آکادمیا کافه
بردن CD رايت شده نرم افزارها و كتاب كپی به آمريكا مشكل ايجاد می كند؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: سفر به آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: بردن CD رايت شده نرم افزارها و كتاب كپی به آمريكا مشكل ايجاد می كند؟ (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%86-CD-%D8%B1%D8%A7%D9%8A%D8%AA-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%83%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%83%D9%BE%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%D9%8A%D9%83%D8%A7-%D9%85%D8%B4%D9%83%D9%84-%D8%A7%D9%8A%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%85%DB%8C-%D9%83%D9%86%D8%AF%D8%9F)

صفحات 1 2

RE: بردن CD رايت شده نرم افزارها و كتاب كپی به آمريكا مشكل ايجاد می كند؟ - mahyarelc - 29-04-2014

(28-04-2014, 12:44 PM)'ahmadpashaei' نوشته:
سلام مهیار جان و بقیه دوستان مقیم آمریکا
در مورد این نرم افزار ها میشه بیشتر و ساده تر توضیح بدین؟ اینایی که تو لپتاپ داریم باید بعد از ورود و قبل از کانکت شدن به نت uninstall بشن؟ خطر پلیس و کپی رایت و فهمیدن و ... چقدر جدیه؟[img]images/smilies/confused.gif[/img]نسخه دانشجویی و مجانی همه نرم افزارها رو میشه از دانشکده و استاد تهیه کرد به صورت رایگان؟ خود ویندوز چی؟!!! گرفتاری ما که یکی دو تا نیست؛از بیخ و بن ایرادیم.

توجه کنید که این قسمت نظر شخصی من هست و هیچ تضمینی برای بوجود آمدن/نیامدن مشکل در این باره نیست.

احمد جان
اکثر نرم افزارهای رشته ها (من بیشتر مهندسی رو خبر دارم) معمولا یک نسخه student دارن که احتمالا امکانات کمتری نسبت به نسخه اصلی دارن ولی برای کار دانشحوها مناسب هستن. شما معمولا به راحتی (بعضی مواقع به سادگی با ایجاد یک اکانت با ایمیل دانشگاه مورد نظر) میتونید این نرم افزارها رو تهیه کنید. بعضی موارد هم اگه تو کلاسی نرم افزار خاصی نیاز باشه معمولا نسخه ای از اون در احتیار دانشجوها قرار داده میشه. computer lab های مرتبط هم بدون شک باید این نرم افزارها رو داشته باشن (وگرنه کسی نمیتونه کاری بکنه!)
در مورد استفاده از نرم افزاهای خودتون نمیشه نظر دقیق داد. استفاده از این نرم افزارها قاعدتا غیر قانونی هست ولی موردی هست که برحال دانشجوهای ایرانی با اون برخورد دارن.
من به شخصی ندیدم کسی رو که مشکلی براش پیش امده باشه. ولی از یکی از دوستانم شنیدم که برای یکی از دوستانش مشکلی ایجاد شده بود. البته فکر میکنم طرف دانلود کرده و بعد آپدیت هم کرده. ولی برحال طوری که شنیدم مشکل تا حدودی جدی بوده.
برحال احتیاط به نظرم لازمه. درصورتیکه نرم افزارهای خودتون رو استفاده میکنید کاملا پیشنهاد میکنم راه هر آپدیتی رو ببندید. قاعدتا نرم افراها با سرور ارتباط برقرار میکنن و بعد مشخص میشه مشکل دارن. اگه آپدیت رو ببندید (و با توجه به اینکه معمولا نرم افزارهای مورد استفاده در ایران ممکنه کمی قدیمی تر باشن) شانس مشکل کمتره.
برای ویندوز هم همینطور . Autoupdate رو ببندید و خودتون هم آپدیت نکنید تا مشکلی پیش نیاد.

RE: بردن CD رايت شده نرم افزارها و كتاب كپی به آمريكا مشكل ايجاد می كند؟ - MaMi - 29-04-2014

در مورد نرم افزارها مهیار توضیح داد، من هم تقریبا در ارسال دیگه ای اشاره ای کوتاه کردم، که Computer Lab هر دانشکده نرم افزارهای لازم برای رشته شما رو دارند، به عنوان مثال اینجا، روی تمام کامپیوترهای موجود در دانشکده آمار، نرم افزارهای آماری مثل SAS، Minitab و ... نصب هستش یا مثلا نرم افزار Abaqus و SolidWorks در Computer Lab دانشکده Engineering. ضمن اینکه بسیاری از دانشگاه ها این قابلیت رو در اختیار دانشجوها قرار میدن که به عنوان مثال اگر دانشجویی تمایل داشته باشه که یکی از این نرم افزارها رو روی لپ تاپش داشته باشه، میتونه با پرداخت مبلغ بسیار کمی (حدود 15 دلار) یک License یکساله معتبر رو خریداری کنه. این کار رو در مورد Windows هم انجام میدن، منظور اینکه راه های استفاده قانونی از نرم افزار با License معتبر وجود داره Wink فقط موردی که هست، هیچ وقت و هیچ وقت، نرم افزارهای کرک شده رو بر روی سیستم های متعلق به دانشگاه (دفتر کار، آزمایشگاه و ...) نصب نکنید.

RE: بردن CD رايت شده نرم افزارها و كتاب كپی به آمريكا مشكل ايجاد می كند؟ - aftabit - 06-07-2014

چه کاریه ، شما هر نرم افزاری که بخاید در اینترنت هست
تشریف بردید هرجایی طبیعتن دسترسی به اینترنت خواهید داشت
و هر نرم افزاری که فکر می کنید نمی خاید بخرید و فقط می خاید دانلود کنید
از سایت های مرجع دانلود نرم افز اری استفاده کنید و هرچه دوست دارید دانلود کنید
اصلن بردن سی دی به صرفه نیست بالاخره ده تا سی دی یا صدتا دی وی دی سنگین میکنه بار رو

RE: بردن CD رايت شده نرم افزارها و كتاب كپی به آمريكا مشكل ايجاد می كند؟ - codoine - 25-05-2015

برادر aftabitاین تایپک مال سال دوهزارو یازدس اون زمان سایت دانلودی نبود به اون صورت که سریع بشه کلی نرم افزار کرک شده و نشده گرفت