آکادمیا کافه
تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: دریافت پذیرش (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4)
+--- انجمن: شهریه، کمک هزینه و تماس با استادان (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%8C-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D9%86)
+--- موضوع: تماس با اساتید برای گرفتن پذیرش و RA (/Thread-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%88-RA)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - blur - 20-11-2012

(20-11-2012, 02:00 AM)amirhossein.gh نوشته: اولن اینکه زیاد بعید نیست که یک دانشجو به استادای دیگه همزمان ایمیل بزنن! پس مطمین باشین ناراحت نمیشن
ثانیا ، استادا معمولا اینقدر مقاله دارن و تو هر کدومشون با دو سه تا دیگه همکارن. دلیل نیست که همه با هم رفیق باشند که
ثالثا این جور موارد جز محدوده خصوصی اساتید حساب میشه و مطمین باشید نمیان با هم راحع به این موارد صحبت کنن
موفق باشین
خیلی ممنون از راهنماییتون.
در مورد دوم، ده تا مقاله تقریبا باهم دادن! خب از اینجا من استنتاج کردم که همکاری نزدیکی باهم دارن!

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 20-11-2012

(20-11-2012, 02:08 AM)blur نوشته: خیلی ممنون از راهنماییتون.
در مورد دوم، ده تا مقاله تقریبا باهم دادن! خب از اینجا من استنتاج کردم که همکاری نزدیکی باهم دارن!
به نظر من حتی اگر متوجه بشن برای شما بد نمی‌شه. اگر از استادی جواب خیلی خوب بگیرید و بهتون بگه که تقریبا به صورت قطعی بهتون پذیرش و فاند می‌ده و شما هم جواب بدید که حتما قبول خواهید کرد و علیرغم این موضوع باز با استادهای دیگه باز تماس بگیرید، اون وقت طبیعتا استاد ناراحت خواهد شد. همچنین اگر به استادهایی که فیلد کاری‌شون از هم دور هست ایمیل بزنید و به همه بگید که خیلی به فیلد کاری‌شون علاقه‌مند هستید، می‌تونه براتون بد باشه، ولی در شرایط شما به نظر می‌رسه که هیچ کدوم از این موارد نیست و در نتیجه خیلی بعیده که مشکلی پیش بیاد.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 30-11-2012

درود

آیا اساتیدی که عنوان professor in practice رو دارن میشه بهشون ای میل زد و درخواست همکاری کرد؟
تا جایی که در اینترنت سرچ کردم این یه جور عنوان موقتی است ولی اساتیدی دیدم که مثلا بالای 7-8 سال در این عنوان هستن و بعضا خیلی سابقه ی بهتری حتی از فول پروفسورها دارن!

با سپاس

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 02-12-2012

عنوان professor in practice چندان معمول نیست و عموما یک لقب افتخاریه که به بعضی از افرادی که تاثیر زیادی در پیشرفت علم داشته‌اند داده می‌شه. این افراد عضو هیات علمی دانشگاه نیستند و فکر نمی‌کنم دانشجو بگیرند. به همین خاطر حدس می‌زنم که ایمیل زدن بهشون خیلی فایده‌ای نخواهد داشت.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - maryam4312 - 21-12-2012

درود
با یک استادی مدتیه درتماسم و اخرین ایمیلشون بعد از فرستادن نمره جی ار ای بود که گفتن:
Hi Maryam, thanks for sending me your scores. I have spoken with our admission secretary and she said your scores meet our minimal requirements. So you’re welcome to send in your application..
قبلشم یه چنین چیزایی گفتن :
I think you do have the basic background
we require
و مثلا
You seem to have a good background in optics and physics
منم توی اخرین تماس گفتم که اپلای میکنم و خوشحال میشم باهاتون کارکنم
حالا توی همون دپارتمان استاد دیگه ای هم هست که زمینه کار مشابهی داره و گفته اگر میخواید با من کار کنید توی sop این رو قید کنید(که میخواید بامن کار کنید).اگر توی اس اوپی اسم ایشون رو هم بنویسم ، این استاد اولی ناراحت نمیشه؟!! Smile

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 21-12-2012

(21-12-2012, 12:50 PM)maryam4312 نوشته: درود
با یک استادی مدتیه درتماسم و اخرین ایمیلشون بعد از فرستادن نمره جی ار ای بود که گفتن:
Hi Maryam, thanks for sending me your scores. I have spoken with our admission secretary and she said your scores meet our minimal requirements. So you’re welcome to send in your application..
قبلشم یه چنین چیزایی گفتن :
I think you do have the basic background
we require
و مثلا
You seem to have a good background in optics and physics
منم توی اخرین تماس گفتم که اپلای میکنم و خوشحال میشم باهاتون کارکنم
حالا توی همون دپارتمان استاد دیگه ای هم هست که زمینه کار مشابهی داره و گفته اگر میخواید با من کار کنید توی sop این رو قید کنید(که میخواید بامن کار کنید).اگر توی اس اوپی اسم ایشون رو هم بنویسم ، این استاد اولی ناراحت نمیشه؟!! Smile

فکر نکنم مشکلی پیش بیاد و شما می تونید اسم هر دو رو هم بیارید ولی به صورت کلی و اینکه زمینه ی کاریشون با شما مرتبطه بهتر هست تا به شکلی هر دو رو تو دستتون داشته باشید....

ایمیل جهت همکاری با استاد - ma.bahoosh - 26-02-2013

سلام دوستان:
من میخوام با چند تا استاد در پروژه هاشون همکاری کنم. با توجه به اینکه موضوع پیشنهادی ندارم، به نظرتون درسته که درخواست همکاری بدم یا بهتره خودم موضوع پیشنهاد بدم؟
در مورد متن ایمیل هم لطفاً بهم کمک کنید تا بهتر بتونم درخواست بدم.
مرسی از همه.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - Babak - 27-02-2013

تجربه من در مورد امریکا و کانادا اینه که به ندرت پیش میاد که استادی قبول کنه شما قبل از گرفتن پذیرش در پروژه‌هاشون همکاری کنید. یکی از دلایلش هم اینه که خیلی اوقات نمی‌خواهند ایده‌های تحقیقاتی‌شون قبل از این که چاپ بشه فاش بشه و از گروه خودشون خارج بشه. حتی اگر خودتون هم موضوع پیشنهاد کنید، معمولا باز هم خیلی استقبال نمی‌کنند چون شناختی روی شما ندارند و تضمینی وجود نداره که شما کار رو جلو ببرید و اون‌ها از وقتی که می‌گذارند نتیجه بگیرند.
البته ضرر خاصی نداره که به چند تا از استادها ایمیل بزنید و بپرسید. شاید تمایل نشون دادند.

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - ttannaz - 07-05-2013

سلام من برای دکترای رشته biomathematics در دانشگاه UCLA میخواستم اقدام کنم. تو سایتش یه استاد پیدا کردم که صفحه شخصیشو خوندم کارهاش با مقاله های من مرتبطه من 4 تا مقاله با ایمپکتهای خوب هم دارم ولی فعلا مدرک زبان ندارم . دارم کلاس زبان میرم. به نظرتون از الان به اون استاد ایمیل بزنم و بپرسم که میتونه منو فاند کنه؟ یا صبر کنم تا مدرک زبان بگیرم؟
ممنون

RE: نحوه تماس با استادان برای گرفتن پذیرش و RA - soilman - 07-05-2013

درود
بله می تونید ارتباطتان را شروع کنید و ابراز علاقه مندی کنید و در متن ای میلتان اشاره ای کوتاه هم به شاخص ترین و مرتبط ترین مقاله تان بکنید...
در ادامه اگر استاد جواب داد با توجه به نوع جواب بعدا میشه گفت آیا امیدی هست به ادامه تماس یا خیر

خوش خبر باشید 
(07-05-2013, 02:58 AM)'ttannaz' نوشته: سلام من برای دکترای رشته biomathematics در دانشگاه UCLA میخواستم اقدام کنم. تو سایتش یه استاد پیدا کردم که صفحه شخصیشو خوندم کارهاش با مقاله های من مرتبطه من 4 تا مقاله با ایمپکتهای خوب هم دارم ولی فعلا مدرک زبان ندارم . دارم کلاس زبان میرم. به نظرتون از الان به اون استاد ایمیل بزنم و بپرسم که میتونه منو فاند کنه؟ یا صبر کنم تا مدرک زبان بگیرم؟
ممنون