آکادمیا کافه
مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: آزمون‌ها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7)
+---- انجمن: IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-IELTS)
+----- انجمن: مشاوره و رفع اشکال IELTS (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%A7%D8%B4%DA%A9%D8%A7%D9%84-IELTS)
+----- موضوع: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D9%86%D8%B8%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C-%D8%B5%D8%AD%DB%8C%D8%AD-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - سهیل توفیقی - 10-09-2014

(09-09-2014, 12:19 PM)brusa1994 نوشته:
من IELTS  رو در سایت انکی سرچیدم،این لینک deck هایی داره که مربوط به IELTS هستند،اگر مایل بودید ازشون استفاده کنید.
ممنون!بله من دارم برای ایلتس میخونم تازه کار با نرم افزارankiروبلدشدم'میخواستم ببینم با توجه به هدف من برای آزمون ایلتس برای کار با این برنامه با چه فلاش کار ت هایی شروع کنم'من برای شروع فعلا504 essential wordوCambridge vocabulary for ielts وword you need to know1100رو نصب کردم'به نظر شما خوبه دیگه?فقط نمیدونم با کدومشون شروع کنم??ممنون میشم منو راهنمایی کنید'

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - brusa1994 - 10-09-2014

درود
شما علی الحساب با  504شروع کن بعدش برو سراغ ess Ielts,در ضمن 1100اصلا به IELTSربط نداره،مخصوص gre طراحی شده،کلا لغت هرچی بخونی که خوبه منتها بسته به زمان هر شخص منابع اولویت پیدا میکنن و باید ابتدا ضروری ها رو خوند !
(10-09-2014, 01:12 AM)'سهیل توفیقی' نوشته: ممنون!بله من دارم برای ایلتس میخونم تازه کار با نرم افزارankiروبلدشدم'میخواستم ببینم با توجه به هدف من برای آزمون ایلتس برای کار با این برنامه با چه فلاش کار ت هایی شروع کنم'من برای شروع فعلا504 essential wordوCambridge vocabulary for ielts وword you need to know1100رو نصب کردم'به نظر شما خوبه دیگه?فقط نمیدونم با کدومشون شروع کنم??ممنون میشم منو راهنمایی کنید'

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - سهیل توفیقی - 10-09-2014

(10-09-2014, 01:56 AM)brusa1994 نوشته: درود
شما علی الحساب با  504شروع کن بعدش برو سراغ ess Ielts,در ضمن 1100اصلا به IELTSربط نداره،مخصوص gre طراحی شده،کلا لغت هرچی بخونی که خوبه منتها بسته به زمان هر شخص منابع اولویت پیدا میکنن و باید ابتدا ضروری ها رو خوند !

خیلی ممنون از راهنمایی'حالا که موضوع این فرومه رو دیدم این سوال هم برام پیش اومد که ممنون میشم منو راهنمایی کنید'
این که من حداکثر تا ۱۵ماه دیگه باید آزمون آیلتس رو بدم وبرای نمره ی۷سرمایه گذاری کردم'همچنین با فاصله ی چند ماه بعداز اون امتحانgreهم باید بدم'الان هم به صورت خودخوان کارم رو با کتاب New insight into ieltsشروع کردم که دوست دارم نظر شما رو درباره ی این کتاب کیفیت اون همچنین مناسب بودن اون با توجه به شرایط من بدونم'سطح من هم تقریبا متوسط رو به ضعیف هست'اما سوال من اینه که با توجه به اطلاعات بالا روزی ۱ساعت زبان خوندن تقریبا تو هر هفته ۴تافیلم به صورت مداوم منو به هدف بالا میرسونه'ضمنا میشه با توجه به شرایط من بفرمائید تعداد لغات جدید در برنامهankiروچه قدر در هر روزانتخاب کنم که بازدهی مناسبی داشته باشه?
ممنون'

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - Simon2007 - 10-09-2014

(10-09-2014, 07:07 AM)'سهیل توفیقی' نوشته: خیلی ممنون از راهنمایی'حالا که موضوع این فرومه رو دیدم این سوال هم برام پیش اومد که ممنون میشم منو راهنمایی کنید'
این که من حداکثر تا ۱۵ماه دیگه باید آزمون آیلتس رو بدم وبرای نمره ی۷سرمایه گذاری کردم'همچنین با فاصله ی چند ماه بعداز اون امتحانgreهم باید بدم'الان هم به صورت خودخوان کارم رو با کتاب New insight into ieltsشروع کردم که دوست دارم نظر شما رو درباره ی این کتاب کیفیت اون همچنین مناسب بودن اون با توجه به شرایط من بدونم'سطح من هم تقریبا متوسط رو به ضعیف هست'اما سوال من اینه که با توجه به اطلاعات بالا روزی ۱ساعت زبان خوندن تقریبا تو هر هفته ۴تافیلم به صورت مداوم منو به هدف بالا میرسونه'ضمنا میشه با توجه به شرایط من بفرمائید تعداد لغات جدید در برنامهankiروچه قدر در هر روزانتخاب کنم که بازدهی مناسبی داشته باشه?
ممنون'

سلام
شما 7 ماه زمان برای آیلتی و GRE دارید. اگر اینطوری به قضیه نگاه کنیم زمان برای GRE کم دارید مگر اینکه بعد از ازمون آیلتس زمان خوبی برای GRE داشته باشید. با توجه به اینکه فرمودید سطحتون هم متوسطه و ضعیفه روی آیلتس 7 برنامه رو بزارید تا سر GRe کمی راحت باشید چون سطح GRE با این آزمون قابل مقایسه نیست و خوندن خیلی جدی میطلبه البته اگر شما هدفتون نمره خوب به سمت عالی باشه. من فیلم رو توصیه نمیکنم. بیشتر به نظر میرسه فرد داره خودش و سرگرم میکنه و زمان رو از دست میده. فیلم مال وقتیه کهشما فروسی روت نیست از نظر زمانی. وقتت رو بزار روی منابع اصلی .  کمبریج آیلتس 9 جلده با توجه به اینکه سطحتون ضعیفه از جلد یک شروع کنید به سمت 9 که از آسون به سخت برسید ولی آزمون اصلی بیتشر به جلد 9 شبیه. در کنارش کتاب دیگه ایی هست به اسم فوکس آن آیلتس. اون رو هم بخونید خوبه. و البته لغات ضروری آیلتس. من توصیه میکنم در کنار آیلتس روزی حداقل 2 ساعت هم به GRE منظورم بخش وربال اختصاص بدید. کار آسونی نیست اما لازمه. روزی 1 ساعت کمی کمه. اگر میتوندی بیشترش کنید. برای آیلتس که روی تعدا لازم نیست برنامه بریزید هر چی تو متن یاد بگیرید بهتره. ولی برای GRe هم سعی کنید روزی 10-15 تا بیشتر نشه. ماندگاریش کم خواهد بود . 
شادزی

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - brusa1994 - 10-09-2014

(10-09-2014, 07:07 AM)'سهیل توفیقی' نوشته: خیلی ممنون از راهنمایی'حالا که موضوع این فرومه رو دیدم این سوال هم برام پیش اومد که ممنون میشم منو راهنمایی کنید'
ممنون'

درود بر Simon
در مورد تعداد لغات جدید باید بگم منم خودم اون اوایل خیلی با انرژی بودم و میخاستم روزی 24 تا بخونم،اما وقتی یه مقدار جلو میرید میبینید باید روزی 200 تا لغت مرور کنید،خیلی خسته کننده میشه و دیگه اون حالت لذت بخش بودن خودش رو از دست میده،من خودم 36 ماه ذیگه میخوام امتحان بدم و قصد دارم تا 15 ماه دیگه فقط لغت بخونم،با توجه به وقت به نسبت کم شما پیشنهادم اینه روزی 12 لغت جدید مطالعه کنید،یعنی 504 رو در 42 روز تموم میکنید که به نظرم خیلی خوبه.
  در مورد فیلم باید بگم در مورد شما با توجه به زمان کمتون یه مقدار باید با احتیاط عمل کنید،من جای شما بوذم در مواقع بیکاری نگاه میکردم مثلا به جای اینکه هرروز یه سریال از تلویزیون ببینید هفته ای 2-3 فیلم نگاه کنید،قطعا فیلم های Hollywood جذاب تر هستند.      دیدن فیلم در بهترین حالت لیسنینگ شما رو قوی میکنه برای خود من بسیار بسیار مفید بود این موضوع،لازم هم نیست زیرنویس انگلیسی باشه،فقط یه مقدار دقت کنید به صحبت کردنشون و سعی کنید به نوعی با زیرنویس مرتبطش کنیدبعد که راه افتادید میتونید از ساب انگلیسی استفاده کنید،البته در کل به نظرم سریال تاثیر بیشتری داره چون شخصیت ها ثابت هستند و تکه کلام ها تکرار میشند.

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - سهیل توفیقی - 11-09-2014

(10-09-2014, 11:03 AM)'Simon2007' نوشته:
سلام
شما 7 ماه زمان برای آیلتی و GRE دارید. اگر اینطوری به قضیه نگاه کنیم زمان برای GRE کم دارید مگر اینکه بعد از ازمون آیلتس زمان خوبی برای GRE داشته باشید. با توجه به اینکه فرمودید سطحتون هم متوسطه و ضعیفه روی آیلتس 7 برنامه رو بزارید تا سر GRe کمی راحت باشید چون سطح GRE با این آزمون قابل مقایسه نیست و خوندن خیلی جدی میطلبه البته اگر شما هدفتون نمره خوب به سمت عالی باشه. من فیلم رو توصیه نمیکنم. بیشتر به نظر میرسه فرد داره خودش و سرگرم میکنه و زمان رو از دست میده. فیلم مال وقتیه کهشما فروسی روت نیست از نظر زمانی. وقتت رو بزار روی منابع اصلی .  کمبریج آیلتس 9 جلده با توجه به اینکه سطحتون ضعیفه از جلد یک شروع کنید به سمت 9 که از آسون به سخت برسید ولی آزمون اصلی بیتشر به جلد 9 شبیه. در کنارش کتاب دیگه ایی هست به اسم فوکس آن آیلتس. اون رو هم بخونید خوبه. و البته لغات ضروری آیلتس. من توصیه میکنم در کنار آیلتس روزی حداقل 2 ساعت هم به GRE منظورم بخش وربال اختصاص بدید. کار آسونی نیست اما لازمه. روزی 1 ساعت کمی کمه. اگر میتوندی بیشترش کنید. برای آیلتس که روی تعدا لازم نیست برنامه بریزید هر چی تو متن یاد بگیرید بهتره. ولی برای GRe هم سعی کنید روزی 10-15 تا بیشتر نشه. ماندگاریش کم خواهد بود . 
شادزی
بسیار ممنون از راهنمایی شما Simonعزیز
اما با توجه به توضیحات شما برای روشنتر شدن مسیربرای برنامه ریزی بهتر احساس میکنم قضیه  رو باید بازش کنم'
ببین دوست من الان من تا حداکثر۱۵ماه دیگه وقت دارم با وجود درس های خودم برای آیلتس ۷آماده بشم'اما بعد از اون با فرض اینکه من سربازی نرم (که با توجه به معافی هایی که شامل من میشه زمانش حدود ۱سال هست)من حدودا ۶تا۸ماه زمان دارم برایgreبخونم تاخودم رو بتونم برای دوران ارشد در یک دانشگاه نسبتا خوب آمریکا مثلucrبرای پذیرش به همراه فاند آماده کنم'حالا با توجه به این شرایط شما روزی چند ساعت به چه صورتی رو پیشنهاد میکنید?ضمنا لطفا منتظرتون رو در مورد کتاب New insight into ieltsبگین چون من الان دارم این کتاب رو میخونم واگر مجموعه ی Cambridgeبهتره خوب من از الان با اون شروع میکنم'ممنون میشم منو راهنمایی کنید'

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - mgorji - 23-09-2014

دوستان سلام
من پارسال می خواستم برای آیلتس اقدام کنم ولی با توجه به سطح زبانم تصمیم گرفتم اول به کلاس های ترمیک برم بنابراین یک سال از سطح UI1 در این کلاس ها شرکت کردم و کتاب های سامیت رو خوندم اما حالا بعد از اتمام این دوره ها باز هم احساس ضعف در مهارت های زبان دارم البته من همه تلاشم رو در طول این یکسال کردم اما نمی دونم علت چیه!
حالا سوالم اینه که آیا الان باید برای شرکت در کلاس های آیلتس اقدام کنم؟ یا مثلا یک زمان دو ماهه بزارم مطالب رو دوره کنم و بعد ماک بدم تا یک ارزیابی درست از وضعم داشته باشم و بعد برای شرکت در کلاس ها تصمیم بگیرم.
من هنوز کتاب های آیلتس رو تهیه نکردم و صرافا روی لغت و گرامر کار کردم
ممنون از راهنماییتون

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - saaaaam - 23-09-2014

(23-09-2014, 11:46 PM)'mgorji' نوشته: دوستان سلام
من پارسال می خواستم برای آیلتس اقدام کنم ولی با توجه به سطح زبانم تصمیم گرفتم اول به کلاس های ترمیک برم بنابراین یک سال از سطح UI1 در این کلاس ها شرکت کردم و کتاب های سامیت رو خوندم اما حالا بعد از اتمام این دوره ها باز هم احساس ضعف در مهارت های زبان دارم البته من همه تلاشم رو در طول این یکسال کردم اما نمی دونم علت چیه!
حالا سوالم اینه که آیا الان باید برای شرکت در کلاس های آیلتس اقدام کنم؟ یا مثلا یک زمان دو ماهه بزارم مطالب رو دوره کنم و بعد ماک بدم تا یک ارزیابی درست از وضعم داشته باشم و بعد برای شرکت در کلاس ها تصمیم بگیرم.
من هنوز کتاب های آیلتس رو تهیه نکردم و صرافا روی لغت و گرامر کار کردم
ممنون از راهنماییتون

سلام دوست خوبم
والا منم که کلاس ترمیک می رفتم همین حس را داشتم و بعد که کلاس ایلتس رفتم و فشرده مطالعه کردم کم کم متوجه پیشرفت خودم خصوصا با شرکت در ازمونهای ازمایشی ایلتس کردم
پیش نهاد می کنم کلاس نیمه فشرده تقریبا 3 ماهه ایلتس بری و شروع به مطالعه و برنامه ریزی جدی بکنید
روی مهارت مکالمه و رایتینگ بطور جدی کار کنید 

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - mgorji - 24-09-2014

(23-09-2014, 11:53 PM)'saaaaam' نوشته:
سلام دوست خوبم
والا منم که کلاس ترمیک می رفتم همین حس را داشتم و بعد که کلاس ایلتس رفتم و فشرده مطالعه کردم کم کم متوجه پیشرفت خودم خصوصا با شرکت در ازمونهای ازمایشی ایلتس کردم
پیش نهاد می کنم کلاس نیمه فشرده تقریبا 3 ماهه ایلتس بری و شروع به مطالعه و برنامه ریزی جدی بکنید
روی مهارت مکالمه و رایتینگ بطور جدی کار کنید 

ممنون از راهنمایی شما
حقیقتش من تا 5 ماه آینده نمی تونم تمام وقتم رو روی زبان بزارم به خاطر همین گفتم بعد از این زمان کلاس برم که بتونم فول تایم کار کنم حالا تا اون زمان اگر بخوام خودم بخونم آیا دوره کتاب های سامیت و مطالعه کتاب های کمبریج می تونه کمک قابل توجهی به پیشرفت من کنه؟

RE: مشاوره به منظور برنامه ریزی صحیح برای امتحان - saaaaam - 24-09-2014

(24-09-2014, 12:09 AM)'mgorji' نوشته:
ممنون از راهنمایی شما
حقیقتش من تا 5 ماه آینده نمی تونم تمام وقتم رو روی زبان بزارم به خاطر همین گفتم بعد از این زمان کلاس برم که بتونم فول تایم کار کنم حالا تا اون زمان اگر بخوام خودم بخونم آیا دوره کتاب های سامیت و مطالعه کتاب های کمبریج می تونه کمک قابل توجهی به پیشرفت من کنه؟
دوست خوبم شما با مطالعه کتابهای که فرمودی و بنظر من دیدن و گوش دادن به فیلم ها و سریالهایی به زبان اصلی می توانی جنرال انگلش خود را بهبود ببخشی
من یادمه زمانی که برای ایلتس مطالعه می کردم سریال فرار از زندان و گمشدگان را می دیدم که خیلی به من کمک می کرد.
پیشنهاد می کنم یک برنامه لایتنر روی موبایل یا کامپیوتر خود نصب کنید و هر روز با کمک ان لغات را مرور کنید