آکادمیا کافه
مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از طریق کبک (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B7%D8%B1%DB%8C%D9%82-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)
+----- موضوع: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک (/Thread-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87-%DA%A9%D8%A8%DA%A9)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - vodot_03 - 12-05-2016

(11-05-2016, 11:43 AM)M1KE نوشته: @vodot_03

اگر بخواهید ابتدا در استان های دیگه لند کنید و بعد به مونترال جابجا بشین که صد در صد هیچ مشکلی نداره چون همه مقیمان کانادا می تونند تصمیم بگیرند در هر جای کانادا زندگی کنند. از نظر لندینگ اولیه در مونترال، اگر بخواهید به عنوان مقیم کبک وارد بشین و CSQ بگیرین یا به عبارتی از همون ابتدا بگین که قصد دارین در کبک زندگی کنید و از مزایایی که برای مهاجران اون استان داره استفاده کنید در اون صورت این موضوع به تصمیم افسر بستگی داره. چیزی که معمولا در عمل اتفاق می افته اینه که شما رو یک Border case یا به اصطلاح cas frontière در نظر می گیرن و برگه های لندینگ شما رو تا گرفتن CSQ تایید نمی کنند. به شما میگن به دفتر مهاجرت کبک در مونترال مراجعه کنید و برای گرفتن CSQ تشکیل پرونده بدین که هزینه حدودا 500 دلاری داره (این هزینه رو مهاجران استانی کبک قبل از مهاجرت میدن) و بعد از 3-2 هفته به مصاحبه میرین. بعد از گرفتن CSQ با مراحعه به دفتر مهاجرتی برگه های لندینگ شما رو تایید می کنند. با داشتن این دو می تونید برای SIN و Health Card اقدام کنید (دومی نیاز به آدرس محل زندگی در کبک هم داره).

ممنون بخاطر جواب .

پس من میتونم مستقیم برم مونترال لند کنم .ولی باید برم دفتر مهاجرت کبک توی مونترال و درخواست بدم . یعنی نمیشه قبل از رفتن این پروسه رو شروع کرد. 
آیا احتمال داره که آفیسر نظرش مثبت نباشه در مورد موندن توی کبک ؟ اگه آره ، چه اتفاقی واسه ی برگه های لندینگ میفته ؟ یعنی کی باید تاییدشون کنه ؟ 
و سوال آخر اینکه توی مصاحبه ، ممکنه بخاطر اینکه فرانسه بلد نیستم ، نتونم نظر آفیسر رو جلب کنم ؟

تشکر میکنم واسه وقتی که گذاشتین و میزارین.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 12-05-2016

مطمئن نیستم بعد از گرفتن ویزا میشه این کار رو قبل از ورود انجام داد یا خیر. ولی قاعدتا باید امکان پذیر باشه. تفاوتش در اینه که قبل از رفتن ممکنه کبک شما رو مثل هر متقاضی دیگه ای امتیازبندی کنه (که زبان فرانسه نقش بالایی در اون امتیازبندی داره) ولی وقتی وارد کانادا بشین دیگه به اصطلاح یک جورایی در عمل انجام شده قرار می گیرن و به نظرم مجبورن هر شرایط امتیازی هم که دارین شما رو قبول کنند و نمیان به خاطر چند امتیاز بالا و پایین شما رو بلاتکلیف نگه دارن که مجبور شین به استان مجاور برین. به عبارتی به نظرم بیشتر یک جنبه فرمالیته داره که هم هزینه CSQ رو بگیرن و هم اینکه بگن به هر حال ما هم شما رو تایید کردیم. کبک به هر حال روزانه هزاران ورودی از استان های دیگه کانادا هم داره که مجبوره برای اونها هم به عنوان مقیمان کانادا کارهای انتقال (مثل صدور کارت سلامت، گواهینامه و غیره) رو انجام بده، همونطور که استان های دیگه هم مجبورند خروجی های کبک به اون استان ها رو بپذیرند. به عبارتی این یک رابطه دو طرفه هست که در تمام کشورهای با سیستم فدرال و ایالتی وجود داره. 

دیگه در بدترین حالت، اگر تایید نکردن سوار اتوبوس میشین و به اتاوا یا تورنتو میرین (به عنوان کسی که در ongoing trip هست). اتاوا که در 60-50 کیلومتری مونتراله و نهایت یک ساعته اونجا خواهید بود. از اونجاییکه شما ویزای کانادا دارین که توسط دولت فدرال کانادا داده شده طبیعتا حق ورود به کانادا رو دارین و نمی تونند جلوی ورود شما رو بگیرن ولی اینکه اون استان خاص به شما اجازه بده از مزایا و تسهیلات اون استان استفاده کنید به مسوولان اون استان بستگی داره. در آمریکا هم بسیاری از ایالت ها مثلا برای کسانی که یک سال در اون ایالت مقیم بوده باشن تسهیلاتی مثل هزینه کمتر برای شهریه دانشگاه در نظر می گیرند که طبیعتا مقیمان دیگر ایالت ها نمی تونند از اون تخفیف ها بهره ببرند. 

من تا به حال نشنیدم کسی در این مورد به مشکل بغرنجی خورده باشه. حالا باز هم از افراد دیگه سوال کنید.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - hope11 - 24-07-2016

برای سابقه کار برای کبک حتما باید بیمه و مالیات باشه یا فیش حفوقی و قرداد کافی است؟؟؟اخه شرکت ما رو بیمه نکرده بود مالبات ام به عهده خود ش بود که همه در قراددا هست ....نامه پرداخت مالیات شرکت کافی است ؟؟؟؟

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 24-07-2016

تا جایی که من اطلاع دارم تقریبا از پنج شش سال پیش سابقه کار بدون نامه سابقه بیمه رو قبول نمی کنند بنابراین روی امتیاز اون زیاد حساب نکنید. ولی در هر حال اگر می خواستین پرونده بفرستین و شانس خودتون رو امتحان کنید می تونید اینطور موارد جانبی رو هم بفرستید.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - مهمان - 15-12-2016

سلام جناب مایک.ممنون از زحماتتون
چند سوال از خدمتتون داشتم.یکی اینکه اگه فرد مجردی برای مهاجرت به کبک ۴۹ امتیازو داشته باشه و همچنین مدرک زبان فرانسه B2هم داشته باشه.قطعا میتونه اقامت دائم کانادارو بگیره یا بازم به شانس بستگی داره و قبولی ۱۰۰ درصد نیست؟؟حقیقتا من ۱۹ سالمه و الان رشتم ژنتیک هست میخوام بدونم ارزش داره که از الان زمان بزارم وتا سه سال دیگ مدرک فرانس بگیرم؟
و اینکه اگه کسی ۴۹ امتیازو بدون سابقه کار به دست بیاره ایرادی داره؟؟یعنی اصلا سابقه کاری نداشته باشه؟؟
و اینکه از زمان اقدام حدودا تا دعوت به مصاحبه چقدر زمان میبره و از مصاحبه تا زمان گرفتن ویزا چقدر زمان میبره؟؟
سپاس بی کران از زحمات شما

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 15-12-2016

مشاغل و امتیازات اونها ممکنه سال به سال عوض بشه چون بر اساس نیازهای بازار تعیین میشن. بنابراین اگر روی امتیاز رشته حساب باز کردین ممکنه در زمان اپلای شرایط به گونه دیگه ای شده باشه. اداره مهاجرت کبک در صورتی که امتیاز کامل رو بیارین تقریبا میشه گفت حتما مجوز ورود به استان (csq) رو میده که با اون میتونید برای فدرال تشکیل پرونده بدین و در صورتی که مدیکال و چک امنیتی رو هم با موفقیت بگذرونید ویزا می گیرید. بازه های زمانی بسته به تعداد پرونده ها و شرایط دیگه خیلی متغیره ولی در سالیان اخیر در مجموع (از زمان اقدام تا زمان گرفتن ویزا) به حدود چهار سال انتظار هم رسیده.  

از فرانسه خوندن که به هر حال ضرری نمی کنید ولی از اونجاییکه سنتون خیلی کمه پیشنهادم اینه که با ویزای تحصیلی وارد بشین. مدت زمانش خیلی کوتاهتره و بعدا از داخل کانادا برای مهاجرت اقدام می کنید.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - مهمان - 17-12-2016

بسیار ممنون جناب مایک از پاسختون.ببخشید چند سوال دیگه برام پیش اومد.
یکی اینکه بعد از پایان دوره ارشد در کانادا چه طور باید برای اقامت اقدام کرد؟حتما باید کارفرمای کانادایی این کار را بکند؟؟و اینکه تا چه مدت بعد از تحصیل میشه دنبال کار گشت؟من شنیدم در استان کبک راحتتر میشه بعد از تحصیل اقامت گرفت ولی باید دوره ی تحصیلی به زبان فرانسه باشه!این درسته ایا؟و اینکه بنظرتون اصلا احتمال بورس در مقطع ارشد وجود داره؟؟(ببخشید سوالام زیاد شد.ممنون از پاسخگوییتون.)

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 17-12-2016

هزینه های تحصیل و زندگی در کبک ارزونتر از بقیه کاناداست و بعد از ارشد میشه بدون داشتن پیشنهاد شغلی هم برای CSQ و بعد هم برای اقامت اقدام کرد که در مجموع تقریبا یک سال از پایان تحصیل طول میکشه تا اقامت بگیرید. بعد از پایان تحصیل میشه برای Work Permit سه ساله هم اقدام کرد که سریع درست میشه و در این مدت یکساله میشه با اون کار کرد. من چون خودم این کارها رو نکردم از جزییاتشون اطلاعی ندارم ولی وقتی وارد دانشگاه بشین فارغ التحصیل های زیادی رو می بینید که این مسیر رو طی می کنند و در نتیجه ازشون راهنمایی می گیرید. در اون مقطعی که بعد از تحصیل برای CSQ اپلای می کنید دو شرط عمده اش داشتن مدرک از یکی از دانشگاه های کبک و همین طور داشتن مدرک B2 فرانسه هست. در نتیجه دونستن فرانسه در اینجای کار به دردتون میخوره. خیلی از دانشجوها در دوران تحصیلشون تازه برای یادگیری این زبان اقدام می کنند.

در مورد بورس لطفا به بخش های دیگه انجمن مثل انجمن [b]شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان[/b] و [b]راهنمای گرفتن پذیرش[/b] مراجعه کنید. به طور خلاصه به رزومتون بستگی داره و غیرممکن نیست.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - مهمان - 20-12-2017

سلام دوستان
من یه سوالی دارم و هر فرومی رو تا به حال گشتم جوابش رو نتونستم پیدا کنم، اگر راهنمایی بفرمایین ممنون می شم
من در حال حاضر 30 سالمه و 3 سال سابقه کار بیمه ای دارم ولی هنوز از زبان فرانسه چیزی نمی دونم. رشته تحصیلیم هم مهندسی فناوری اطلاعات و شغلم مدیر شبکه است.
برای اقدام کردن الان مدارک بفرستم بهتره یا بعد از گذروندن دوره زبان فرانسه؟ این ابهام بزرگ بنده است.

RE: مشاوره برای تشکیل پرونده کبک - M1KE - 20-12-2017

قدیم ترها می شد یک سطحی رو برای زبان اعلام کنید و بعد در مصاحبه افسر سطح شما رو تعیین می کرد و امتیاز می داد ولی از چند سال پیش به این سو (فکر کنم ۲۰۱۳) گفتن برای دادن امتیاز زبان می بایست مدرک زبان فرستاده بشه. با این شرایط فقط در صورتی میشه مدرک نفرستین که بدون اون امتیازتون به حد نصاب برسه. ولی خب من چند سالی هست که اخبار مهاجرت کبک رو دنبال نکردم و نمی دونم اخیرا روال دوباره تغییری کرده یا خیر. جدیدترین نسخه فرم درخواست برای CSQ رو نگاه کنید در قسمت زبانش می بایست اشاره کرده باشه که مدرک زبان رو هم ضمیمه کنید یا خیر.