آکادمیا کافه
نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران (/Thread-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%87%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - Karim - 12-06-2012

یکی از راههای ورود به این دانشگاهها انتقالیه هاست مثلا یکی از بچه ها ی دانشجوی دکترا دانشگاه تهران توانست یک استاد در جان هاپکینز رو متقاعد کنه که بخشی از تزش رو اونجا بگذرونه مطلب زیر هم در سایت ان دانشگاه دیدم:

Transfers from other U.S. institutions are not encouraged and will not be considered without very good reason. A letter of Recommendation and explanation from your present research advisor must accompany your transfer request.

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - abi - 19-12-2012

سلام ، کدوم دانشگاه های خوب آمریکا فاند دارند؟
و اساسی ترین کار برای گرفتنش چیه؟

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - amirhossein.gh - 19-12-2012

(19-12-2012, 02:17 AM)abi نوشته: سلام ، کدوم دانشگاه های خوب آمریکا فاند دارند؟
و اساسی ترین کار برای گرفتنش چیه؟

همشون فاند دارن

اساس ترین کار تاپ 10 بودن خود آدمه !
ینی اینقدر رزومت قوی باشه که بتونی اونا رو راضی کنی که بهت ادمیشن و فاند بدن
رزومه : معدل ، دانشگاه ، مقاله ، نمره زبان ، کارهای پژوهشی و ....

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - Shahrouz - 19-12-2012

درود

یک نکته جالب به نظرم رسید که شاید بد نباشه بگم. تجربه من از دوستانم در دانشگاههای شریف و امیرکبیر و تهران و..میگه شانس ورود به تاپ 10 آمریکا در رشته های مهندسی و از ایران به رشته شما هم بستگی داره. مثلا من در بین دوستانم در هر یک از این 3 دانشگاه کسی رو سراغ دارم mit یا caltech و.. بخونه در رشته مهندسی برق/ کامپیوتر و مکانیک. ولی همین موضوع در مورد مهندسی شیمی بسیار کمتره. حالا دلیلش هرچیزی هست من این رو به عنوان یک fact یا dataمی تونم بگم.

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - Torkan - 16-02-2014

سلام
کسی میتونه به این سوال پاسخی بده یا نظرش رو بگه؟
1- با توجه به این پست کلا چه کارهایی بیشترین ارزش رو واسه دانشگاههای TOP 20 داره که یه نفر تو ارشد انجام بده تا بتونه دکترا رو تو این دانشگاهها بخونه؟ منظورم اینه که جایگاه مقالات یا اساتید یا نمره کهکشانی GRE یا ارتباطات یا ... کدوم یکی ارجح تر هستش کلا؟
2- در ضمن آیا حتما پیدا کردن استاد واسه رفتن لازمه یا بدون استاد هم میشه رفت TOP 20؟
3- در نهایت این جمله که اینجا اومده """مساله بعدی این هستش که شما میونی وارد دانشگاهی مس Standford بشی‌! اصلا کار سختی نیست اما باید سالی‌ 60000 - 80000 $ پول بدی! یعنی‌ به شما فاند رو نمی‌دند! ورود به این دانشگاها کار زیاد سختی نیست اما گرفتن اون فاند سخته!"""" واقعا تا چه حد درسته؟ اخه من شنیده بودم هر کی اسن دانشگاهها میره قطعا SCHOLARSHIP , FUND , .... , ... میگیره؟
بااحترام

ببخشید اگه میشه مدیران لطفا این پست من رو با پست بالایی ترکیب کنن:
منظور من فردی بود که ارشد رو تو آمریکا خونده باشه و phd رو بخواد بره TOP 20...
خیلی ممنون

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - mahyarelc - 17-02-2014

(16-02-2014, 04:45 PM)'Charming' نوشته: سلام
کسی میتونه به این سوال پاسخی بده یا نظرش رو بگه؟
1- با توجه به این پست کلا چه کارهایی بیشترین ارزش رو واسه دانشگاههای TOP 20 داره که یه نفر تو ارشد انجام بده تا بتونه دکترا رو تو این دانشگاهها بخونه؟ منظورم اینه که جایگاه مقالات یا اساتید یا نمره کهکشانی GRE یا ارتباطات یا ... کدوم یکی ارجح تر هستش کلا؟
2- در ضمن آیا حتما پیدا کردن استاد واسه رفتن لازمه یا بدون استاد هم میشه رفت TOP 20؟
3- در نهایت این جمله که اینجا اومده """مساله بعدی این هستش که شما میونی وارد دانشگاهی مس Standford بشی‌! اصلا کار سختی نیست اما باید سالی‌ 60000 - 80000 $ پول بدی! یعنی‌ به شما فاند رو نمی‌دند! ورود به این دانشگاها کار زیاد سختی نیست اما گرفتن اون فاند سخته!"""" واقعا تا چه حد درسته؟ اخه من شنیده بودم هر کی اسن دانشگاهها میره قطعا SCHOLARSHIP , FUND , .... , ... میگیره؟
بااحترام
ببخشید اگه میشه مدیران لطفا این پست من رو با پست بالایی ترکیب کنن:
منظور من فردی بود که ارشد رو تو آمریکا خونده باشه و phd رو بخواد بره TOP 20...
خیلی ممنون

درود 
من اطلاعاتم در این مورد زیاد نیست ولی با توجه به اینکه خواستین نظرم رو میگم
من نمیتونم برتری خاصی برای موارد مختلف درنظر بگیرم که بگم حتما یکی از یکی مهم تر هست. کیس به کیس به نظرم تفاوت داره
با توجه به اینکه گفتین فوق در امریکا باشید به نظرم کار کمی راحت تر هست نسبت به اینکه ایران بخونید. بطور مثال قاعدتا کسی که میخواد بعدا دکترا بخونه موضوع تز رو میتونه در راستای نیاز دکترا بر داره. در امریکا هم شما میتونید به راحتی با کمک استاد سوپروایزر تون روی موضوع خوبی کار کنید. به نظر شخصیم موضوع ریسرچ شما مفدماتی ترین موضوع هست. اگه کار شما به موضوع ریسرچ استاد برای دکترا نخوره قاعدتا کار به نمره های زبان و تعداد مقالات نمیرسه.
شما میتونید در امریکا در دوره فوق با استاد راهنماتون این موضوع رو مطرح کنید که میخواین برای دکترای بهترین دانشگاههای امریکا اقدام کنید. بدون شک اونها کمکتون میکنند. روابط استادها با بقیه اساتید (کانکشن) اونها هم میتونه نقش بسیار مهمی رو بازی کنه. استاد شما میتونه شما رو به دانشگاه یا استاد خاصی معرفی کنه. در ضمن خودتون هم میتونید در طول کنفرانسهایی که ممکنه شرکت کنید با اساتید مختلفی ارتباط برقرار کنید.
در کنار اینها در طول حداقل دو سال دوره مستر شما باید روی امتحانهای مورد نظر هم کار کنید تا نمره خوبی بگیرید.
برحال رقابت برای چنین دانشگاههایی زیاده و تضمینی نیست.
 در مورد صحت موردی که گفتید (حتما باید فاند گرفت) اطلاعی ندارم ولی در صورتیکه بدون فاند هم بگیرن من باجمله ای که نقل قول کردید موافق نیستم. به نظرم اصلا کار راحتی نخواهد بود که بخواین پذیرش (بدون قاند) و فقط با داشتن پشتوانه مالی بگیرید.

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - reza_1st - 18-02-2014

من فقط نظرم رو می‌گم، راستش بنظر من این این تاپیک اونقدرها نمی‌تونه مفید باشه، یعنی نتیجه یه سری وسواس‌هایی که همه‌ی ما سر گرفتن پذیرش پیدا می‌کنیم. بنظر من اینقد عدم قطعیت و شرایط متفاوت وجود داره که نمی‌شه گفت کدوم یکی از مواردی که بحثش شد مهمتره، یه چیزی که خیلی جاها می‌نویسن و حتماً دیدین اینکه می‌گن ما رزومه شما رو بصورت یه کل می‌بینیم و همه موارد تو دیدی که اون رزومه از دانشجو تو بررسی کننده بوجود می‌اره مهمه، این بنظر من خیلی مهمه و فکر میکنم یه رزومه متعادل که تو همه زمینه‌ها خوب باشه بهتر از یه رزومه است که یه بخشش عالیه، یه بخشش خوب نیست. نمی‌شه گفت که لزوماً مقاله مهمتره یا نمره جی‌آرای یا ارتباطات یا ... تا چه مقاله‌ای باشه یا چه نمره جی‌آرای باشه یا چه ارتباطی باشه، یه وقت ممکنه استاد ارشد شما مثلاً استاد یا آشنای نزدیک استادی که براش اپلای کردین باشه، خب سفارش و ریکام اون خیلی موثره، یه وقت یه مقاله خوب تو زمینه کاری که برای اون جا اقدام کردین و نشون میده که شما اشنایین و کار کردین و می‌تونین سریع کار رو شروع کنین خیلی موثره یه وقت هم نمره جی‌آرای. شما رزومه کسایی که این دانشگاه‌ها پذیرش گرفتن رو هم ببینین، می‌بینین که خیلی متفاوته، یکی مقاله درست حسابی نداشته و پذیرش گرفته، یکی جی‌آرای خوبی نداشته، یکی معدلش خوب نیست، در کل مهم اینه که به هر وسیله‌ای استاد قانع بشه که شما کار رو خوب انجام می‌دین براش. استاد‌های مختلف هم فرق دارن، دانشگاه‌های مختلف هم فرق دارن. مثلاٌ معدل کارشناسی یکی از مواردی که معمولاً همه می‌گیم که خیلی مهمه و کاریش نمی‌شه کرد. یکی از دوستان با معدل کارشناسی 12.5 از پردو که رنک مهندسیش جز تاپ 20 هست پذیرش با فاند گرفت، همینطور دوستان زیادی بدون مقاله تونستن برن برای دکترای مستقیم از دانشگاه‌های خوب. نظر من اینه که همه‌ی این موارد مهمه و مفیدتره که جای اینکه خودمون رو درگیر و نگران مسائلی کنیم که جواب مشخصی براش وجود نداره و نهایتاً به یه سری حدس و گمان می‌رسه، بهتره کلاً سعی کنیم هرکدوم از جنبه‌های رزومه که بنظرمون کافی نیست رو بهبود بدیم و سعی کنیم رزومه متقارن تر و متعادل‌تری داشته باشیم. نه 10 تا مقاله با یه جی‌آرای داغون خوبه، نه یه جی‌آرای عالی بدون مقاله. نه اینکه رزومه خوب باشه ولی مکاتبه با استاد رو فراموش کنیم نه ...

در مورد فاند هم با نظر مهیار موافقم. اینکه هرکس میره قطعاً فاند می‌گیره درست نیست، ولی کلا این دانشگاه‌ها پروژه و منابع مالی زیاد دارن و درصد دانشجوهای تحصیلات تکمیلی که فاند دارن تو این دانشگاه‌ها بیشتره. بعضیاشون به وضوح می‌نویسن که  ما اگه پذیرش بدیم فاند هم می‌دیم، ولی همه اونها اینطور نیستن. در ضمن درسته که پذیرش گرفتن بدون فاند راحت تره، ولی پذیرش بدون فاند گرفتن هم از دانشگاه‌های عالی، مثلاً 20تای اول واقعاً راحت نیست و همیشه کلی ریجکتی وجود داره که یعنی پذیزش بدون فاند هم ندادن به کسایی که بعضاً رزومه خوبی هم دارن. و اصلا اینطور نیست که حتی اگه رزومه خوبی داشته باشیم، پذیرش بدون فاند رو به احتمال زیاد گرفتیم.

RE: نکات مهم در ورود به ده دانشگاه اول از دیدگاه کاربران - mkan - 20-02-2014

بهتر است بیش از انکه نگران اموری باشیم که اختیاری در ان نداریم تمام توانایی خویش را معطوف به چیزهایی کنیم که در دستان ماست نه دیگری

MIT, Stanford, Berkeley - nanock - 30-09-2016

سلام و خسته نباشید به همه عزیزان،

آقا من یه سوالی برام پیش اومده ... آیا واسه ما هیچ راهی برای پذیرش دکترا گرفتن از دانشگاههای فوق وجود نداره؟ MIT, Stanford, Berkeley, Caltech
یعنی المپیادی نباشیم، رتبه یک کنکور نباشیم، معدل بییییست نباشه نمی شه.... یعنی هیچ راهی نیست؟
مثلا نمیشه بری یه کشور دیگه با پول یه دو سال اونجا ارشد بخونی یا حتی فاند ارشد بگیری بعد واسه دکترا بری یه همچین جاهایی؟ منظورم اینه که مشکل فقط واسه ما ایرانیهاست یا نه؟
فرض مسئله اینه که من یه دانشجوی معمولی هستم ولی شانس مقاله خوب تافل خوب و جی آر ای خوب رو دارم والسلام!!!!!

ممنون

RE: MIT, Stanford, Berkeley - Matinking - 30-09-2016

(30-09-2016, 07:40 PM)nanock نوشته: سلام و خسته نباشید به همه عزیزان،

آقا من یه سوالی برام پیش اومده ... آیا واسه ما هیچ راهی برای پذیرش دکترا گرفتن از دانشگاههای فوق وجود نداره؟ MIT, Stanford, Berkeley, Caltech
یعنی المپیادی نباشیم، رتبه یک کنکور نباشیم، معدل بییییست نباشه نمی شه.... یعنی هیچ راهی نیست؟
مثلا نمیشه بری یه کشور دیگه با پول یه دو سال اونجا ارشد بخونی یا حتی فاند ارشد بگیری بعد واسه دکترا بری یه همچین جاهایی؟ منظورم اینه که مشکل فقط واسه ما ایرانیهاست یا نه؟
فرض مسئله اینه که من یه دانشجوی معمولی هستم ولی شانس مقاله خوب تافل خوب و جی آر ای خوب رو دارم والسلام!!!!!

ممنون

سلام

معدل بالای 19 در هر دو مقطع + دانشگاه خیلی معتبر در هر دو مقطع علی الخصوص مقطع ارشد + نمرات زبان فوق العاده + توصیه نامه های عالی
اینها می تونند شانس رو برای ورود به چنین دانشگاه هایی هموار کنند ولی جمع آوری همشون در کنار هم به لحاظ سختی کم از رتبه در المپیاد نیست...

براتون آرزوی موفقیت دارم