آکادمیا کافه
مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - نسخه قابل چاپ

+- آکادمیا کافه (https://www.academiacafe.com/pf)
+-- انجمن: کشورها (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7)
+--- انجمن: کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+---- انجمن: مهاجرت به کانادا (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7)
+----- انجمن: مهاجرت به کانادا از سایر روشهای فدرال (https://www.academiacafe.com/pf/Forum-%D9%85%D9%87%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%B4%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%AF%D8%B1%D8%A7%D9%84)
+----- موضوع: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 (/Thread-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D9%85%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%B7-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D9%81%D9%82%D8%B7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-FSW-2014)

صفحات 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - alitg2002 - 03-09-2015

با درود شوبیز جان.من امسال 2 ژانویه از طریق قانون قبلی اقدام کردم برای ساسکچوان نامینیت شدم مراحل خوب پیش میرفت مدیکال هم دادم الان ازم بیمه ای میخوان که نشون بده سابقه کارم در همون موردی هستش که ادعا کردم تکنسینی الکترونیک!مگر در گواهی سابقه بیمه عنوان هم میزنند و اگر بزنند و فرق داشته باشه چه خاکی بریزم سرم؟ من کاردانی برق داشتم بعد کارشناسی ناپیوسته برق الکترونیک گرفتم و حدود پنج ماه بعد از گرفتن لیسانس در شرکت ایران خودرو دیزل مشغول بکار شدم الان حدود 13 ساله و من 37 سالمه با آیلتس 6.5.البته ساسکچوان 60 امتیاز میخواست که امتیاز من 63 هستش.نمیدونم چرا ما که استانی هستیم پاریس ازمون سابقه بیمه خواسته بابا استان بینوا که نامینیت کرده ما رو با همون نامه اشتغال بکار دارای سربرگ و مهر و امضا و شماره نامه و بدون درخواست بیمه نامینیت کرده.البته من بیمه ام ولی چون مدرک آخریم لیسانسه بوده و بنظرم با تکنسینی الکترونیک اقدام کردم یعنی گیر دادن؟ خوب بابا لیسانس الکترونیک مگر نمیتونه کار تکنسینی الکترونیک بکنه؟ ولی همه نگرانیم اینه که عنوان شغلیم کارکرد عادی یا خودرویی لحاظ شده باشه.چکار کنم؟ لطفا راهنمایی کن.اصلا تو گواهی بیمه عنوان شغلی هست مگه؟اگه باشه و غیر مرتبط باشه چکار کنم؟ببخش طولانی شد.خدا خیر و سلامتی بهت بده.ممنونتم.

(18-04-2015, 02:01 PM)shubizkumbuli نوشته:
والا ب نظرم من احتمالش کمه

به شرط این که با لیسانس هم زمان نبوده باشه.

البته اینا فقط حدسیات هست.

به نظر من این مسائل (در کنار امتیاز کم) باعث میشه بخوان:

1. همزمانی کار skilled با لیسانس (چه فول تایم چه پارت تایم)

2. امتیاز لب مرز و استفاده کامل از امتیاز کار (اینجا میشه 6 سال سابقه کار)

3. نا مربوط بودن سابقه کار و رشته تحصیلی

4. اپلای در noc های مدیریتی با سن کم.

یا شرایط مشابه.

باز هم میگم این حدسیات منه. ممکنه خیلی غلط باشه. ولی با جدول امسال نسبتاً هماهنگ بوده

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - shubizkumbuli - 03-09-2015

نقل قول:با درود  شوبیز جان.من امسال 2 ژانویه از طریق قانون قبلی اقدام کردم برای ساسکچوان نامینیت شدم مراحل خوب پیش میرفت مدیکال هم دادم الان ازم بیمه ای میخوان که نشون بده سابقه کارم در همون موردی هستش که ادعا کردم تکنسینی الکترونیک!مگر در گواهی سابقه بیمه عنوان هم میزنند و اگر بزنند و فرق داشته باشه چه خاکی بریزم سرم؟ من کاردانی برق داشتم بعد کارشناسی ناپیوسته برق الکترونیک گرفتم و حدود پنج ماه بعد از گرفتن لیسانس در شرکت ایران خودرو دیزل مشغول بکار شدم الان حدود 13 ساله و من 37 سالمه با آیلتس 6.5.البته ساسکچوان 60 امتیاز میخواست که امتیاز من 63 هستش.نمیدونم چرا ما که استانی هستیم پاریس ازمون سابقه بیمه خواسته بابا استان بینوا که نامینیت کرده ما رو با همون نامه اشتغال بکار دارای  سربرگ و مهر و امضا و شماره نامه و بدون درخواست بیمه نامینیت کرده.البته من بیمه ام ولی چون مدرک آخریم لیسانسه بوده و بنظرم با تکنسینی الکترونیک اقدام کردم یعنی گیر دادن؟ خوب بابا لیسانس الکترونیک مگر نمیتونه کار تکنسینی الکترونیک بکنه؟ ولی همه نگرانیم اینه که عنوان شغلیم کارکرد عادی یا خودرویی لحاظ شده باشه.چکار کنم؟ لطفا راهنمایی کن.اصلا تو گواهی بیمه عنوان شغلی هست مگه؟اگه باشه و غیر مرتبط باشه چکار کنم؟ببخش طولانی شد.خدا خیر و سلامتی بهت بده.ممنونتم.

سلام

اگر گواهی میخواهید که نشون بده که سمت شغلیتون چی بود ریز واریزهای مالیاتی محل کارتون رو باید بگیرید. یه برگه ای هست که نشون میده محل کارتون چقدر مالیات براتون ریخته، تحت چه سمتی و حقوقتون هم چقدر بوده.

اگر سمتی که معرفی کردید با سمتی که واقعا براتون رد شده تفاوت داشته باشه مشکل ساز میشه. بنابراین سه راه دارید:

1. یا محل کار رو راضی کنید ماه آخر رو (مرداد که هنوز هم رد نشده) رو براتون با سمت نامه کارتون مالیات رد کنند و همون رو ببرید. که این کار در واقع خلاف و دروغ هست.

2. اصلا چنین مدرکی رو نشون ندید و فقط بیمه رو به اضافه کاور لتر خوب و مبتنی بر واقعیت بدید که سمتتون چی بوده و چی کار میکردید و احیانا یک نامه رسمی تر برای شرح کارتون بذارید. که این هم باز اگر خلاف واقع باشه درست نیست.

اگر مشکلتون رو دقیق تر بگید شاید بهتر بتونم راهنمایی کنم. مثلا این احتمال هست که در ایران جزئیات کاری شما و سمت شغلی نخونه ولی خیلی خیلی نزدیک باشه ولی در ایران تحت عنوان دیگه ای شناخته شه. مثلا مدیر مالی باشی تو لیست مالیات ولی کارهات بیشتر به چیزای دیگه مثل Planning و Procurement نزدیک باشه. این ها رو میشه با توضیحات برطرف کرد. البته اگر لازم بشه.

RE: مسائل مرتبط با بیمه فقط برای FSW 2014 - alitg2002 - 04-09-2015

شوبیز جان ممنون از وقتی که میزاری من در واقع کارم ررق خودرو هستش و توحکمم خورده کارشناس طراح خودرو!!البته دیروز رفتم تو سایت بیمه و دیدم نوشته بود اسم شرکت مشخصات هویتی من و ریز حقوق و کارکرد عادی لیست نمیدونم عنوان شغلی همینه یا چیز دیگه ای ثبت شده چون فردا باید برم شرکت بپرسم.نمیدونم همین رو بدم ترجمه کافیه یا افسر قبول نمیکنه؟چون نو ایمیلش

چون تو ایمیلش دو تا چیز خواسته گواهی اشتغال بکار که مشکلی نیست.دومی گفته سوابق بیمه برای تمام سالها با عنوان تکنسین برق.من میخوام ترجمه بیمه رو بگیرم و تونامه اشتغال بکارم عنوان تکنسین برق رو ذکر کنن ک اگر نتوم گواهی با عنوان شغلی بگیرم مجبورم گواهی عادی بدون عنوان شغل بگیرم و تو یه نامه سربرگدار شرح وظایف تکنسینی و بنویسم بدم سرپرستم امضا کنه و شماره و ایمیل شرکتی و بیزنس کارتش رو هم بژاره بفرستم.آیا باید مدارک رو اسکن و ایمیل کنم یا .اغذی بفرستم اصلشو؟چون هفته پیش ترجمه پدیان خدمت رو ایمیل کردم ولی تو ایمی جدید نگفته چطوری بفرستم

شوبیز جان ممنون از وقتی که میزاری من در واقع کارم برق خودرو هستش و توحکمم خورده کارشناس طراح خودرو!! البته دیروز رفتم تو سایت بیمه و دیدم نوشته بود اسم شرکت مشخصات هویتی من و ریز حقوق و کارکرد عادی لیست نمیدونم عنوان شغلی همینه یا چیز دیگه ای ثبت شده چون فردا باید برم شرکت بپرسم.نمیدونم همین رو بدم ترجمه کافیه یا افسر قبول نمیکنه؟
چون تو ایمیلش دو تا چیز خواسته گواهی اشتغال بکار که مشکلی نیست.دومی گفته سوابق بیمه برای تمام سالها با عنوان تکنسین برق.من میخوام ترجمه بیمه رو بگیرم و تونامه اشتغال بکارم عنوان تکنسین برق رو ذکر کنن که اگر نتوم گواهی با عنوان شغلی بگیرم مجبورم گواهی عادی بدون عنوان شغل بگیرم و تو یه نامه سربرگدار شرح وظایف تکنسینی رو بنویسم بدم سرپرستم امضا کنه و شماره و ایمیل شرکتی و بیزنس کارتش رو هم بزاره بفرستم.آیا باید مدارک رو اسکن و ایمیل کنم یا کاغذی بفرستم اصلشو؟چون هفته پیش ترجمه پایان خدمت رو ایمیل کردم ولی تو ایمیل جدید نگفته چطوری بفرستم.آیا این فایل که فرمودید ریز پرداختی مالیات و عنوان توش نوشته هست همینه که تو سایت هست ؟ یا نه؟چون اینی که تو سایته فقط مشخصات هویتی و تعداد روز هر ماه اسم و کد شرکت میزان حقوق و نوع سابقه رو هم نوشته کارکرد عادی لیست.اینو ترجمه شو بفرستم میپذذیرن یا چیز دیگه ای میخوان؟

(03-09-2015, 08:52 PM)shubizkum buli نوشته: سلام

اگر گواهی میخواهید که نشون بده که سمت شغلیتون چی بود ریز واریزهای مالیاتی محل کارتون رو باید بگیرید. یه برگه ای هست که نشون میده محل کارتون چقدر مالیات براتون ریخته، تحت چه سمتی و حقوقتون هم چقدر بوده.

اگر سمتی که معرفی کردید با سمتی که واقعا براتون رد شده تفاوت داشته باشه مشکل ساز میشه. بنابراین سه راه دارید:

1. یا محل کار رو راضی کنید ماه آخر رو (مرداد که هنوز هم رد نشده) رو براتون با سمت نامه کارتون مالیات رد کنند و همون رو ببرید. که این کار در واقع خلاف و دروغ هست.

2. اصلا چنین مدرکی رو نشون ندید و فقط بیمه رو به اضافه کاور لتر خوب و مبتنی بر واقعیت بدید که سمتتون چی بوده و چی کار میکردید و احیانا یک نامه رسمی تر برای شرح کارتون بذارید. که این هم باز اگر خلاف واقع باشه درست نیست.

اگر مشکلتون رو دقیق تر بگید شاید بهتر بتونم راهنمایی کنم. مثلا این احتمال هست که در ایران جزئیات کاری شما و سمت شغلی نخونه ولی خیلی خیلی نزدیک باشه ولی در ایران تحت عنوان دیگه ای شناخته شه. مثلا مدیر مالی باشی تو لیست مالیات ولی کارهات بیشتر به چیزای دیگه مثل Planning و Procurement نزدیک باشه. این ها رو میشه با توضیحات برطرف کرد. البته اگر لازم بشه.