آکادمیا کافه
مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- موضوع: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر (/Thread-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AD%D9%84-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%88-%D9%84%D9%86%D8%AF%DB%8C%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Mehrap - 24-08-2015

(13-08-2015, 06:05 PM)mnaeem نوشته: بنابراین در آینده اگه خواستیم پول فروش خونه رو وارد کانادا کنیم باید مالیاتش رو بدیم. درسته؟ شما میدونید این مالیات چند درصد از این پول میشه. مثلا فرض کنید بخوائیم 100 هزار دلار وارد کنیم.
دوست عزيز سلام
طبق مطلبي كه من در سايت آقاي مختاري خوندم گويا پولي كه از فروش داريي هاي قبل از pr هست ماليات بهش تعلق نميگيره ولي وقتي بخواهيد اونجا ملك بخريد بايد ماليات ملك رو بپردازيد كه اونهم در هر استان متفاوته، و ساليانه هم ماليات ملك(مثل عوارض نوسازي ايران) رو بايد بپردازيد Smile

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Artin88 - 26-08-2015

سلام دوستان عزیز
در راستای بیان تجربیات بعد از لندینگ : طرف راجرز نرید برای خرید سیم کارت خیلی گردونه. من راجرز گرفتم و کنسل کردم. حالا هم افتادم تو دام کودو . ازشون پلن 35 دلاری خریدیم هنوز اول ماهه بیل 49 تایی برامون فرستادن. شنیدم چتر و ویند خوبن از نظر قیمت. حالا باز خودتونم بپرسین.
اگر دارید تورنتو میاید از همین الان در فیس بوک  در گروه "همه چیز در مورد تورنتو" عضو بشید. اطلاعات مفیدی داره. سوالاتون رو هم میتونید بپرسید همونجا.
شاد و موفق باشید

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - M1KE - 27-08-2015

در مورد ویند توجه داشته باشین که در شهرهای محدودی آنتن دهی داره (تورنتو، اتاوا، ادمونتون، کلگری و ونکوور) و اگر در بقیه مناطق کانادا و آمریکا باشید از شبکه اپراتورهای دیگه استفاده می کنه که نرخ اون فکر کنم ساعتی ۹ دلار باشه. بنابراین بیشتر مناسب کسی هست که عمدتا در یکی از این شهرها قرار داره و زیاد به خارج از اونها نمیره.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - millan - 27-08-2015

سلام دوستان برای گرفتن سیم کارت دوست عزیزمون راست می گه راجرز خیلی گرونه من خودم wind گرفتم مدل prepaidرو گرفتم 25 دلار یک ماه و به صورتunlimitedتماس و پیامک البته من موبایل ایرانم قابل استفاده نبود مجبور شدم یک موبایل هم بگیرم چون کارت اعتباری نداشتم ارایه کنم نتونستم گوشی رو اعتباری بر دارم بنابراین یک گوشی معمولی گرفتم تا کارم راه بیفته 25دلار هزینه مکالمه +سیم کارت +گوشی عادی از این دکمه ای ها+مالیات شد 70 دلار
ویند از همه ارزون تره ولی گاهی انتن دهی اش مشکل داره باید جابجا بشبن بعضی جاها نقطه کور داره ولی ارزون هستش
به تجربه فهمیدم طرح هایی که بر میدارین هم برای تلفن وهم اینترنت unlimitedبر دارید به نفع هستش به خصوص تا جابیفتیم و با پیچ و خم های اینجا اشنا بشیم

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - sama79 - 27-08-2015

دوستان يه سوال فوري داشتم
ما سه نفريم، تا حال فكر مي كردم يه خانواده نبايد بيشتر از 10000 دلار وارد كنه و يا مبلغ بيشتر رو اعلام كنه!!
اما يكي از دوستانم كه عضو فروم هم نيست مي گفت بايد همون ١٨٠٠٠ دلار تمكن براي سه نفر رو همراه داشته باشيد! من گواهي حساب بانكي همراهم هست اما نمي دنستم تمام اون مقدار را بايد نقدي همراه داشته باشم.
از دوستان بخصوص اونهايي كه به تازگي لند كردن ممنون ميشم جوابم رو بدن

RE: کارکنان ماهر کانادا (FSW 2014) | بعد از دریافت فایل نامبر | آفیس پاریس - mandiman - 27-08-2015

سلام
ما بعد از لندینگ مجبور شدیم برگردیم و الان بیشتر از ۶۰ روز شده که کارت رو به ادرسمون نفرستادن تو کانادا
به نظر شما دیر نشده ؟
باید با جایی تماس بگیرم ؟
مرسی

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - millan - 27-08-2015

(27-08-2015, 01:40 PM)sama79 نوشته: دوستان يه سوال فوري داشتم
ما سه نفريم، تا حال فكر مي كردم يه خانواده نبايد بيشتر از 10000 دلار وارد كنه و يا مبلغ بيشتر رو اعلام كنه!!
اما يكي از دوستانم كه عضو فروم هم نيست مي گفت بايد همون ١٨٠٠٠ دلار تمكن براي سه نفر رو همراه داشته باشيد! من گواهي حساب بانكي همراهم هست اما نمي دنستم تمام اون مقدار را بايد نقدي همراه داشته باشم.
از دوستان بخصوص اونهايي كه به تازگي لند كردن ممنون ميشم جوابم رو بدن
سلام دوست عزیز من همراهم ده هزار دلار امریکا بود فقط در هواپیما یک برگه دادند که اگر بیشتر از ده هزار دلار کانادا دارید اعلام کنید که من هم اعلام کزدم و برگه تمکن داشتم برگه رو که اصلا ندیدند و افسر وقتی اون فرم هواپیما رو دید دلار کانادا یا امریکا که من گفتم امریکا و یعد با یک خودکار قرمز نوشت usa$ همین

RE: کارکنان ماهر کانادا (FSW 2014) | بعد از دریافت فایل نامبر | آفیس پاریس - aminel1358 - 27-08-2015

(27-08-2015, 06:15 PM)mandiman نوشته: سلام
ما بعد از لندینگ مجبور شدیم برگردیم و الان بیشتر از ۶۰ روز شده که کارت رو به ادرسمون نفرستادن تو کانادا
به نظر شما دیر نشده ؟
باید با جایی تماس بگیرم ؟
مرسی

سلام دوست عزیز
عجله نکنید. خود CIC گفته حداقل 80 روز کاری طول می کشه. اینم لینکش اگر خواستید مطالعه بفرمایید.
http://www.cic.gc.ca/english/information/times/perm-card.asp

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 28-08-2015

سلام دوستان. وقت بخیر.
دوستانی که با بچه به کانادا مهاجرت می کنن، یکی از دغدغه هاشون مساله مدرسه است.
من تجربه خودم رو در ونکوور می گم خدمتتون. اینجا بسیار مهمه که آدرس خونه در زون کدوم مدرسه قرار گرفته بشه. بعضی از مدرسه ها خیلی طرفدار دارن و در محله ای قرار دارن که دانش آموز زیاد هست، در نتیجه امکان پذیرش دانش آموز جدید ندارن، به همین دلیل باید در ویت لیست منتظر بمونید تا جا برای فرزندتون باز بشه. این انتظار ممکنه به چند ماه هم کشیده بشه.
یه نکته مهم اینه که در سیستم آموزش پرورش اینجا، کارمندانی استخدام شدن که حقوقشون رو از اداره مهاجرت کانادا دریافت می کنن. این افراد وظیفه دارن به خانواده هایی که تازه مهاجرت کرده اند، خدمات ارائه کنن.
در منطقه ای که ما ساکن شده ایم، البته هنوز مهمون هستیم ولی به هر حال آدرسمون منطقه  43 است، تونستیم با کارمند فارسی زبان که مسئول ثبت نام ایرانی ها بود، در کتابخانه مرکزی جلسه ای بزاریم که فوق العاده بود. بسیاری نکات رو هم به دخترم آموزش دادن که باعث شد بتونه سریعتر با محیط تطبیق پیدا بکنه.
بچه ها مستقل از اینکه سطح زبانشون در چه حدی هست، بر اساس سنشون میرن سر کلاس مناسب. در ابتدای سال تحصیلی ازشون یه آزمون زبان می گیرن که بین 1 تا 5 امتیاز می گیرن. بعد بر همین اساس براشون کلاس های خصوصی زبان گذاشته میشه. مثلا بچه ای که گرید 5 بگیره، در هفته یک جلسه 2 ساعته آموزش زبان خواهد داشت و بچه ای که گرید 1 بگیره، هفته ای 5 جلسه.

اگر اطلاعات جدیدی داشته باشم، خدمتتون عرض می کنم.

شاد و سربلند باشید.

RE: مراحل و کارهای مرتبط با انتخاب شهر و لندینگ برای اولین بار به عنوان مهاجر - Nooshafarin - 28-08-2015

درود دوباره
دوستانی که لند کردید، در اسرع وقت برای انجام امور مربوط به بیمه، child tax  و ...   به legal services society شهر یا منطقه اتون مراجعه کنید.

برنامه بیمه Medical Service Plan به این صورت هست که برای یک سال اول باید هزینه بیمه پرداخت بشه، مثلا برای یک خانواده سه نفره، ماهی 144 دلار باید پرداخت بشه. بعد از سه ماه بیمه فعال و قابل استفاده است که البته چشم پزشکی و دندانپزشکی پوشش نداره. بعد از 12 ماه، بر اساس میزان درآمد، مبلغ بیمه تعیین می شه.
با توجه به اینکه سه ماه اول بیمه پوشش داده نمی شه، حتما قبل از شروع ماه سپتامبر فرم ها رو تکمیل کنید و پست کنید تا ماه آگست هم براتون محسوب بشه.
برای بچه ها می شه در  Healthy Kid Program ثبت نام کرد که برای بچه ها یه درصدی از هزینه های دندانپزشکی و چشم پزشکی رو هم پوشش خواهد داد.
یک سرویس دیگه  Pharmacare هست. با توجه به اینکه دارو پوشش بیمه نداره، برای خانواده هایی که low income محسوب می شن، یه درصدی از هزینه پرداختی برای دارو برگشت داده میشه. این برگشت می تونه تا 70 درصد باشه.

سرویس های دیگه ای هم هست که ISS براتون تشریح می کنه. این سرویس ها شامل کلاس های زبان، آموزش قوانین، برگشت مالیات کالاها برای خانواده های با درآمد پایین، child tax  و ... هست.

اگر سوالی باشه که بتونم پاسخ بدم، در خدمت هستم.