آکادمیا کافه
اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - masoud-sh - 07-04-2016

سلام وقت بخیر
میتونید بهم بگید دانشگاه ازاد رامسر مورد تایید هست یانه؟
من ارشد حسابرسی دارم

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - خسرو - 17-04-2016

(25-02-2016, 10:39 PM)یautomotive نوشته: @Shihan
با سلام،
دوست عزیز، لطفا لینک زیر رو ببینید،
https://www.fh-zwickau.de/index.php?id=6338
برای آلمان تا جایی که من اطلاع دارم، برای رشته‌ی مکانیک و تمام زیر شاخه‌های آن برای ارشد احتیاج به مدرک C1 آلمانی دارید، برای MA هم در لینکی که قرار داده‌ام از این دانشگاه، این موضوع ذکر شده، برای آلمان بحث پذیرش زیاد مهم نیستش، بحث بورسیه بسیار مهم هستش، اگر سالی 8060 یورو را به راحتی می‌توانید پرداخت کنید، پذیرش گرفتن نباید کار سختی باشد، الیته بحث مدارک زبان جداست، البته به دلیل وجود چند شرکت بزرگ خودروسازی، می‌تواند این موضوع توجیه‌ پذیر باشد.

ضمنا، تنها رشته‌ی مکانیک خودرو که ارائه می‌دهد در مقطع ارشد لینک زیر هستش
https://www.fh-zwickau.de/index.php?id=11162 سه ترم هستش و دوباره به این موضوع که باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشید اشاره شده.
در ضمن ترمی هم 500 یورو شهریه در نظر گرفته شده است. در این رشته، هم تابستان و هم زمستان پذیرش وجود دارد.

رمان پذیرش هم در لینک زیر قرار دارد
https://www.fh-zwickau.de/index.php?id=6338

برای سوالات دیگر، دوستان راهنمایی خواهند کرد.

موفق باشید

ممنون دوست عزیز.برنامه ی بنده برای یک سال دیگه هست تا اون زمان میتونم زبان خودم و به حدی که مورد نیاز دانشگاه باشه برسونم.میتونم الان مدارک و بفرستم و ببینم مورد تایید هست و اگر بود سال دیگه دوباره اپلای کنم یا باید حتمن برم؟
منتهی با کمی تحقیق متوجه دم دانشگاه rwth aachen رتبه ی بهتری داره. و مقصدم و به اونجا تغییر دادم.
حالا طبق گفته های شما چند سوال
-با رزومه ای که خدمت شما عرض کردم بعلاوه مدارکی مرتبط با خودرو مثل برق خودرو و مکانیک از فنی حرفه ای و همچنین سر رشته از مکانیکی برای بورسیه شانسی دارم؟ در سایت daad اسکولارشیپی مرتبط با مهندسی خودرو پیدا نکردم.اگر امکانش هست مرا راهنمایی کنید.
-8000یورو که فرمودید منظور مبلغی که در بانک باید سپرده شود بود یا هزینه زندگی؟چون میتوانم مبلغی که به من گفتند برای ورود به آلمان باید در بانکی سپردگذاری شود یعنی همان 8000یورو را تامین کنم و در نظر دارم برای تامین مخارج و همچنین کسب تجربه در آلمان و در شغلی مربوط به رشته ام مشغول به کار شوم.آیا این تصمیم عملی هست؟
-شما گفتید پذیرش در دانشگاه های آلمان کار سختی نیست.ینی بنده با این مدرک هم به راحتی در دانشگاهی مثل rwth aachen میتونم پذیرش بگیرم؟چالشهایش چیست؟ چون هدف من بلند مدت است.نیاز به دانستن شانس قبولیم دارم تا یادگیری زبان و مقدمات را برای یک سال دیگر شروع کنم یا که نه امیدی نیست.
ممنون.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - automotive - 17-04-2016

@خسرو
@Shihan
وقت بخیر
پاسخ سوالات شما به ترتیب.
در این مورد اطلاعی ندارم.

اطلاعات من زیاد نیست، فقط چند مورد بدیهی را اشاره می‌کنم، اگر نکته‌ی خاصی بود یا سوالاتی که پاسخشان را اطلاع نداشتم، دوستان مجرب لطف کنند و راهنمایی کنند. ممنونم

تا جایی که من اطلاع دارم وب سایت daad بسیار رشته‌های محدودی را پوشش می‌دهد، باید دانشگاه‌های مقصد را یک‌به‌یک جست و جو کنید و در وب‌سایت رسمی آن‌ها، بورسیه‌ها را مشاهده کنید.
دانشگاه rwth Aachen که نام برده‌اید:
Scholarships Overview   (به نوع بورسیه، صلاحیت و ضمینه ی کاری بورسیه دقت کنید.)
و
Scholarships and Funding Programs
حتما IKA و  Masterstudiengang Automatisierungstechnik را مشاهده بفرمایید، در FAQ نوشته شده Knowledge of German is not required for the enrolment - it is, however, a requirement for the registration of the master thesis
از دوستان سوال کنید شاید امسال بتوانید بدون ارائه‌ی مدرک زبان آلمانی ثبت نام کنید (شاید این امر با دریافت بورسیه مغایرت داشته باشد، قسمت بورسیه دانشکده را دقیق مطالعه کنید).
و
Application Master for Internationals
این دانشگاه رشته‌ی مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو را هم به زبان آلمانی و هم انگلیسی ارائه می‌دهد.
لینک ارشد به زبان انگلیسی Automotive Engineering M.Sc.
لینک رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می‌شوند (زیرشاخه های مکانیک، از جمله مکانیک خودرو مشاهده می‌شود.) Current Courses of Study

8060 یورو را باید در بانک بلوکه کنید، از این سپرده می‌توانید قانونا ماهیانه (تقریبا) 670 یورو را برای تامین هزینه‌های زندگی برداشت کنید و نه بیشتر، بله تا آنجا که اطلاع دارم، این میزان پول تمام نیازهای یک زندگی دانشجویی را (اعم از غذا، خوابگاه و ...) فراهم می‌کند.
فکر نمی‌کنم، شما از ترم دو (اگر اشتباه نکنم) در شرکتی مشغول به کارآموزی می‌شوید، که مرتبط را رشته‌ی تحصیلی شما است، اما کار کردن به معنای تعداد واحد کمتر و طولانی شدن مدت تحصیل شده و تحقیق کنید که آیا قانونا شما مجاز هستید یا خیر.
می‌توانید سوال خود را در این لینک http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ بپرسید، ایشان، دانشجوی ایرانی هستند، در آلمان زندگی می‌کنند و بسیار با دقت به سوالات پاسخ گو هستند. 

جواب این سوال را هم اطلاع ندارم.

با احترام

(17-04-2016, 05:01 PM)automotive نوشته: @خسرو
@Shihan
وقت بخیر
پاسخ سوالات شما به ترتیب.
در این مورد اطلاعی ندارم.

اطلاعات من زیاد نیست، فقط چند مورد بدیهی را اشاره می‌کنم، اگر نکته‌ی خاصی بود یا سوالاتی که پاسخشان را اطلاع نداشتم، دوستان مجرب لطف کنند و راهنمایی کنند. ممنونم

تا جایی که من اطلاع دارم وب سایت daad بسیار رشته‌های محدودی را پوشش می‌دهد، باید دانشگاه‌های مقصد را یک‌به‌یک جست و جو کنید و در وب‌سایت رسمی آن‌ها، بورسیه‌ها را مشاهده کنید.
دانشگاه rwth Aachen که نام برده‌اید:
Scholarships Overview   (به نوع بورسیه، صلاحیت و ضمینه ی کاری بورسیه دقت کنید.)
و
Scholarships and Funding Programs
حتما IKA و  Masterstudiengang Automatisierungstechnik را مشاهده بفرمایید، در FAQ نوشته شده Knowledge of German is not required for the enrolment - it is, however, a requirement for the registration of the master thesis
از دوستان سوال کنید شاید امسال بتوانید بدون ارائه‌ی مدرک زبان آلمانی ثبت نام کنید (شاید این امر با دریافت بورسیه مغایرت داشته باشد، قسمت بورسیه دانشکده را دقیق مطالعه کنید).
و
Application Master for Internationals
این دانشگاه رشته‌ی مهندسی تکنولوژی مکانیک خودرو را هم به زبان آلمانی و هم انگلیسی ارائه می‌دهد.
لینک ارشد به زبان انگلیسی Automotive Engineering M.Sc.
لینک رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می‌شوند (زیرشاخه های مکانیک، از جمله مکانیک خودرو مشاهده می‌شود.) Current Courses of Study

8060 یورو را باید در بانک بلوکه کنید، از این سپرده می‌توانید قانونا ماهیانه (تقریبا) 670 یورو را برای تامین هزینه‌های زندگی برداشت کنید و نه بیشتر، بله تا آنجا که اطلاع دارم، این میزان پول تمام نیازهای یک زندگی دانشجویی را (اعم از غذا، خوابگاه و ...) فراهم می‌کند.
فکر نمی‌کنم، شما از ترم دو (اگر اشتباه نکنم) در شرکتی مشغول به کارآموزی می‌شوید، که مرتبط را رشته‌ی تحصیلی شما است، اما کار کردن به معنای تعداد واحد کمتر و طولانی شدن مدت تحصیل شده و تحقیق کنید که آیا قانونا شما مجاز هستید یا خیر.
می‌توانید سوال خود را در این لینک http://mamooli.persianblog.ir/post/524/ بپرسید، ایشان، دانشجوی ایرانی هستند، در آلمان زندگی می‌کنند و بسیار با دقت به سوالات پاسخ گو هستند. 

جواب این سوال را هم اطلاع ندارم.

با احترام
ممنون بابت لینکهای مفید بنده هدفم همان automotive engineering هست.ولی متاسفانه انگار این دانشگاه در مقطع مستر بورسیه ندارد.
و نکته دیگه اینکه بنده تا سال دیگه قصد رفتن ندارم.به علت کاری.
نه.من سرمایه ی زیادی ندارم.این 8000یورو را در اول میخواهم بلوکه کنم و از آن برداشت نکنم و مخارجم را از طریق کار بدست آورم و یا حتی پس انداز هم داشته باشم.امکان پذیر هست؟ بنده با شرایطی کمتر از عادی برای زندگی هم مشکلی ندارم.
باز هم ممنون بابت لینکها

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - Shihan - 17-04-2016

(17-04-2016, 05:56 PM)خسرو نوشته: ممنون بابت لینکهای مفید بنده هدفم همان automotive engineering هست.ولی متاسفانه انگار این دانشگاه در مقطع مستر بورسیه ندارد.
و نکته دیگه اینکه بنده تا سال دیگه قصد رفتن ندارم.به علت کاری.
نه.من سرمایه ی زیادی ندارم.این 8000یورو را در اول میخواهم بلوکه کنم و از آن برداشت نکنم و مخارجم را از طریق کار بدست آورم و یا حتی پس انداز هم داشته باشم.امکان پذیر هست؟ بنده با شرایطی کمتر از عادی برای زندگی هم مشکلی ندارم.
باز هم ممنون بابت لینکها

دوست عزیز

نه این دانشگاه نه سایر داشنگاههای المان برای دوره های ارشد (Master) هیچ بورسی رو در نظر نمیگیرن. بنابراین با خیال راحت از این مورد بگذرید. در خصوص رشته مهندسی خودرو هم در لینک بالا دوست ما automotive به درستی اشاره کرده و دوره به انگلیسی ارائه میشه.
شما در روزهای ابتدایی نمیتونی به راحتی کار پیدا کنی بنابراین باید از این میزان باید استفاده کنی زمانی که تونستی بر زبان المانی خودتون تسلط پیدا کنی ان هنگام تقریباً میتونی تعلق داشتن به اون پول رو کنار بزنی و روی هزینه و درامد خودت مصرف داشته باشید. بههتر در ابتدا قوانین مسیر اپلای رو خیلی راحت در نظر نداشته باشیم.

(07-04-2016, 09:52 PM)masoud-sh نوشته: سلام وقت بخیر
میتونید بهم بگید دانشگاه ازاد رامسر مورد تایید هست یانه؟
من ارشد حسابرسی دارم

بله مشکلی نداره. بیشتر دوره ها و مراکز ازاد مورد تایید هستن

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - Ebish - 17-04-2016

در تکمیل توضیحات دوست خوبم Shihan

در صورتی که سایت Anabin رو چک کنید میبینید که دانشگاه آزاد رامسر مورد ارزیابی قرار نگرفته و تنها Rahman Non-Profit and Private Institute of Higher Education این موسسه مورد ارزیابی قرار گرفته که البته status  قرار گرفته برای این موسسه هم H+/-‌هست.

(17-04-2016, 06:10 PM)Shihan نوشته: دوست عزیز

نه این دانشگاه نه سایر داشنگاههای المان برای دوره های ارشد (Master) هیچ بورسی رو در نظر نمیگیرن. بنابراین با خیال راحت از این مورد بگذرید. در خصوص رشته مهندسی خودرو هم در لینک بالا دوست ما automotive به درستی اشاره کرده و دوره به انگلیسی ارائه میشه.
شما در روزهای ابتدایی نمیتونی به راحتی کار پیدا کنی بنابراین باید از این میزان باید استفاده کنی زمانی که تونستی بر زبان المانی خودتون تسلط پیدا کنی ان هنگام تقریباً میتونی تعلق داشتن به اون پول رو کنار بزنی و روی هزینه و درامد خودت مصرف داشته باشید. بههتر در ابتدا قوانین مسیر اپلای رو خیلی راحت در نظر نداشته باشیم.
ممنون شاهین جان
روزهایی ابتدایی منظور چه زمانیه بیشتر از دو سه ماه؟
قوانین مسیر اپلای و یکم توضیح میدید؟
نظرات قبلی من هم بخونید و لطفا بگید چقد شانس برای قبولی دارم.
اینکه وقت میذارید جای تشکر داره.از خیلیا مشروت میگیرم ولی اکثرن گیجم کردن.

(17-04-2016, 07:04 PM)خسرو نوشته: ممنون شاهین جان
روزهایی ابتدایی منظور چه زمانیه بیشتر از دو سه ماه؟
قوانین مسیر اپلای و یکم توضیح میدید؟
نظرات قبلی من هم بخونید و لطفا بگید چقد شانس برای قبولی دارم.
اینکه وقت میذارید جای تشکر داره.از خیلیا مشروت میگیرم ولی اکثرن گیجم کردن.

روزهای ابتدایی همون 6 ماه ابتدایی است. ضمناً این بخش مربوط به شانس پذیرش نمی باشد. سایر دوستان و شما بهتره از اینجا مورد سوال خودتون رو پیگیری کنید.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - saghar.va - 20-05-2016

با سلام و درود فراوان. کسی که مدرک دیپلم داره برای تحصیل در رشته پزشکی المان هم باید حتما در ایران دانشگاه مرتبط  با این رشته رو قبول بشه صرفا؟

یا الزاما نیست؟

ممنون از توجهتون