آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - peyhas - 19-09-2015

سلام از دوستانی که لند کردن سوالی دارم اول اینکه آیا میشه پس از رسیدن اقدام به اجاره منزل کنیم؟ اگر نه چطور میتوان یک سوییت را از اینجا اجاره کرد؟ و اینکه هزینه تاکسی از فرودگاه همرا با چمدانهایمان چقدر است؟ در ضمن ما قصد داریم در ونکوور لند کنیم؟ لطفا اطلاعاتتان در خصوص اجاره خانه را با ما در میان بگذارید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - ju1361 - 20-09-2015

دوستان 2 تا سوال دارم
یکی اینکه ابعاد چمدانها چقدر مهمه؟ چمدونهایی که من خریدم مجموع ابعادش میشه حدود 160 اما همه ایرلاینها زدن 158.
کسی که چمدونا رو اندازه نمیگیره؟
دوم اینکه گروه تلگرام وایبر و یا واتس اپ اگه دارین برای مسائل مرتبط با زندگی در کانادا به منم پیغام بدید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 20-09-2015

(19-09-2015, 02:08 PM)peyhas نوشته: سلام از دوستانی که لند کردن سوالی دارم اول اینکه آیا میشه پس از رسیدن اقدام به اجاره منزل کنیم؟ اگر نه چطور میتوان یک سوییت را از اینجا اجاره کرد؟ و اینکه هزینه تاکسی از فرودگاه همرا با چمدانهایمان چقدر است؟ در ضمن ما قصد داریم در ونکوور لند کنیم؟ لطفا اطلاعاتتان در خصوص اجاره خانه را با ما در میان بگذارید.

درود بر شما
امیدوارم سفر راحتی داشته باشید.
در مورد اجازه خانه، سوییت و یا اتاق می تونید به سایت های زیادی مراجعه کنید.
مثل این سایت : http://vancouver.craigslist.ca

در مورد هزینه تاکسی اطلاعی ندارم.

در خصوص اجاره خونه در ونکوور، بستگی داره شما تصمیم بگیرید در کدوم منطقه ساکن بشید. به هر حال قیمت، خلوتی، دسترسی، بافت شهر و تنوع ملیت ها در down town با north van و کوکیتلام و برنابی و ... متفاوته. ابتدا محل مورد نظرتون رو انتخاب کنید، بعد میشه اطلاعات بیشتری پیدا کرد.

شاد و موفق باشید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 20-09-2015

(20-09-2015, 09:03 PM)ju1361 نوشته: دوستان 2 تا سوال دارم
یکی اینکه ابعاد چمدانها چقدر مهمه؟ چمدونهایی که من خریدم مجموع ابعادش میشه حدود 160 اما همه ایرلاینها زدن 158.
کسی که چمدونا رو اندازه نمیگیره؟
دوم اینکه گروه تلگرام وایبر و یا واتس اپ اگه دارین برای مسائل مرتبط با زندگی در کانادا به منم پیغام بدید.

درود بر شما
در مورد چمدان هایی که داخل بار می رن، ابعاد اهمیت خاصی نداره، فقط به وزن توجه میشه که بایستی بصورت یکنواخت در آنها توزیع شده باشه و بسته به هواپیمایی متفاوته. ولی نرمالش هر چمدان 23 کیلو هست با تلرانس یک کیلو.
در مورد کریر که با خودتون داخل هواپیما می برید، وزن اهمیتی نداره ولی حجم تا حدی مهم هست که اون هم سایز کوچک چمدان های سه تایی معمولا نرمال هستن.
داخل فرودگاه کنار گیت های تحویل بار، یه باکسی تعبیه شده که می تونید چمدان دستی تون رو اونجا بزارید و اندازه اش رو بسنجید.

سلامت و موفق باشید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sama79 - 23-09-2015

دوستانی که لند کردن
معمولا چقدر زمان برد تا آدرس کاناداتون در ECAS آپدیت شد؟
و اگر برای کسی پیش اومده که آدرسشو عوض کرده در آنصورت چقدر طول کشیده تا آپدیت بشه؟
ممنون میشم اگه هر کسی در این زمینه تجربه ای داره پاسخ بدهد تا بشه یه زمان متوسط برای این مورد بدست آورد.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - farshad123 - 24-09-2015

با سلام.

از بچه هایی که تورنتو لند کردن ممنون میشم تجربیات ساکن شدن رو اینجا بگن.
اگه کسی مایل به سکونت مشترک بود هم به من بگه.
در ضمن من الان اتاوا هستم و قصد رفتن به تورنتو.
با تشکر.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - farshad123 - 24-09-2015

(28-08-2015, 07:53 AM)Nooshafarin نوشته: درود دوباره
دوستانی که لند کردید، در اسرع وقت برای انجام امور مربوط به بیمه، child tax  و ...   به legal services society شهر یا منطقه اتون مراجعه کنید.

برنامه بیمه Medical Service Plan به این صورت هست که برای یک سال اول باید هزینه بیمه پرداخت بشه، مثلا برای یک خانواده سه نفره، ماهی 144 دلار باید پرداخت بشه. بعد از سه ماه بیمه فعال و قابل استفاده است که البته چشم پزشکی و دندانپزشکی پوشش نداره. بعد از 12 ماه، بر اساس میزان درآمد، مبلغ بیمه تعیین می شه.
با توجه به اینکه سه ماه اول بیمه پوشش داده نمی شه، حتما قبل از شروع ماه سپتامبر فرم ها رو تکمیل کنید و پست کنید تا ماه آگست هم براتون محسوب بشه.
برای بچه ها می شه در  Healthy Kid Program ثبت نام کرد که برای بچه ها یه درصدی از هزینه های دندانپزشکی و چشم پزشکی رو هم پوشش خواهد داد.
یک سرویس دیگه  Pharmacare هست. با توجه به اینکه دارو پوشش بیمه نداره، برای خانواده هایی که low income محسوب می شن، یه درصدی از هزینه پرداختی برای دارو برگشت داده میشه. این برگشت می تونه تا 70 درصد باشه.

سرویس های دیگه ای هم هست که ISS براتون تشریح می کنه. این سرویس ها شامل کلاس های زبان، آموزش قوانین، برگشت مالیات کالاها برای خانواده های با درآمد پایین، child tax  و ... هست.

اگر سوالی باشه که بتونم پاسخ بدم، در خدمت هستم.

با سلام.
من به سرویس کانادا تو اتاوا رفتم گفت الان نمیشه واسه کارت سلامت اقدام کرد و بعد از سه با مدرکی دال بر سکونت میاید که اقدام کنید. این درسته؟ واسه شما هم اینو گفتن؟
یعنی بعد از سه ماه تازه اقدام می کنن؟
ممنون میشم راهنمایی کنید؟

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 24-09-2015

(24-09-2015, 07:37 AM)farshad123 نوشته: با سلام.
من به سرویس کانادا تو اتاوا رفتم گفت الان نمیشه واسه کارت سلامت اقدام کرد و بعد از سه با مدرکی دال بر سکونت میاید که اقدام کنید. این درسته؟ واسه شما هم اینو گفتن؟
یعنی بعد از سه ماه تازه اقدام می کنن؟
ممنون میشم راهنمایی کنید؟

درود بر شما
برای کارت سلامت باید به ISS : Immigrant Services Society مراجعه کنید.
در بریتیش کلمبیا بلافاصله بعد از ورود، پرونده تشکیل می شه ولی امکان استفاده از خدمات بیمه، بعد از سه ماه فراهم می شه.

شما برای اطلاعات بیشتر این لینک رو ببینید:
http://ociso.org

موفق باشید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sama79 - 27-09-2015

از دوستانی که آدرس کاناداشون وارد شده یه سوال داشتم(من همچنان با این آدرس درگیرم Sad )
موقع لندینگ آدرسی در تورنتو (onario ) دادم و بعد از چند روز آدرس رو که هنوز وارد نشده بود به آلبرتا و شهر ادمونتون تغییر دادم ، بعد حدود 20 روز آدرس رو آپدیت کردن ولی متاسفانه province رو بجای آلبرتا استان onatrio زدن، البته بقیه آدرس درسته فقط province اشتباهه. امکان داره خودشون موقع ارسال کارتها از نام شهر Edmonton و کد پستی متوجه اشتباه بشن و درست ارسال کنن( چون واضحه که ادمونتون تو استان آلبرتاست!)
ویا بهتره دوباره آدرس آپدیت بشه (مکنه این تغییر آدرس حدود یک ماه ارسال کارت رو عقب بندازه!) یا با تماس تلفنی ازشون بخوام درست کنن؟
اگه کسی در این رابطه تجربه ای داره ممنون میشم کمک کنه.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Mehrap - 30-09-2015

دوستان سلام
در پركردن فرم b4 گوشي موبايل و لپ تاپ كه همراهمونه رو هم بايد ذكر كنيم؟ در واقع ما اين سري فقط واسه گرفتن كارت داريم ميريم و چيز ديگه اي همراهمون نيست ولي دفعه بعد كه بريم برخي از وسايلمون مثل فرش و ... رو مي بريم. سئوال ديگه اينكه منظور از وسايل با ارزش چيه؟ از چه قيمتي به بالا با ارزش حساب ميشه؟! مثلا اگه يه تابلو نقاشي از يك هنرمند نسبتا معروف داشته باشيم اگر قيمتش چقدر باشه بايد ازش عكس بگيريم؟