آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 22-04-2014

با توجه به اینکه میگید برزیل دقیقا چیزیه که میخاهید و خوب کمک خرجی هم میگیرید و رنک خوبی هم داره و استاد هم خیلی هواتونو داره من باشم میرم برزیل.در کشوری ثالث با برزیلی ها برخورد داشتم و خیلی خوش برخورد هستند (هم استادش هم دانشجوش)
یه چیزی که به ذهنم رسید اینه که ببینید ایا استاد در این سال های اخیر مقاله هاش به انگلیسی بوده یا خیر.البته فکر کنم اینو چک کرده باشید ولی اگه میخاهید برید جای دیگری به نفعتونه مقاله ها به زبان انگلیسی چاپ کرده باشید
فنلاند هم گزینه ی خوبیه ولی بعید می دونم بعد از سال اول با توجه به ندانستن زبان فنلاندی بتونید کار پیدا کنید مگر اینکه شانس بیارید
بقیه گزینه ها چون فاند ندارن مخصوصا سوئیس خرجش خیلی میره بالاتر
از طریق دوستِ دور یه دانشجوی دکترای فیزیک دانشگاه ایالتی واشینگتن میشناختم که بعدش پست داک رفت برزیل و اینجور که دوستم میگفت راضی هست و حقوق خوبی هم میگرفته

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - spt - 27-04-2014

(22-04-2014, 09:30 AM)'rulany' نوشته:
سلام
خيلي ممنون بابت توضيحات كاملت.
در مورد تورين بايد بگم كه فكر كنم الكترونيك داشت به انگليسي .در حالي كه من قصد ادامه تحصيل در زمينه ي قدرت رو دارم.در مورد مكاترونيك هم مجبور ميشدم قصد رفتن داشتم كه خوشبختانه مجبور نشدم.
اما در مورد اون دانشجوي ايراني يونيكمپ اگر اطلاعات بدست بياري خيلي خيلي ممنون ميشم.همچنين اگر لطف كني آدرس ايميلي و يا فيس بوكي چيزي ازش داري بهم بدي كه خيلي عالي ميشه.متاسفانه مشكل اينجاست كه در مورد چنين كشورهايي اطلاعات خيلي كمي در ايران وجود داره .

سلام
ببین رشته رو خیلی جدی در نظر نگرفتی در حالی که مهمترین عامل برای تصمیم گیری رشته هست و آخرین عامل کشور....  
به هر حال به نظرِ من چه قصدِ موندن داشته باشی و چه نداشته باشی بهترین کار اینه که بری برزیل و بعدش برای دکترا روی آمریکا کار کنی...   الان که میخای برنامه ریزیِ چند ساله انجام بدی جایی غیر از آمریکا هدفت باشه اشتباه کردی با توجه به اینکه شرایطش رو هم داری....   در ضمن برزیل دارن بهت بورس میدن که این هم باعث میشه ذهنت آرامش داشته باشه که مشکل مالی نداری و نباید دنبال کار بگردی و گشنه نمیمونی و ....   و از یه طرف بهت فشار میاره که بیشتر درس بخونی....  که از هر دو نظر خیلی مفید و مهمه...  در کنارِ اینا بحث دانشگاه هم هست که خودت میگی برزیلیه قابل مقایسه نیست دیگه...  

من در موردِ رشته ات هیچ نظری نمیدم چون تخصصم نیست اما مهم ترین فاکتور برای این تصمیم رشته هست...   اگه رشته رو یکسان فرض کنیم به نظر من هم برزیل بهتره...
موفق باشی و امیدوارم بعد از رفتن به برزیل هم ارتباطت رو با ما و این سایت حفظ کنی  Smile

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - rulany - 28-04-2014

ممنون از همه ي دوستان
در مورد رشته كه هر دو تقريبا برابرند.تقريبا هم كه نه .90% عين هم هستند.حتي از نظر ارائه دادن واحدهاي درسي خيلي شبيه هم هستند.اما اين كه فنلاند هست و حداقل اينكه نيازي ندارم به كشور سومي فكر كنم.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ahmadpashaei - 28-04-2014

سلام rulany عزیز
من با دوستم صحبت کردم و گفت که داره در این دانشگاه UNICAMP به زبان پرتغالی درس میخونه و چون شرط نمره زبان نداشتن تونست پذیرش بگیره و اگر نهایتا استادی دلش بخواد انگلیسی درس میده و کلا سطح دانش انگلیسی دانشجویانش پایین هست. برای زبان پرتغالی گفتن تنها شرط اینه که قرار تا 18 ماه بعد از ورود به برزیل در امتحان زبان شرکت کنه و یک نمره ای بیاره. الان استاد راهنماش داره بخاطر این یکنفر انگلیسی درس میده!!!!! ولی بقیه پرتغالی درس میدن ولی اسلایدها کلا انگلیسی هست و رفرنسها هم انگلیسی که باعث شده بتونه خودش بخونه.کلا گفته اینجا واقعا نیاز به دانستن پرتغالی زیاده و مردم اصلا انگلیسی بلد نیستن ولی مردم خوب و خونگرمی داره که اصلا نژادپرست نیستن. اتفاقا امروز برای بار دوم داشتم پست کاربر Arosha که دختر 20 ساله مقیم فنلاند هست رو می خوندم که خیلی جالبه و توصیه می کنم بخونید، چون این خانم از 9 سالگی فنلاند بوده و تابعیت داره ولی اینجوری نوشته! البته همینجا شاهین جان هم فنلاند هست و تجارب گرانبهایی داره. من خودم کاملا دودل می شدم اگر انتخاب برای خودم بود ولی فقط خواستم یک مقایسه ای داشته باشم. اطلاعات بیشتری هم خواستین در خدمتم برای کسب و پرسش.[img]images/smilies/angel.gif[/img]

(28-04-2014, 12:37 PM)'ahmadpashaei' نوشته: سلام rulany عزیز
من با دوستم صحبت کردم و گفت که داره در این دانشگاه UNICAMP به زبان پرتغالی درس میخونه و چون شرط نمره زبان نداشتن تونست پذیرش بگیره و اگر نهایتا استادی دلش بخواد انگلیسی درس میده و کلا سطح دانش انگلیسی دانشجویانش پایین هست. برای زبان پرتغالی گفتن تنها شرط اینه که قرار تا 18 ماه بعد از ورود به برزیل در امتحان زبان شرکت کنه و یک نمره ای بیاره. الان استاد راهنماش داره بخاطر این یکنفر انگلیسی درس میده!!!!! ولی بقیه پرتغالی درس میدن ولی اسلایدها کلا انگلیسی هست و رفرنسها هم انگلیسی که باعث شده بتونه خودش بخونه.کلا گفته اینجا واقعا نیاز به دانستن پرتغالی زیاده و مردم اصلا انگلیسی بلد نیستن ولی مردم خوب و خونگرمی داره که اصلا نژادپرست نیستن. اتفاقا امروز برای بار دوم داشتم پست کاربر Arosha که دختر 20 ساله مقیم فنلاند هست رو می خوندم که خیلی جالبه و توصیه می کنم بخونید، چون این خانم از 9 سالگی فنلاند بوده و تابعیت داره ولی اینجوری نوشته! البته همینجا شاهین جان هم فنلاند هست و تجارب گرانبهایی داره. من خودم کاملا دودل می شدم اگر انتخاب برای خودم بود ولی فقط خواستم یک مقایسه ای داشته باشم. اطلاعات بیشتری هم خواستین در خدمتم برای کسب و پرسش.[img]images/smilies/angel.gif[/img]

ممنون
آره .زبان دانشگاه پرتغالي هست.اما استاده ميگه مشكلي نخواهي داشت و نهايتا ترم اول همراه درس كلاس زبان هم ميري. ميگه هر جا مشكل داشتي خودم رات ميندازم ؟!؟! حالا من به اين آقا حسين شما ايميل زدم ببينم شرايط چطوري پيش مياد.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - M1KE - 28-04-2014

در کل بهتر بود از ابتدا روی کشوری وقت می گذاشتین که قصد داشتین روی اون برنامه بلند مدت بریزید ولی از اینکه برای هر 5 قاره اپلای کردین (!) میشه اینطور برداشت کرد که از این نظر خیلی حساسیت خاصی ندارین. بین گزینه های موجود، دو گزینه برزیل و فنلاد به نظر من هم مناسب تر از بقیه هستن و به نظرم انتخاب نهایی بین این دو باشه. با توجه به اینکه هر دوی اینها کشوهاشون غیر انگلیسی زبان هستند شاید رتبه دانشگاه عامل مهمتری باشه. قدمت و سابقه طولانی دانشگاه هم به نظرم مهمه. اگر برای نمونه دانشگاه هلسینکی فنلاد بود شاید من خودم راحت تر به سمت فنلاد می رفتم. حالا باز هم تحقیق کنید ببینید کدوم یک اهداف بلند مدت شما رو از نظر تحصیلی و شغلی و اقامتی و غیره بهتر تامین می کنه.

زبان پرتغالی در زمره زبان هایی هست که مثل فرانسه، اسپانیایی و ایتالیایی ریشه لاتین دارند. من خودم فرانسه رو حدود 6 سال پیش شروع کردم و اون زمان انگلیسی قوی داشتم ولی در شش ماه اول یک مقدار سخت می تونستم متوجه متن های فرانسه بشم ولی بعد از ترم 4-3 دیگه مشکل چندانی در فهم متن ها نداشتم. در عمل بیشتر زبان آموزها از ترم 6 --یعنی حدود 1 و نیم سال از زمان شروع یادگیری-- که به سطح حدود B2 می رسند این نوع زبان ها رو کنار می گذارند. اگر رشته تون علوم انسانی بود می گفتم کار خیلی سختی در پیش دارید چون بیشتر دروس مبتنی بر متن هست ولی در رشته های مهندسی بخش عمده دروس، فرمول و معادله و ریاضی و برنامه نویسی هست که علائم اونها در همه زبان ها استاندارد و ثابت هست. از این نظر بعید می دونم از نظر زبانی مشکل حادی داشته باشین.

به نظرم اگر به این نتیجه رسیدین که در اینجا ادامه بدین، از همین الان به کلاس زبان پرتغالی برین. در این مدت می تونید یکی دو ترمی بخونید و زبان خودتون رو به حدود A1 تا A2 برسونید. بعد در ترم 1 و 2 هم اگر ادامه بدین به تدریج به سطح B1 و بعد هم B2 می رسید. من خودم فرانسه رو 6 سال پیش در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران که در میدان انقلاب کوچه رشتچی هست شروع کردم و تا ترم 14 اون رفتم. یادمه این نوع زبان ها رو هم داشتن به خصوص برای ترم های ابتدایی همیشه متقاضی هست و شاید برای شروع بد نباشه. اینکه یه دید ابتدایی از زبان پرتغالی داشته باشین خیلی کارتون رو راه خواهد انداخت.

(28-04-2014, 01:04 PM)'rulany' نوشته:
ممنون
آره .زبان دانشگاه پرتغالي هست.اما استاده ميگه مشكلي نخواهي داشت و نهايتا ترم اول همراه درس كلاس زبان هم ميري. ميگه هر جا مشكل داشتي خودم رات ميندازم ؟!؟! حالا من به اين آقا حسين شما ايميل زدم ببينم شرايط چطوري پيش مياد.

(28-04-2014, 05:09 PM)'M1KE' نوشته: در کل بهتر بود از ابتدا روی کشوری وقت می گذاشتین که قصد داشتین روی اون برنامه بلند مدت بریزید ولی از اینکه برای هر 5 قاره اپلای کردین (!) میشه اینطور برداشت کرد که از این نظر خیلی حساسیت خاصی ندارین. بین گزینه های موجود، دو گزینه برزیل و فنلاد به نظر من هم مناسب تر از بقیه هستن و به نظرم انتخاب نهایی بین این دو باشه. با توجه به اینکه هر دوی اینها کشوهاشون غیر انگلیسی زبان هستند شاید رتبه دانشگاه عامل مهمتری باشه. قدمت و سابقه طولانی دانشگاه هم به نظرم مهمه. اگر برای نمونه دانشگاه هلسینکی فنلاد بود شاید من خودم راحت تر به سمت فنلاد می رفتم. حالا باز هم تحقیق کنید ببینید کدوم یک اهداف بلند مدت شما رو از نظر تحصیلی و شغلی و اقامتی و غیره بهتر تامین می کنه.
زبان پرتغالی در زمره زبان هایی هست که مثل فرانسه، اسپانیایی و ایتالیایی ریشه لاتین دارند. من خودم فرانسه رو حدود 6 سال پیش شروع کردم و اون زمان انگلیسی قوی داشتم ولی در شش ماه اول یک مقدار سخت می تونستم متوجه متن های فرانسه بشم ولی بعد از ترم 4-3 دیگه مشکل چندانی در فهم متن ها نداشتم. در عمل بیشتر زبان آموزها از ترم 6 --یعنی حدود 1 و نیم سال از زمان شروع یادگیری-- که به سطح حدود B2 می رسند این نوع زبان ها رو کنار می گذارند. اگر رشته تون علوم انسانی بود می گفتم کار خیلی سختی در پیش دارید چون بیشتر دروس مبتنی بر متن هست ولی در رشته های مهندسی بخش عمده دروس، فرمول و معادله و ریاضی و برنامه نویسی هست که علائم اونها در همه زبان ها استاندارد و ثابت هست. از این نظر بعید می دونم از نظر زبانی مشکل حادی داشته باشین.
به نظرم اگر به این نتیجه رسیدین که در اینجا ادامه بدین، از همین الان به کلاس زبان پرتغالی برین. در این مدت می تونید یکی دو ترمی بخونید و زبان خودتون رو به حدود A1 تا A2 برسونید. بعد در ترم 1 و 2 هم اگر ادامه بدین به تدریج به سطح B1 و بعد هم B2 می رسید. من خودم فرانسه رو 6 سال پیش در جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران که در میدان انقلاب کوچه رشتچی هست شروع کردم و تا ترم 14 اون رفتم. یادمه این نوع زبان ها رو هم داشتن به خصوص برای ترم های ابتدایی همیشه متقاضی هست و شاید برای شروع بد نباشه. اینکه یه دید ابتدایی از زبان پرتغالی داشته باشین خیلی کارتون رو راه خواهد انداخت.

راستش در مورد كشور نهايي نميشد مستقيم برم.يعني هدف اوليه ام آمريكا و كانادا بوده و هست و در اروپا هم نهايتا انگليس و آلمان .اما با توجه به هزينه هاي مقطع ارشد و اينكه گرفتن فاند هم ازين كشورها بسيار دشوار بود مجبور بودم كه كشورهاي ارزان تري رو به عنوان پل استفاده كنم .
در مورد آلتو هم منم موافقم.اگر آلتو اقدام ميكردم(نمره زبانم دير رسيد و حتي 2 روز هم تخفيف ندادن ) و قبول ميشدم 100% آلتو رو انتخاب ميكردم.اما تامپره به نظر خودم با اينكه ميگن دومين دانشگاه فني فنلاند هست اما حداقل در خارج از اروپا خيلي مشهور نيست.نه اينكه سطحش پايين باشه الزاما به خاطر اينكه خيلي كم دانشجو از اونجا به كشورهاي آمريكاي شمالي ميرند.دليلش ممكن بسيار متغير باشه .مثلا اينكه خود فنلاندي ها شايد دليلي نبينن برن آمريكا و ساير كسايي هم كه از آسيا ميرند شايد زندگي در فنلاند راضيشون كنه و دليلي نبينن دوباره كه چلنج جديد رو تجربه كنند.

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ahmadpashaei - 28-04-2014

راستی من فکر کنم یادم رفت بگم که اگر به برزیل برید کلاس زبان پرتغالی رایگان براتون میذارن که موهبت بزرگیه واقعا.میدونید هزینه یادگیری زبان بسیار زیاده. از نظر نمره زبان هم در فشار قرار نمی گیرین. اما همونطور که مایک اشاره کردن بهتره اگر تصمیمتون به برزیل شد حتما به کلاس پرتغالی برید.البته من موسسه ای پیدا کردم پرتغالی درس میدن ولی تعداد محدوده و ترمهاشیا 20 جلسه خصوصی هست جلسه ای 50 یا همون 20 جلسه با دو تا 4 نفر که ترمی مثلا 250 میشه.به نظرم می ارزه.اگر خواستین بگین شماره تلفنش رو پ خ  کنم براتون. اگر در حد elementary واقعی برسونید میتونید در اونجا خیلی خوب یاد بگیرین ولی اگر مثل این دوستم دست خالی برید فکر نکنم هیچی یاد بگیرید.

ممنون عزيزم .لطف كردين
آره در مورد زبان پرتغالي استاد گفته بود كه كلاس رايگان ميذارند.خودمم از رو نرم افزار دارم كار ميكنم.خوبيش اينه كه خيلي از لغاتش شبيه انگليسي هست .كلا به نظر من تلفيقي از زبان فرانسه و انگليسي هست با طرز تلفظ متفاوت .

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - xlusive - 02-06-2014

سلام دوستان؛
من بین این 2 انتخاب یکم مردد شدم (رشته کامپیوتر)
1- مستر از University of Calgary
2- دکتری مستقیم از Florida International University
بحث مالی مهم نیست چون هر 2 هزینه تحصیل و زندگی رو کامل ساپورت می کنه. علاقه ای به خوندن PhD ندارم و می خوام یه مستر بگیرم و وارد صنعت شم.
توی بحث رنکینگ کلگری قطعاً بهتره، اما امریکا بازار کار قوی تری داره از کانادا برای زمینه کاری من ... الان تردیدم بیشتر بین انتخاب کانادا و امریکاست و بازار کار بعدش
ممنون