آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - dani2020 - 02-10-2015

دوستان عزیزم 
من اوایل ابان تورنتو لند میکنم ، هنوز واسه اینکه چندشب اول و کجا بگذرونم سرگردونم . کسانیکیه اونجا لند کردند می تونید لطف کنید یکم اطلاعات بمن بدین 
و بعد هم واسه گواهینامه آیا ضروری ه که شهرک آزمایش برم چون عجله ای برای گرفتن گواهینامه تو تورنتو رو ندارم .
خیلی ممنون

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sama79 - 03-10-2015

(02-10-2015, 01:32 PM)dani2020 نوشته: دوستان عزیزم 
من اوایل ابان تورنتو لند میکنم ، هنوز واسه اینکه چندشب اول و کجا بگذرونم سرگردونم . کسانیکیه اونجا لند کردند می تونید لطف کنید یکم اطلاعات بمن بدین 
و بعد هم واسه گواهینامه آیا ضروری ه که شهرک آزمایش برم چون عجله ای برای گرفتن گواهینامه تو تورنتو رو ندارم .
خیلی ممنون
دوست عزیز
اگر به همراه خانواده هستید بهتر یه هتل آپارتمان یا به اصطلاح کوندو بگیرید (همه امکانات اولیه زندگی مانند مبلمان وسایل آشپزخانه و ..را داره البته قبلش بهتر همه اینا رو مجددا ازشون سوال کنید) . اگه ماشین ندارید حتما دقت کنید که جایی که می گیرید نزدیک ایستگاه مترو باشه که البته گرونتر هم میشه .
اگه کارت اعتباری ندارید که بصورت آنلاین جایی رو بگیرید یه جستجوی اینترنتی انجام بدید یه سری شرکتهای ایرانی میاره که شنیدم در ایران هم بعضی هاشون دفتر دارند.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - hooman_m - 03-10-2015

دوستان مراحل گرفتن سابقه گواهینامه از شهرک آزمایش رو اگر ممکنه یکم توضیح بدید، من یه روز بیام تهران بگیرم. من امروز راهنمایی رانندگی شهرمون رفتم گفتند ما چنین نامه ای نمیدیم. باید یه سازمانی از ما بخواد تا ما جوابش رو بدیم. فکر کنم زیاد در جریان نبودند. در ضمن از اینکه اینجا پرسیدم عذر خواهی میکنم پست مرتبط با سوالم پیدا نکردم.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - ju1361 - 04-10-2015

(03-10-2015, 03:50 PM)hooman_m نوشته: دوستان مراحل گرفتن سابقه گواهینامه از شهرک آزمایش رو اگر ممکنه یکم توضیح بدید، من یه روز بیام تهران بگیرم. من امروز راهنمایی رانندگی شهرمون رفتم گفتند ما چنین نامه ای نمیدیم. باید یه سازمانی از ما بخواد تا ما جوابش رو بدیم. فکر کنم زیاد در جریان نبودند. در ضمن از اینکه اینجا پرسیدم عذر خواهی میکنم پست مرتبط با سوالم پیدا نکردم.
بسیار ساده. یک روز تشریف میبرید شهرک آزمایش خط سبز رو دنبال میکنید. داخل سالن که رسیدید فکر میکنم باجه 9 بود.کارت ملی و گواهینامه رو میدید سوابق رو میگیرید.خیلی هم خلوته

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - angel_rs - 13-10-2015

سلام دوستان
یک سوال دارم ، کسی اطلاع داره اگر در زمان ورود لیست اقلامی که بعدا میخواهیم بیاریم را ( فرم b4) را ارایه بدیم بعدا قادر به اضافه کردن به اون لیست هستیم یانه ؟ یعنی میتونیم دوباره فرم رو پر کنیم و به گمرک تحویل بدیم یا نه .

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - ali-n - 15-10-2015

باسلام.
ببخشید، در پست های قدیمی دوستانی که به کانادا لند کردند، بعضیا گفته بودند که در فرودگاه از اونا فرم مروط به وسایلی که بعدا میخوان بیارن خواسته نشده و اونا هم چیزی بهشون ندادند. خب این دوستان بعدا اگه بخوان وسایلشون رو ببرند به مشکل بر نمی خورند؟
مورد دیگه اینکه در مورد لیست وسایل واقعا باید از تک تکشون عکس بگیریم؟ مثلا اینکه بگیم 2 تخته فرش 9 متری یا 2 عدد تابلو فرش کفایت نمیکنه؟ حتما باید عکس داشته باشیم و قیمت رو هم بگیم؟یا از تک تک وسایل دکوری باید عکس بگیریم و ارزش شون رو بنویسیم، اینکه کلی بگیم " وسایل دکوری" کفایت نمیکنه؟آخه ما هر قیمتی بگیم که واسه اونا قابل پیگیری و تشخیص نیست.
یعنی واقعا اینقدر حساس هستند سر این موارد؟یه کم نگران کننده است که آدم نتونه خب لیستش رو تهیه کنه و بعدا واسه بردن به مشکل بربخوره.
میشه لطفا دوستانی که بیشتر تجربه و اطلاعات دارند راهنمایی کنند.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 16-10-2015

از بانک به بانک متغیر هست ولی اینطور که دیدم معمولا بعد از حدود 10 روز کارت اعتباری برای شما پست میشه. کارت نقدی سریع تر و حدود یک هفته زمان میبره.

(11-10-2015, 12:33 PM)hatef_8 نوشته: دوستان من میخوام برای 5 روز توی ونکوور لند کنم، میخواستم ببینم توی این مدت بعد از حساب باز کردن ، چه مدت طول میکشه که کارت اعتباری صادر بشه

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 16-10-2015

(15-10-2015, 10:39 AM)ali-n نوشته: باسلام.
ببخشید، در پست های قدیمی دوستانی که به کانادا لند کردند، بعضیا گفته بودند که در فرودگاه از اونا فرم مروط به وسایلی که بعدا میخوان بیارن خواسته نشده و اونا هم چیزی بهشون ندادند. خب این دوستان بعدا اگه بخوان وسایلشون رو ببرند به مشکل بر نمی خورند؟
مورد دیگه اینکه در مورد لیست وسایل واقعا باید از تک تکشون عکس بگیریم؟ مثلا اینکه بگیم 2 تخته فرش 9 متری یا 2 عدد تابلو فرش کفایت نمیکنه؟ حتما باید عکس داشته باشیم و قیمت رو هم بگیم؟یا از تک تک وسایل دکوری باید عکس بگیریم و ارزش شون رو بنویسیم، اینکه کلی بگیم " وسایل دکوری" کفایت نمیکنه؟آخه ما هر قیمتی بگیم که واسه اونا قابل پیگیری و تشخیص نیست.
یعنی واقعا اینقدر حساس هستند سر این موارد؟یه کم نگران کننده است که آدم نتونه خب لیستش رو تهیه کنه و بعدا واسه بردن به مشکل بربخوره.
میشه لطفا دوستانی که بیشتر تجربه و اطلاعات دارند راهنمایی کنند.

سلام و درود
من به شخصه لیستی ندادم. فقط در فرودگاه سوال کردن که آیا بعدا می خواهید چیزی بیارید؟ خیلی کلی گفتم وسایل شخصی، وسایل خونه و آشپزخانه و طلاهای خودم و دخترم. آفیسر هم همین ها رو روی فرمی که داخل هواپیما پر کرده بودم ثبت کرد. 
در ضمن، دوستان من و خانواده هاشون که به ونکوور سفر می کنن، هر چیزی خواستن آوردن و به مساله ای نخوردن، بدون اینکه لیست و عکس و قیمت اعلام کرده باشن. 
این تجربه من بود.

موفق باشید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 16-10-2015

(13-10-2015, 08:42 AM)angel_rs نوشته: سلام دوستان
یک سوال دارم ، کسی اطلاع داره اگر در زمان ورود لیست اقلامی که بعدا میخواهیم بیاریم را ( فرم b4) را ارایه بدیم بعدا قادر به اضافه کردن به اون لیست هستیم یانه ؟ یعنی میتونیم دوباره فرم رو پر کنیم و به گمرک تحویل بدیم یا نه .

سلام و درود
شما هر چیزی که منع قانونی نداشته باشه و در ظرفیت وزن تعیین شده توسط هواپیمایی باشه، می تونید در سفرها بعدی تون بیارید. 

موفق باشید.

(11-10-2015, 12:33 PM)hatef_8 نوشته: دوستان من میخوام برای 5 روز توی ونکوور لند کنم، میخواستم ببینم توی این مدت بعد از حساب باز کردن ، چه مدت طول میکشه که کارت اعتباری صادر بشه

سلام 
همون طور که mike عزیز گفتن بستگی به بانکتون داره.  اما RBC کارت اعتباری رو دو هفته ای پست کرد و در مورد دبت کارت هم، در همون لحظه افتتاح حساب، یک کارت موقت داد و یه هفته بعد که کارت اصلی اومد، کارت موقت به طور اتوماتیک،  از کار افتاد. 

موفق و سربلند باشید.