آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ice - 26-03-2011

(26-03-2011, 11:35 AM)Omid نوشته: ممنون.
1- اگر از چند نسخه اول استفاده نکنیم؛ چقدر دوباره هزینه داره مثلاً بعد از 9 ماه بخوایم همون نمره رو ارسال کنیم؟
2- آیا برای دانشگاه فرقی بین نمره 9 ماه پیش با نمره 1 ماه پیش از اپلای هست؟
مرسی

1- همان طور که محمد جان گفتند به مرکز امتحان بستگی دارد. آیلتس تهران برای هر نسخه 12000 تومان می گیرد ولی هزینه پست را جدا میگیرد. این اجازه را هم ندارید که همراه سایر مدارک بفرستید و خودشان پست می کنند. حتی اگر در نگاه اول به نظر نیاید ولی وقتی برای هر دانشگاه جای یک پست TNT هزینه دو تا را بدهید و هزینه هر نسخه را هم جدا بدهید ارقام نجومی می شوند. هزینه نسخه های اول را هم موقع امتحان قبلا دادید که اگر استفده نشوند از بین می روند.
2- برخی دانشگاه ها روی یک سال حساس هستند ولی تا حالا نه ماه را ندیدم مشکل ایجاد کند.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - soniya - 14-03-2012

سلام

من دانشجوي دوره ليسانسم!2سالي براي امتحان آيلس وقت دارم.سطح زبانم هم معموليه.ليسنينگم ضعيفه.و كلا به يك برنامه و منابع نياز دارم براي اينكه خودمو به يك حد مطلوب برسونم و بعد در كلاسهاي آمادگي آيلس شركت كنم.چون شنيدم اگر كلاسهارو 6 ماهه فشرده برم ميتونم نمره خوبي كسب كنم.ميخاستم نظر شما دوستان رو هم بدونم.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - ahmadpashaei - 14-03-2012

(14-03-2012, 12:47 AM)soniya نوشته: سلام

من دانشجوي دوره ليسانسم!2سالي براي امتحان آيلس وقت دارم.سطح زبانم هم معموليه.ليسنينگم ضعيفه.و كلا به يك برنامه و منابع نياز دارم براي اينكه خودمو به يك حد مطلوب برسونم و بعد در كلاسهاي آمادگي آيلس شركت كنم.چون شنيدم اگر كلاسهارو 6 ماهه فشرده برم ميتونم نمره خوبي كسب كنم.ميخاستم نظر شما دوستان رو هم بدونم.
دو سال وقت دارید؟!!!!! خوش به حالتون پس Tongue شما بگید در کدوم شهر هستین.باید به یک آموزشگاه معروف برید و با اونا پیش برید و اصلا خودتون نخونید فعلا.این تعطیلات مکالمات ساده رو بخونید از کتابهای دبیرستان قسمت language function(یادمه هنوز Tongue ) و برای تست دادن آماده باشید و بعد تعطیلات یعنی همون 14و15 فروردین و نه دیرتر برید آموزشگاه ..... (بگید کدوم شهر؟ تا بتونم خوب راهنمایی کنم آخه من همه رو زیر و رو کرده بودم) از این دوسال باید کلش رو کلاس مکالمه برید و تابستان دو سال دیگه یک دوره skill و بعد امتحان آیلتس Big Grin

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - rulany - 14-03-2012

(14-03-2012, 01:43 AM)ahmadpashaei نوشته: دو سال وقت دارید؟!!!!! خوش به حالتون پس Tongue شما بگید در کدوم شهر هستین.باید به یک آموزشگاه معروف برید و با اونا پیش برید و اصلا خودتون نخونید فعلا.این تعطیلات مکالمات ساده رو بخونید از کتابهای دبیرستان قسمت language function(یادمه هنوز Tongue ) و برای تست دادن آماده باشید و بعد تعطیلات یعنی همون 14و15 فروردین و نه دیرتر برید آموزشگاه ..... (بگید کدوم شهر؟ تا بتونم خوب راهنمایی کنم آخه من همه رو زیر و رو کرده بودم) از این دوسال باید کلش رو کلاس مکالمه برید و تابستان دو سال دیگه یک دوره skill و بعد امتحان آیلتس Big Grin
البته من با نظر شما مخالفم.اصلا نیازی نیست که این همه هزینه کنن.تازه به نظر من کلاس عقب میندازه کارارو.
یه چیز دیگه هم هست که ایشون گرگان زندگی میکن.کلا کلاس های زبان تو شهرهای کوچک از کیفیت خوبی برخوردار نیستند(چون خودم 1سال وقتم بی خود رفت).حالا تهران چندتا موسسه درست و حسابی داره که بازم به نظرم نیازی نیست موسسه بری.فقط یه استاد خوب برای speaking نیازه.
یه پیشنهادی که میتونم بهت بکنم فعلا یه وره 6 ماه برو کلاس.بعدش بشین کتاب 504 و grammerfor ilts رو بخوان.این دوتا حداقل 1 ماه تا 2 ماه طول میکشن.بعدش میتونی کتاب های بهتری رو بخوانی مثل vocabulary for ielts که شدیدا واجبه.کتاب new insight into ielts هم عالیه.focus on ieltsهم خوبه.این 2 3تای اخری رو باید زمانی بخوانی که به سطح متوسط حداقل رسیده باشی.اینم زمانی میفهمی که فایل های صوتی کتابی مثل interchange رو بفهمی.برای لیسینینگ هم کتاب های tactis(اسم دقیقش الان یادم نیس) خیلی خوبه.کتاب سادشو بگیر و از چندماه دیگه شروع کن.با اینکه لهجه اش امریکایی هست.اما بازم خوبه.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - soniya - 14-03-2012

rulany من خيلي موسسات رو امتحان كردم و در حدي بودن كه من از اساتيدشون اشكالاشونو ميگرفتم.گفتم شايد اين دوستمون موسسه اي رو بتونه بهم معرفي كنه.مرسي بابت منابعي كه معرفي كردي

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - مانا - 20-05-2012

سلام دوستان
من تا الان واسه پی بی تی می خوندم 4 ماه . پایه زبانم قوی نیست چون مدت ها دور بودم و آلمانی می خوندم.حالا می خوام ایلتس بدم . اواسط تیر. تا الان هم شناختی با سوالات و تکنیک هاش ندارم.حتی کتابی هم واسه ایلتس نخوندم
نمره 6 و 100% احتیاج دارم چون پذیرش مشروط دارم
منابعی که معرفی شده خیلی زیاده . همه اش و باید خوند ؟ حالا شروع کنم کمبریج ها رو ؟
اگر نرسم بقیه کتاب ها مثل New Insight into IELTS وplus2 و Focus on IELTS رو بخونم خیلی تاثیر داره ؟
ممنون میشم بگید چی کار کنم چون مسلما با تکنیک های تافل فرق داره
معلم نمیرسم بگیرم چون باید تو نوبت باشم
به پیشنهاد دوستان رفتم امتحان تعیین سطح دادم
Speaking : 5 / 6.5:Reading / 4.5:Listening / 6 :Writing
پیشاپیش ممنون

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - m.ost - 20-05-2012

(20-05-2012, 03:43 PM)مانا نوشته: سلام دوستان
من تا الان واسه پی بی تی می خوندم 4 ماه . پایه زبانم قوی نیست چون مدت ها دور بودم و آلمانی می خوندم.حالا می خوام ایلتس بدم . اواسط تیر. تا الان هم شناختی با سوالات و تکنیک هاش ندارم.حتی کتابی هم واسه ایلتس نخوندم
منابعی که معرفی شده خیلی زیاده . همه اش و باید خوند ؟ حالا شروع کنم کمبریج ها رو ؟
اگر نرسم بقیه کتاب ها مثل New Insight into IELTS وplus2 و Focus on IELTS رو بخونم خیلی تاثیر داره ؟
پیشاپیش ممنون
سلام دوست عزیز
همانطور که گفتین منابع خیلی زیاده. اگر کسی وقت داشته باشه همش رو بخونه چه بهتر. ولی معمولا این اتفاق نمیوفته و بچه ها به چند منبع اکتفا میکنن . به عنوان مثال من خودم فقط New insight رو خوندم و تست های کمبریج 6 و 7 و 8 رو زدم. شما وقت زیادی هم ندارین ولی شاید اگه یک دفعه برید سراغ تست ها نتیجه خوبی نگیرین. به نظرم براتون بد نباشه اگر به صورت فشرده New insight رو بخونین که با ساختار امتحان آشنا بشین. معمولا کلاس های آیلتس هم این کتاب رو تدریس میکنن. چون بخش های مختلف امتحان رو خیلی خوب توضیح داده . بعد هم برین سراغ تست های کمبریج. مثلا ازکتاب 4 به بعدش. برای من که در تقویت Listening خیلی موثر بود. اونقدر هم زیاد نیست. حتی روزی دو تا تست رو هم میشه زد. با توجه به اینکه Listening رو پایین زدین میتونین اگر نرسیدین همه تست ها رو هم بزنین هر چی میتونین از Listening رو حل کنید. برای speaking هم چون وقت کلاس و معلم ندارین بهترین کار اینکه که نمونه هایی که از امتحان هست رو گوش کنید. معمولا ساختار سوالات به یک صورته و بالا بردن نمره تو این بخش کار سختی نیست. میتونین سوالات مختلف رو از خودتون بپرسین و صداتون رو ضبط کنید.
درسته تکنیک هاش با تافل فرق داره ولی بالاخره تستی هست برای سنجش سطح زبان و خوندن شما برای تافل میتونه در بهتره شدن نمره تون موثر باشه تا کسی که اصلا نخونده. با یک برنامه فشرده نمره مورد نظرتون دور از دسترس نیست. به خصوص اینکه در writing و reading این نمره رو آوردین و باید رو دوتا مهارت دیگه بیشتر کار کنید تا نمره مورد نظر رو بیارین.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - rulany - 21-05-2012

(20-05-2012, 03:43 PM)مانا نوشته: سلام دوستان
پیشاپیش ممنون
به نظر منم شما کتاب NEW insight رو حتما بخوان و همزمان باهاش شروع کن کمبریج 4 به بعد رو کار کن. برای لیسینینگ هم میتونی کتاب crackکه برای لیسینگ هست رو بگیری و روزی مثلا 5 تا تستشو کار کنی. سریع راه میندازه. با توجه به اون نمرات تعیین سطحت کار زیاد سختی نیست ایلتس 6

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Pejman - 26-08-2012

سلام بر اساتید فن آیلتس،

دوستان من نمره تافلم تا دو ماه دیگه منقضی می شه و احتمالش هست که بخوام یه آیلتس آکادمیک بدم. دو بار تافل iBT دادم، یه بار 92 شدم و یه بار 100.

می خواستم ببینم با دو سه ماه خوندن، و با این پیشینه زبان، احتمالش هست بتونم 7.5 یا حتی 8 بگیرم؟ نکته دوم اینکه بیشتر تمرکزم رو روی چه کتابهایی بذارم که سطح شون به من بخوره؟

ممنون.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - m.ost - 26-08-2012

(26-08-2012, 02:43 PM)Pejman نوشته: سلام بر اساتید فن آیلتس،

دوستان من نمره تافلم تا دو ماه دیگه منقضی می شه و احتمالش هست که بخوام یه آیلتس آکادمیک بدم. دو بار تافل iBT دادم، یه بار 92 شدم و یه بار 100.

می خواستم ببینم با دو سه ماه خوندن، و با این پیشینه زبان، احتمالش هست بتونم 7.5 یا حتی 8 بگیرم؟ نکته دوم اینکه بیشتر تمرکزم رو روی چه کتابهایی بذارم که سطح شون به من بخوره؟

ممنون.
پژمان جان به نظر من کاملا ممکنه.
من دفعه اول که امتحان دادم 7 شدم. اون موقع کلاس هم میرفتم. دفعه دوم بعد از دوسال بود و تو این مدت هم اصلا نخونده بودم و برای امتحان دوم فقط 1.5 ماه خوندم و 7.5 شدم. به نظر من کسی که پایه زبان خوبی داشته باشه با دو سه ماه وقت گذاشتن میتونه نمره 7 به بالا بیاره.
منتهی مسئله این هست که سیستم این امتحان با تافل ibt خیلی فرق داره. برای همین با وجود اینکه منبع خیلی زیاده به نظر من New Insight into IELTS برای شروع خوبه. چون کاملا تمام قسمت های امتحان رو به صورت واضح توضیح داده. بعد از یک مدت خوندن این کتاب هم میتونین برین سراغ تست های کمبریج. تا کتاب 5 تقریبا خیلی راحته. از 6 به بعد کم کم مشکل میشه.
کسی که بتونه سری 7 و 8 رو راحت تست هاش رو حل کنه به احتمال بسیار زیاد مشکلی در امتحان اصلی نخواهد داشت چون سطح این دو تا کتاب آخر از امتحان کمی بالاتر و یا مساوی است.
حالا اگر کسی وقت به اندازه کافی داشت میتونه بره سراغه بقیه منابع. به خصوص برای writing که میتونین منابعی رو که وجود دارن بخونین. (من شخصا منبع اضافه ای براش نخوندم ولی با توجه به اینکه الان خیلی سخت گیری بیشتری در این بخش امتحان گرفته میشه حتما خوندن منبع اضافی لازمه)