آکادمیا کافه
گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- انجمن: روادید فرانسه (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87)
+----- موضوع: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده (/Thread-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - ForeverBlue - 02-03-2016

(29-02-2016, 05:02 PM)ghazalakkh نوشته: سلام دوستان من با آقای فرانسوی ازدواج کردم در ایران و بعدش هم ازدواجمون تو سفارت فرانسه در تهران ثبت شد. دیروز نوبت ویزا داشتم. تمام مدارکو هم بر اساس اون پی دی افی که مسیول ثبت ازدواج در سفارت فرانسه برامون فرستاده بودن پر کردیم و کامل کردیم. اما وقتی مدارکو مسیول ویزا ازم گرفتن گفتن گواهی محل سکونت همسرو ندارم! من براشون توضیح دادم که تو پی دی افی که سفارت واسه ما ایمیل کرد هیچ اشاره ای نشده بود به این گواهی و توضیح دادم که همه مدارکی رو که من همراهم هست رو خود خانومی که پرونده ما دستشون بود بهم دادن و تنها چیزی که بهم گفتن بیارم عکسو پاسپورت و چند فرم پر شده بود! چند بار تاکید کردم که ما واسه ثبت ازدواج تو سفارت گواهی محل سکونت شوهرمو به سفارت داده بودیم پس گواهی ما آماده بوده و اگر اشاره ای شده بود حتما میاوردم! مسیول پرونده دیگه گیر ندتر د توضیحاتمو شنید و بهم گفت خب آدرس همسرتو بده و بعد رو پرونده نگاه کرد و دید ادرسو ازم پرسید فرما رو خودش پر کرده گفتم آره
به نظر شما ویزای من بدلیل ناقص بودن مدارک رد میشه؟
لطفا اگه کسی تجربه داره توضیح بده من خیلی استرس دارم

درود بر شما
همه اینها به نظر بررسی کننده بستگی دارد اما بعید میدانم مشکلی باشد. معمولا جو سفارت ها به گونه ای است که آدم چنین برداشت هایی میکند و کمی استرس میگیرد. شما دارید مراحل قانونی را طی میکنید و ازدواج قانونی هم داشته اید و عملا دیر یا زود اقامت خواهید گرفت، پس برای یک مدرک ساده و مسائلی مثل این مشکلی نخواهید داشت.

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - ghazalakkh - 06-03-2016

(02-03-2016, 02:15 AM)ForeverBlue نوشته: درود بر شما
همه اینها به نظر بررسی کننده بستگی دارد اما بعید میدانم مشکلی باشد. معمولا جو سفارت ها به گونه ای است که آدم چنین برداشت هایی میکند و کمی استرس میگیرد. شما دارید مراحل قانونی را طی میکنید و ازدواج قانونی هم داشته اید و عملا دیر یا زود اقامت خواهید گرفت، پس برای یک مدرک ساده و مسائلی مثل این مشکلی نخواهید داشت.

ممنون از پاسختون شما اطلاع دارید جواب ویزای اقامتی (ازدواجی) چند هفته ای میاد. من هفته پیش نوبت درخواست داشتم. خانومی که تو سفارت کارامونو ذنجام دادن گفتن معمولا دو هفته ای اما احتمال بیشتر از اون هم هست؟

RE: ریجکت شدن ویزای فرانسه (دلایل و راهکارها) - ForeverBlue - 07-03-2016

(06-03-2016, 05:43 PM)ghazalakkh نوشته: ممنون از پاسختون شما اطلاع دارید جواب ویزای اقامتی (ازدواجی) چند هفته ای میاد. من هفته پیش نوبت درخواست داشتم. خانومی که تو سفارت کارامونو ذنجام دادن گفتن معمولا دو هفته ای اما احتمال بیشتر از اون هم هست؟

معمولا بین 2 تا 4 هفته. بستگی به شلوغی سفارت و روزهای تعطیل و ... دارد.

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ghazalakkh - 24-05-2016

سلام

من با آقای فرانسوی ازدواج کردم میدونم که بعد پنج سال میتونم ملیت فرانسوی بگیرم، اطلاع دارید که چند سال من باید با همسر فرانسویم زندگی کنم تا بتونم ملیت فرانسوی بگیرم ؟ یعنی از چه زمانی خودم میتونم مستقل از شوهر اقدام کنم؟ دو سال یا سه سال؟

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ForeverBlue - 25-05-2016

(24-05-2016, 11:26 PM)ghazalakkh نوشته: سلام

من با آقای فرانسوی ازدواج کردم میدونم که بعد پنج سال میتونم ملیت فرانسوی بگیرم، اطلاع دارید که چند سال من باید با همسر فرانسویم زندگی کنم تا بتونم ملیت فرانسوی بگیرم ؟ یعنی از چه زمانی خودم میتونم مستقل از شوهر اقدام کنم؟ دو سال یا سه سال؟

بعد از دو سال زندگی میتوانید اقامت دائم بگیرید و کلا بعد از 4 سال زندگی مشترک(که سه سال آن را در فرانسه باهم رندگی کرده باشید ) میتوانید برای ملیت فرانسوی اقدام کنید. اگر بعد از دوسال و در حالی که اقامت دائم دارید جدا شوید باید تا پایان سال پنجم صبر کنید و بعد برای ملیت اقدام کنید

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - faezehas - 22-09-2016

با سلام
من برای فرصت مطالعاتی برای ویزا میخواستم اقدام کنم. مدارک مورد نیاز که برای همسرم باید ارائه بدم چیه؟ توی سایت سفارت به زبان فرانسوی اون تحت عنوان  family scientific اومده ولی به زبان فارسی نداره.

ممنون میشم منو راهنایی کنید

با تشکر

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - Shihan - 22-09-2016

(22-09-2016, 11:44 AM)faezehas نوشته: با سلام
من برای فرصت مطالعاتی برای ویزا میخواستم اقدام کنم. مدارک مورد نیاز که برای همسرم باید ارائه بدم چیه؟ توی سایت سفارت به زبان فرانسوی اون تحت عنوان  family scientific اومده ولی به زبان فارسی نداره.

ممنون میشم منو راهنایی کنید

با تشکر

دوست عزیز برای کشور فرانسه در خصوص الحاق یا به همراه بردن همسر باید توجه کنید که  اول خودتون می رید بعد برای ویزای همسرتون اقدام می کنید که اونم درست شدنش به مدارک مستند و کامل برای همسر شما باز میگرده و اینکه  که مدت زمان پیوستن همسر بسته به شهر محل سکونت و روند صدور کارت اقامت یک ساله از ۴تا ٧ ماه متغییر می باشد.

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - amir_ziaie - 08-12-2018

سلام
من در استخدام یک شرکت بین المللی هستم قرار شده در قالب internal company transfer بنده را بفرستن فرانسه
آیا خودم میتوانم برای خانواده ویزا بگیرم تا به من ملحق شوند ؟
مدارک مورد نیاز برای همسر و فرزندان به چه صورت است ؟

RE: گرفتن ویزا فرانسه برای افراد خانواده - ForeverBlue - 09-08-2019

(08-12-2018, 08:26 AM)amir_ziaie نوشته: سلام
من در استخدام یک شرکت بین المللی هستم قرار شده در قالب internal company transfer بنده را بفرستن فرانسه
آیا خودم میتوانم برای خانواده ویزا بگیرم تا به من ملحق شوند ؟
مدارک مورد نیاز برای همسر و فرزندان به چه صورت است ؟
زمانی که برای ویزای شما اقدام می‌کنند، لازم است که خانواده خود را بعنوان Co-applicant معرفی کنید تا برای آن‌ها هم ویزا صادر شود.