آکادمیا کافه
کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: ایالات متحده آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- انجمن: روادید (ویزای) آمریکا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7)
+---- موضوع: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ (/Thread-%DA%A9%D8%AF%D8%A7%D9%85-%D8%B3%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B3%D8%A8-%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - M1KE - 28-06-2014

فرصت تون یک مقدار کمه ولی اگر شانس داشته باشین و کلیرنس طولانی نخورید شاید بتونید خودتون رو به این ترم برسونید. منتهی برای سفارت هایی مثل آنکارا و ایروان که خیلی بعید می دونم وقت هاشون برای کمتر از یک ماه دیگه موجود باشه و کلیرنس هاشم هم به ندرت کمتر از یک ماه هست. بنابراین شاید تنها گزینه این باشه که ریسک کنید و به سمت دوبی برین. این سفارت معمولا به خاطر اینکه زودتر تکلیف متقاضی رو مشخص می کنه و یک مقدار آمار ردی اون بالاتر هست وقت های آزاد زیادی داره و ممکنه بتونید برای دو هفته دیگه هم وقت بگیرید. یک مقدار نداشتن فاندتون برای این سفارت مشکل زا هست ولی چاره ای نیست. اول وقت های سفارت های ایروان و آنکارا رو چک کنید بعد روی دوبی فکر کنید. نهایتش این هست که از دوبی رد میشین و از دانشگاه درخواست I-20 جدید برای ترم بعد می کنید و این بار برای ایروان یا آنکارا اقدام می کنید.

(28-06-2014, 10:03 AM)'rud' نوشته: با سلام ، یکی از پذیرشای دانشگاه های آمریکا تازه به دستم رسیده، به نظر شما1- می تونم برای فال برسونم خودم رو؟ و2- کدوم سفارت؟3- آیا بهتره یک ترم دیفر کنم؟
برای دکترای عمران دارم میرم. فعلاً فاند ندارم. همسرم(آقا) قراره یک ترم دیگه بیاد( وقتی فاند روبراه شد) یک دوره کوتاه زبان هم باید بگذرونم که تو نامه پذیرشم ذکر شده. یکی از دوستانم با شرایط دقیقاً مشابه من رفت این دانشگاه و از همون ترم یک فاند گرفت.(بنابراین امید فاند دارم یه جورایی اگه بشه ترم پاییز رفت)

[برش] سوالات و موارد کلی در مورد وبسایت usvisa-info.com - giga - 30-06-2014

من در پاییز می خوام مصاخبه برم. من برای دانشگاهی در آمریکا اپلای کردم که ددلاینش 10 مهر است و می خوام برای ترم spring برم. یعنی از زمان پذیرش تا رفتنم کلا تقریبا 2 ماه وقت  دارم. با این وضعیت بهترین کار اینه که برم دبی؟ یعنی ایروان در فصل پاییز پروسه کاریش کوتاهتر نیست؟ با احترام

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - M1KE - 01-07-2014

از عملکرد سفارت ایروان در پاییز اطلاعی ندارم ولی اگر فاصله بین زمانی که I-20 به دست تون میرسه تا زمان شروع کلاس ها کمتر از 2 ماه باشه منطقی هست که به سمت سفارتی مثل دوبی برین که زودتر بهتون وقت میده و زودتر هم بررسی هاش رو انجام میده مگر اینکه در اون مقطع زمانی سفارت ایروان رو چک کنید و برای حدود 3-2 هفته بعدش وقت داشته باشه و خود شما هم شرایط تون از نظر سربازی، سابقه کار و حساسیت رشته طوری باشه که با تخمین و برآورد معقولی انتظار داشته باشید که کلیرنس طولانی نخواهید داشت.

[برش] نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - fairy - 05-07-2014

سلام دوستان یک سوالی دارم فکر میکنید برای ویزای دانشجویی فرصت مطالعاتی امریکا از ارمنستان اقدام کنم بهتره یا دبی؟ انگار ارمنستان زودتر جواب میده فقط نگرانم که توسایت بچه ها نوشته بودند سال2014 ارمنستان به اونهایی که تمام FUNDندارند رد کرده؟؟ممنون میشم اگر کسی جدیدا اقدام کرده یک اطلاعاتی بدهد.
ممنون

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - Solaris - 05-07-2014

(05-07-2014, 02:18 PM)'fairy' نوشته: سلام دوستان یک سوالی دارم فکر میکنید برای ویزای دانشجویی فرصت مطالعاتی امریکا از ارمنستان اقدام کنم بهتره یا دبی؟ انگار ارمنستان زودتر جواب میده فقط نگرانم که توسایت بچه ها نوشته بودند سال2014 ارمنستان به اونهایی که تمام FUNDندارند رد کرده؟؟ممنون میشم اگر کسی جدیدا اقدام کرده یک اطلاعاتی بدهد.
ممنون

دوست عزیز به نظر من اصلا جای نگرانی نیست. همیشه رد یا اعطای ویزا به عوامل متعددی بستگی داره که کیس به کیس فرق میکنه. مثلا یکی از مهمترین عوامل، میزان مبلغ  BS که شما نشون آفیسر میدید که باید تقریبا با میزان درخواستی دانشگاه سر به سر بیاد و فقط یکم بیشتر باشه. یادمه روزی که من واسه مصاحبه رفته بودم تعداد بسیار کمی از دانشجوییها رد شدند از جمله ی زوج جوون هم بودن که میزان مبلغ BS شون خیلی زیاد بود که شک بر انگیز شده بود واسه آفیسر و پرسیده بود اصلا اینهمه پول واسه چی میبری و بعدم که خوب ردشون کرد، توجه داشته باشید که اونها اصلا فاند نداشتن. اما شما که فاند داری حالا درسته فول نیست اما خوب نشون میده که ی دانشگاه به شما فاند واسه تحصیل داده و فکر میکنم همین واسه آفیسر کافی باشه. 
از جمله عوامل دیگه در پستای بالا شرح داده شده که اونهم با توجه به رشته تحصیلی خیلی فرق میکنه. مورد دیگه که البته خیلی مهم نیست مثلا میزان تسلط به انگلیسیه. اگر توضیحات بیشتری خواستید بگید. 

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - fairy - 05-07-2014

(05-07-2014, 02:43 PM)'Solaris' نوشته:
دوست عزیز به نظر من اصلا جای نگرانی نیست. همیشه رد یا اعطای ویزا به عوامل متعددی بستگی داره که کیس به کیس فرق میکنه. مثلا یکی از مهمترین عوامل، میزان مبلغ  BS که شما نشون آفیسر میدید که باید تقریبا با میزان درخواستی دانشگاه سر به سر بیاد و فقط یکم بیشتر باشه. یادمه روزی که من واسه مصاحبه رفته بودم تعداد بسیار کمی از دانشجوییها رد شدند از جمله ی زوج جوون هم بودن که میزان مبلغ BS شون خیلی زیاد بود که شک بر انگیز شده بود واسه آفیسر و پرسیده بود اصلا اینهمه پول واسه چی میبری و بعدم که خوب ردشون کرد، توجه داشته باشید که اونها اصلا فاند نداشتن. اما شما که فاند داری حالا درسته فول نیست اما خوب نشون میده که ی دانشگاه به شما فاند واسه تحصیل داده و فکر میکنم همین واسه آفیسر کافی باشه. 
از جمله عوامل دیگه در پستای بالا شرح داده شده که اونهم با توجه به رشته تحصیلی خیلی فرق میکنه. مورد دیگه که البته خیلی مهم نیست مثلا میزان تسلط به انگلیسیه. اگر توضیحات بیشتری خواستید بگید. 

ممنون دستتون دردنکنه.مانده بودم که از دبی اقدام کنم یا ارمنستان!سوالاتی که از شما پرسیدند هم به همین اسانی بود که در پست اول دوستمون نوشته بودند؟رشتهی من هم منابع طبعی و اینقدر بحث برانگیز نیست تازه برای فرصت مطالعاتی قصد دارم برم برای 6 ماه.
ممنون از اینکه وقت میذارید و راهنمایی می کنید.

(05-07-2014, 03:49 PM)'fairy' نوشته:
ممنون دستتون دردنکنه.مانده بودم که از دبی اقدام کنم یا ارمنستان!سوالاتی که از شما پرسیدند هم به همین اسانی بود که در پست اول دوستمون نوشته بودند؟رشتهی من هم منابع طبعی و اینقدر بحث برانگیز نیست تازه برای فرصت مطالعاتی قصد دارم برم برای 6 ماه.
ممنون از اینکه وقت میذارید و راهنمایی می کنید.

دوست عزیز پست اول رو خودم نوشتم. 
با توجه به تجربه من که توضیح دادم به نظرم گزینه ارمنستان برای شما مناسبه. یعنی من نخواستم خودم رو درگیره کارای ویزای دوبی کنم و طبق نوشته های دوستان دیده بودم که ایروان بعد از آنکارا مشکلی با اپلیکنت های ایرانی نداره وخوب ویزا میده، به علاوه اینکه پروسه کلییرنس خیلی کوتاهتر از آنکاراس (چون متقاضیهاش کمتره). حالا شما باز پستای مربوط به کدوم سفارت رو انتخاب کنم بخونید، ی نمای تقریبا روشن از سفارتها میگیرید اما اگه وقت ندارید به نظر من ایروان گزینه خوبیه. البته میگم کیس به کیس فرق داره و شما اگه همه مواردتون اکی باشه (مثلا یکی دیگه از عوامل رد شدن داشتن فامیل مقیم در آمریکاس) ویزاتون رو میگیرید. 

RE: نتایج و تجربیات مصاحبه سفارت امریکا در ایروان - fairy - 05-07-2014

ممنون .ببخشید SOP منظورتون چیه؟ بعد شما اطلاع دارید که پرداخت SEVISبرای همه ی لازمه یا نه؟چون دانشگاه مقصد گفته ما از شما هزینهی نمیگیریم چون گواهی اعطا نمی کنیم.به نظرتون شغل نداشته باشیم بهتره یا داشته باشیم؟ در حال حاضر بنده دانشجو هستم.باز هم ممنون خیلی راهنماییتون استرسم رو کم کرد

(05-07-2014, 04:39 PM)'fairy' نوشته: ممنون .ببخشید SOP منظورتون چیه؟ بعد شما اطلاع دارید که پرداخت SEVISبرای همه ی لازمه یا نه؟چون دانشگاه مقصد گفته ما از شما هزینهی نمیگیریم چون گواهی اعطا نمی کنیم.به نظرتون شغل نداشته باشیم بهتره یا داشته باشیم؟ در حال حاضر بنده دانشجو هستم.باز هم ممنون خیلی راهنماییتون استرسم رو کم کرد

خواهش میکنم دوست عزیز. هر چی استرستون کمتر باشه بهتره. بعدا میبینید بیخود اینهمه استرس داشتید.
SOP مخفف Statement Of Purpose میشه. نمیدونم به کار شما میاد یا نه. تو این نامه شما باید توضیح بدید به چه دلیلی میخواهید برید آمریکا و فلان رشته رو تو فلان دانشگاه ادامه بدید. 

من اطلاع ندارم پرداخت سویس برای شما لازمه یا نه ولی فکر میکنم سویس به عنوان یک نوع پرداخت ویزیت محسوب میشه مثل وقتی که شما به دکتر مراجعه میکنید و ویزیت میدی صرفنظر از اینکه مورد پزشکیه شما چی باشه. برای سفارت هم شما باید ی هزینه برای انجام مصاحبه به دولت بدید (البته در این رابطه مطمئن نیستم و اگر کسی اطلاع بیشتری داره لطفا تصحیح کنه).
 حالا من این رو واسه شما نقل قول میکنم "كساني كه متقاضي ويزاي F-1 هستند مي‌بايست 200 دلار، صرف نظر از محل سفارت‌، به عنوان SEVIS FEE كه به I-901 Fee هم مشهور است بپردازند. اينكه اين پول براي چي پرداخت مي‌شه و در جيب كي مي‌ره، رو بريد تو سايت خودشون ببينيد. ولي همين قدر بدونين كه بايد بپردازيد! ضمناً Non-Refundable هست و قابل انتقال به ديگري نيست. اين 200 دلار جداي از اون 160 دلاري است كه براي مصاحبه (مطابق با محل سفارت) مي‌پردازيد" شما میتونید بیشتر پیگیری کنید. 

در رابطه با شغل شخصا فکر میکنم داشته باشید خیلی بهتره (البته نه تو مراکز حساس که این شک رو ایجاد کنه که شما میخوایید اطلاعات از آمریکا خارج کنید). داشتن شغل نشونه اییه که شما حتما به کشورتون برمیگردید. 

RE: کدام سفارت برای مصاحبه و دریافت ویزای امریکا مناسب تر است؟ - rozitaaa - 15-07-2014

سلام دوستان . ممنون ميشم اگه كمكم كنيد. من همسرم 5 ماه قبل به عنوان  visiting scholar  با ويزاي j1 از آنكارا ويزا گرفت. الان من ميخوام برم و ويزا بگيرم. نميدونم آيا بايد حتما همون سفارت برم؟ من الان برگه j2 رو دارم ولي چون دوره شوهرم يك ساله هست يكم استرس دارم كه ريجكتم كنن. كلا ميشه راهنماييم كنيد كه كدوم سفارت بهتره و من لازمه چه كار كنم؟ ممنونم