آکادمیا کافه
تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: نتایج پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- موضوع: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاه های پذیرش شده (/Thread-%D8%AA%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%B4%D8%AF%D9%87)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - lavender - 11-06-2013

درود....
یکی بیاد منو از بلاتکلیفی در بیاره...قربون دستتون [عکس: 261019_dunnosmiley.gif]

امروز ادمیشنم از  UNCC اومد.... من برای مهندسی عمران درخواست داده بودم... پذیرش گرفتم اما گفتن باید 24 واحد رو توی UNCC بگذرونم بعد وارد دانشکده ی عمران بشم :| ( خیلی از دانشگاه ها همینن مثل مریلند) الان نزدیک 40 واحدم رو قبول کردن. 
از اون طرف SPSU هم ادمیشن گرفتم اما دقیقاً توی دانشکده ی عمران بهم پذیرش دادن یعنی توی پروگرم قبولم کردن...البته هنوز اعلام نکردن چند واحدم ترنسفر شده.
 به نظرتون کدوم رو برم؟ اونی که توی رشته پذیرش گرفتم یا اونی که از دانشگاه پذیرش گرفتم؟ [img]images/smilies/huh.gif[/img]

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - spt - 11-06-2013

(11-06-2013, 06:24 AM)'lavender' نوشته: درود....
امروز ادمیشنم از  UNCC اومد.... من برای مهندسی عمران درخواست داده بودم... پذیرش گرفتم اما گفتن باید 24 واحد رو توی UNCC بگذرونم بعد وارد دانشکده ی عمران بشم :| ( خیلی از دانشگاه ها همینن مثل مریلند) الان نزدیک 40 واحدم رو قبول کردن. 
از اون طرف SPSU هم ادمیشن گرفتم اما دقیقاً توی دانشکده ی عمران بهم پذیرش دادن یعنی توی پروگرم قبولم کردن...البته هنوز اعلام نکردن چند واحدم ترنسفر شده.
 به نظرتون کدوم رو برم؟ اونی که توی رشته پذیرش گرفتم یا اونی که از دانشگاه پذیرش گرفتم؟ [img]images/smilies/huh.gif[/img]

عمران چرا آخه؟!!!
من نمیدونم علاقه  ی شخصی داری یا اتفاقیه اما به نظر من اونی رو بخون که عمران نیست!!   Big Grin
البته این نظر شخصیه هاااا، اما بین مهندسی ها عمران واقعا آینده ی خیلی روشنی در انتظارش نیست برای کار کردن توی کشور های جهان اول، نسبت به مثلا مهندسی کامپیوتر یا آیتی یا حتی مکانیک و برق...  
با تشکر از فرصتی که در اختیار من گذاشتین!   Smile    مهندس عمران قدیم!

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - Simon2007 - 13-06-2013

(11-06-2013, 06:24 AM)'lavender' نوشته: درود....

منم نظرم به عمران نيست. اگرچه تو بحث ويزا خوبه و حتي مالتيپل ميدن .شما كه اينم به كارت نمياد چون اونجايي. پس كلا هم نظر دوستمون هستم. شادزي
[img]images/smilies/biggrin.gif[/img]

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - garysky - 04-12-2013

سلام

من از دوتا دانشگاه یکی چالمرزسوئد و دیگری سیدنی استرالیا بورس کامل برای دکترا گرفتم. البته از طریق سایر فروم ها در مورد هزینه زندگی در سوئد از دوستان مشورتهایی گرفته ام اما راستش هنوز واقعاً مردد هستم کدام را انتخاب کنم چون هر کدام یکسری معایب و صدالبته محاسنی دارند از جمله طول دوره دکترا٬ کافی بودن میزان فاند و همچنین شرایط اب و هوایی و کلی موارد دیگر
خیلی خوشحال میشوم اگر نظر شما دوستان را با ذکر دلیل بدانم شاید تصمیم گیری را برایم راحتتر کند

یا حق

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 04-12-2013

دوست عزیز
بهترین کاری که شما می تونید بکنید با توجه به وضعیت پیش آمده در استرالیا اقدام برای ویزای هر دو هست چرا که ممکنه ویزای استرالیا درست نشه و شما به ان گزینه ی دیگری می روید
اگر هر دو رو گرفتید بعدش اولین چیزی که می تونه مطرح شه اینه که بخان اونجا موندگار شید یا خیر..استرالیا با همین شرایط به وجود اومده هم به نظرم خیلی بهتره...سوئد درستان تمام شد باید برگردید کشور خودتون وگرنه یا باید فوق دکترا همون جا اگه شد ادامه بدید یا برید جای دیگه...
دانشگاه بهتری هم هست سیدنی نسبت به چالمرز گرچه چالمرز به نظر من بهترین دانشگاه صنعتی در کل اسکاندیناویا هست..
از نظر خرج و مخارج خوب سیدنی شهر گرون تری به نظرم هست نسبت به یوته بوری سوئد
اگه زود بخاین دکتراتونو بگیرید استرالیا که معمولا 3 ساله هست خیلی بهتر از سوئد 4-5 ساله هست
شرایط آب و هوایی سوئد شاید برای بعضی ها خوشایند نباشه ولی به طور کلی 3-4 ماه و مشخصا 3 هفته شرایط جوی سرد و تاریک رو خواهید داشت گرچه سال های اخیر مثل قبل نیست چون امسال که برف خیلی کمتر شده نسبت به سال های گذشته...تاریکی هوا قسمتی از زندگی در اسکاندیناوی هست که بهش عادت می کنید و همچنین اینقدر درگیر کار و زندگی میشید که زیاد براتون چشمگیر نمیشه

در خلاصه مزایا و معایب رو برای هر دو لیست کنید به تصمیم بهتری می رسید

(04-12-2013, 05:22 PM)'garysky' نوشته: سلام
من از دوتا دانشگاه یکی چالمرزسوئد و دیگری سیدنی استرالیا بورس کامل برای دکترا گرفتم. البته از طریق سایر فروم ها در مورد هزینه زندگی در سوئد از دوستان مشورتهایی گرفته ام اما راستش هنوز واقعاً مردد هستم کدام را انتخاب کنم چون هر کدام یکسری معایب و صدالبته محاسنی دارند از جمله طول دوره دکترا٬ کافی بودن میزان فاند و همچنین شرایط اب و هوایی و کلی موارد دیگر
خیلی خوشحال میشوم اگر نظر شما دوستان را با ذکر دلیل بدانم شاید تصمیم گیری را برایم راحتتر کند
یا حق

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - garysky - 05-12-2013

(04-12-2013, 06:11 PM)'soilman' نوشته: دوست عزیز
بهترین کاری که شما می تونید بکنید با توجه به وضعیت پیش آمده در استرالیا اقدام برای ویزای هر دو هست چرا که ممکنه ویزای استرالیا درست نشه و شما به ان گزینه ی دیگری می روید
اگر هر دو رو گرفتید بعدش اولین چیزی که می تونه مطرح شه اینه که بخان اونجا موندگار شید یا خیر..استرالیا با همین شرایط به وجود اومده هم به نظرم خیلی بهتره...سوئد درستان تمام شد باید برگردید کشور خودتون وگرنه یا باید فوق دکترا همون جا اگه شد ادامه بدید یا برید جای دیگه...
دانشگاه بهتری هم هست سیدنی نسبت به چالمرز گرچه چالمرز به نظر من بهترین دانشگاه صنعتی در کل اسکاندیناویا هست..
از نظر خرج و مخارج خوب سیدنی شهر گرون تری به نظرم هست نسبت به یوته بوری سوئد
اگه زود بخاین دکتراتونو بگیرید استرالیا که معمولا 3 ساله هست خیلی بهتر از سوئد 4-5 ساله هست
شرایط آب و هوایی سوئد شاید برای بعضی ها خوشایند نباشه ولی به طور کلی 3-4 ماه و مشخصا 3 هفته شرایط جوی سرد و تاریک رو خواهید داشت گرچه سال های اخیر مثل قبل نیست چون امسال که برف خیلی کمتر شده نسبت به سال های گذشته...تاریکی هوا قسمتی از زندگی در اسکاندیناوی هست که بهش عادت می کنید و همچنین اینقدر درگیر کار و زندگی میشید که زیاد براتون چشمگیر نمیشه
در خلاصه مزایا و معایب رو برای هر دو لیست کنید به تصمیم بهتری می رسید

ممنون دوست عزیز٬ راهنمایی های شما همیشه بجا و مفید بوده ولی چیزی که فکر من رو حسابی مشغول کرده این هست که درصورت جور شدن ویزا برای هردو٬ اگه سیدنی گزینه نهایی من باشه٬ چجوری میتونم بعد از این همه زحمتی که سوپروایزر چالمرز برای تهیه مدارک مربوط به ویزا متحمل شده٬ به ایشون بگم که منصرف شدم راستش هم از لحاظ اخلاقی و هم وجدانی با خودم درگیر هستم! شما چه نظری دارید؟   

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - soilman - 05-12-2013

بله از جهت اخلاقی شاید درست نباشه ولی کاریش نمیشه کرد چون دانشجویان ایرانی نمی تونن ریسک کنند با این وضع ویزا و مسائل غیر قابل پیش بینی..
استاد سوئدی هم ظرف 2-3 ماه خیلی راحت دانشجوی دیگری (99% سوئدی) پیدا می کنه و از این جهت مشکلی نیست
(05-12-2013, 03:50 AM)'garysky' نوشته:
ممنون دوست عزیز٬ راهنمایی های شما همیشه بجا و مفید بوده ولی چیزی که فکر من رو حسابی مشغول کرده این هست که درصورت جور شدن ویزا برای هردو٬ اگه سیدنی گزینه نهایی من باشه٬ چجوری میتونم بعد از این همه زحمتی که سوپروایزر چالمرز برای تهیه مدارک مربوط به ویزا متحمل شده٬ به ایشون بگم که منصرف شدم راستش هم از لحاظ اخلاقی و هم وجدانی با خودم درگیر هستم! شما چه نظری دارید؟   

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - ehsan.m - 02-04-2014

سلام دوستان. خیلی ممنون میشم یه مشورت به من بدین. من برای دکتری اپلای کردم و بین انتخاب آمریکا و هلند موندم. شرایط هر دو رو جداگونه میگذارم

آمریکا: دانشگاه نوادا- رنو- پروژه 4 ساله به شکل فول فاند و استخدام در پژوهشکده تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه
هلند: دانشگاه اوترخت-  پروژه 4 ساله به شکل فول فاند و استخدام در سازمان تحقیقات فضایی هلند

موسسه هلندی خیلی علاقه نشون داده، با اسکایپ با من مصاحبه کردن و یک مصاحبه حضوری هم با خرج خودشون دعوتم کردن هلند که پایان نامه مو براشون پرزنت کنم و موسسه رو بهم نشون بدن. حتی برای وقت سفارت که 40 روز بعد وقت داده بود زنگ زدن و به 7 روز کاهش دادن تا زودتر به مصاحبه برسم. شرایطشون خیلی خوبه و دارن دلبری میکنن اما نمیشه از فکر آمریکا دراومد بلاخره بازار کارش تو دنیا اوله و میترسم اگه هلند رو انتخاب کنم شانس کارکردن و زندگی در آمریکا در آینده رو از دست بدم. البته من دنبال اقامت هم هستم و هرجا برم قصد دارم بمونم که هلند تو این مساله شرایطش بهتره. خودم اصلا نمیتونم انتخاب کنم. شدیدا نیازمند مشورتم. از تمامی نظرات-انقادات-پیشنهادات شما استقبال میشه. خیلی ممنون

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - reza_1st - 02-04-2014

(02-04-2014, 02:43 AM)'ehsan.m' نوشته: سلام دوستان. خیلی ممنون میشم یه مشورت به من بدین. من برای دکتری اپلای کردم و بین انتخاب آمریکا و هلند موندم. شرایط هر دو رو جداگونه میگذارم
آمریکا: دانشگاه نوادا- رنو- پروژه 4 ساله به شکل فول فاند و استخدام در پژوهشکده تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه
هلند: دانشگاه اوترخت-  پروژه 4 ساله به شکل فول فاند و استخدام در سازمان تحقیقات فضایی هلند

راستش واقعاً تو همچین مواردی که نمی‌شه نظر داد، انتخاب بین آمریکا و اروپا یه انتخاب شخصیه و جواب قاطع نداره، بعضیا اروپا رو ترجیح می‌دن و بعضی هم آمریکا. در مورد اینکه کدوم بهتره هم که می‌شه حالا حالاها بحث کرد و به هیچ نتیجه‌ای هم نرسید. ولی در مورد این وضعیت شما، با اینکه من رشته شما رو نمی‌دونم و شما خودتون بهتر می‌دونین وضعیت دانشگاه‌ها تو رشته شما چطوره ولی کلاً تفاوت این دوتا دانشگاه نسبتاً زیاده و بطور کلی اوتریخت دانشگاه بهتریه نسبت به نوادا، با تفاوت نسبتاً زیاد. حالا با این حال جایگاهشون تو رشته خودتون و زمینه کاریتون رو هم ببینین، بعلاوه اینکه فکر کنید آیا زمینه کاریتون ممکنه برای ویزای آمریکا مشکلی ایجاد کنه یا نه.

در مجموع من با اینکه خودم برای زندگی طرفدار آمریکا هستم، ولی فکر می‌کنم تفاوت دانشگاه‌ها اونقدری هست که تو این شرایط رفتن به هلند انتخاب بهتره، بعلاوه اینکه می‌تونید بعداً اگه دیدین هنوز آمریکا رو ترجیح می‌دین و کار مستقیم پیدا کردن تو آمریکا وقتی هلندین هم سخت بود، برای پست‌داک و بعدش کار برین آمریکا.
موفق باشین

RE: تصمیم گیری در انتخاب یکی از دانشگاههای پذیرش شده - yousi - 02-04-2014

(02-04-2014, 02:43 AM)'ehsan.m' نوشته: سلام دوستان. خیلی ممنون میشم یه مشورت به من بدین. من برای دکتری اپلای کردم و بین انتخاب آمریکا و هلند موندم. شرایط هر دو رو جداگونه میگذارم
موسسه هلندی خیلی علاقه نشون داده، با اسکایپ با من مصاحبه کردن و یک مصاحبه حضوری هم با خرج خودشون دعوتم کردن هلند که پایان نامه مو براشون پرزنت کنم و موسسه رو بهم نشون بدن. حتی برای وقت سفارت که 40 روز بعد وقت داده بود زنگ زدن و به 7 روز کاهش دادن تا زودتر به مصاحبه برسم. شرایطشون خیلی خوبه و دارن دلبری میکنن اما نمیشه از فکر آمریکا دراومد بلاخره بازار کارش تو دنیا اوله و میترسم اگه هلند رو انتخاب کنم شانس کارکردن و زندگی در آمریکا در آینده رو از دست بدم. البته من دنبال اقامت هم هستم و هرجا برم قصد دارم بمونم که هلند تو این مساله شرایطش بهتره. خودم اصلا نمیتونم انتخاب کنم. شدیدا نیازمند مشورتم. از تمامی نظرات-انقادات-پیشنهادات شما استقبال میشه. خیلی ممنون

ببین دوست من با قضایا احساساتی برخورد نکن تو میخوای بری دکتری بخونی! اینی که در کل آمریکا از اروپا بهتره خب درست و قابل قبول اما تو الان باید با خودت بشینی حلاجی کنی ببینی دو طرف ترازو چی داری؟ کدوم وزنش بیشتر سنگینی میکنه؟ ببین من آشنایی با Utrecht نداشتم اما 1 دقه Google اش کردم دیدم دانشگاه 67 جهانه! خوب تو داری اینو با Nevada-Reno مقایسه میکنی که تو 500 تای اولم نیس؟!!!
ببین اگه تو آمریکا از دانشگاهی مثل stanford یا اصلا نه یه دانشگاهی در سطح 100 یا 150 مث Texas A&M پذیرش داشتی باز میشد گفت خب آمریکا رو بیشتر علاقه داری شاید تا حدودی منطقی باشه که بخای اونجا رو انتخاب کنی!
به نظر من این مقایسه ای که کردی به قول خود آمریکایی ها :It's out of question
تازه حواست به این باشه که برای آمریکا هنوز 1 سده دیگه هم پیش رو داری اونم visa هست. ببین تو رشتتو نگفتی ولی بر اساس سازمان فضایی هلند که گفتی باید احتمالا هوافصا یا مکانیک باشی. که خب بگم بهت که Reject خور این رشته هام برای visa ملسه!!!
حالا اگر بحثه اقامت تو ذهنته میتوننی PhD ات رو اینجا بگیری برای post-Doc بری آمریکا حتی دانشگاه سطح یکشون برای رشتت چون این دانشگاه Rank اش خیلی خوبه ولی فک نکنم با Nevada-Reno همچین شانسی داشته باشی
بازم خودت بشین فک کنو سبک سنگین کن. من تا اونجا که به ذهنم میرسید کمک کردم
موفق باشی