آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Simon2007 - 19-07-2013

(19-07-2013, 03:03 PM)'rojan' نوشته: من کارشناسی ارشد ادبیات انگلیسی هستم.آیا فاند برای من پیدا میشه واسه دکترا؟از کجا باید شروع کنم و دنبالش بگردم؟

من رشته ي شما رو دوست دارم اما با شرايطش خارج كشور آشنا نيستم. لذا قسمت اول سوالتون بمونه براي اساتيد در فيلد كاريتون. در مورد اينكه چطوري دنبال فاند بگرديد: 
اصولا به سايت دانشگاه مراجعه ميكنيد و در دپارتمان مربوط به مثلا زبانهاي خارجي ليست اساتيد رو باز ميكنيد. به تك تك صفحاتشون در ادبيات فارسي سر ميزنيد و ميبينيد آخرين تحقيقات در مورد چه موضوعيه وآيا استاد از اينكه ترم بعد جا داره حرفي زده يا خير. بعد اگر تحقيقات ايشون با علاقه و سابقه ي كاري شما همسو بود بهش ايميل ميزندي و رزومه رو هم ميفرستيد و ميپرسيد كه نظرش چيه و آيا فاند براي دانشجوي جديد داره يا خير. 
تا اينجا وظيفه ي شماست بعدش ديگه با استاده. معمولا حالتهاي زير رخ ميده :
1- جواب ميدن ولي مثلا تشويق ميكنند كه اپلاي كنيد . ( اين جواب خاصي نيست. ) 
2- جواب ميدن كلي از رزومه تعريف ميكنند نمرات زبانتو رو ميپرسند و نهايتا ميگم من 1 پوزيشن فاند دار دارم و خلاصه مشخصه كه شما رو كانديد كردن.
3- اصلا جواب نميدن. 
4- چند ماه بعد ممكنه ايميلتون بدون خونده شدن پاك شه. 

خلاصه پروسه ي فاند پيدا كردن كار آسوني نيست. صبر و حوصله ميخواد و معمولا حداقل 3 تا 9 ماه ممكنه طول بكشه بسته به صبر و حوصله و شانس شما. 
اين روال كاره ولي تو فيلد شما اول از هم دوره ايهاتون بپرسيد مطمئن شيد براي ادبيات فاند هست بعد اقدام كنيد. فاند پوليه كه معمولا شركتها كارخانه ها براي تحقيقات روي موضوع مورد علاقه اشون به استاد ميدن اونم به دانشجو. لذا رشته هاي فني شانس خوبي دارن. در مورد رشته ي شما كي بايد پرداخت كننده ي اين فاند باشه جدا نميدونم.
شادزي
[img]images/smilies/shy.gif[/img]

اول استاد یا اول دانشگاه؟ - hossein12 - 09-08-2013

دوستان سؤالی در مورد نحوه اپلای کردن داشتم. فرض کنید من متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم، رزومه‌م به لحاظ تحصیلی تکمیله، مدرک زبانمو گرفتم و میدونم کدوم کشور، کدوم دانشگاه و البته کدوم رشته رو میخوام. سؤال من اینه: حالا باید دقیقاً از کجا شروع کنم؟ از استاد یا از دانشگاه؟ کدوم روش بهتر و سریعتر جواب میده؟ آیا ابتدا باید با یک استاد در زمینه مورد علاقه‌م مکاتبه کنم یا باید مکاتبه رو از طریق واحد پذیرش دانشگاه مورد علاقه‌م شروع کنم؟ سؤال دوم من اینه که در مکاتبه‌م باید دقیقاً چی بگم؟خیلی ممنون از راهنمایی دوستان عزیز

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Simon2007 - 10-08-2013

(09-08-2013, 02:58 PM)'hossein12' نوشته: دوستان سؤالی در مورد نحوه اپلای کردن داشتم. فرض کنید من متقاضی ادامه تحصیل در خارج از کشور هستم، رزومه‌م به لحاظ تحصیلی تکمیله، مدرک زبانمو گرفتم و میدونم کدوم کشور، کدوم دانشگاه و البته کدوم رشته رو میخوام. سؤال من اینه: حالا باید دقیقاً از کجا شروع کنم؟ از استاد یا از دانشگاه؟ کدوم روش بهتر و سریعتر جواب میده؟ آیا ابتدا باید با یک استاد در زمینه مورد علاقه‌م مکاتبه کنم یا باید مکاتبه رو از طریق واحد پذیرش دانشگاه مورد علاقه‌م شروع کنم؟ سؤال دوم من اینه که در مکاتبه‌م باید دقیقاً چی بگم؟خیلی ممنون از راهنمایی دوستان عزیز

من فكر نميكنم براي همه ي اساتيد و همه ي دانشگاه ها بشه يك نسخه ي واحد پيچيد. استادي هست كه پول تو دستش زياده از منابع مختلف به محض اينكه چشمش به يك رزومه ي خوب بيوفته قرار مصاحبه ميزاره و با فرد صحبت ميكنه و ديگه ممكنه حتي با دانشگاه هم براي گرفتنش وارد مذاكره بشه. حتي ممكنه طرف مثلا نمره ي زبان مينيمم رو نداشته باشه و استاد از دانشگاه براش وقت بخره تا نمره اش رو تقويت كنه. 
يه وقت ممكنه هيچ استادي از يك دانشگاه خاص به شما جوابي نده ولي شما بعد از اپلاي كردن از طرف دانشگاه پذيرفته شيد كه بعدش بايد دنبال استاد بگرديد كه كارتون راحت تره. 
من توصيه ميكنم اول با استاد وارد مذاكره شيد و اگر به حد كافي پاسخ نگرفتيد با توجه به رزومه و با ديدي واقع بينانه براي چند دانشگاه هم بدون پاسخ داشتن از استادهاش اپلاي كنيد. واحد پذيرش با شما مكاتبه ايي نداره و تنها وقتي اپلاي كنيد دنبال تكميل مداركتون بايد باشيد كه به دستشون رسيده باشه. مذاكره بايد مطلقا با خود استاد باشه. به هر حال من روشي مخلوط از هر دو روش رو پيشنهاد ميدم. 
شادزي
[img]images/smilies/smile.gif[/img]

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - mohsen67 - 27-08-2013

انتخاب استاد ايراني تاثير بهتري در امر پذيرش دارد ؟ (گرفتن كمك هزبنه )

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - lidoma - 27-08-2013

به نظر من فرقی نمیکنه اگه فاند داشته باشه و رزومه خوبی هم داشته باشی شانس پذیرش داری من خودم با یه استاد ایرانی تو آلمان مکاتبه کردم اما چون فاند نداشت گفت معذورم اما منو به یه استاد دیگه معرفی کرد. موفق باشی 

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 02-09-2013

(27-08-2013, 09:34 PM)'mohsen67' نوشته: انتخاب استاد ايراني تاثير بهتري در امر پذيرش دارد ؟ (گرفتن كمك هزبنه )

تا حد زیادی با نظر lidoma موافقم. در کل استاد ایرانی یا غیر ایرانی فرق عمده‌ای نمی‌کنه، اما برخی از استادهای ایرانی هستند که ترجیح می‌دند دانشجوی ایرانی بیشتر بگیرند و در این صورت احتمال داره شانس بیشتری داشته باشید. به خصوص اگر از دانشگاه‌های خوب ایران فارغ‌التحصیل شده باشید، استادهای ایرانی ممکنه بهتر متوجه سابقه تحصیلی خوب شما باشند و در نتیجه شانس‌تون بیشتر بشه.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 02-09-2013

(02-09-2013, 12:32 PM)'Babak' نوشته:
تا حد زیادی با نظر lidoma موافقم. در کل استاد ایرانی یا غیر ایرانی فرق عمده‌ای نمی‌کنه، اما برخی از استادهای ایرانی هستند که ترجیح می‌دند دانشجوی ایرانی بیشتر بگیرند و در این صورت احتمال داره شانس بیشتری داشته باشید. به خصوص اگر از دانشگاه‌های خوب ایران فارغ‌التحصیل شده باشید، استادهای ایرانی ممکنه بهتر متوجه سابقه تحصیلی خوب شما باشند و در نتیجه شانس‌تون بیشتر بشه.

ممنون بابک جان
ولی احساس بنده این است که بهتره به دنبال اساتید غیر ایرانی بود و همکاری با اونها رو هم تجربه کرد
احساس خوبی از اساتید ایرانی ندارم و نخواهم داشت
با احترام

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - spt - 05-09-2013

(02-09-2013, 03:42 PM)'Charming' نوشته:
ممنون بابک جان
ولی احساس بنده این است که بهتره به دنبال اساتید غیر ایرانی بود و همکاری با اونها رو هم تجربه کرد
احساس خوبی از اساتید ایرانی ندارم و نخواهم داشت
با احترام

بعضی از استادای ایرانی واقعا گلن....
اینکه دوست دارید با استاد خارجی تجربه کنید بحثش جداست اما فکر کنید که ما ها هم در آینده استاد های ایرانی خواهیم بود و فک نمیکنم آدم های بدی باشیم!!    استاد های ایرانی ای هستن که با تمام مشکلات و سختی هایی که همه میدونیم تونستن پله های طرقی رو طی کنن و به بالاترین درجه ها برسن، و اونا میدونن ما چه مشکلاتی داریم و خداییش خیلی کمک میکنن...
کلا به نظر من بعضی استادای ایرانی خیلی عالی هستن هم علمی و هم اخلاقی و خیلی هاشون هم...
امیدوارم یکی از گروه اول رو پیدا کنید   Smile

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Torkan - 05-09-2013

اتفاقا دوست خوب من بنده اصلا منظورم پله های ترقی و .. و ...نبود
بنده منظورم فرا منطقه ای بود و قبلا هم گفتم که استادای اینجا رو تجربه کردم حالا هم صد درصد استادای غیر اینجایی رو تجربه خواهم کرد
دوست من بنده اصلا بد یا خوب کاری ندارم و اصلا هم دلیل نمیارم  که "چون ما هم استاد میشیم پس استادای اینوری خوب هستن چون ما خوب هستیم (یاد ریاضی گسسته به خیر)!!"
در هر حال همه آزادند و شکی در این مساله نیست
با احترام

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - salazar716 - 22-09-2013

یکی از دوستان من یه چندتا جواب نصفه نیمه گرفت از چندتا استاد، تقریبا یک ماه پیش حالا تو این یه ماه یه سری honors گرفت مثل Best bachelor thesis و شاگرد اولی و یکی دو تا نرم افزار یاد گرفت و این حرفا...حالا به نظر شما به همون استادا میل بزنه بگه من چنین چیزایی هم الان اضافه شده بهم؟