آکادمیا کافه
داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش (/Thread-%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D9%86-%D9%85%D8%AF%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)

صفحات 1 2 3 4

RE: ارشد ایران در یکی از دانشگاه های نظامی+ مشکلات احتمالی پذیرش برای دکترا - ahmadpashaei - 17-05-2013

واقعا شهید بهشتی در لیست تحریم استرالیا هست؟ بقیه دانشگاه های تهران و اصفهان چی؟ مالک اشتر هم هست؟

RE: ارشد ایران در یکی از دانشگاه های نظامی+ مشکلات احتمالی پذیرش برای دکترا - فرید - 17-05-2013

(17-05-2013, 03:22 PM)'ahmadpashaei' نوشته: واقعا شهید بهشتی در لیست تحریم استرالیا هست؟ بقیه دانشگاه های تهران و اصفهان چی؟ مالک اشتر هم هست؟

من در مورد شهید بهشتی میدونم که بخاطر مسائل مرتبط به ... جزء تحریمها بوده و نمیشه با این دانشگاه تبادل امکانات یا مبادله داشت (البته بعید میدونم دانشجویانشونم مستقیم شانل این تحریم ها باشند).

RE: ارشد ایران در یکی از دانشگاه های نظامی+ مشکلات احتمالی پذیرش برای دکترا - Shahrouz - 17-05-2013

درود
دانشجویان دانشگاه خاصی (غیر نظامی) مشمول تحریم استرالیا(غیر از تحریم کلی که هر ازچند گاهی در مورد دانشجویان ایرانی اعمال می شه) نیستند. یعنی تفاوتی بین دانشجویان دانشگاههای غیر نظامی با همدیگه وجود نداره.

RE: ارشد ایران در یکی از دانشگاه های نظامی+ مشکلات احتمالی پذیرش برای دکترا - pama - 18-05-2013

ممنونم از پاسخ هاتون دوستان.
shahrouz جان، پس شهید بهشتی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ شما نظری راجع به مالک اشتر ندارید؟ با توجه به اینکه شما اشاره کردید که دانشجوهای دانشگاه های غیر نظامی براشون مشکل پیش نمیاد، و این دانشگاه نظامی صرف هست، انتخابش واسه ارشد، بعدها واسه استرالیا یا آمریکا مشکلی به وجود نمیاره؟ در صورتی که فقط بخوایم تو این دانشگاه درس بخونیم و چیز یاد بگیریم، و به قول جناب پاشایی کاری هم به پروژه های نظامیشون نداشته باشیم.
یا اینکه نه، صرف مالک اشتری بودن میتونه مساله ساز باشه؟ [img]images/smilies/confused.gif[/img]
اینکه دوستان میگن بودن کسانی از مالک اشتر که الان آمریکان، یه مقدار خیال آدمو راحت میکنه...

RE: ارشد ایران در یکی از دانشگاه های نظامی+ مشکلات احتمالی پذیرش برای دکترا - Shahrouz - 18-05-2013

درود
هیچ چیز قطعی وجود نداره. به خصوص ویزای استرالیا خیلی قابل پیش بینی نیست. قطعا تخصیل در دانشگاههای نظامی شانس صدور ویزا رو کم می کنه. ولی نمی شه گفت شانس خیلی کم می شه. به نظر من بیشتر به پروپوزالتون هم مرتبطه. مهمترین مسئله در صدور ویزای استرالیا پروپوزال دوره دکترای شماست.

[برش] مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - danial_saket - 28-05-2013

با سلام
دوستان اگر کسی از دانشگاه های نظامی مدرک کارشناسی اش رو گرفته باشه و ارشد رو در یکی از دانشگاه های دولتی معتبر بخونه می تونه برای آمریکا apply کنه. شما فرض کنید کارشناسی رو در دانشگاه مالک اشتر (وابسته به وزارت دفاع ایران) و ارشد رو در دانشگاه شریف یا تهران یا تربیت مدرس. علاوه بر apply به نظرتون تا چند درصد احتمال داره آمریکا ویزا نده؟
با تشکر از دوستان

RE: مقایسه مدارک دانشگاه های ایران برای گرفتن پذیرش - ahmadpashaei - 28-05-2013

(28-05-2013, 11:15 AM)'danial_saket' نوشته: با سلام
دوستان اگر کسی از دانشگاه های نظامی مدرک کارشناسی اش رو گرفته باشه و ارشد رو در یکی از دانشگاه های دولتی معتبر بخونه می تونه برای آمریکا apply کنه. شما فرض کنید کارشناسی رو در دانشگاه مالک اشتر (وابسته به وزارت دفاع ایران) و ارشد رو در دانشگاه شریف یا تهران یا تربیت مدرس. علاوه بر apply به نظرتون تا چند درصد احتمال داره آمریکا ویزا نده؟
با تشکر از دوستان

سلام.یه این سایت خوش اومدین.اونها برای ویزا بیشتر به موضوع تحقیقات و پایان نامه شما نگاه می کنند و مهمتر پروپزالی هست که براش پذیرش گرفتین و قراره روش کار کنید.باید حواستون به اینها باشه تا ایشالا به مشکل برنخوریدودر ضمنن یک چیز ثابت و خطی نیست این موضوع.در ادامه شما رو به موضوع مربوطه در http://www.academiacafe.com/pf/Thread-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7 ارجاع میدم تا همین بحث رو پی بگیرید.

RE: ارشد ایران در یکی از دانشگاه های نظامی+ مشکلات احتمالی پذیرش برای دکترا - atefeh_J - 03-06-2013

(18-05-2013, 11:42 AM)'pama' نوشته: ممنونم از پاسخ هاتون دوستان.
shahrouz جان، پس شهید بهشتی مشکلی ایجاد نمیکنه؟ شما نظری راجع به مالک اشتر ندارید؟ با توجه به اینکه شما اشاره کردید که دانشجوهای دانشگاه های غیر نظامی براشون مشکل پیش نمیاد، و این دانشگاه نظامی صرف هست، انتخابش واسه ارشد، بعدها واسه استرالیا یا آمریکا مشکلی به وجود نمیاره؟ در صورتی که فقط بخوایم تو این دانشگاه درس بخونیم و چیز یاد بگیریم، و به قول جناب پاشایی کاری هم به پروژه های نظامیشون نداشته باشیم.
یا اینکه نه، صرف مالک اشتری بودن میتونه مساله ساز باشه؟ [img]images/smilies/confused.gif[/img]
اینکه دوستان میگن بودن کسانی از مالک اشتر که الان آمریکان، یه مقدار خیال آدمو راحت میکنه...

صرف مالک اشتری بودن نمی تونه دردساز باشه، شما می تونی موضوع پایان نامه ات را طوری اتنخاب کنی که موضوعش محرمانه و نظامی نباشه. می تونید از امکانات خوب دانشگاه استفاده کنید و روی موضوعات روز کار کنید. من خودم مالک اشتر بودم و خیلی از دوستان را می شناسم که کارای پذیرششان را دارن انجام میدن . اتفاقا از یکی از دوستانی که توی فرانسه تحصیل می کنن پرسیدم گفتن هیچ موردی نیست

RE: ارشد ایران در یکی از دانشگاه های نظامی+ مشکلات احتمالی پذیرش برای دکترا - pama - 24-06-2013

(03-06-2013, 01:46 PM)'atefeh_J' نوشته:
صرف مالک اشتری بودن نمی تونه دردساز باشه، شما می تونی موضوع پایان نامه ات را طوری اتنخاب کنی که موضوعش محرمانه و نظامی نباشه. می تونید از امکانات خوب دانشگاه استفاده کنید و روی موضوعات روز کار کنید. من خودم مالک اشتر بودم و خیلی از دوستان را می شناسم که کارای پذیرششان را دارن انجام میدن . اتفاقا از یکی از دوستانی که توی فرانسه تحصیل می کنن پرسیدم گفتن هیچ موردی نیست

بسیار ممنونم دوست من از پاسختون.
بله کاملا فرمایشتون راجع به امکانات خوب این دانشگاه درسته، اما اون طور که من قبلا و هم تو روز مصاحبه تو مالک اشتر شنیدم، موضوع پایان نامه رو میشه جوری انتخاب کرد که موضوع حساسی نباشه، اما ظاهرا بعضا دانشجو درگیر پروژه ها و تحقیقاتی میشه که خودش هم نمیدونه نظامین و خیلی ناخواسته وارد یک پروژه نظامی میشه[img]images/smilies/undecided.gif[/img] البته نمیدونم تا چه حد صحت داره؟!
اما خب این خیلی خوبه که صرف مالک اشتری بودن بعدا دردسر ساز نمیشه...

داشتن مدرک از یکی دانشگاه های نظامی ایران و مشکلات احتمالی پذیرش - morishadmehr - 05-08-2013

(10-04-2013, 10:08 PM)'SimonFrom-A.A' نوشته:
بيش از اون موضوع پايان نامه ي شما مهمه كه جز موارد خاص نباشه. اگر موضوعتون يك چيز عادي باشه و فقط اونجا درس خونده باشيد ميتونيد رو بورسيه بودنش مانور بدين كه هزينه نداشته براتون. به نظر من خودتون حساس نباشيد ديگرانم حساس نميشن خصوصا اگر كار حساسي انجام ندادي. شادزي [img]images/smilies/shy.gif[/img]

با سلام خدمت شادزی عزیز و سایر دوستان؛
من هم مشکلی شبیه به این دوستمون (corno) دارم.
ارشد مکانیک (ساخت و تولید) دارم و میخوام برای دکترا از آمریکا اقدام کنم. به خاطر سوابقی که دارم، هنوز هیچ اقدامی برای انتشار مقاله، CV، توصیه نامه و ... نکرده ام. از این به بعد هر کاری قرار باشه انجام بدم، کاملا بستگی به مشاوره های شما دوستان عزیز داره. و اما سوابقی که در گرفتن ویزا و پروسه کلیرنس نگرانم کرده و امکان بازگشت و جبران ندارم:
1-لیسانس مکانیک (جامدات) از دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان!
2- پایان نامه ارشدم شبیه سازی کامپیوتری رفتار جلیقه های ضد گلوله نانو سرامیک-کامپوزیتی هست که در واقع برخورد گلوله واقعی با جلیقه رو شبیه سازی و تحلیل نرم افزاری کرده ام. البته من ارشد ساخت و تولید دارم از آزاد علوم تحقیقات تهران. ولی استاد راهنما و استاد مشاور اولم از دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران بوده اند!!
3- برای سربازی 16 ماه کسر خدمت از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح گرفته ام که بخشی از این کسری بابت پروژه ارشد، و بخش دیگر بابت انجام پروژه در دانشگاه صنعتی مالک اشتر تهران در رابطه با ساخت یک نوع جلیقه ضد گلوله منعطف نانو کامپوزیت پلیمری بوده که البته نمونه آزمایشگاهی اولیه از اون ساخته شده و جلیقه در معنای محصول نهایی نیست و خیلی کار داره تا محصول شدن. 5 ماه باقی مونده خدمتم رو در سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نزاجا گذروندم. اونجا رو ساخت یک همزن مکانیکی کار می کردیم.
4- اگه قرار به ارائه مقاله ISI باشه، که برای گرفتن پذیرش با فاند از آمریکا با توجه به معدل 14.5 و 15 لیسانس و فوق لیسانس لازم به نظر میاد، همونطور که ملاحظه فرمودید همه پروژه هایی که تا حالا انجام دادم کاربرد نظامی داره. ضمن این که در بین اسم نفرات مقاله، اساتید مالک اشتر خواهند بود!![img]file:///F:/DOCUME~1/mory/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/img]
5- در  توصیه نامه فقط این اساتید هستن که منو میشناسن و حاضرن توصیه نامه بدن!![img]file:///F:/DOCUME~1/mory/LOCALS~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.gif[/img] نوشتن CV هم که با این سوابق جالب به نظر نمیاد!
حالا شما با این شرایط بفرمایین من چه کنم؟ نگرانی اصلیم تو رد شدن پروسه ویزا و کلیرنس هست. آیا با این شرایط می تونم امیدی داشته باشم یا نه؟ اینم بگم که قصد رفتنم جدیه و اگه نتونم برم دپرس میشم!
از دوستای گلم خواهش میکنم راه حل ها و مشاوره های ارزشمندشونو طبق همین ترتیب شماره هایی که نوشتم ارائه بدن. ببخشید زیاد شد. مرسی