافهای اون متن (تاکید میکنم نه تمام پاراگراف، فقط main sentence، چون بی فایده هست و وقت تلف کردن)، اینجوری در عرض یک دقیقه (یا دو دقیقه ماکزیمم) کلیت اون passage دستتون میاد و در نتیجه درک دست تری هم از خود سئوالات خواهید داشت و به عبارتی می تونید ارتباط برقرار کنید. فوق العاده جواب میده این روش.
-سعی نکنید تمام ریدینگ رو بفهمید و مضطرب هم نشید اگه جایی رو متوجه نشدید، انتظاری هم از یه دانشجوی مهندسی نیست که بتونه از یه مطلب در مورد مثلا باستان شناسی یا پزشکی به صورت کامل سر در بیاره. شما سعی تون فقط در اجرای اسکیلها باشه (بالاخص این اسکیلهایی که تو این لینک جزف میراندا توضیح میده، تو یه فایل صوتی و یه فایل ویدیویی).
-توی تمرینهاتون، ابتدا زمان نگیرید و فقط سعیتون این باشه که اسکیلهایی که تو این لینک گفته شده رو مو به مو و مرحله به مرحله رو سئوالها اجرا کنید، اینقدر تمرینشون کنید که تو مغزتون به صورت default ذخیره شه، و رفته رفته به صورت ناخودآگاه اونها رو اجرا کنید...اینقدر تو خواب هم از شما پرسیدن که چطور باید به سئوالات plug in سر و کله زد، شما بگید. حتی موقعی که یک سئوال رو خوندید و حس کردید که جواب رو میدونید، بلافاصله پاسخ ندید، اول با استفاده از اسکیل ها ، جوابتون رو justify کنید بعد.
-تمارین ریدینگ تمام کتابهای آماده سازی تافل و سی دی هاش رو انجام بدید. البته انتظار نداشته باشید که استاندارد باشن. یا هر ریدینگ مشکلی که تو سایتهای آمریکایی پیدا میکنید. حداقلش، یه حداقل آشنایی ای با موضوعات مختلف پیدا میکنید.
موفق باشید.

[برش] منابع جامع (در بردارنده هر چهار مهارت) برای آزمون TOEFL iBT - gabriel2311 - 13-09-2014

سلام من زبانم در حد متوسطه و برای اردیبهشت میخوام امتحان بدم نظرات دوستان رو خوندم ولی راستش بیشتر سر در گم شدم . با چی شروع کنم که یه شروع قوی باشه؟

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - blur - 13-09-2014

(13-09-2014, 10:49 AM)'gabriel2311' نوشته: سلام من زبانم در حد متوسطه و برای اردیبهشت میخوام امتحان بدم نظرات دوستان رو خوندم ولی راستش بیشتر سر در گم شدم . با چی شروع کنم که یه شروع قوی باشه؟

با یک کتاب لغت (ESSENTIAL WORDS) و official guide، بعدش بارونز رو کار کنید. در ادامه می تونید برید سراغ کمبریج و ویدئوهای نت فول و کار کردن TPO ها هم که واجبه. شما دو ماه قبل امتحان رو بذارید برا tpo ها و تمرین های آخر اسپیکینگ... البته دو سه تا هم مابین مطالعاتتون TPO بزنید که دستتون بیاد چطور برا مطالعه جهت گیری کنید.
منابع دیگه ای هم هستن که می تونید کار کنید ولی باید شروع کنید و با توجه به وقتتون که باقی مونده انتخاب کنید.