آکادمیا کافه
اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کشورهای اروپایی (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D9%88%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C)
+---- انجمن: آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- انجمن: تحصیل در آلمان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)
+----- موضوع: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان (/Thread-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A2%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - mona - 08-11-2015

(08-11-2015, 01:43 PM)مهمان نوشته: لطف ميكنين اگه جواب بدين Sad

سلام،
نامربوط بودن رشته خب همیشه از شانس شما برای پذیرش کم میکنه ، دوره های آکادمیک در مورد این رشته هم در رزومه شما نوشته نشده ... در مورد گرفتن بورس یا پذیرش از دانشگا های تاپ آلمان نظری نمیتونم بدهم ... اما میدونم که دانشگاه های متوسط رو به پایین و پایین در کانادا و آمریکا به شرط داشتن لیسانس ( حتی اگر غیر مرتبط باشه) پذیرش برای مقطع ارشد بدون هیچ کمک هزینه تحصیلی میدهند و دروسی را برای پیشنیاز باید بگذرانید . البته اینطوری خیلی راحت تر میتوانید برای دکتری بعد از گذراندن این دوره، اپلای کنید .

موفق باشید .

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - مهمان - 08-11-2015

(08-11-2015, 06:08 PM)mona نوشته: سلام،
نامربوط بودن رشته خب همیشه از شانس شما برای پذیرش کم میکنه ، دوره های آکادمیک در مورد این رشته هم در رزومه شما نوشته نشده ... در مورد گرفتن بورس یا پذیرش از دانشگا های تاپ آلمان نظری نمیتونم بدهم ... اما میدونم که دانشگاه های متوسط رو به پایین و پایین در کانادا و آمریکا به شرط داشتن لیسانس ( حتی اگر غیر مرتبط باشه) پذیرش برای مقطع ارشد بدون هیچ کمک هزینه تحصیلی میدهند و دروسی را برای پیشنیاز باید بگذرانید . البته اینطوری خیلی راحت تر میتوانید برای دکتری بعد از گذراندن این دوره، اپلای کنید .

موفق باشید .

ممنونم، البته من ميخوام دوباره ليسانس بخونم. شانسمو بالاتر ميبره؟

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - mona - 09-11-2015

(08-11-2015, 11:14 PM)مهمان نوشته: ممنونم، البته من ميخوام دوباره ليسانس بخونم. شانسمو بالاتر ميبره؟

در مورد مقطع لیسانس اطلاعات زیادی ندارم، اما وقتی ميتونيد با هزینه کمتری ارشد بخوانید و برای دکتری اپلاي کنید، شاید لیسانس دوباره گرفتن زمان بر باشد، البته شاید ... نمیدونم....اما حتما در این فروم دوستان مطلع در مورد لیسانس مجدد گرفتن میتوانند راهنماییتان کنند . اما تا به حال ندیدم در لیسانس مجدد گرفتن داشتن لیسانس نامرتبط دیگری امتیاز خاصی داشته باشد، چه مثبت و چه منفی.... فقط بحث سن دانشجو مطرح هست....

موفق باشيد

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - alfred74 - 10-11-2015

سلام دوست عزیز خیلی از سایت شما خوشم میاد واقعا عالی و جامع سوالی که برای من پیش اومده اینه که من در حال حاضر دانشجو مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم و خوشبختانه زبان انگلیسی من اوکی هست و مشکلی رو صحبت کردن و..... ندارم خلاصه فقط اومدم دانشگاه مدرکم رو بگیرم
موردی که یادم رفت بگم من دبیرستان رشتم تجربی بوده و ممکنه این در کارم احختلال ایجاد کنه برای پذیرش؟
خوب حالا سوال اصلیم
من دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی پیوسته هستم (دانشگاه ازاد دزفول) ولی جدای از این که توی دانشگاه درس میخونم توی موسسات خصوصی که مدرک با مهر آموزش عالی میدن (تاکید میکنم اموزش عای نه فنی حرفه ای چون اینا با هم فرق میکنن) هم درس میخونم اسم نمیبرم ولی من در حال حاضر یک مدرک MCSA و یک مدرک MCSEیا همون مهندسی مایکروسافت دارم که مهر اموزش عالی پایینش  هست و مورد تایید سازمان های داخلی ایران هست ( در هر سطحی ) به علاوه من این دو مدرک رو بین المللی کردم  ینی 3 روز دبی بودم و ازمون های جامع مایکروسافت رو اونجا گذروندم و مدرکش رو با تایید شرکت مایکروسافت به عنوان مهندس توسعه دهنده مایکروسافت گرفتم
سال اینده هم کلاس های ایلتسم شروع میشن و قطعا قبل فارغ تحصیلی ایلتس رو میگیرم و اینکه قصد دارم آزمون GRE رو هم بدم و بزارمش جز ریزومه مدارکم
میخواستم بدونم که با وجود این مدارک و ریزومه ایا من میتونم همون رشته خودم رو توی مقطع ارشد در المان ادامه بدم ؟ اصلا منو قبول میکنن ؟ شانس قبولی با این مدارک چقدره ؟ حالا اگه رشته خودم نشد مشکلی نیست ولی اگه امکانش هست بگید که با کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی چه رشته هایی میتونم ادامه بدم یا بهتر بگم چه رشته های رو چلوم میزارن برای انتخاب ؟ حقیقتش در حد 30 دقیقه هست که با سایتتون اشنا شدم هیچ جا مثل اینجا به سوالات پاسخ نمیدن امید وارم باعث ناراحتی دوستان نشده باشم چون فک کنم جای درستی مطرح نکردم سوالمو
من شنیدم که میگن تحصیل در دانشگاه های با زبان انگلیسی هزینه داره و اگه میخوای بدون هزینه تحصیل کنی باید زبان المانی رو بلد باشی
شرمنده و کوچیک همتون هستم
ممنون که وقت گذاشتین
پیشاپیش سپاس گذار
Email:hosseinnadafzadeh@gmail.com
در صورت امکان جواب رو به ایمل هم ارسال کنید فدای یکایک شما سروران زحمت کش+

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - مهمان - 10-11-2015

(09-11-2015, 02:35 PM)mona نوشته: در مورد مقطع لیسانس اطلاعات زیادی ندارم، اما وقتی ميتونيد با هزینه کمتری ارشد بخوانید و برای دکتری اپلاي کنید، شاید لیسانس دوباره گرفتن زمان بر باشد، البته شاید ... نمیدونم....اما حتما در این فروم دوستان مطلع در مورد لیسانس مجدد گرفتن میتوانند راهنماییتان کنند . اما تا به حال ندیدم در لیسانس مجدد گرفتن داشتن لیسانس نامرتبط دیگری امتیاز خاصی داشته باشد، چه مثبت و چه منفی.... فقط بحث سن دانشجو مطرح هست....

موفق باشيد

خيلي ممنون! سوال من از اين جهت بود كه قبولي سراسري ندارم (انتخاب رشته نكردم با رتبه ٥٠٠٠ - حماقت جواني) و يه راست مهندسي ازادم رو رفتم، ميخوام بدونم ليسانس ازاد رو جاي قبولي سراسزي ميپذيرن يا نه.. بهترين راه مكاتبه با دانشگاهه فكر كنم اما اميدوار بودم كسي از دوستان تجربه اي داشته باشه!

ممنون بازم

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - automotive - 10-11-2015

(10-11-2015, 06:05 AM)alfred74 نوشته: سلام دوست عزیز خیلی از سایت شما خوشم میاد واقعا عالی و جامع سوالی که برای من پیش اومده اینه که من در حال حاضر دانشجو مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم و خوشبختانه زبان انگلیسی من اوکی هست و مشکلی رو صحبت کردن و..... ندارم خلاصه فقط اومدم دانشگاه مدرکم رو بگیرم
موردی که یادم رفت بگم من دبیرستان رشتم تجربی بوده و ممکنه این در کارم احختلال ایجاد کنه برای پذیرش؟
خوب حالا سوال اصلیم
من دانشگاه مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی پیوسته هستم (دانشگاه ازاد دزفول) ولی جدای از این که توی دانشگاه درس میخونم توی موسسات خصوصی که مدرک با مهر آموزش عالی میدن (تاکید میکنم اموزش عای نه فنی حرفه ای چون اینا با هم فرق میکنن) هم درس میخونم اسم نمیبرم ولی من در حال حاضر یک مدرک MCSA و یک مدرک MCSEیا همون مهندسی مایکروسافت دارم که مهر اموزش عالی پایینش  هست و مورد تایید سازمان های داخلی ایران هست ( در هر سطحی ) به علاوه من این دو مدرک رو بین المللی کردم  ینی 3 روز دبی بودم و ازمون های جامع مایکروسافت رو اونجا گذروندم و مدرکش رو با تایید شرکت مایکروسافت به عنوان مهندس توسعه دهنده مایکروسافت گرفتم
سال اینده هم کلاس های ایلتسم شروع میشن و قطعا قبل فارغ تحصیلی ایلتس رو میگیرم و اینکه قصد دارم آزمون GRE رو هم بدم و بزارمش جز ریزومه مدارکم
میخواستم بدونم که با وجود این مدارک و ریزومه ایا من میتونم همون رشته خودم رو توی مقطع ارشد در المان ادامه بدم ؟ اصلا منو قبول میکنن ؟ شانس قبولی با این مدارک چقدره ؟ حالا اگه رشته خودم نشد مشکلی نیست ولی اگه امکانش هست بگید که با کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی چه رشته هایی میتونم ادامه بدم یا بهتر بگم چه رشته های رو چلوم میزارن برای انتخاب ؟ حقیقتش در حد 30 دقیقه هست که با سایتتون اشنا شدم هیچ جا مثل اینجا به سوالات پاسخ نمیدن امید وارم باعث ناراحتی دوستان نشده باشم چون فک کنم جای درستی مطرح نکردم سوالمو
من شنیدم که میگن تحصیل در دانشگاه های با زبان انگلیسی هزینه داره و اگه میخوای بدون هزینه تحصیل کنی باید زبان المانی رو بلد باشی
شرمنده و کوچیک همتون هستم
ممنون که وقت گذاشتین
پیشاپیش سپاس گذار
Email:hosseinnadafzadeh@gmail.com
در صورت امکان جواب رو به ایمل هم ارسال کنید فدای یکایک شما سروران زحمت کش+

با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و عذر خواهی میکنم از مدیران Emir و Nader عزیز، ببخشید من اصولا در آلمان پست نمیذارم اگر صحبت های من در این پست اشتباه بود بدون اطلاع و بی درنگ پست را پاک کنید.

دوست عزیز چند نکته بسیار مهم را در نظر نگرفته اید!!
ترجمه زبان انگلیسی به فارسی در آلمان و آمریکا کاربردی ندارد!! چرا باید این موضوع را بورسیه کنند؟؟
مدرکی که شما گرفته اید و 3 روز برای آن به دوبی رفته اید با مدرکی که دانشگاه رسمی کشور بعد از 150 واحد درسی و صرف 4 سال وقت میدهد فرق میکند و این تفاوت بسیار بسیار بیشتر از آن است که بتوان آن را عنوان نمود، مثل این است که کسی که مدرک ICDL دارد را با کسی که فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از شریف است را مقایسه کنید؟؟ اصلا قابل قیاس نیست
مدرک شما در رزومه شما نقش خواهد داشت اما نقش اصلی را مدرک دانشگاهی ایفا میکند.
شما دانشجوی مترجمی زبان هستید و آیلتس را براحتی و فقط با مطالعه ی سبک آزمون و سری کتاب های Cambridge باید بتوانید به راحتی نمره ی 7 بگرید.

من اصلا و ابدا قصد جسارت ندارم و فردی هم رشته ی شما را میشناسم که بدون کلاس زبان و کلاس آیلتس نمره ی 7 گرفت و این اصلا کار سختی نیست ، نه برای شمایی که 4 سال مداوم و تخصصی زبان خوانده اید و با آن زندگی کرده اید.

این متن نظر شخصی من است.

در ضمن به این فروم خوش آمدید و امیدوارم از ساعت ها و ماه ها و سال ها تجربیات دوستان که در اختیار همه در این فروم  قرار گرفته استفاده کنید.
با مطالعه ی بخش نتایج پذیرش هم میتوانید ببینید که آیا کسی با موقعیت شما و نزدیک به شما توانسته بورسیه بگیرد!!
موفق و پیروز باشید

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - alfred74 - 11-11-2015

(10-11-2015, 12:52 PM)automotive نوشته: با سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و عذر خواهی میکنم از مدیران Emir و Nader عزیز، ببخشید من اصولا در آلمان پست نمیذارم اگر صحبت های من در این پست اشتباه بود بدون اطلاع و بی درنگ پست را پاک کنید.

دوست عزیز چند نکته بسیار مهم را در نظر نگرفته اید!!
ترجمه زبان انگلیسی به فارسی در آلمان و آمریکا کاربردی ندارد!! چرا باید این موضوع را بورسیه کنند؟؟
مدرکی که شما گرفته اید و 3 روز برای آن به دوبی رفته اید با مدرکی که دانشگاه رسمی کشور بعد از 150 واحد درسی و صرف 4 سال وقت میدهد فرق میکند و این تفاوت بسیار بسیار بیشتر از آن است که بتوان آن را عنوان نمود، مثل این است که کسی که مدرک ICDL دارد را با کسی که فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر از شریف است را مقایسه کنید؟؟ اصلا قابل قیاس نیست
مدرک شما در رزومه شما نقش خواهد داشت اما نقش اصلی را مدرک دانشگاهی ایفا میکند.
شما دانشجوی مترجمی زبان هستید و آیلتس را براحتی و فقط با مطالعه ی سبک آزمون و سری کتاب های Cambridge باید بتوانید به راحتی نمره ی 7 بگرید.

من اصلا و ابدا قصد جسارت ندارم و فردی هم رشته ی شما را میشناسم که بدون کلاس زبان و کلاس آیلتس نمره ی 7 گرفت و این اصلا کار سختی نیست ، نه برای شمایی که 4 سال مداوم و تخصصی زبان خوانده اید و با آن زندگی کرده اید.

این متن نظر شخصی من است.

در ضمن به این فروم خوش آمدید و امیدوارم از ساعت ها و ماه ها و سال ها تجربیات دوستان که در اختیار همه در این فروم  قرار گرفته استفاده کنید.
با مطالعه ی بخش نتایج پذیرش هم میتوانید ببینید که آیا کسی با موقعیت شما و نزدیک به شما توانسته بورسیه بگیرد!!
موفق و پیروز باشید
سلام دوست عزیز دلیلی نداره ناراحت بشم ممنون بابت جواب شما ... من قسمتی از جواب رو گرفتم ولی شاید من در نحوه طرح سوالم اشتباه کردم ... من یکی از اقوام در حال حاظر المان داره فوق مکانیک میخونه وقتی ازم پرسید که دانشگاه چی میخونی گفتم که مترجمی میخونم گفت که اگه معدل لیسانست خوب باشه و اینکه ایلتس رو هم داشته باشی یا نداشته باشی فرق نمیکنه چون تو مدرکت هم زبانه هم مدرک دانشگاهی هست و بنا رو به این میزارن که من هم مدرک دانشگاهی دارم و هم اینکه به صورت تخصصی زبان رو مطالعه کردم و اینکه پذیرشم برای ارشد توی گرایش های مختلف شاخه زبان به مراتب ممکنه اسون تر باشه جوری که ایشون میگفت خیلی راحت میتونم برم و اینجوری که خیلیا سختش میکنن نیست از طرف دیگه اگه خوب مثلا من به زبان المانی تسلط کامل داشته باشم و اینکه مدارک مربوط به زبان المانی رو قبل رفتنم اوکی کنم چی ؟ جوری که هم زبان خودم رو بلدم هم انگلیسی هم المانی ...... در مورد اون مدارکی رو هم که من دوبی گرفتم دوست عزیز فکر کنم برداشتتون اشتباه بوده گفتم آزمونش رو انجا دادم نه اینکه کل دوره سه روز بوده (ما تحریم هستیم و نمایندگی برگذاری ازمون های جامع و چند گانه مایکروسافت از ایران سلب شده و اجازه برگذاری رو به هیچ موسسه ای نمیدن) من 2 سال تمام دوره رفتم 1 سالش شهر خودم بوده و استاد پروازی اومده سال دوم هم که استاد از خارج کشور اوردن رو هم کرج گذروندم دو سال به صورت کاملا فشرده معمولا من 3 روز اخر هفته به صورت پروازی کرج بودم و دوره گذروندم یه جورایی ما بهش میگفتیم لیسانس فشرده :Smile امتحان و مدرکی رو هم از طریق مایکروسافت بگیری شما توی هرجای دنبیا بزاری رو سنگ اب میشه من قصد بزرگ نمایی ندارم کوچیک همتونم هستم ولی هر کسی توانایی گرفتن این مدارک رو نداره توی کل خوزستان توی سن 21 سال کلا 4 نفر هستیم که این مدارک رو داریم   هستن دوستانی که این مدارک رو دارن مثل استاد عزیزم اقای بگدلی که توی خاورمیانه حرف اول رو میزنه ولی خوب 38 سال سن دارن در کل گذشته از این همه اضافه گویی سوالمو دوباره میپرسم امکانش هست در قالب هر گرایشی از زبان چه مترجمی المانی به انگلیسی و چه در قالب teaching زبان المانی مثل گرایش teaching  ارشد انگلیسی که تو ایرانه و کلا توی هر گراشی از زبان انگلیسی یا المانی توی المان پذیرش بشم ؟
و یا اصلا نه توی هر رشته ی دیگه ای که امکانش هست پذیرش بشم لطفا راهنمایی کنید
پیشاپیش صمیمانه از همه کسایی که توجه کردن به پیامم و وقت گذاشتن خصوصا شما دوست عزیز کمال تشکر رو دارم

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - automotive - 11-11-2015

(11-11-2015, 03:28 AM)alfred74 نوشته: سلام دوست عزیز دلیلی نداره ناراحت بشم ممنون بابت جواب شما ... من قسمتی از جواب رو گرفتم ولی شاید من در نحوه طرح سوالم اشتباه کردم ... من یکی از اقوام در حال حاظر المان داره فوق مکانیک میخونه وقتی ازم پرسید که دانشگاه چی میخونی گفتم که مترجمی میخونم گفت که اگه معدل لیسانست خوب باشه و اینکه ایلتس رو هم داشته باشی یا نداشته باشی فرق نمیکنه چون تو مدرکت هم زبانه هم مدرک دانشگاهی هست و بنا رو به این میزارن که من هم مدرک دانشگاهی دارم و هم اینکه به صورت تخصصی زبان رو مطالعه کردم و اینکه پذیرشم برای ارشد توی گرایش های مختلف شاخه زبان به مراتب ممکنه اسون تر باشه جوری که ایشون میگفت خیلی راحت میتونم برم و اینجوری که خیلیا سختش میکنن نیست از طرف دیگه اگه خوب مثلا من به زبان المانی تسلط کامل داشته باشم و اینکه مدارک مربوط به زبان المانی رو قبل رفتنم اوکی کنم چی ؟ جوری که هم زبان خودم رو بلدم هم انگلیسی هم المانی ...... در مورد اون مدارکی رو هم که من دوبی گرفتم دوست عزیز فکر کنم برداشتتون اشتباه بوده گفتم آزمونش رو انجا دادم نه اینکه کل دوره سه روز بوده (ما تحریم هستیم و نمایندگی برگذاری ازمون های جامع و چند گانه مایکروسافت از ایران سلب شده و اجازه برگذاری رو به هیچ موسسه ای نمیدن) من 2 سال تمام دوره رفتم 1 سالش شهر خودم بوده و استاد پروازی اومده سال دوم هم که استاد از خارج کشور اوردن رو هم کرج گذروندم دو سال به صورت کاملا فشرده معمولا من 3 روز اخر هفته به صورت پروازی کرج بودم و دوره گذروندم یه جورایی ما بهش میگفتیم لیسانس فشرده :Smile امتحان و مدرکی رو هم از طریق مایکروسافت بگیری شما توی هرجای دنبیا بزاری رو سنگ اب میشه من قصد بزرگ نمایی ندارم کوچیک همتونم هستم ولی هر کسی توانایی گرفتن این مدارک رو نداره توی کل خوزستان توی سن 21 سال کلا 4 نفر هستیم که این مدارک رو داریم   هستن دوستانی که این مدارک رو دارن مثل استاد عزیزم اقای بگدلی که توی خاورمیانه حرف اول رو میزنه ولی خوب 38 سال سن دارن در کل گذشته از این همه اضافه گویی سوالمو دوباره میپرسم امکانش هست در قالب هر گرایشی از زبان چه مترجمی المانی به انگلیسی و چه در قالب teaching زبان المانی مثل گرایش teaching  ارشد انگلیسی که تو ایرانه و کلا توی هر گراشی از زبان انگلیسی یا المانی توی المان پذیرش بشم ؟
و یا اصلا نه توی هر رشته ی دیگه ای که امکانش هست پذیرش بشم لطفا راهنمایی کنید
پیشاپیش صمیمانه از همه کسایی که توجه کردن به پیامم و وقت گذاشتن خصوصا شما دوست عزیز کمال تشکر رو دارم

با سلام،
دوست عزیز من اطلاعاتم در باب ادامه ی تحصیل در آلمان کم هستش، در حدی که خودم میخواستم برم آلمان و الانم حاضرم به جای ایالات متحده برم آلمان که به جز مردمش که خونسرد هستند و مثل ما اجتماعی نیستند یعنی مثلا دوست نمیدونند چی هستش!! آره توی یوتیوب تا دلتون بخواد ویدئو از این موضوع هستش اما یک نکته بسیار مهم در آلمان هستش که نمیشه ازش گذشت.
اقتصاد
بله آلمانی ها اقتصاد فوق العاده قوی دارند و نظمشون هم در دنیا مطرح هستش به صورتی که کسی که آلمان زندگی میکنه ناخود آگاه منظم میشه و برگشتنش به ایران بسیار سخت میشه چون اینجا بینظمی بیداد میکنه. شما میتونید مطمئن باشید که شاهد هیچ تاخیری نخواهید بود مگر اینکه یک اتفاق خاص بیافته.

دوست عزیز، آلمان دانشگاه های رایگان داره یا شهریه بسیار کمی میگیرند ( ترمی 500 یورو بعضی از دانشگاه هاش). اما شما باید بتونید هزینه ی زندگیتون رو در آلمان پرداخت کنید که از نظر سفارت آلمان این مبلغ ۸۰۰۰ و اگر اشتباه نکنم ۴۰ یورو هستش یعنی  ۸۰۴۰یورو، بیشتر از 6100 یورو هستش. خب بعضی دانشگاه ها به دانشجوهاشون بورس هم میدن، این یعنی هزینه ی زندگی شما زو هم تامین میکنند.

در مورد زبان آلمانی هم مدرک C1 باید بگیرید که خوش بینانش تمام وقت در آلمان با هزینه ی بالا 6 ماه زمان میبره و نمیدونم توی ایران چقدر زمان میبره و چقدر هزینه داره، اما میدونم که C1 مدرک زبان آلمانی هستش که شما با اون اجازه ی ادامه ی تحصیل به زبان آلمانی رو دارید.

حالا جواب سوال اصلی شما: سایت DAAD.DE بعضی از بورسیه ها رو نشون میده اما این سایتو کنار بذارید و مستقیما وارد سایت دانشگاه مورد نظرتون بشید، اونجا میتونید ببینید که رشته ی مورد نظر شما در آلمان به زبان انگلیسی هم تدریس میشه یا نه! در مورد بورسیه هم میتونید مستقیما با منشی دپارتمان یا استادتون صحبت کنید و باور بفرمایید من از بورسیه ها خبری ندارم فقط میدونم که هست و کافی هم هست و کم نمیارید.

مورد آخر اینکه هرکس از افرادی که شنیدم و دیدم که رفته یا رفته ماکروسافت یا بنز یا آئودی، خلاصه که بعد از تصحیل مدت زمانی رو به شما اجازه ی پیدا کردن کار میدهند و این کار را بدون دونستن زبان آلمانی غیر ممکن هست که بدست بیارید حتی فروشندگی در مارکت ( آلمانی ها انگلیسی را یاد دارند اما به شدت تعصب دارند که به زبان خودشان صحبت کنند). در ضمن باید درخواست کار بدهید و اگر هیج آلمانی با شرایط شما پیدا نشد بعد شما رو استخدام میکنند.

پ ن : دوست عزیز، افرادی را میشناسم که یک سال زمان گذاشتند و بعد از گرفتن پذیرش نتوانسته اد ویزا بگیرند، همیشه نقشه جایگزین داشته باشید هرچند آلمان این روزها روابط خوبی دارد و نسبت به چند سال پیش بهتر ویزا میدهد.

موفق باشید.

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - مهمان - 13-12-2015

سلام من میخواستم بدونم مدرک کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی داشته باشیم دانشگاه های آلمان قبول میکنن یا نه

RE: اعتبار مدارک دانشگاه های ایران برای تحصیل در آلمان - nader - 13-12-2015

(13-12-2015, 03:08 AM)مهمان نوشته: سلام من میخواستم بدونم مدرک کارشناسی از دانشگاه علمی کاربردی داشته باشیم دانشگاه های آلمان قبول میکنن یا نه

درود
بله مورد قبول هستش
بیشتر بحث معدل مطرحه

موفق باشید