آکادمیا کافه
بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: رشته‌های تحصیلی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%DB%8C)
+--- انجمن: مدیریت و اقتصاد (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF)
+---- انجمن: مدیریت (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)
+---- موضوع: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت (/Thread-%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 04-08-2015

(03-08-2015, 01:20 AM)babielnino نوشته: مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: دکترا
رشته مورد نظر: یکی از  گرایشهای مدیریت
معدل لیسانس: 13.05

رشته لیسانس: مهندسی صنایع گرایش تولید صنعتی
دانشگاه لیسانس: ازاد

معدل ارشد: 17.85
رشته ارشد: مدیریت صنعتی
دانشگاه ارشد: ازاد
مدرک زبان انگلیسی:  ایلتس تا پاییز امسال 6.5
سایر مدارک زبان:
مقالات خارجی: 2تا ISI
مقالات داخلی:

کنفرانس: 
تالیف کتاب:
سابقه کار: 1سال البته غیر بیمه ی
سایر مدارک: مدارک دورهای کنترل پروژه و ISO
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی): نروژ فنلاند و هلند ....... و اینکه اصلا امکان بورس گرفتن هست با این شرایط؟

با سلام 

دوست عزیز اول باید بگم شانس پذیررش و بورس در رشته های مدیریتی خلی دشوار هستش. 
و اما کیس شما:
معدل لیسانس شما پایینه و نقطه ضعف شما اینه.
در مورد مدرک زبان که حداقل باید ایلتس 6.5 داشته باشین.
معدل ارشد شما خوبه. 
دوره های کنترل پروژه MSP و ایزو هم که دارین تاثیر مثبت داره. 
در مورد اینکه چه گرایشی رو میخواین ادامه بدین من میگم سعی کنین همون رشته لیسانس خود رو ادامه بدین و براحتی میتونین 
انجام بدین چون رشته ارشد شما هم خیلی مرتبطه  (شانس پذیرش در سایر گرایش های مدیریت ضعیفه) . یا هم برین دنبال دپارتمان ههای مدیریت و بزینس , دنبال گرایشهای تحقیق و عملیات - لجستیک  و مدیریت زنجیره تامین بگردین . 
من در این دو رشته یعنی مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی که البته در دوره دکتری بیشتر به صورت موضوعاتی با عنوان هایی که ذکر کردم قابل یفت هستند را مصلحت میدونم . 
ببینین دو تا مقاله ای که نوشتین در چه موضوعاتی هستن , اگر موضوع مقالات شما مربوط به صنایع و صنعتی باشه , برین دنبال استاد در دپارتماهای مهندسی صنایع - مدیریت ساخت - مهندسی مدیریت و بعضا بیزینس اسکول ها که در رزمینه های صنایع کار میکنن استاد پیدا کنین  و اپلای کنین . 
من متاسفانه اصلاعات در مورد اینکه کدوم کشور ها  کدوم دانشگاه ها صنایع ارایه میکنند رو ندارم و برای همین از این بابت کیس شما رو ارجاع میدم به مدیر عزیز جناب Shihan  تا راهنماییتون کنن. 
با تشکر

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Shihan - 04-08-2015

گفتنی ها رو کامل دوستم Emir خدمت شما گفتن.
به نظرم بهتره اگر برای رشته مهندسی صنایع قصد اقدام داری بهتره نمره زبان بالاتری در نظر بگیری، همچنین دانشگاههای هلند و فرانسه و ایتالیا و اسپانیا گزینه های مناسی برای دوره ریسرچ صنایع هستن. برای رشته مدیریت هم بهتره نمره GMAT or GRE داشته باشی تا کمبود دوره لیسانست کم به چشم بیاد. در پایان به کمک یه استاد نیاز داری که پوششت بده و تماس گرفتن باهاش بسیار تاثیر گذار خواهد بود

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - babielnino - 05-08-2015

(04-08-2015, 12:37 PM)artash نوشته: با سلام 

دوست عزیز اول باید بگم شانس پذیررش و بورس در رشته های مدیریتی خلی دشوار هستش. 
و اما کیس شما:
معدل لیسانس شما پایینه و نقطه ضعف شما اینه.
در مورد مدرک زبان که حداقل باید ایلتس 6.5 داشته باشین.
معدل ارشد شما خوبه. 
دوره های کنترل پروژه MSP و ایزو هم که دارین تاثیر مثبت داره. 
در مورد اینکه چه گرایشی رو میخواین ادامه بدین من میگم سعی کنین همون رشته لیسانس خود رو ادامه بدین و براحتی میتونین 
انجام بدین چون رشته ارشد شما هم خیلی مرتبطه  (شانس پذیرش در سایر گرایش های مدیریت ضعیفه) . یا هم برین دنبال دپارتمان ههای مدیریت و بزینس , دنبال گرایشهای تحقیق و عملیات - لجستیک  و مدیریت زنجیره تامین بگردین . 
من در این دو رشته یعنی مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی که البته در دوره دکتری بیشتر به صورت موضوعاتی با عنوان هایی که ذکر کردم قابل یفت هستند را مصلحت میدونم . 
ببینین دو تا مقاله ای که نوشتین در چه موضوعاتی هستن , اگر موضوع مقالات شما مربوط به صنایع و صنعتی باشه , برین دنبال استاد در دپارتماهای مهندسی صنایع - مدیریت ساخت - مهندسی مدیریت و بعضا بیزینس اسکول ها که در رزمینه های صنایع کار میکنن استاد پیدا کنین  و اپلای کنین . 
من متاسفانه اصلاعات در مورد اینکه کدوم کشور ها  کدوم دانشگاه ها صنایع ارایه میکنند رو ندارم و برای همین از این بابت کیس شما رو ارجاع میدم به مدیر عزیز جناب Shihan  تا راهنماییتون کنن. 
با تشکر

(04-08-2015, 12:51 PM)Shihan نوشته: گفتنی ها رو کامل دوستم artash خدمت شما گفتن.
به نظرم بهتره اگر برای رشته مهندسی صنایع قصد اقدام داری بهتره نمره زبان بالاتری در نظر بگیری، همچنین دانشگاههای هلند و فرانسه و ایتالیا و اسپانیا گزینه های مناسی برای دوره ریسرچ صنایع هستن. برای رشته مدیریت هم بهتره نمره GMAT or GRE داشته باشی تا کمبود دوره لیسانست کم به چشم بیاد. در پایان به کمک یه استاد نیاز داری که پوششت بده و تماس گرفتن باهاش بسیار تاثیر گذار خواهد بود

ممنون از شما دوستان بسیار لطف کردین
اتفاقا پایان نامه ارشدم در مورد زنجیره تامین بود و یه مقاله م در همین مورده مقاله دوم م در مورد روشهای تولیده ... پس برم دنبال دکترا برای صنایع

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - th_maghsoodi - 07-08-2015

با سلام 
ممنون میشم در خصوص شانس پذیرش و البته با فاند نظر بدید ... دانشگاه یا کشور برام بعد از فاند اهمیت داره... در خصوص اقدام در چه کشوری و دانشگاهی ممنون خواهم شد پیشنهاد بدید:
کارشناسی: مهندسی نرم افزار- معدل 15/58 - معدل بدون عمومی ها و هم چنین معدل دو سال آخر 17/ دانشگاه ازاد
ارشد: MBA گرایش مدیت منابع  انسانی و توسعه سازمانی - معدل 17/58/دانشگاه سراسری سمنان
مقالات : 4 تا همایش بین المللی - 2 تا علمی پژوهشی داخلی- یک عدد JIMS - و یک عدد هم به زودی سابمیت میشه که  انگلیسی هست و خیلی روش امید است.
نمره آیلتس : 6/5 ولی مجددا امتحان ثبت نام کردم و امید 7 دارم
جی ار ای هنوز ندادم نوامبر میدم.
دو سال سابقه با بیمه..
مسلط به نرم افزارهای آماری: SPSS - PLS- Lisrel-AMOS
سابقه برنامه نویسی  با #ASP.net ,  C 
سپاس

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - mehran1414 - 12-08-2015

سلام دوستان
من امسال میخوام ارشد بدم
رشتم صنایعه هستش ولی برای فوق میخوامMBA امتحان بدم و بخونم و هدفم خارج از کشور رفتنه
آیا بنظر شما ارشد صنایع بدم و بخونم یا MBAرو؟؟ که شانس بیشتری برای رفتن و تحصیل در کانادا رو داره؟

ممنون

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Shihan - 12-08-2015

(12-08-2015, 12:06 AM)mehran1414 نوشته: سلام دوستان
من امسال میخوام ارشد بدم
رشتم صنایعه هستش ولی برای فوق میخوامMBA امتحان بدم و بخونم و هدفم خارج از کشور رفتنه
آیا بنظر شما ارشد صنایع بدم و بخونم یا MBAرو؟؟ که شانس بیشتری برای رفتن و تحصیل در کانادا رو داره؟

ممنون

اینکه شما بخوای کدوم گرایش و رشته رو انتخاب کنی بستگی به خودت داره،
در واقع دانشگاه های کانادا براشون معدل مهمه. دیگه کمترین حداقل هم 15 رو در نظر گرفتن که بعضیاشون حتی 16 رو هم گذاشتن. ضمن اینکه برای صنایع دانشگاههای تا جایی‌ که من اطلاع دارم دانشگاه‌های toronto, ryerson, concordia,regina, dalhousie, windsor و این رشته رو دارند. برای رشته  MBA که سابقه کار می خواد (معمولا). نه بدون مستر پذیرش دکترا در مدیریت اگه نشدنی نباشه، به ندرته. حداقل زمینه تحقیقاتی می خواد. 

فکر می کنم در اروپا دوره های مستری مرتبط با رشته میتونید پیدا کنید در دانشکده های مدیریت که gmat یا نخوان یا الزامی نباشه، چون بعضی دوره های مدیریت در اروپا برای پذیرش دکترا هم gmat نمی خوان. با این تفاسیر عملاً دوره های مدیریت نیاز به نمره مناسب در تافل و Gmat داره و برای رشته صنایع هم بعضی دانشگاهها مانند dalhousie نمره gre ازت میخوان. من خودم فکر میکنم با ازمون میتونی برای هر دو مورد در نظر داشته باشی

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - mr.h.gm - 17-08-2015

درود بر دوستان عزیز،
من دانشجوی کارشناسی رشته مدیریت کسب و کار در دانشگاه تهران روزانه هستم و یک ماه دیگه 20 سالم تموم میشه Smile
ترم 5 رو دارم شروع می کنم و معدل 4 ترم اولم 16.5 هست.
زبان انگلیسیم در سطح متوسط (Pre Intermediate) هست.
از نظر مالی وضعیت خیلی خوبی ندارم و بیشتر از 60-70 میلیون تومن در مجموع (هزینه اپلای + زندگی + شهریه) نمیتونم حمایت بگیرم.
هدفم از اپلای اینه هرچی سریعتر جذب بازار کار یه کشور توسعه یافته شم کشورشم هیچ فرقی نمیکنه فقط جهان اول باشه همین.
از درس خوندن هم خوشم نمیاد و بخاطر همین میخوام واسه فوق لیسانس که کوتاه ترین مقطع هست اقدام کنم و بعد سریعا وارد کار شم.
سوالم اینه آیا میتونم با این شرایطی که گفتم واسه فوق از ایران برم ؟ رنک دانشگاه و سطح و علمی و اینا هم هیچ اهمیتی برام نداره ! رشته هم هرچی به مارکتینگ و مدیریت استراتژیک نزدیک تر و هرچی از تحقیق در عملیات دورتر باشه بیشتر باب میلمه Smile)
اما به هیچ وجه GRE و GMAT هم نخوان ... خیلی دردسر داره این دوتا. یعنی فقط زبان (مثل B1 آلمانی یا تافل) به علاوه معدل رو بخوان.

ممنون میشم راهنمایی کنیدSmile یک دنیا تشکر 3>

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - mr.h.gm - 17-08-2015

(17-08-2015, 12:42 PM)artash نوشته: سلام . 
دوست عزیز . مگر ندیدین که توصیه کردیم سوالات رو با الگوی معرفی شده بپرسین . 
هم شنا و دیگر دوستان اطلاع داشته باشین که تا زمانی که از این الگو استفاده نکنین به سوالات پاسخی داده نخواهد شد . 
پست شما رو حذف نمیکنم , و از الگو استفاده کنین .

متاسفانه ندیده بودم الگو رو شرمنده Smile

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: فقط فوق لیسانس
رشته مورد نظر: به فیلد بیزینس ربط داشته باشه. ترجیحا مارکتینگ و مدیریت استراتژیک
معدل لیسانس:
معدلم تا اینجا (4 ترم تموم شده) 16.70 هست

رشته لیسانس: مدیریت کسب و کار های کوچک
دانشگاه لیسانس:
دانشگاه تهران  روزانه
معدل ارشد: -
رشته ارشد: -
دانشگاه ارشد: -
مدرک زبان انگلیسی: -
سایر مدارک زبان: -
مقالات خارجی: -
مقالات داخلی:
-
کنفرانس:  -
تالیف کتاب: -
سابقه کار: یک سال MLM، عموم هم کارخونه داره می تونم ازش نامه سابقه کاری بگیرم.
سایر مدارک: -
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی):
هر دانشگاهی از هر کشوری باشه مهم نیست فقط کشورش جهان اول باشه. مجموع هزینه ها از 60 میلیون بیشتر نشه (اپلای+زندگی+شهریه). و اینکه GRE/GMAT نخواد فقط نمره زبان بخواد (مثل B1 آلمانی یا تافل) و معدل هدفمم هرچی سریعتر جذب بازار کار شدن در یک کشور توسعه یافته هست. سطح علمی دانشگاه مقصد هیچ اهمیتی برام نداره. هدف مهاجرته. ممنون.

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - Emir - 22-08-2015

(17-08-2015, 03:36 PM)mr.h.gm نوشته: متاسفانه ندیده بودم الگو رو شرمنده Smile

مقطع تحصیلی برای گرفتن پذیرش: فقط فوق لیسانس
رشته مورد نظر: به فیلد بیزینس ربط داشته باشه. ترجیحا مارکتینگ و مدیریت استراتژیک
معدل لیسانس:
معدلم تا اینجا (4 ترم تموم شده) 16.70 هست

رشته لیسانس: مدیریت کسب و کار های کوچک
دانشگاه لیسانس:
دانشگاه تهران  روزانه
معدل ارشد: -
رشته ارشد: -
دانشگاه ارشد: -
مدرک زبان انگلیسی: -
سایر مدارک زبان: -
مقالات خارجی: -
مقالات داخلی:
-
کنفرانس:  -
تالیف کتاب: -
سابقه کار: یک سال MLM، عموم هم کارخونه داره می تونم ازش نامه سابقه کاری بگیرم.
سایر مدارک: -
دانشگاه مورد نظر برای پذیرش (پیشنهادی):
هر دانشگاهی از هر کشوری باشه مهم نیست فقط کشورش جهان اول باشه. مجموع هزینه ها از 60 میلیون بیشتر نشه (اپلای+زندگی+شهریه). و اینکه GRE/GMAT نخواد فقط نمره زبان بخواد (مثل B1 آلمانی یا تافل) و معدل هدفمم هرچی سریعتر جذب بازار کار شدن در یک کشور توسعه یافته هست. سطح علمی دانشگاه مقصد هیچ اهمیتی برام نداره. هدف مهاجرته. ممنون.

با سلام 
در اول معدرت میخوام بابت تاخیر.

دوست عزیز با شرایطی که شما دارین میتونم کشور های المان و فنلاند رو که تحصیل رایگان دارند رو پیشنهاد بدم . چرا که اکثرا GRE نمیخوان . 
دانشگاهت خوبه و معدلت هم خیلی خوبه . 

بهت بورس رو پیشنهاد نمیدم پون اولا بورس در دروه مستر رقابتی و سخته .
دوما اگر حالا مهندسی بودین بتزم میگفتم شانس دارین ولی بورس برای رشته های مدیریتی اونم مقطع ارشد خیلی سخته. 
در فنلاند به غیر از دانشکاه های هلسینکی و التو هیچکدوم GRE  نمیخوان 
با تشکر و موفق باشین Smile

RE: بررسی شانس پذیرش در رشته مدیریت - mr.h.gm - 23-08-2015

(22-08-2015, 04:09 PM)artash نوشته: با سلام 
در اول معدرت میخوام بابت تاخیر.

دوست عزیز با شرایطی که شما دارین میتونم کشور های المان و فنلاند رو که تحصیل رایگان دارند رو پیشنهاد بدم . چرا که اکثرا GRE نمیخوان . 
دانشگاهت خوبه و معدلت هم خیلی خوبه . 

بهت بورس رو پیشنهاد نمیدم پون اولا بورس در دروه مستر رقابتی و سخته .
دوما اگر حالا مهندسی بودین بتزم میگفتم شانس دارین ولی بورس برای رشته های مدیریتی اونم مقطع ارشد خیلی سخته. 
در فنلاند به غیر از دانشکاه های هلسینکی و التو هیچکدوم GRE  نمیخوان 
با تشکر و موفق باشین Smile

ممنونم که جواب دادید Smile
من اتریش رو هم شنیدم رایگانه یا اینکه خیلی خیلی کم شهریه می خواد درسته ؟
فکر می کنم بهترین کار اینه برای آلمان و اتریش برنامه ریزی کنم چرا که زبان آلمانی زبان اول کشور های آلمان و سوییس و اتریش و لیختنشتاین هست و با هدفم که کار در کشور جهان اولی هست همخونی داره.
فقط اینکه از کجا باید خودم مطمین بشم که آلمان برای ارشد مدیریت GMAT/GRE نمیخواد ؟
از DAAD میتونم پیدا کنم ؟

بازم خیلی ممنون بابت کمک شما ARTASH عزیز Smile