آکادمیا کافه
سوالات در مورد پرداخت Application Fee - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: کارت اعتباری و امور ارزی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%88-%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C)
+--- موضوع: سوالات در مورد پرداخت Application Fee (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D8%AA-Application-Fee)

صفحات 1 2 3 4 5 6

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - msc - 26-02-2012

سلام

من به یکی از دانشگاهای آلمان باید 30 یورو برای اپلیکیشنم به یه حساب بانکی در آلمان پرداخت کنم. مشخصات حساب، کد SWIFT هم داره، اما هیچ جا واریز پول (حواله بانکی) رو برام انجام نمی دن و میگن مبلغش کم هست. از طرفی تا اونجا که می دونم، پرداخت به صورت حواله بانکی از طریق ویزا و مستر کارت شدنی نیست و باید به صورت یه مبادله حساب به حساب بانکی انجام بشه! ا

میشه یه صرافی بهم معرفی کنید که واریز پول (حواله بانکی) رو برام انجام بده؟ اگه دوست ندارین که اینجا اسمش بیاد، برام مشخصاتش رو تو یه پیغام بفرستید.

در ضمن مرسی ازینکه جواب پیغامهام رو میدین.

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - m0h3n - 26-02-2012

من پیشنهاد میکنم اگر کسی در آلمان دارید بگید این کار رو برای شما انجام بدن.

این مبلغ خیلی کم هست و ارزش انتقال از طریق صرافی رو نداره. (یه سری هزینه ها رو هم باید پرداخت کنید)

پ.ن: ممنون میشم از ارسال پست تکراری خودداری کنید!

کمک برای پرداخت Application Fee - احسان66 - 23-07-2012

سلام خدمت همه دوستان عزیزم
در کنار سوال و جواب هایی که انجام شده من یک سوال دیگه هم دارم
همون طور که می دونید این کارت های اعتباری رو هر بار که بخواییم شارژ کنیم یک مقدار کارمزد هم گرفته می شه...به همین دلیل بهتره که یک براورد مناسب داشته باشیم از کل هزینه هامون تا یک جا کارت رو شارژ کنیم...حالا سوال من اینه که :
به غیر از هزینه مربوط به APPLICATION FEE به نظر شما چیز دیگه ای هم باید در نظر بگیرم؟ مثلا بگم هر دانشگاه 100$ میانگین هزینه application fee داره بر فرض واسه 10 تا apply من باید 1000 دلار حسابم رو شارژ کنم...
چون فکر می کنم بقیه هزینه های فرایند apply همشون به تومان باشه...
کسی نظری یا تجربه ای نداره؟

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Pejman - 23-07-2012

(23-07-2012, 08:52 AM)احسان66 نوشته: سلام خدمت همه دوستان عزیزم
در کنار سوال و جواب هایی که انجام شده من یک سوال دیگه هم دارم
همون طور که می دونید این کارت های اعتباری رو هر بار که بخواییم شارژ کنیم یک مقدار کارمزد هم گرفته می شه...به همین دلیل بهتره که یک براورد مناسب داشته باشیم از کل هزینه هامون تا یک جا کارت رو شارژ کنیم...حالا سوال من اینه که :
به غیر از هزینه مربوط به APPLICATION FEE به نظر شما چیز دیگه ای هم باید در نظر بگیرم؟ مثلا بگم هر دانشگاه 100$ میانگین هزینه application fee داره بر فرض واسه 10 تا apply من باید 1000 دلار حسابم رو شارژ کنم...
چون فکر می کنم بقیه هزینه های فرایند apply همشون به تومان باشه...
کسی نظری یا تجربه ای نداره؟
سلام،

من در این پست تا حدی جواب سوال شما رو هم دادم. عمده هزینه هایی که با کارت اعتباری پرداخت می شه همون application fee و هزینه ریپورت تافل و GRE هست. شما برای هر دانشگاه حدود 100-150 دلار کنار بذارید خوبه. ولی به نظر من یه کارت با مبلغ زیاد توصیه نمی شه. به هر حال ما در ایران زندگی می کنیم و احتمال اینکه به هر دلیلی یه کارتی مسدود بشه وجود داره (البته این احتمال ضعیف هست، ولی صفر نیست) خود فروشندگان کارت اعتباری هم همیشه توصیه می کنند از یه کارت برای بیشتر از یکی دو ماه استفاده نکنید. من البته شده از کارتی هم بیش از یک سال استفاده کردم و مشکلی هم نداشته. ولی خب بهتره شما مثلاً اگر 1500 دلار نیاز دارید هر بار حدود 500 دلار شارژ کنید تا با اطمینان خاطر بیشتری بتونید استفاده کنید.

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - maryam4312 - 23-07-2012

(23-07-2012, 08:52 AM)احسان66 نوشته: به همین دلیل بهتره که یک براورد مناسب داشته باشیم از کل هزینه هامون تا یک جا کارت رو شارژ کنیم...
کارت یکی از دوستام مسدود شده ! نمیدونم کدوم بانکه چه نوع کارتی بوده اما میگم که مراقب باشید و این احتمالاتم بدید موقع شارژ کردن کارت.البته ایشون زیاد پول توی کارت نداره و امیدواره حداقل اون مبلغ توی کارتو بهش پس بدن .

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - احسان66 - 23-07-2012

من امروز با UTkala تماس گرفتم (یک شرکت مشابه nilopar وابسته به دانشگاه تهران) و متوجه شدم که موقتا کارت صادر نمی کنن. گفت که فعلا درگیر کارهای بانکی هستن و ... ولی خب مشخص بود دلیلش همین مسائل اخیر و تحریم هاست. به هر حال اسم و شماره گرفت از من که خبر بده اگر کارت صادر شد مجددا اما تا اطلاع ثانوی خودشون پول واریز می کنن. گفت برای 100$ ، 10$ کارمزد میگیره و دلارش رو هم 2028 حساب می کنه یعنی اگر کارت داشتم با دلار 1900 و برای 100$ باید 190000 تومان می دادم ولی الان باید 223080 تومان بدم که ضربدر 10 تا دانشگاه کنیم میشه تقریبا 330000 تومان اختلاف . نمی دونم باید تن بدم به این اختلاف یا نه اما با nilopar هم امروز تماس گرفتم همین صحبت های شمارو گفت. این که ریسکه مثلا 1000$ رو یک جا و زودتر از موعد بگیری. وقتی گفتم کارام اواخر پاییزه گفت حداکثر یک ماه زودتر اقدام کن و این که مبالغ کم بگیر...
می ترسم تا اون موقع همین هم دیگه ممکن نباشه...این صحبت ها رو همین طوری گفتم که شاید به درد کسی بخوره...
نظرتون چیه؟ چه کار باید کرد؟

RE: کمک برای پرداخت Application Fee - Pejman - 25-07-2012

مرسی از اطلاعاتی که دادید. البته توجه داشته باشید که اگر دلار 1900 تومن باشه، یه کارت 100 دلاری هیچ وقت 190000 تومن نمی شه، چون تو کارت های ارزون، هزینه دلار خیلی بیشتر در میاد. مثلاً تو 100 دلاری، شاید دلار حدود 2500 تومن در بیاد (تقریبی گفتم) بنابراین برای مبالغ کم به نظرم از نظر اقتصادی به صرفه است که بگید یه شرکتی براتون پرداخت رو انجام بده (البته اینکه چقدر شرکت مطمئن باشه و دقیق انجام بده یه بحث دیگه است). من با حرفی که نیلوپر زده موافقم و به نظرم بهتره یک ماه قبل از اینکه کارای پرداخت های زیادتون رو انجام بدید یه کارت بخرید.

RE: سوالات در مورد پرداخت Application Fee - sara-dz - 10-05-2013

سلام ممنون که سوال  منو زود جواب میدید دوستان عزیز [img]images/smilies/smile.gif[/img] من نامزدم آمریکاس و برای پرداخت هزینه امتحان تافل که باید با کارت اعتباری پرداخت شه و اخیرا نمیشه شماره ووچر خرید آیا اون میتونه برام ثبت نام کنه؟ نکته سوالم اینجاست که برای کسی که در آمریکا زندگی میکنه با توجه به وضعیت تحریم ها مشکلی پیش نمیاد که پولی برای من که در ایران زندگی می کنم پرداخت بشه ؟؟ من پروفایل رو در سایت ETS ساختم و فقط منتظرم ببینم آیا مشکل  قانونی نداره برای شخصی که اونوره ؟؟ ممنون پیشاپیش

RE: سوالات در مورد پرداخت Application Fee - reza_1st - 11-05-2013

(10-05-2013, 11:51 PM)'sara-dz' نوشته: سلام ممنون که سوال  منو زود جواب میدید دوستان عزیز [img]images/smilies/smile.gif[/img] من نامزدم آمریکاس و برای پرداخت هزینه امتحان تافل که باید با کارت اعتباری پرداخت شه و اخیرا نمیشه شماره ووچر خرید آیا اون میتونه برام ثبت نام کنه؟ نکته سوالم اینجاست که برای کسی که در آمریکا زندگی میکنه با توجه به وضعیت تحریم ها مشکلی پیش نمیاد که پولی برای من که در ایران زندگی می کنم پرداخت بشه ؟؟ من پروفایل رو در سایت ETS ساختم و فقط منتظرم ببینم آیا مشکل  قانونی نداره برای شخصی که اونوره ؟؟ ممنون پیشاپیش

اصولاً این کار مشکلی نداره و من همین چند ماه پیش این کار رو انجام دادم (برای پرداخت هزینه تافل و جی آر ای)، به علاوه بعد اون کلی پرداخت مشابه برای هزینه اپلیکشین فی دانشگاه ها و همین اخیراً هم پرداخت هزینه ویزای آمریکا و ... مشکلی هم نبوده.
هرچند تاکید میکنم که این کار مشکلی نداره، ولی این روزها هیچ چی معلوم نیست و بعضی ها، مخصوصاً توی کانادا (من نمونه ای تو آمریکا ندیدم) بدون اینکه هیچ تبادل مالی خاصی با ایران داشته باشن حساب بانکیشون دچار مشکل شده، صرفاً بخاطر ایرانی بودن. وقتی اینقدر اوضاع خرابه، هیچ چی رو نمیشه قطعی گفت، ولی کلاً این کاری که شما می خواین بکنین کار رایجیه و همه انجام میدن. شما هم بگین براتون پرداخت کنن، مشکلی نیست.

RE: سوالات در مورد پرداخت Application Fee - sara-dz - 11-05-2013

(11-05-2013, 10:14 AM)'reza_1st' نوشته:
اصولاً این کار مشکلی نداره و من همین چند ماه پیش این کار رو انجام دادم (برای پرداخت هزینه تافل و جی آر ای)، به علاوه بعد اون کلی پرداخت مشابه برای هزینه اپلیکشین فی دانشگاه ها و همین اخیراً هم پرداخت هزینه ویزای آمریکا و ... مشکلی هم نبوده.
هرچند تاکید میکنم که این کار مشکلی نداره، ولی این روزها هیچ چی معلوم نیست و بعضی ها، مخصوصاً توی کانادا (من نمونه ای تو آمریکا ندیدم) بدون اینکه هیچ تبادل مالی خاصی با ایران داشته باشن حساب بانکیشون دچار مشکل شده، صرفاً بخاطر ایرانی بودن. وقتی اینقدر اوضاع خرابه، هیچ چی رو نمیشه قطعی گفت، ولی کلاً این کاری که شما می خواین بکنین کار رایجیه و همه انجام میدن. شما هم بگین براتون پرداخت کنن، مشکلی نیست.

متشکراز پاسختون دقیقا من هم باید همین پروسه رو طی کنم و برای این که مطمئن بشیم ترجیح دادیم از قدم اول سوال بپرسیم هزینه جی آر ی و تافل و فی ثبت نام دانشگاه ها، همه و همه رو باید با کارت اعتباری ایشون که در آمریکا هستن پرداخت کنیم .فقط جسارتا خود شما برای از آمریکا هزینه براتون پرداخت شد ؟؟