آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - M1KE - 27-08-2014

در قسمت sent ایمیل تون نگاه کنید ببینید به آدرس درستی فرستاده شده یا خیر. اگر آدرس درست هست دوباره ایمیل فرستادن به نظر من تاثیر خاصی نداره و اگر استادی قصد داشته باشن جواب شما رو بدن همون بار اول میدن. بهتره سراغ استادهای دیگه برین و اگر به اون استاد خیلی علاقه دارید حدود 3 ماه بعد که یک مقدار شرایط تون عوض شده بود (نمره زبان بهتر، مقاله و غیره) دوباره ایمیل بزنید.

این موضوع رو هم در نظر بگیرید که فرصت سوزی نکنید. یعنی اینطور نباشه که با ایمیل های غیر حرفه ای و غیر دقیق یک سری استادها که شرایط تون خیلی مناسب بوده رو از دست بدین. این مورد به ویژه در مورد افرادی که رشته هاشون خاص هست و گزینه های زیادی ندارن مهم هست.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - giga - 28-08-2014

سلام من یه مقاله ژورنال چاپ شده دارم. از طرف  سایت Sciencepublishinggroup مقاله من را بدلیل theme بدیع و نو آورانه اش مورد تقدیر قرار دادند و دعوت کردند تحقیقات بعدی ام رو برای آنها بفرستند. آیا ارسال این ایمیل تقدیر به همراه سایر رزومه به استاد مورد نظرم جهت جلب توجه اون کار درستی هست یا نه ؟

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - M1KE - 29-08-2014

اگر مجله ای که مقاله تون در اون چاپ شده معتبر باشه خودش نقطه مثبتی هست و می تونید مثلا زمانی که اشاره کردین که مقاله تون در فلان مجله چاپ شده در ادامه اش یک جمله هم بنویسد "که توسط ادیتور مجله به دلیل تم بدیع و نوآورانه اش مورد تقدیر قرار گرفت" و نیازی به فرستادن ایمیل جداگانه برای اثبات اون نیست. اگر استاد کنجکاو باشه خودش میره و مقاله شما رو نگاه می کنه که ببینه چه نوآوری در اون وجود داشته. ترجیحا لینک مقاله تون در اون مجله رو هم بگذارید خوب هست.
(28-08-2014, 07:41 PM)'giga' نوشته: سلام من یه مقاله ژورنال چاپ شده دارم. از طرف  سایت Sciencepublishinggroup مقاله من را بدلیل theme بدیع و نو آورانه اش مورد تقدیر قرار دادند و دعوت کردند تحقیقات بعدی ام رو برای آنها بفرستند. آیا ارسال این ایمیل تقدیر به همراه سایر رزومه به استاد مورد نظرم جهت جلب توجه اون کار درستی هست یا نه ؟

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - giga - 29-08-2014

نه! از طرف اون مجله مورد تقدیر قرار نگرفته ایمیل از طرف یک سایت دیگه بوده و گفتن که مقاله ام رو از بین هزاران مقاله ای که خوندند انتخاب کردند و خواستند اگه تحقیقات جدیدی دارم برای اونها بفرستم. می خوام متن ایمیل رو به صورت مثلا PDF در بیارم و در کنار بقیه رزومه بفرستم. می خوام یه وقت به استاد بر نخوره فکر کنه می خوام خود ستایی کنم!

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - M1KE - 31-08-2014

نمی خوام ته دلتون رو خالی کنم ولی از سوی دیگه دلم هم نمیاد یک واقعیتی رو بهتون نگم. من با روال کاری این سایتی که گفتین آشنایی ندارم ولی این نوع ایمیل ها خیلی وقت ها حالت تبلیغاتی داره و به منظور جذب مشتری برای مجله خودشون هست. یعنی به همه مولفان همین ایمیل رو می فرستن که ما مقاله شما رو از بین هزاران مقاله دیدیم و خیلی جالب بود برای همین از این به بعد مقاله هاتون رو برای ما بفرستین. یک چیزی شبیه همون pop-up هایی که در برخی از سایت های ایرانی میاد که شما از بین 100000 نفر برنده یک ساعت مچی با تخفیف 90 درصد به همراه 100 فیلم روز شدین و زود روی لینک خرید کلیک کنید تا فرصت تون تموم نشده.

اگر متن ایمیل رو دقیق بخونید می تونید این موضوع رو تشخیص بدین. اگر فقط اسم شما و اسم مقاله تون در متن ایمیل هست و بقیه ایمیل حالت Generic داره یعنی با عوض کردن اسم و عنوان مقاله میشه اون رو برای فرد دیگه ای هم فرستاد در اون صورت حالت تبلیغی داره و احتمالا برای همه مولفان دیگه اون مجله و مجله های مشابه دیگه که مربوط به حوزه کاری شون میشه فرستادن. ولی اگر در متن ایمیل به جنبه های خاصی از مقاله شما اشاره شده که مختص مقاله شماست در اون صورت هدف شون فقط شخص شما بوده. قاعدتا وقتی یک سازمان یا مجموعه ای 10000 تا مقاله رو می خونه و یکی رو انتخاب می کنه چهار خط در مورد دلایل انتخاب این مقاله خاص و قسمت های مختلف اون باید اشاره کنه. ولی وقتی قرار باشه این ایمیل برای 10000 نفر فرستاده بشه یک متن کلی درست می کنند که مقاله شما فرمت و استایل خوبی داشت و نوآورانه بود و فقط اسم و عنوان مقاله رو عوض کنند. برخی حتی حوصله این کار رو هم ندارند و عنوان ایمیل مثلا خطاب به Dear author یا Dear researcher یا عناوینی مانند این هست و در متن به عنوان مقاله هم اشاره نمی کنند که راحت اون رو برای همه بفرستند.

از سوی دیگه Pdf یک ایمیل هم به اون صورت مدرک خاصی تلقی نمیشه. اینکه چه برداشتی از این کار بشه به اخلاق و روحیات استاد موردنظرتون بستگی داره و نمیشه گفت خوششون میاد یا فکر می کنند خودستایی کردین. وقتی همین طور گذرا اشاره بشه که فلان سایت از مقاله من تعریف کرده در همون حد میمونه ولی وقتی قرار به ارائه مدرک و مستندات بشه ممکنه استاد اینطور برداشت کنه که ایشون خیلی این موضوع رو جدی گرفتن. همونطور که گفتم اگر مقاله شما خوب باشه خود استاد اون رو مطالعه می کنه و متوجه میشه و نیازی به تعریف و تمجید بیش از حد از اون توسط خود شما نیست. امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
(29-08-2014, 02:04 PM)'giga' نوشته: نه! از طرف اون مجله مورد تقدیر قرار نگرفته ایمیل از طرف یک سایت دیگه بوده و گفتن که مقاله ام رو از بین هزاران مقاله ای که خوندند انتخاب کردند و خواستند اگه تحقیقات جدیدی دارم برای اونها بفرستم. می خوام متن ایمیل رو به صورت مثلا PDF در بیارم و در کنار بقیه رزومه بفرستم. می خوام یه وقت به استاد بر نخوره فکر کنه می خوام خود ستایی کنم!

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Glee - 02-09-2014

این فایل نظر یکی از اساتید دانشگاه ویرجینیای آمریکا در مورد ویژگیهای ایمیلی هست که انتظار داره از یه دانشجو دریافت کنه، رو یه سمپل هم به صورت کامل توضیح داده...
فکر میکنم نمونه ایمیلهایی که ایرانیها ارسال میکنند، یه مقدار با این سمپل و ویژگیهایی که ذکر شده فاصله داره.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Glee - 02-09-2014

این هم یه نمونه تمپلت ایمیل مختصر و مفید و ساده به همراه مثال:
Subject : <proper subject line with prospective student and research info >
Dr. < Last Name of Professor >,
< Brief sentence that when you are applying >.  < Sentence about you stating that you read research of the professor >. < Sentence about what similar stuff you have worked in your B.S / B.tech/ B.com or plan to work > . <Sentence about your are interested in the research area >  < Sentence asking about research opportunities >
Looking forward for your reply,
Regards,
<Your Full Name>

Example

Subject : Prospective Student Fall 2016 – Advertising Research Info needed.
Dear Dr. John,
I am applying to University of ----------- for fall 2016 for MS in Chemical Engineering. I have read few of your research publications on Advertising Research targeting online customers. I have worked on similar marketing project at school involving design and processing online customer data by surveys. I am interested in advertising research area and would like to know about research opportunities to work with you.
Regards,
Kumar

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - atefeh_J - 02-09-2014

(02-09-2014, 09:45 PM)'ftn' نوشته: این هم یه نمونه تمپلت ایمیل مختصر و مفید و ساده به همراه مثال:
Subject : <proper subject line with prospective student and research info >
Dr. < Last Name of Professor >,
< Brief sentence that when you are applying >.  < Sentence about you stating that you read research of the professor >. < Sentence about what similar stuff you have worked in your B.S / B.tech/ B.com or plan to work > . <Sentence about your are interested in the research area >  < Sentence asking about research opportunities >
Regards,
<Your Full Name>

Example
Subject : Prospective Student Fall 2016 – Advertising Research Info needed.
Dear Dr. John,
I am applying to University of ----------- for fall 2016 for MS in Chemical Engineering. I have read few of your research publications on Advertising Research targeting online customers. I have worked on similar marketing project at school involving design and processing online customer data by surveys. I am interested in advertising research area and would like to know about research opportunities to work with you.
Regards,
Kumar

سلام دوست عزیز من فایلی که اتچ کرده بودید مطالعه کردم. این قسمت متن منظورش اینه که رزومه را نباید اتچ کرد؟؟
Don't attach anything to your email. If you want to provide additional content, you shoulddo this by sending a URL (as plain text, not a link). If you are not able to create a webpage, you probably shouldn't be applying to CS graduate programs
.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Glee - 03-09-2014

(02-09-2014, 10:06 PM)'atefeh_J' نوشته:
سلام دوست عزیز من فایلی که اتچ کرده بودید مطالعه کردم. این قسمت متن منظورش اینه که رزومه را نباید اتچ کرد؟؟
Don't attach anything to your email. If you want to provide additional content, you shoulddo this by sending a URL (as plain text, not a link). If you are not able to create a webpage, you probably shouldn't be applying to CS graduate programs
.

سلام
برای ایمیل اول رزومه فقط کافیه، و در صورت درخواست استاد بقیه رو بفرستید بهتره. ولی این قسمت متن که اشاره کردید، خطاب به دانشجوهای کامپیوتر و آی تی هستش، که به گفته ی ایشون بده و افت داره که سایتی برای خودشون نداشته باشن و بهتره به جای فرستادن رزومه url داشته باشن، در غیر این صورت بهتره که برای مقطع دکتر CS دانشگاه ویرجینیا اپلای نکنن، چون به ظاهر دانشجوی کامپیوتری که نتونه یه وب پیج درست کنه کفایت ادامه تحصیل در مقطع بالاتر رو هم نداره.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Glee - 03-09-2014

توی این فایل یه دانشجوی دکتری در مورد ایمیل اول به استاد توضیح داده و نکته جالبش اشاره به ایمیلی هست که قبلتر ها که میخواسته اقدام به اپلای کنه، برای اساتید میفرستاده و مقایسه ی اون با ایمیل جدیدی هست که در صورتی که میخواست دوباره اپلای کنه و با اساتید مکاتبه داشته باشه، استفاده میکرد.(جالبه که دیدگاهش چطور عوض شده)