آکادمیا کافه
سوالات پیرامون صدور I-20 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: تحصیل در آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: سوالات پیرامون صدور I-20 (/Thread-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-I-20)

صفحات 1 2

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Babak - 01-03-2012

با amin_mb موافقم. معمولا جایی که I-20 رو صادر می‌کنه دپارتمان نیست و Graduate Office هست، در حالی که فاند معمولا از دپارتمان میاد. شما اگر کپی نامه فاند رو براشون بفرستید، همون رو در I-20 ذکر می‌کنند و اگر فاند همه هزینه‌ها رو پوشش بده، نیازی به BS نیست.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Behnoush - 01-03-2012

مثل اینکه مشکل قابل حله . الان برام این ایمیل رو زدن :
We will issue an I-20 that includes information regarding funding provided from OSU.

با این حال از دپارتمان درخواست میکنم یه نامه برای graduate school بفرستن و خودمم ایمیل رو براشون می فرستم . ممنون از راهنمایی ها

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Behnoush - 13-03-2012

بچه ها graduate school یه فرمی برای من فرستاده که پر کنم که I-20 رو صادر کنن و گفتن به محض اینکه فرم رو ایمیل کنم پروسه صدور I-20 شروع میشه. حالا سوال من اینه که من اگه این فرم رو بفرستم به معنای پذیرفتن این پذیرش هست دیگه نه؟ من هنوز این پذیرشو نپذیرفتم و دپارتمان برای جوابم بهم مهلت داده و جواب رو هم باید به خود دپارتمان بدم .

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Saeid - 13-03-2012

(13-03-2012, 03:03 PM)Behnoush نوشته: بچه ها graduate school یه فرمی برای من فرستاده که پر کنم که I-20 رو صادر کنن و گفتن به محض اینکه فرم رو ایمیل کنم پروسه صدور I-20 شروع میشه. حالا سوال من اینه که من اگه این فرم رو بفرستم به معنای پذیرفتن این پذیرش هست دیگه نه؟ من هنوز این پذیرشو نپذیرفتم و دپارتمان برای جوابم بهم مهلت داده و جواب رو هم باید به خود دپارتمان بدم .
من فکر میکنم وختی I-20 صادر میشه به معنی این میتونه باشه که شما پذیرش رو قبول کردید....اصولا باید بعد از اینکه شما فرم پذیرش دپارتمان رو پر کردید ایمیل میزدند ولی قبل از اون ایمیل زدن.....به نظرم اگر مخایین این گزینه رو انتخاب کنید.....زیاد لفتش ندین....ولی اگر منتظر هستین و نمیخایین که چند تا I-20 فاند دار داشته باشین بهتره صبر کنید.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Babak - 14-03-2012

با احترام به نظر سعید، صدور I-20 لزوما به معنی قبول کردن پذیرش نیست. بعضی از دانشگاه‌ها بدون این که شما پذیرش رو قبول کنید براتون I-20 صادر می‌کنند.
برای اطمینان می‌تونید بهشون ایمیل بزنید و بپرسید که آیا پرکردن فرم به منزله قبول کردن پذیرش هست یا خیر.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - mhz_ir - 13-05-2013

کسی که گرین کارت امریکا داره پذیرش permanent resident بگیره(نه international) میتونه در خواست I20 هم بده براش بفرستن؟

میدونم I20 برای گرفتن ویزا هست ولی فقط برای تایید وزارت علوم برای ادامه تحصیل منظور هست.اگر در حالت permanent resident

I20 نمیدن،پس برای تایید گرفتن از وزارت علوم برای ادامه تحصیل چه باید کرد؟

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - Babak - 13-05-2013

شما اگر در فرم‌های پذیرش گفتید که گرین کارد دارید، دانشگاه دیگه براتون I-20 صادر نمی‌کنه. اگر با دانشگاه تماس بگیرید و مشکل رو بگید، شاید براتون I-20 صادر کردند، اما در صورتی که این کار رو نکنند، شاید وزارت علوم نامه پذیرش و گرین‌کارد شما رو به جای I-20 قبول بکنه.
اگر دوستانی هستند که در مورد روال کاری وزارت علوم بیشتر اطلاعات دارند، لطفا اطلاعات‌شون رو به اشتراک بگذارند.

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - mhz_ir - 14-05-2013

(13-05-2013, 11:47 PM)'Babak' نوشته: شما اگر در فرم‌های پذیرش گفتید که گرین کارد دارید، دانشگاه دیگه براتون I-20 صادر نمی‌کنه. اگر با دانشگاه تماس بگیرید و مشکل رو بگید، شاید براتون I-20 صادر کردند، اما در صورتی که این کار رو نکنند، شاید وزارت علوم نامه پذیرش و گرین‌کارد شما رو به جای I-20 قبول بکنه.
اگر دوستانی هستند که در مورد روال کاری وزارت علوم بیشتر اطلاعات دارند، لطفا اطلاعات‌شون رو به اشتراک بگذارند.

ضمن تشکر یادآور میشم که منظورم گرفتن معافیت تحصیلی بود که وزارت علوم تایید کنه و از طرفی بعید میدونم اینکارو بکنه اگر وزارت علوم  بفهمه طرف گرین کارت هم داره که کلا فکر کنم قرمزش کنن!!!نمیدونم اگه از دوستان کسی در جریان گرفتن معافیت تخصیلی بدون I20 هست ممنون میشم؟

RE: سوالات پیرامون صدور I-20 - MaMi - 14-05-2013

(14-05-2013, 12:12 AM)'mhz_ir' نوشته:
ضمن تشکر یادآور میشم که منظورم گرفتن معافیت تحصیلی بود که وزارت علوم تایید کنه و از طرفی بعید میدونم اینکارو بکنه اگر وزارت علوم  بفهمه طرف گرین کارت هم داره که کلا فکر کنم قرمزش کنن!!!نمیدونم اگه از دوستان کسی در جریان گرفتن معافیت تخصیلی بدون I20 هست ممنون میشم؟

تا جایی که من اطلاع دارم، برای صدور معافیت تحصیلی، وزارت علوم از شما I-20 خواهد خواست. بنظرم میتونید به دانشگاه ایمیل زده و شرایط رو براشون توضیح بدید و از اونها بخواهید که یک I-20 برای شما صادر و ارسال کنند. لزومی هم نداره که به وزارت علوم در مورد گرین کارت و ... هم توضیحی بدید!