آکادمیا کافه
چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: اطلاعات جانبی دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای تحصیلی بعد از پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه (/Thread-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%AF%D8%A7-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%BE-%D9%88-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7%D9%87)

صفحات 1 2 3

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - Babak - 24-02-2012

۱. من این رو به صحبت‌های spt‌ اضافه کنم که در امریکا حقوق کارآموزها اون قدرها هم کم نیست و چیزی حدود ۶۰-۷۰ درصد حقوق کسی هست که تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده و به صورت تمام وقت استخدام شده. در امریکا من ندیدم که حقوق کارآموزها یا بخشی از حقوق‌شون رو دانشگاه بده و تمام حقوق رو شرکت‌های پرداخت می‌کنند. همون طور که spt‌ گفت مزیت کارآموزها اینه که انگیزه خیلی زیادی برای کار دارند و شرکت‌ها هم کارهای پروژه‌هاشون رو از طریق کارآموزها پیش می‌برند و هم کارآموز رو ارزیابی می‌کنند بدون که این که درگیر محدودیت‌ها و مسائل قانونی استخدام تمام وقت بشن. در پایان دوره کارآموزی، بسیاری از کارآموزانی که عملکرد خوبی داشته‌اند پیشنهاد کار تمام وقت بعد از فارغ‌التحصیلی از شرکت‌ها دریافت می‌کنند و به این ترتیب هر دو طرف سود می‌کنند.

۲. در امریکا استخدام کارآموز در تابستان‌ها بسیار مرسوم هست و برخی از شرکت‌های بزرگ هر ساله تعداد بسیار زیادی کارآموز می‌گیرند. شرکت Qualcomm که من درش کار می‌کردم در سال ۲۰۱۱ حدود ۸۰۰ نفر کارآموز رو برای تابستان گرفته بود. این شرکت در اون زمان حدود ۱۶۰۰۰ نفر کارمند تمام وقت داشت.

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - Saeid - 24-02-2012

خیلی ممنون از پاسخ دوستان و پست مفیدشون
آیا مرسوم هست که دانشجوی PhD هم اینترنشیپ بگیره-----اصلا منطقی هست؟ استادا اجازه میدن؟؟ یا کار روی پروژه به صرفه تره؟؟ کلا برا دانشجوی PhD قضیه چطوره؟؟ رشته ما طوریه که تجربه تو صنعت خیلی خیلی مهمه----

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - Babak - 24-02-2012

بله، در امریکا که کاملا مرسومه و به شدت توصیه می‌شه. اتفاقا اخیرا یکی از دوستان من در امریکا تازه فارغ‌التحصیل شده و به دنبال کار می‌گرده. ایشون از ابتدا لیسانس و فوق و دکترا رو پشت سر هم خونده و هیچ وقت در بین اینها کار نکرده و در طول دوره دکترا هم اینترنشیپ نرفته. یکی دو تا از شرکت‌هایی که باهاشون صحبت کرده بود و در نهایت نخواسته بودنش، پرسیده بودند که چرا اینترنشیپ نرفته و به خاطر این که هیچ تجربه کاری نداره استخدامش نکرده بودند. به همین خاطر من اکیدا توصیه می‌کنم که حتما کارآموزی یا همون اینترنشیپ رو در طول دوره دکترا برید. علاوه بر تجربه مفید، در امریکا پول خوبی هم گیرتون میاد و حقوقی که در تابستون می‌گیرید برای بعضی از رشته‌ها مثل نرم‌افزار معادل کل حقوقی هست که در صورت داشتن فاند کامل از دانشگاه در طول یک سال می‌گیرید.

این که استاد اجازه می‌ده یا خیر، خیلی به استاد بستگی داره. بعضی از استادها مشکلی ندارند و بعضی‌ها هم چندان خوش‌شون نمیاد، ولی باید با استاد صحبت کنید و قانعش کنید که این کار برای آینده شما مفیده. استادهایی که فاند زیادی ندارند، معمولا بیشتر راه میان و بدشون نمیاد که دانشجو در طول تابستون کارآموزی بره و از استاد حقوق نگیره.

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - spt - 24-02-2012

بابک جان توی اروپا حداقل برای من که خیلی سخت بوده پیدا کردن اینترنشیپ...
معمولا ریجکت میکنن.... اصلا هم به نمره ها ربطی نداره....

مخصوصا برای یه سری رشته ها که واقعا به سختی اینترنشیپ پیدا میشه...

توی آمریکا معمولا چقدر پیش میاد افرادی دنبال اینترنشیپ باشن و نتونن بگیرن؟

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - PAR!SA - 25-02-2012

(24-02-2012, 09:28 PM)spt نوشته: بابک جان توی اروپا حداقل برای من که خیلی سخت بوده پیدا کردن اینترنشیپ...

باهاتون مصاحبه هم داشتند بعد ریجکت کردند؟

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - Babak - 25-02-2012

(24-02-2012, 09:28 PM)spt نوشته: بابک جان توی اروپا حداقل برای من که خیلی سخت بوده پیدا کردن اینترنشیپ...

راستش من آمار چندان قابل اعتمادی در این زمینه ندارم و نمی‌دونم چقدر پیش میاد، اما به طور کلی اینترنشیپ در امریکا زیاده و با توجه به چیزی که در بین اطرفیان خودم دیدم، حدس می‌زنم که حداقل نصف دانشجویانی که دنبالش هستند، می‌تونند اینترنشیپ پیدا کنند، ولی قطعا این مساله به رشته خیلی بستگی داره و چیزی که من می‌گم بیشتر برای بچه‌های برق و کامپیوتر هست.

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - spt - 25-02-2012

والا با این چیزایی که من دیدم باید همینجا اعلام کنم که بهترین رشته ها برای کار و یا اینترنشیپ اول کامپیوتر و آیتی هست و بعدش مارکتینگ و بیزینس....
بقیه با فاصله ی زیادی موقعیت کمتری دارن که نمیگم....
فک کنم ما هم آخر عمری باید دوباره بریم کامپیوتر بخونیم!!!

یه نکته ای که یادم رفته بود بگم اینه که معمولا دانشگاه ها یه سری نمایشگاه میزارن که شرکت ها میان خودشون رو پرزنت میکنن و دنبال دانشجو میگردن...
این مسئله مخوصا موقعی مهم تر به نظر میاد که بدونیم روابط شخصی چقدر مهم هست... اگه شما رو بشناسن خیلی کارتون جلو میوفته، به قول مسئول کار آموزی دانشگاه ما مهم ترین کار دانشجو اینه که خودش رو به مصاحبه برسونه... ثابت کنه که هی من ارزشش رو دارم که بیشتر من رو بشناسین..
معمولا همین دوران سال (بعد از کریسمس تا اواخر فبریه) هم این نمایشگاه ها شکل میگیرن پس از دستشون ندین...

امیدوارم یه روز اینجا خبر خوش بشنویم از پیدا شدن اینترنشیپ برای یکی...

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - Saeid - 12-03-2012

میخاستم ببینم دوستان گرفتن کار آموزی در آمریکا رو اقامت و ویزا هم اثری داره؟؟ در واقع منظورم اینه که آیا احیانامحدودیت و یا دردسرهایی هم ممکنه ایجاد کنه؟؟مثلا : آیا میتونه فرجه بعد از تحصیل رو که شخص فرصت داره تا کار پیدا کنه رو کم بکنه؟؟ تا اونجایی که میدونم فارغ التحصیلها تو آمریکا 90 روز بعد فارغ التحصیلی فرصت دارن تا کار پیدا کنن!!!

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - Babak - 12-03-2012

کارآموزی در طول تابستون تاثیر خاصی روی ویزا و اقامت نخواهد داشت و تاثیری روی ۹۰ روز فرصت شما برای پیدا کردن کار نمی‌ذاره.

RE: چگونگی پیدا کردن اینترنشیپ و مصاحبه‌های مربوطه - fluid-mech - 26-03-2012

2 تا سوال داشتم نمیدونم اینجا بپرسم یا نه؟
من کارآموزیم تو پالایشگاه تهران گذراندم.این موضوع تو رزومه مطرح کنم یا نه؟ چون فکر کنم پالایشگاه تهران حساس باشه
اگر ما از ی دانشگاه پذیرش بگیریم و موفق به گرفتن فاند نشیم، میتونیم ی جورایی با همین internship از پس خرج تحصیل بر بیایم؟
ممنون