آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - mcqueen - 06-09-2014

سلام.
من برای 2016 میخوام اپلای کنم. دو تا استاد خوب مد نظر گرفتم.
به نظرتون چطوره از الان باهاشون لینک بزنم؟ مثلا بگم راجع به مقالم نظر بدن یا هر چیز دیگه؟
پیشنهادتون چیه؟ 
به نظرم اینطور کم کم چشمشون و ذهنوشن به ایمیل و اسم من آشنا میشه و واسه پذیرش خیلی کارم راحت تر میشه.

نظرتون چیه؟

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Simon2007 - 10-09-2014

(06-09-2014, 11:39 AM)'amir_varasteh' نوشته: سلام.
من برای 2016 میخوام اپلای کنم. دو تا استاد خوب مد نظر گرفتم.
به نظرتون چطوره از الان باهاشون لینک بزنم؟ مثلا بگم راجع به مقالم نظر بدن یا هر چیز دیگه؟
پیشنهادتون چیه؟ 
به نظرم اینطور کم کم چشمشون و ذهنوشن به ایمیل و اسم من آشنا میشه و واسه پذیرش خیلی کارم راحت تر میشه.
نظرتون چیه؟

سلام 
دوستان برای چند ماه نمیتونن استاد رو تودست نگه دارند چطوری میخواهید 2 سال اینکا رو انجام بدید؟ اگر قطعی هستند وک ارشون رو دوست دارید بردی سراغ مقاله تو اون فیلد بعدم باهاشون تماس داشته باشید که راهنماییتون کنن. بعدم کم کم خودتون رو بشناسونید و  سالی که قرار شد اقدام کنید یه یاداوری براشون بزنید که من فلانیم. 
شادزی

پذیرش یا بورس برای ارشد منظر یا شهرسازی - faeze23 - 11-09-2014

سلام
من لیسانس مهندسی فضای سبز با معدل حدود 17 دارم یک سری طرح پژوهشی کار کردم که به مرحله اجرا نرسید بعلت عدم حمایت! ولی یکی از اساتیدی که رو اون طرح مشاورم بود گفت اقدام کن برای ارشد با این طرحت بهت بورس میدن.
علاوه بر اون یک طرح دیگه هم دارم با همین شرایط نصف و نیمه موندن یک /ور/وزال طرح دیگه همش مربوز به رشتم هست و طرح های خوب و بروزی هست. یک کتب ترجمه کردم. از نظر توصیه نامه از اساتید خوبی میتونم بگیرمبا زبان انگلیسی مشکل ندارم ولی هنوز هیچ ازمونی شرکت نکردم ولی تصمیم دارم برای ایلتس اقدام کنم.
تو همین فروم دوستان چندتا دانشگاه بهم معرفی کردن برای اپلای ولی یک سری سوالات برام پیش اومده همه رو اینجا میزارم .کشور مد نظرم کانادا ست 
دوستان لطفا کمک کنند، ممنون:
1- با توجه به اینکه نمره زبان ندارم هنوز کی برای ایمیل به اساتید و اپلای اقدام کنم؟؟
2-برام فاند گرفتن مهمه باید تو نامه ذکر کنم؟؟
3-اول برای ایمیل اقدام کنم یا فرم اپلای پر کنم؟؟
4- کلا در یک کلام با اقدام اولیه اپلای آشنا نیستم میشه راهنمایی کنید؟
با سپاس

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - M1KE - 14-09-2014

1- با توجه به اینکه نمره زبان ندارم هنوز کی برای ایمیل به اساتید و اپلای اقدام کنم؟؟

اگر بقیه شرایط پرونده تون خوب باشه و رزومه قوی داشته باشه باشین می تونید قبل از اینکه نمره زبان هم گرفته باشین با استادهای رشته تون تماس بگیرین و همزمان پیگیر کارهای مدرک زبان هم باشید که اگر استاد بهتون پاسخ مثبت دادن بتونید سریع تشکیل پرونده بدین. در انجمن "راهنمای گرفتن پذیرش" یک تاپیکی وجود داره با عنوان تقریبی "زمان های مهم برای پذیرش" پیشنهاد می کنم اون رو مطالعه کنید.

به نظرم ابتدا استادی رو پیدا کنید که حاضر باشه استاد راهنمای شما باشه به طور پیش فرض ممکنه ایشون خودشون وقتی رضایت شون اعلام کردن در مورد میزان فاندی هم که می تونند بهتون بدن صحبت کنند. اگر هم نکرده بودن در ادامه می تونید در این مورد باهاشون صحبت کنید و بهشون بگین که تامین هزینه ها براتون دشوار هست و نیازمند کمک هزینه حال به هر شکل (RA یا TA) هستید. البته برخی هم از همون ابتدا بحث فاند رو به میان میارن ولی من شخصا روش اول رو مناسب تر می دونم.

افرادی که هزینه های اپلای براشون زیاد اهمیتی نداره ممکنه بدون اینکه از استاد خاصی هم پاسخ مثبتی گرفته باشند هزینه های اپلای برای دانشگاه رو بدن ولی در اغلب موارد متقاضیان با استادها رابطه برقرار می کنند و فقط برای دانشگاه هایی اپلای می کنند که یک پاسخ مثبت اولیه ای (هر چند در حد تشویق برای اپلای) گرفته باشند.

از منوی بالای سایت به جزوه سایت مراجعه کنید و اون رو مطالعه کنید.

(11-09-2014, 08:47 PM)'faeze23' نوشته: سلام
من لیسانس مهندسی فضای سبز با معدل حدود 17 دارم یک سری طرح پژوهشی کار کردم که به مرحله اجرا نرسید بعلت عدم حمایت! ولی یکی از اساتیدی که رو اون طرح مشاورم بود گفت اقدام کن برای ارشد با این طرحت بهت بورس میدن.
علاوه بر اون یک طرح دیگه هم دارم با همین شرایط نصف و نیمه موندن یک /ور/وزال طرح دیگه همش مربوز به رشتم هست و طرح های خوب و بروزی هست. یک کتب ترجمه کردم. از نظر توصیه نامه از اساتید خوبی میتونم بگیرمبا زبان انگلیسی مشکل ندارم ولی هنوز هیچ ازمونی شرکت نکردم ولی تصمیم دارم برای ایلتس اقدام کنم.
تو همین فروم دوستان چندتا دانشگاه بهم معرفی کردن برای اپلای ولی یک سری سوالات برام پیش اومده همه رو اینجا میزارم .کشور مد نظرم کانادا ست 
دوستان لطفا کمک کنند، ممنون:
با سپاس

به نظر من بهتر هست که ابتدا با یکی از استادها که بیشتر به زمینه کاری شما مرتبط هست ایمیل بزنید و بعد یکی دو هفته منتظر بمونید و اگر پاسخ ندادند به استاد دیگه ای از اون دپارتمان ایمیل بزنید. در این مدت می تونید استاد اول دانشگاه های دیگه ایمیل بزنید و بعد در هفته سوم سراغ استادهای دوم اون دانشگاه ها برین. بنابراین بهتره یک جایی اسامی و تاریخ ایمیل هایی که بزنید رو داشته باشین. به تدریج که جلوتر برین و مدرک بگیرین یا پرونده تون بهتر بشه ممکنه متن ایمیل رو تغییر بدین. اگر از اول برای همشون ایمیل بزنید هم امکان اصلاح کمتر میشه و هم اگر با هم ارتباط داشته باشن و موضوع های متفاوتی رو پیشنهاد داده باشین زیاد جالب نیست و اینطور برداشت میشه که روی هیچکدوم علاقه خاصی ندارین.
(14-09-2014, 10:32 AM)'faeze23' نوشته: سلام یک سوال در مورد ارتباط با اساتید
من کتابچه دپارتمان رو از سایت دانشگاه گرفتم یک سری اساتید هستند زمینه تحقیقاتیشون بهم میخوره باید به همه شون ایمیل بزنم؟؟و اینکه الان زمان مناسبیه یا زوده برای پاییز اینده؟
میشه راهنمایی کنید لطفا.ممنون

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - faeze23 - 14-09-2014

(14-09-2014, 10:49 AM)'M1KE' نوشته: 1- با توجه به اینکه نمره زبان ندارم هنوز کی برای ایمیل به اساتید و اپلای اقدام کنم؟؟
اگر بقیه شرایط پرونده تون خوب باشه و رزومه قوی داشته باشه باشین می تونید قبل از اینکه نمره زبان هم گرفته باشین با استادهای رشته تون تماس بگیرین و همزمان پیگیر کارهای مدرک زبان هم باشید که اگر استاد بهتون پاسخ مثبت دادن بتونید سریع تشکیل پرونده بدین. در انجمن "راهنمای گرفتن پذیرش" یک تاپیکی وجود داره با عنوان تقریبی "زمان های مهم برای پذیرش" پیشنهاد می کنم اون رو مطالعه کنید.
به نظرم ابتدا استادی رو پیدا کنید که حاضر باشه استاد راهنمای شما باشه به طور پیش فرض ممکنه ایشون خودشون وقتی رضایت شون اعلام کردن در مورد میزان فاندی هم که می تونند بهتون بدن صحبت کنند. اگر هم نکرده بودن در ادامه می تونید در این مورد باهاشون صحبت کنید و بهشون بگین که تامین هزینه ها براتون دشوار هست و نیازمند کمک هزینه حال به هر شکل (RA یا TA) هستید. البته برخی هم از همون ابتدا بحث فاند رو به میان میارن ولی من شخصا روش اول رو مناسب تر می دونم.
افرادی که هزینه های اپلای براشون زیاد اهمیتی نداره ممکنه بدون اینکه از استاد خاصی هم پاسخ مثبتی گرفته باشند هزینه های اپلای برای دانشگاه رو بدن ولی در اغلب موارد متقاضیان با استادها رابطه برقرار می کنند و فقط برای دانشگاه هایی اپلای می کنند که یک پاسخ مثبت اولیه ای (هر چند در حد تشویق برای اپلای) گرفته باشند.
از منوی بالای سایت به جزوه سایت مراجعه کنید و اون رو مطالعه کنید.
به نظر من بهتر هست که ابتدا با یکی از استادها که بیشتر به زمینه کاری شما مرتبط هست ایمیل بزنید و بعد یکی دو هفته منتظر بمونید و اگر پاسخ ندادند به استاد دیگه ای از اون دپارتمان ایمیل بزنید. در این مدت می تونید استاد اول دانشگاه های دیگه ایمیل بزنید و بعد در هفته سوم سراغ استادهای دوم اون دانشگاه ها برین. بنابراین بهتره یک جایی اسامی و تاریخ ایمیل هایی که بزنید رو داشته باشین. به تدریج که جلوتر برین و مدرک بگیرین یا پرونده تون بهتر بشه ممکنه متن ایمیل رو تغییر بدین. اگر از اول برای همشون ایمیل بزنید هم امکان اصلاح کمتر میشه و هم اگر با هم ارتباط داشته باشن و موضوع های متفاوتی رو پیشنهاد داده باشین زیاد جالب نیست و اینطور برداشت میشه که روی هیچکدوم علاقه خاصی ندارین.

ممنون از راهنمایی های خوب تون یک سوال دیگه داشتم این رو سایت دانشگاه بود
·         English Language Test Score (if applicable)
یعنی وجود مدرک زبان برای اقدام زیاد مهم نیس؟؟ چون خود دانشگاه برای افرادی که مدرک ندارن دوره میزاره و اونها رو ارزیابی میکنه

واین قسمت یعنی مدرک فارسی هم باید اپلود کنم به همراه ترجمه رسمی؟؟
[list=circle]
[*]Transcripts must be in the original language and include a certified translation if the transcript is not in English (uploaded as one document on WebAdvisor).
[/list]
و این قسمت رو دقیق متوجه نشدم؟؟
Applicants are free to provide additional information in support of their application to assist us in evaluating the transcript. Such information may include documentation of awards and/or class standing. 

ممنون

دو مورد اول رو اینجا پاسخ دادم. درسته گزینه پذیرش مشروط هم در مورد زبان در برخی دانشگاه ها وجود داره به ویژه وقتی قرار باشه هزینه ها توسط خود متقاضی پرداخت بشه ولی در حالت کلی از دید شانس گرفتن کمک هزینه و همین طور ویزا بهتر هست که پذیرش مشروط نباشه.

در مورد سوال آخر اشاره کردن که علاوه بر ریز نمرات می تونید در صورت تمایل اطلاعات تکمیلی که به ارزیابی ریزنمرات کمک کنند هم ارائه بدین مثل گواهی شاگرد اول تا سومی یا هرگونه تقدیرنامه یا دستاورد مشابهی که فکر می کنید نشون میده که شما در تحصیل موفق بودین.
(14-09-2014, 01:41 PM)'faeze23' نوشته:
ممنون از راهنمایی های خوب تون یک سوال دیگه داشتم این رو سایت دانشگاه بود
·         English Language Test Score (if applicable)
یعنی وجود مدرک زبان برای اقدام زیاد مهم نیس؟؟ چون خود دانشگاه برای افرادی که مدرک ندارن دوره میزاره و اونها رو ارزیابی میکنه
واین قسمت یعنی مدرک فارسی هم باید اپلود کنم به همراه ترجمه رسمی؟؟
  1. Transcripts must be in the original language and include a certified translation if the transcript is not in English (uploaded as one document on WebAdvisor).
و این قسمت رو دقیق متوجه نشدم؟؟
Applicants are free to provide additional information in support of their application to assist us in evaluating the transcript. Such information may include documentation of awards and/or class standing. 
ممنون

برای اطلاعات تکمیلی مواردی مثل گواهی دبیر انجمن علمی و فعالیت در پژوهشکده دانشگاه یا تقدیرنامه های پژوهشی اگر از جانب دانشگاه نباشه از سازمانهای دیگه باشه،هم شامل میشه؟؟
مقالات داخلی هم اعتباری برای ذکر کردن داره یا نه؟؟
و آخرین سوال اگر یک سری تحقیقات شخصی داشته باشیم که جایی منتشر نشده ولی دستاوردهای خوبی داره یا در حد پورپوزاله چطور باید بهش اشاره کرد؟؟
ممنون

اشاره کردن به این موارد تنها در مواردی توجیه پذیره که چیز شایان ذکر دیگه ای در پرونده یا رزومه فرد وجود نداشته باشه. مثلا اگر فقط مقالات داخلی داشته باشین طبیعتا اشاره کردن به اونها بهتر از اشاره نکردن به اونهاست ولی وقتی تعداد مقاله های بین المللی و مجله ای تون بیشتر بشه، به تدریج میشه اون داخلی ها رو حذف کرد و بهشون اشاره نکرد. تجقیقات شخصی خیلی اثبات پذیر نیستند و این نوع موارد رو نمیشه به پرونده اضافه کرد و فقط در حد گفتگوی ایمیلی با استاد موردنظر شاید بشه به صورت کوتاه اشاره کرد که با فلان موضوع آشنایی دارین.
(14-09-2014, 04:01 PM)'faeze23' نوشته: برای اطلاعات تکمیلی مواردی مثل گواهی دبیر انجمن علمی و فعالیت در پژوهشکده دانشگاه یا تقدیرنامه های پژوهشی اگر از جانب دانشگاه نباشه از سازمانهای دیگه باشه،هم شامل میشه؟؟
مقالات داخلی هم اعتباری برای ذکر کردن داره یا نه؟؟
و آخرین سوال اگر یک سری تحقیقات شخصی داشته باشیم که جایی منتشر نشده ولی دستاوردهای خوبی داره یا در حد پورپوزاله چطور باید بهش اشاره کرد؟؟
ممنون

(14-09-2014, 04:18 PM)'M1KE' نوشته: اشاره کردن به این موارد تنها در مواردی توجیه پذیره که چیز شایان ذکر دیگه ای در پرونده یا رزومه فرد وجود نداشته باشه. مثلا اگر فقط مقالات داخلی داشته باشین طبیعتا اشاره کردن به اونها بهتر از اشاره نکردن به اونهاست ولی وقتی تعداد مقاله های بین المللی و مجله ای تون بیشتر بشه، به تدریج میشه اون داخلی ها رو حذف کرد و بهشون اشاره نکرد. تجقیقات شخصی خیلی اثبات پذیر نیستند و این نوع موارد رو نمیشه به پرونده اضافه کرد و فقط در حد گفتگوی ایمیلی با استاد موردنظر شاید بشه به صورت کوتاه اشاره کرد که با فلان موضوع آشنایی دارین.

بسیار سپاسگزارم
من یک تالیف و دو ترجمه کتاب تو رزومه ام دارم که هنوز تو نوبت چاپه، چاپ نشده برای این موارد چی باید بگم یعنی در نوبت چاپ رو باید چی بگم منظورم اینه؟؟

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - M1KE - 15-09-2014

می تونید مقالات یا کتاب هایی که در دست انتشار هستند رو Under publication ینویسید. البته به نظرم فقط به مواردی که ترجمه کردین اشاره کنید که نشون بده با مباحث رشته تون آشنایی دارید. تالیف کتاب شاید زیاد برداشت جالبی ازش نشه. این مورد البته به موضوع کتاب هم بستگی داره. 
(14-09-2014, 05:06 PM)'faeze23' نوشته:
بسیار سپاسگزارم
من یک تالیف و دو ترجمه کتاب تو رزومه ام دارم که هنوز تو نوبت چاپه، چاپ نشده برای این موارد چی باید بگم یعنی در نوبت چاپ رو باید چی بگم منظورم اینه؟؟