آکادمیا کافه
پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: راهنمای دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - دکتری (/Thread-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%82%DB%8C%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%D9%84%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D8%A8%D9%87-PhD-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PHd - Mike - 30-12-2011

(30-12-2011, 09:21 PM)mechanical-eng نوشته: ممنون از همه کسایی که نظر میدن.بالاخره هرکس نظر و تجربه ای داره که میگه
یه سوالی که هست اینه که اگه دانشگاهی هم مستر وهم دکترا رو در رشته مورد نظر داره، آیا اینکه با خود استاد موردنظر در این مورد که بپرسیم برای ارشد یا PHd مستقیم اپلای کنیم کار صحیحیه؟؟؟

من ۱ دانشگاه رو مثل میزنم.

University of Oklahoma

من اینجا دکتری مستقیم اپلی‌ کردم. بعدش بهم ادمیشین که دادند Dean دانشکده ایمیل زد که شما مستر نداری. می‌خوای چیکار کنی‌؟ الان ما اپلیکیشن شمارو دادیم به استادا اما کسی‌ به شما فاند نداده! می‌خوای تغییرش بدهی‌ مستر بخونی بعد ادامه به دکتری؟ که جواب من این بود که آیا فاند میدین به من اون وقت؟

جوابشون این بود:

Your email was forwarded to me and I am writing in regard to your question
about funding. At this time we are unable to offer you funding with your
admission. We typically do not provide funding to incoming MS students. An
MS student can apply for funding after his/her first semester.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PHd - mechanical-eng - 30-12-2011

ممنون Mike
اینجوری که شما گفتید میشه اینجوری استنباط کرد که یکی از بدیهای اپلای برای مستر اینه که احتمال گرفتن فاند خیلی کمه لااقل برای ترم های اول!!!
ولی علت اینکه شما رو برای PHd مستقیم قبول نکردن، فقط این بود که مستر نداشتین یا برای PHd مستقیم هم فاند کمه؟؟
ضمنا Mike عزیز توی پست 3 از همین تاپیک چند سوال مطرح کردم ممنون میشم که اگه براتون ممکنه جواب بدین!
سپاسگزارم

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PHd - Mike - 30-12-2011

(30-12-2011, 10:17 PM)mechanical-eng نوشته: ممنون Mike
اینجوری که شما گفتید میشه اینجوری استنباط کرد که یکی از بدیهای اپلای برای مستر اینه که احتمال گرفتن فاند خیلی کمه لااقل برای ترم های اول!!!
ولی علت اینکه شما رو برای PHd مستقیم قبول نکردن، فقط این بود که مستر نداشتین یا برای PHd مستقیم هم فاند کمه؟؟
ضمنا Mike عزیز توی پست 3 از همین تاپیک چند سوال مطرح کردم ممنون میشم که اگه براتون ممکنه جواب بدین!
سپاسگزارم

اولا من کی‌ گفتند که به من ندادند. گفتم این دانشگاه به من ادمیشین رو داد بعدش این جوری شد. من ۹ تا اپلی‌ کردم که این فقط ۱ کیشون بود. و ۱ کیشون از اون همه این رو گفت.

دوما دکتری فاند داره و مستر فاندش کمه.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PHd - mechanical-eng - 31-12-2011

ببخشید احتمالا منظورمو بد رسوندم! منظورم از اینکه شما رو قبول نکردن این بود که شما را به همراه فاند قبول نکردن دراین دانشگاه خاص یا بهتر بود بگم استادان این دانشگاه بهتون فاند ندادن!!! تا این سو تفاهم پیش نیاد!

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Babak - 01-01-2012

من چند تا نکته رو به طور کلی در مورد گرفتن پذیرش مستقیم از کارشناسی به دکترا می‌گم:
۱. اگر هدف شما گرفتن دکتراست و دانشگاه امکان گرفتن پذیرش مستقیم دکترا می‌ده، به نظر من برای دکترا اقدام کنید چون معمولا امکان گرفتن پذیرش و فاند برای دکترا در امریکا بیشتر از فوق لیسانس هست.

۲. در صورت تمایل به گرفتن پذیرش مستقیم دکترا، بهتره که در دوره لیسانس سعی کنید با دانشجویان فوق و دکترای دانشگاه خودتون در زمینه نوشتن مقاله همکاری کنید تا در این مورد تجربه کسب کنید و در رزومه‌اتون هم مقاله داشته باشید. داشتن مقاله شانس شما رو برای گرفتن پذیرش دکترا بالا خواهد برد.

۳. گرفتن پذیرش فوق لزوما ساده‌تر نیست و در بسیاری مواقع در امریکا حتی مشکل‌تر هم هست و به خصوص گرفتن فاند برای فوق اغلب سخت‌تره.

۴. یک مزیت مهم گرفتن فوق از یک دانشگاه امریکایی اینه که شما می‌تونید برای دکترا به دانشگاه بهتری برید. یعنی فوق رو از یک دانشگاه با معدل خوب بگیرید و مجدد برای دکترا اپلای کنید و از یک دانشگاه بهتر پذیرش بگیرید.

۵. در اغلب دانشگاه‌ها، دانشجویان دکترا که درس‌های لازم برای فوق رو گذرونده باشند و شرایط لازم برای گرفتن فوق رو داشته باشند، می‌تونند مدرک فوق رو جداگانه دریافت کنند و حتی می‌تونند مدرک فوق رو بگیرند و انصراف بدن. در نتیجه گرفتن پذیرش مستقیم دکترا ضرر خاصی نداره و حتی اگر شما در بین تحصیل به این نتیجه رسیدید که مایل به ادامه تحصیل برای گرفتن دکترا نیستید یا از دانشگاه خیلی راضی نیستید می‌تونید فوق رو دریافت کنید و انصراف بدید و شروع به کار کردن کنید یا به دانشگاه دیگه‌ای برید.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - mechanical-eng - 01-01-2012

ممنون بابک عزیز
ضمن صحبت هایی که کردین چند سوال برام پیش اومد، اینکه:
1.اگه پذیرش مستقیم بگیریم و مدت زمان لازم برای گذروندن مستر رو تموم کنیم و بخوایم برای دکترا بریم دانشگاه دیگه، باید مجددا تمام فرایندهای پذیرش و ویزا و... رو انجام بدیم یا با یه Transfer میشه حلش کرد؟؟؟
2.برای پذیرش مستقیم دکترا با فرض اینکه بخوایم بعد از گذروندن مستر، دکترا رو جای دیگه باشیم، پروژه ای که باید ازش دفاع کنیم چی میشه؟؟؟ مگه پروژه ای که به ما میدن برای همون دکترا نیستش؟؟؟
3.ضمنا آیا استاد مربوطه که اول ازش پذیرش گرفته بودیم بدش نمیاد که ما دکترا رو جای دیگه بگذرونیم و این امتیاز منفی محسوب نمیشه توی گرفتن توصیه نامه از طرف همون استاد؟؟؟
4.این فرایند Transfer بین همه‌ی دانشگاههای آمریکا مجاز هست؟؟؟ و چه مراحلی رو برای این قضیه باید انجام داد؟؟؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Babak - 02-01-2012

۱. تقریبا تمام مراحل پذیرش رو باید مجدد انجام بدید، ولی اگر فوق رو در کشور انگلیسی زبان بگیرید بعضی از دانشگاه‌ها دیگه نیازی به نمره زبان ندارند. همچنین نیازی به گرفتن ویزای مجدد نیست و فقط لازمه که اداره مهاجرت رو از تغییر دانشگاه محل تحصیل آگاه کنید.

۲. پروژه ممکنه یکی باشه یا نباشه، ولی حتی در صورتی که پروژه یکی باشه، انجام قسمتی از پروژه و نه تمام مراحل اون می‌تونه برای گرفتن فوق کافی باشه. همچنین این امکان هست که فوق رو به صورت «مبتنی بر درس» بگذرونید. در این حالت شما به جای پروژه فوق تعدادی درس بیشتر پاس می‌کنید و پروژه رو انجام نمی‌دید.

۳. احتمالا استاد شما از این موضوع ناراحت خواهد شد و این می‌تونه برای گرفتن توصیه‌نامه مشکل‌ساز بشه. به همین خاطر اصلا خوب نیست که شما از ابتدا با هدف انصراف و گرفتن فوق لیسانس، دکترا رو در دانشگاهی شروع کنید و بعد انصراف بدید. گزینه انصراف برای مواقعی خوبه که شما واقعا از دانشگاه مقصد ناراضی باشید یا در میانه تحصیل اهداف‌تون تغییر کنه.

۴. تا اونجا که می‌دونم بین تمام دانشگاه‌های معتبر امریکا مجاز هست، ولی گرفتن فوق لیسانس و رفتن به یک دانشگاه دیگه برای دکترا Transfer‌ محسوب نمی‌شه. Transfer تغییر محل تحصیل در میانه دوره هست، نه اتمام یک دوره و شروع دوره بعد در جای دیگه.

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - mechanical-eng - 02-01-2012

ممنون بابک جان
آیا این درسته که فوق لیسانس مبتنی بر درس نسبت به فوقی که توی اون پروژه انجام میشه ارزش کمتری داره؟
اینکه درصورت ناراضی بودن از محل تحصیل یا هرچیز دیگه بخوایم محل تحصیل رو عوض کنیم و دکترا جای دیگه باشیم، چه موقع برای پذیرش مجدد باید اقدام کنیم؟ پس از دریافت مدرک فوق یا قبلش؟ چون احتمالا فاندی که به ما میدن پس از انصراف از ادامه تحصیل در دانشگاه قطع خواهد شد!! درسته؟؟
ویه سوال دیگه اینکه در صورت پذیرش مستقیم دکترا، و در صورتیکه فول فاند باشیم از همون ترم اول فاند بهمون تعلق میگیره؟؟ یا بعد از اینکه اون دوره مستر تموم شد؟؟

RE: پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PhD - Babak - 02-01-2012

فوق لیسانس مبتنی بر درس از نظر ارزش فرق مهمی با فوق لیسانس مبتنی بر تحقیق نداره، اما اگر هدف دکترا باشه، بهتره که فوق رو مبتنی بر تحقیق بگذرونید که بتونید مقاله چاپ کنید و راه رو برای گرفتن پذیرش دکترا ساده‌تر کنید.

برای تغییر محل تحصیل هم لازمه که قبل از فارغ‌التحصیلی اقدام کنید به طوری که بعد از دریافت مدرک فوق بتونید بلافاصله دکترا رو شروع کنید. این مساله بیشتر به خاطر این هست که بتونید ویزای تحصیلی‌تون رو حفظ کنید، چون در صورت فاصله افتادن بین فوق و دکترا ویزای تحصیلی شما در اغلب کشورها بی‌اعتبار می‌شه و شما باید کشور رو ترک کنید و مجددا برای دکترا ویزا بگیرید.

در صورت گرفتن پذیرش دکترا و داشتن فاند، از همون ابتدا به شما فاند تعلق می‌گیره و نیازی به اتمام دوره فوق نیست.

پذیرش مستقیم از مقطع لیسانس به PHd - fluid-mech - 29-03-2012

مطمئن هستی؟
یعنی هر جا نوشته phd ، لازم نیست مدرک فوق لیسانس داشته باشی و با لیسانس میشه پذیرش کرد؟