آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - afrooz.a - 13-04-2016

سلام، سوالی داشتم در رابطه با آزمون آیلتس که در واقع نمیدونم سوالم به این بخش مربوط میشه یا نه، ممنون میشم کمکم کنید
1- چه زمانی باید واسه ثبت نام آیلتس اقدام کنیم؟
( من طبق برنامه ریزی ای که کردم تا حدود 8 ماه دیگه به حد مورد نیاز در زبان میرسم، الان در حال آموزش هستم)
2- نحوه ثبت نام آیلتس چطوره؟
3- آیا تهران آزمون بدیم بهتره؟ یا تهران با شهرستان فرقی نداره
ممنون از توجهتون

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - amirfriendship - 23-04-2016

من در آخرین آزمون آیلتسم که آکادمیک بود نتونستم ریدینگ و رایتینگ و بالای 6 بگیرم.
الان قصد دارم جنرال بدم.یک بار پارسال جنرال امتحان دادم همه جز ریدینگ بالای 6 بود! مشکل اصلی ریدینگ. جنرال و آکادمیکش فرق نداره. شک دارم کدوم و شرکت کنم که ریدینگ بالا بره.تقریبا تستی هم تو بازار نمونده که نزده باشم!!
نمی دونم چی کار کنم...

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - automotive - 23-04-2016

(13-04-2016, 10:30 PM)afrooz.a نوشته: سلام، سوالی داشتم در رابطه با آزمون آیلتس که در واقع نمیدونم سوالم به این بخش مربوط میشه یا نه، ممنون میشم کمکم کنید
1- چه زمانی باید واسه ثبت نام آیلتس اقدام کنیم؟
( من طبق برنامه ریزی ای که کردم تا حدود 8 ماه دیگه به حد مورد نیاز در زبان میرسم، الان در حال آموزش هستم)
2- نحوه ثبت نام آیلتس چطوره؟
3- آیا تهران آزمون بدیم بهتره؟ یا تهران با شهرستان فرقی نداره
ممنون از توجهتون
درود بر شما،
1. هرچه زودتر بهتر هستش، اما عموما بین یک تا دوماه قبل از آزمون، وب سایت موسسات باز می‌شود و میت‌وانید در تاریخ دلخواه ثبت‌نام کنید.
2. برای ثبت‌نام هم می‌توانید از وب‌سایت موسسات استفاده کنید هم از وب‌سایت رسمی British Council
قبل از این موضوع نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه شود را مشاهده کنید اعتبار مدرک ایلتس ایران
British Council که مجری برگزاری آزمون است فقط موسسه ایرسافام تهران را آن هم به تازگی به رسمیت می‌شناسد (لینک خبر در لینکی که قرار داده ام وجود دارد) اما سنجش کشور تعداد بسیار زیادی از مراکز را معتبر قلمداد می‌کند: مراکز مجاز برگزاري آزمون IELTS در ايران.
حال به موضوع ثبت نام بر می‌گردیم،
ثبت نام در British Council
ابتدا به Book IELTS ، پس از انتخاب کشور، بر روی گزینه‌ی Book Now کلیک کرده و با انتخاب تاریخ و انتخاب شهر و پرداخت هزینه‌ی IELTS با کارت‌های بین‌المللی (همانند Master یا Visa برای اطلاع بیشتر به کارت اعتباری و امور ارزی مراجعه کنید) ثبت نام خود را تکمیل می‌کنید.
ثبت‌نام در ترکیه لینک: Turkey
توضیح مراحل ثبت‌نام در IELTS در British Council لینک: How to book IELTS
نحوه‌ی ثبت‌نام در مراکز ایران (یک موسسه به عنوان نمونه برای شما تشریح می‌شود)
نحوه‌ی ثبت‌نام لینک: How to Register
مشاهده‌ی تاریخ‌های آزمون لینک: IELTS Exam Test Schedules

نکته: مزیت ثبت‌نام در مراکز ایران، پرداخت وجه توسط کارت‌های عضو شبکه‌ی شتاب و دارای رمز اینترنتی (رمز دوم) است. برای پرداخت بین‌المللی می‌توانید از شرکت‌هایی همانند www.tehranpayment.com استفاده کنید، آن‌ها نیز پول را از شما، به وسیله‌ی کارت عضو شتاب دریافت می‌کنند و با دریافت 7 درصد کارمزد (کارمزد هر شرکت آن متفاوت است)، معادل آن را به صورت دلار برای شما پرداخت می‌کند، البته می‌توانید از آن‌ها بخواهید که حساب کاربری شما را شارژ کنند و خود شما پرداخت را انجام دهید.
هزینه ی ثبت نام آزمون IELTS در حال حاضر 7.700.000 ریال است.

با احترام

گرفتن مدرک زبان - sanaaaa - 08-08-2016

با سلام من تازه می خوام خوندن زبان برای گرفتن آیلتس رو شروع کنم. زبانم هم بد نیست. معمولا چقدر زمان میبره آمادگی و گرفتن مدرکش؟

RE: گرفتن مدرک زبان - ice - 09-08-2016

(08-08-2016, 01:08 AM)sanaaaa نوشته: با سلام من تازه می خوام خوندن زبان برای گرفتن آیلتس رو شروع کنم. زبانم هم بد نیست. معمولا چقدر زمان میبره آمادگی و گرفتن مدرکش؟

بسته به اینکه چقدر زبانتون قوی هست و چه نمره ای در نظر دارید فرق می کنه. خود مدرک از روزی که امتحان بدید دو هفته بعد صادر میشه. برای اینکه ببینید خودتون در چه مرحله ای قرار دارید و کی می تونید امتحان بدید، یک امتحان آیلتس از آخرین جلدهای کمبریج بدید و با توجه به اون نمرات برای خودتون برنامه ریزی کنید. اغلب با یادگیری فنون امتحان و تمرین زبان میشه هر نمره ای که اول می گیرید رو  مقداری بهبود داد.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - drvets - 23-09-2016

سلام و وفت بخیر خدمت دوستان عزیز
من 3ماه دیگه میخوام امتحان آیلتس بدم متاسفانه توو شهر ما کلاس های گروهیش تشکیل نشده و هزینه خصوصی هم بالاست سطح زبانم متوسطه و فعلا مجبورم خودخوان شروع کنم. اگر لطف کنن دوستان راهنمایی کنن که با چی شروع کنم و برنامه ریزیم چطور باشه ممنون میشم. مهارتهام همه در حد متوسط هستن و پایه زبانم خوبه روزانه 6 ساعت رو میتونم زبان بخونم و از طرفی آیلتس 7 میخوام.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ninaa - 23-12-2016

سلام دوستان
من 2 بار تافل دادم آخرین نمرم 63 بود توی خود سایت تافل نمره من معادل 6 آیلتس در نظر گرفته شده . اینبار تصمیم گرفتم آیلتس بدم . اما چون پیش زمینه ای از آیلتس ندارم نمیدونم کار درستی میکنم یا نه . از طرفی توی یه موسسه مطرح در شیراز کلاس آیلتس ثبت نام کردم . وقتی به ااستاده گفتم نمرم معادل 6 آیلتس هست بهم پیشنهاد داد که دوره ادونس آیلتس رو ثبت نام کنم  . اما خودم احساس میکنم اعتماد به نفس کافی رو ندارم . آیا شما خوندن کتابی رو قبل از شروع این دوره پیشنهاد میکنید ؟ ممنون میشم که زود بهم جواب بدید . ( میخوام 6.5 به بالا بگیرم )

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - raminz - 23-12-2016

(23-12-2016, 02:56 PM)ninaa نوشته: سلام دوستان
من 2 بار تافل دادم آخرین نمرم 63 بود توی خود سایت تافل نمره من معادل 6 آیلتس در نظر گرفته شده . اینبار تصمیم گرفتم آیلتس بدم . اما چون پیش زمینه ای از آیلتس ندارم نمیدونم کار درستی میکنم یا نه . از طرفی توی یه موسسه مطرح در شیراز کلاس آیلتس ثبت نام کردم . وقتی به ااستاده گفتم نمرم معادل 6 آیلتس هست بهم پیشنهاد داد که دوره ادونس آیلتس رو ثبت نام کنم  . اما خودم احساس میکنم اعتماد به نفس کافی رو ندارم . آیا شما خوندن کتابی رو قبل از شروع این دوره پیشنهاد میکنید ؟ ممنون میشم که زود بهم جواب بدید . ( میخوام 6.5 به بالا بگیرم )

سلام،

درسته که نمره شما "معادل" آیلتس 6 میشه ولی خب اون بازه از 60 هست تا 78 و نمره شما به 5.5 نزدیکتره تا 6.5 . به نظرم به همین جدول اکتفا نکن چون آیلتس کاملاً با تافل فرق داره. بعضیا با این راحت ترن و بعضیا با اون. شاید بهتر باشه یه تعیین سطح یا آزمون آزمایشی آیلتس بدی اول تا دید بهتری نسبت به وضع خودت داشته باشی. اون دوره ادونس آیلتس هم که گفتی فکر کنم بشتر رو تکنیک کار کنن. شما اگه فکر میکنی از نظر زبان عمومی ضعف داری و وقت هم داری شاید ترمیک خوندن بهتر باشه برات.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ninaa - 23-12-2016

ممنون از پاسختون . اما من تایم زیادی ندارم که ترمیک بخونم  فقط 3 ماه وقت دارم . واسه همین فکر کردم که با حل تمرینات پیشرفته توی این کلاس بتونم سریعتر آمادگی لازم رو کسب کنم . حتی اول فکر کردم که آپر اینترمدیت رو همراه ادونس بگذرونم اما بعد ترسیدم که همزمان از پس هردوش برنیام و فقط ادونس رو ثبت نام کردم ... واسه این ترم دیگه وقت آزمون تعیین سطح گذشته .
بازم ممنون

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - raminz - 23-12-2016

(23-12-2016, 04:10 PM)ninaa نوشته: ممنون از پاسختون . اما من تایم زیادی ندارم که ترمیک بخونم  فقط 3 ماه وقت دارم . واسه همین فکر کردم که با حل تمرینات پیشرفته توی این کلاس بتونم سریعتر آمادگی لازم رو کسب کنم . حتی اول فکر کردم که آپر اینترمدیت رو همراه ادونس بگذرونم اما بعد ترسیدم که همزمان از پس هردوش برنیام و فقط ادونس رو ثبت نام کردم ... واسه این ترم دیگه وقت آزمون تعیین سطح گذشته .
بازم ممنون

خواهش میکنم. 
من خودم تافل دادم و به صورت تخصصی آیلتس کار نکردم ولی با توجه به اینکه میگی فقط 3 ماه وقت داری، نمیدونم کار درستیه که کلاً سوییچ کنی رو آیلتس یا نه. از بچه هایی که ایلتس کار کردن بپرس ببین میتونی تو 3 ماه و اینکه آیلتس رو باید از 0 شروع کنی میشه به 6.5 رسید یا نه.