آکادمیا کافه
مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: TOEFL (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-TOEFL)
+----- انجمن: آزمون iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-iBT)
+------ انجمن: مشاوره و رفع اشکال iBT (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-iBT)
+------ موضوع: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86-iBT)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Simon2007 - 04-05-2014

(04-05-2014, 09:48 PM)'elahe' نوشته:
بله حق با شماست من لحن خوبی به کار نبردم نه من پایه زبانم متوسط بوده اما از لانگمن شروع کردم بعد اومدم سراغ دلتای معروفی که همه میخونن اما انگار اشتباه کردم در انتخاب کتاب (هر گردی گردو نیست! Smile) )

همونطور که دوستم گفتند اول کمی مطالعه اش کنید اگر بازم به نظر ساده بود برید سراغ بارونز. فقط قویا توصیه میکنم که این کتاب به خوبی تک تک انواع سوال رو به شما اموزش میده و بعد هم در اون مورد تمرین های خوبی داره. بازم با خودتونه که اول برید سراغ بارونز
بارونز کتاب آموزشی نیست و تعدادی کارهایی مثل skim scan  و Note taking رو خوب کار کرده. شما خوب کاری کردید که با لانگمن شروع کردید احتمالا همون کمک کرده که سطحتون بالاتر بیاد. Delta 's key to the next 
genereation TOEFL Test  اسم کاملشه و آخرین ریویژن مثل اینکه سال قبل به بازار اومده. از سایت کتاب چک کنید که بهتون قدیمیش داده نشه تو سایت هم ممکنه باشه تو بخش کتابخونه
شادزی

[برش] رفع اشکال و سوالات مرتبط با Reading iBT - elahe - 17-06-2014

(17-06-2014, 06:57 PM)'Simon2007' نوشته:
سلام
البته تمام لغات رو استخراج کردن کار زمانبریه و برای کسی که چند ماه فرصت داره توصیه نمیشه. عمده ی این لغات تخصصی های رشته های طبیعی هستند و دونستنشون خیلی هم ضروری نیست همینکه بدونید اینها اسم هستند و از مثلا خزندگان ، درندگان، دوزیستان ، گیاهان، ابزیان و... کافیه. ضمنا توصیه میکنم از ریدینگ های کمبریج غافل نشید. منظورم نرم افزارش هست.
شادزی

من خودم قصد داشتم با تی پی او ها کتاب کمبریج رو بخونم ، حالا شما میگید نرم افزارش رو.
به نظرتون خوندن کتابشم ضرورت داره؟
مهارت های دیگر این مجموعه رو چطور ارزیابی میکنید؟
(کتاب + نرم افزار )

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Reading iBT - Simon2007 - 17-06-2014

(17-06-2014, 07:35 PM)'elahe' نوشته:
من خودم قصد داشتم با تی پی او ها کتاب کمبریج رو بخونم ، حالا شما میگید نرم افزارش رو.
به نظرتون خوندن کتابشم ضرورت داره؟
مهارت های دیگر این مجموعه رو چطور ارزیابی میکنید؟
(کتاب + نرم افزار )

سلام
کتاب کمبریج کمی گزینه های تستیش دو پهلو هست و عمدتا بزنید میبینید که جواب چیزیه که با منطق شما نیمخونه. یعنی کمی شما رو سر در گم میکنه. برای همین کتابش رو توصیه نکردم. روشش با کتب دیگه کمی در همین پاسخ ها مغایر هست. کلا برای تافل خوندن تمام کتب حتی کاپلان رو توصیه میکنم. از هر کتابی چیزی یاد می گیرید که در کتاب دیگه نیست. مثلا کرکینگ رو میشه 1 هفته ایی خوند ولی چیزهای جالبی به شما اموزش میده. 
وقتتون چقدره؟ 

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Reading iBT - elahe - 17-06-2014

(17-06-2014, 08:37 PM)'Simon2007' نوشته:
سلام
کتاب کمبریج کمی گزینه های تستیش دو پهلو هست و عمدتا بزنید میبینید که جواب چیزیه که با منطق شما نیمخونه. یعنی کمی شما رو سر در گم میکنه. برای همین کتابش رو توصیه نکردم. روشش با کتب دیگه کمی در همین پاسخ ها مغایر هست. کلا برای تافل خوندن تمام کتب حتی کاپلان رو توصیه میکنم. از هر کتابی چیزی یاد می گیرید که در کتاب دیگه نیست. مثلا کرکینگ رو میشه 1 هفته ایی خوند ولی چیزهای جالبی به شما اموزش میده. 
وقتتون چقدره؟ 

من ثبت نام نکردم هنوز ، اما مد نظرم هست که 27 سپتامبر امتحان بدم(حدود سه ماه) ، چون بعدش باید جدی برای جی آر ای برنامه ریزی کنم؛
وقتم هم آزاده تقریبا هر روز.

RE: رفع اشکال و سوالات مرتبط با Reading iBT - Simon2007 - 17-06-2014

(17-06-2014, 09:56 PM)'elahe' نوشته:
من ثبت نام نکردم هنوز ، اما مد نظرم هست که 27 سپتامبر امتحان بدم(حدود سه ماه) ، چون بعدش باید جدی برای جی آر ای برنامه ریزی کنم؛
وقتم هم آزاده تقریبا هر روز.

سلام
تو 3 ماه به کتاب کمبریج نمیرسید. من توصیه میکنم دلتا رو خوب بخونید. بعد لیسنینگ های بارونز رو حتما بخونید. ریدینگ ها رو هم بخونید بد نیست. بعد ریدینگ های کمبریج رو حتما بخونید. لیسنینگ هاشم بد نیست. این دو تای آخر رو به صورت نرم افزار کار کنید نه کتاب. 
نهایتا روی TPO ها وقت بگذارید. برای اسپیکینگ و رایتینگ باید تمرین کنید. هر هفته 2-3 تا رایتینگ و اسپیکینگ هم که خودتون صداتون رو ضبط کنید و گوش بدید و تکرار و تکرار و تکرار. 
برای لغت حتما اسنشیال و 504 فراموش نشه. 
اگر پایه اتون ضعیفه با لانگمن شروع کنید.
شادزی

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - elahe - 05-07-2014

سلام
یه مشکلی  که من دارم اینه که به شدت نوسانی هست نمره هام
چه در بخش ریدینگ چه در لیستینیگ!
یعنی tpo  شده ریدینگ 24 شم ، tpo  قبلی 19 شده باشم
یا همون طور لیستینگ ! 
tpo 11  رو 5 غلط داشتم ، اما شده بود حالتی که 11 غلط هم داشتم تو tpo های قبلی!
لیستینگ چالشم بیشتر در انتخاب بین 2 گزینه است ، وگرنه احساس میکنم دیگه کامل متوجه میشم .
حالا واقعا نمیدونم باید به نمره کم لیستنیگم اعتماد کنم یا نمره زیادم؟
موندم Big Grin

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - Simon2007 - 05-07-2014

(05-07-2014, 11:35 AM)'elahe' نوشته: سلام
یه مشکلی  که من دارم اینه که به شدت نوسانی هست نمره هام
چه در بخش ریدینگ چه در لیستینیگ!
یعنی tpo  شده ریدینگ 24 شم ، tpo  قبلی 19 شده باشم
یا همون طور لیستینگ ! 
tpo 11  رو 5 غلط داشتم ، اما شده بود حالتی که 11 غلط هم داشتم تو tpo های قبلی!
لیستینگ چالشم بیشتر در انتخاب بین 2 گزینه است ، وگرنه احساس میکنم دیگه کامل متوجه میشم .
حالا واقعا نمیدونم باید به نمره کم لیستنیگم اعتماد کنم یا نمره زیادم؟
موندم Big Grin

سلام
TPO ها هم مثل آزمون سخت و اسون دارند و نیمتوندی اینطوری در مورد وضعیت خودتون قضاوت کندی. مثلا سری ها اولش آسونتر هستند و به مرور رو به سختی میزاره. 
شما به نظر من به جای اینکه مثل خیلی از افراد دیگه دایم دنبال اسکیل کردن مهرات هاتون باشید وقت رو بزارید روی خوندن و مطالعه. خیلی از دوستان بدون اینکه حتی یکبارم نمره ی خودشون رو محاسبه کنند رفتند و آزمون دادند و بالای 100 هم گرفتند.
برای شما در این وضعیت Reading و Listening از نان شب هم واجبتره. 
تا میتونید بخونید و گوش کنید مطمئن باشید اثرش رو روی دو مهارت دیگه خواهید دید.
شادزی

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - r0a0m0k - 10-08-2014

با سلام.. خواهش می کنم اگر می تونید منو راهنمایی کنید
 من برنامه ریزی دارم که توی فروردین ماه الی اردیبهشت ماه tofel ibt  شرکت کنم..حالا هم با توجه به اینکه نمیخام کلاسی شرکت کنم می خاستم بدونم توی این 7 الی 8 ماه چه منابعی و نرم افزارهایی رو و با چه الویتی شروع کنم به کار کردن؟؟

من پستای داخل تاپیک رو خوندم اما بازم نتونستم تصمیمه جامعه ی بگیرم و توی این همه منبع گم شدم!! سطح زبان من  در حده intermediate  هست و در زمان دانش آموزی کلاس زبان میرفتم.. الانم روزانه می تونم دو ساعت برای زبان وقت بزارم

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - ahmadpashaei - 10-08-2014

(10-08-2014, 09:46 AM)'r0a0m0k' نوشته: با سلام.. خواهش می کنم اگر می تونید منو راهنمایی کنید
 من برنامه ریزی دارم که توی فروردین ماه الی اردیبهشت ماه tofel ibt  شرکت کنم..حالا هم با توجه به اینکه نمیخام کلاسی شرکت کنم می خاستم بدونم توی این 7 الی 8 ماه چه منابعی و نرم افزارهایی رو و با چه الویتی شروع کنم به کار کردن؟؟
من پستای داخل تاپیک رو خوندم اما بازم نتونستم تصمیمه جامعه ی بگیرم و توی این همه منبع گم شدم!! سطح زبان من  در حده intermediate  هست و در زمان دانش آموزی کلاس زبان میرفتم.. الانم روزانه می تونم دو ساعت برای زبان وقت بزارم

از الان با نرم افزار انکی شروع کنید به خوندن لغت مثلا Essential words for TOEFL و 400 واژه تافل و هم زمان بهتره با توجه زمانتون خوندن کتاب ساده لانگمن رو هم شروع کنید تا هم سطح زبانتون آپدیت بشه و هم با آزمون کاملا آشنا بشید. بعد اینها 504 رو هم کامل بخونید و برید سراغ کتابهایی مثل دلتا،افیشال گاید تافل، برنز و کمبریج (از هرکدوم بخشهایی که در اینجا دوستان تاکید کردن بهتره رو بخونید) و نهایتا از سی چهل روز مونده به آزمون شروع به خواندن TOPها بکنید(روزی یکی)

RE: مشاوره بمنظور آمادگی برای امتحان iBT - brusa1994 - 10-08-2014

سلام
وقتی میگید فلان کتاب رو بخون در چه حدی باید باشه چه انتظاراتی میره از شخصی که خونده،یه مثال بزنم:من دارم 504 رو با انکی میخونم هر مثال با جملات مربوطش هرکدوم یه کارت دارن یعنی به ازای هر کلمه 4 تا کارت موجوده که معنی فارسی هرکدوم رو پشتش نوشته اولش با برنامه 504 لغت ضروری یه نگاه مختصر به کلمات و جمله ها میکنم که مفهمو کلیش رو بگیرم و با تلفظش آشنا بشم،چند ساعت بعدش با انکی روزی 6 تا لغت (یعنی 24 کارت) رو میخونم و در ضمن اگر کلمه ای توی جملات و syn باشه که بلد نبودم رو جداگونه یه کارت انکی براشون درست میکنم،بعد از اتمام هر درس هم سعی میکنم ریدینگ رو بخونم و باز هم اگه کلمه ای بلد نبودم ....
حالا نمیدونم اگه کارم جایی مشکل داره  که ممکنه قسمتی از کتابو از دست بدم لطف کنید بفرمایید چون خیلی خیلی مهمه برام که درست بخونم،